Bitcoin Forum
May 02, 2024, 09:15:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Fahiş Kiralar  (Read 167 times)
Retro Harmony (OP)
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
November 23, 2021, 05:29:52 PM

Nereye kadar ? İnsanlarımızın bu acımasızlığı, kural tanımazlığı nereye kadar? İyi kötü bir iş yerimiz var. İş yerimizin kirasını ev sahibi haksız ve hukuksuz şekilde yüzde 100 arttırmaya çalışıyor. Sebebi de artan dolar kuruymuş. Banane kardeşim dolar kurundan. Biz sözleşmemizi yapmışız enflasyon oranında artış koymuşuz. Zaten yüzde 20 zam alacaksın benden. Neyin derdindesin 100 ne demek? Senin duran taşınmaz malının dolarla ilişkisi nedir? Maliyetin mi arttı? Bir kaç kendini bilmez çakal emlakçı adamın kanına girmiş gel abi burayı şu kadardan aşağı kiralamayız diye. Adam çık diyor. Çıkmayacağım kardeşim. Gel zorla çıkar. Azdan az çoktan çok gider.

Deprem olur kiraya zam eklersin, elektrik artar eklersin, su artar eklersin. Biz de 50 liralık menüyü 55 yapınca müşteriden bir ton papara yiyoruz. Bu ne böyle kazık vs.

Yok arkadaş bizim insanımız iyilik sever falan değil ! Çakalın önde gideni. Bu çakallara inat hangi mahkemeye hangi yasal kuruma başvurulacaksa başvuracağım ben hazırım.

İçim doldu biraz. Buraya kustum rahatladım hakkınızı helal edin. Bu emlakçı çakallarına sakın ola pabuç bırakmayın.
1714641309
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714641309
Reply with quote  #2

1714641309
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
November 23, 2021, 05:38:52 PM

Napsın adam taş mı yesin Smiley
Retro Harmony (OP)
Copper Member
Sr. Member

View Profile
November 23, 2021, 05:41:47 PM

İroni mi yapıyorsunuz hocam? Sözleşme üzerindeki tutarın 4 katını fazladan istemenin taş yemeyle alakası nedir ? Zaten alacak kanuni artışını. Yüzde 100 kira artışı nedir ?
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1289

View Profile
November 23, 2021, 05:45:51 PM
Last edit: November 23, 2021, 05:56:06 PM by mandown
Merited by W Jr. (1)

Hocam esnafım hem kiracıyım hemde kirada yerim var. Son günlerde dolar artışı ile  elimdeki birikimle bir yatırım yapayım dedim 2. bir işyeri mükliyeti almak istedim bir piyasa yoklaması yaptım 2 milyon liradan aşağı işyeri kalmamış elimdeki birikim 1milyon bile değil evler 600 bin civarı olmuş burası küçük bir ilçe.

10 yıl önce 230 bin birime aldığım mal şuan 1 milyon tl den fazla yapıyor. şimdi sana soruyorum deki bana 1 milyonluk bir işletmeyi kaça kiraya vereceğim? 1000 liraya mı? kaç yılda amorti edecek?

Diğer türlü söyleyeyim sana nedenini  geçen gün elektrik kablosu lazım oldu. 6lık sıva içi elektrik kablosunun metresi olmuş 10 tl 4 metrecik kabloya tam tamına 40 tl para verdim.

Paramız değersizse veya yıllardır çoğunluğun istediği bu yönetim sistemini ben istememiş olsamda içerisinde olan olaylar yüzünden bu zamlarından sonra  malımın değerini korumayacakmıyım?

6 ay sonra kiracımın sözleşmesi doluyor ve kendi yerime geçmeyi planlıyorum nedenmi? bulunduğum yerde şuanki yeni kira bedellerini bugün yarın benden talep edecek durduk yere tartışacağız hiç gerek yok.

Babamın dairesi var boşta duruyor açık konuşayım cama kiralık bile yazmadım. birkaç ay sonra kiralık yazacağım piyasanın oturmasını beklemek istiyorum.
250 binlik aracınız var satacaksınız 250 bine aldınız iki ay sonra 350 bin olduğunda 260 a satacak değilsiniz değilmi? yatırımınızın maddi  değerini korumalısınız.

Sözleşmeniz varsa versin mahkemeye gönlün rahat olsun birşeycik olmaz tabi kiraları hesabına yatırıyorsanız diğer türlü elden veriyorsanız başınız ağrıyabilir.
Bugün bulunduğum ilçede ekmeğe tam tamına 2x zam geldi.

Eski yönetimlerde en azından utanacak yüz vardı utana sıkıla durumu açık açık söylerlerdi bunlarda o yüzde yok bak bir günde paramız yerle yeksan oldu en ufak ses yok.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
November 23, 2021, 05:49:14 PM

@Retro Harmony

Sence bu durumun suçlusu mal sahibi mi ?

Tv izliyor musun? yada sosyal medyaya bakıyor musun ?
Şuan ülkede neler olduğunu biliyor musun ?

Burada eleştireceğin kişi  mal sahibi mi sence.  Bir düşün sonra tekrar yaz.
Lachrymose
Hero Member

View Profile
November 23, 2021, 05:54:04 PM

İroni mi yapıyorsunuz hocam? Sözleşme üzerindeki tutarın 4 katını fazladan istemenin taş yemeyle alakası nedir ? Zaten alacak kanuni artışını. Yüzde 100 kira artışı nedir ?

O sözleşmede yazan tutar artık gerçekçi degil. Bu adam sadece mal sahibi diye taş mı yesin, onun ailesi, gideri yok mu? %100 zam yaptıysa mutlaka reel piyasadaki ederi %150 zam gerektiriyordur. Ben birkaç ay önce ev aldiğimda 2000 liraya kiraya vermeye dusunuyordum afedersiniz şu an piyasasi min 4500 lira. Eğer 2000 liraya kiraya verseydim şu anki kurla ~%13 zam mı yapacaktım gerçekten? Ne yapak, taş mı yiyek hocam; yakında 2250 liraya ayakkabı bile alınamayabilir.
Retro Harmony (OP)
Copper Member
Sr. Member

View Profile
November 23, 2021, 06:02:40 PM
Merited by W Jr. (1)

Arkadaşlar hepiniz haklısınız gerçekten söylenecek çok şey var. Ancak siz de bir esnaf gözüyle bakın lütfen. Aramızda esnaf arkadaşlarımız da var beni daha iyi anlar. Size şöyle söyleyeyim ben bu kirayı yüzde 100 arttırırsam bana toplam giderde maliyetin yüzde 60 artmasına sebep olacak. Peki bir esnaf iş yerinde bir anda yüzde 60 zam yapabilir mi?

Daha açık olayım. Bir nargile kafe işletiyorum. İşlettiğim nargile kafede tütünün kilosunu 250 ye alırken toptan, şimdi 470 liraya çıktı. Tek kullanımlık marpuçları pandemiden ötürü sağlığımız için kullanıyoruz toptan adeti 1.5 liraya alınırken 4 liraya çıktı. Kömür deseniz belki takip eden vardır 1 kg kömür toptan 25 liradan gelirken şimdi 40-45 arasında gidiyor. Nargilemizin satış fiyatı 50 lira. Bizim hitap ettiğimiz kitle zaten öğrenci kitlesi genellikle. Buna yüzde 60 zam yaparsam benim satış fiyatım 80 lira olması lazım. Siz 80 liraya gidip bir Nargile içer misiniz? Peki biz ne yapalım? Kepenkleri kapatalım gidelim mi?

Hepinizin görüşleri benim için değerli. Genellikle taşınmaz mal sahibi olduğunuz için empatiyi ondan yana kullanıyor da olabilirsiniz ancak bu durum bizim elimizi ayağımızı bağlıyor. Ya yüzde 100 zammı kabul edip fiyatı yüzde 60 artıracağım veya dükkanı kapatacağım. Fiyatı arttıracağımı düşünürsem çok geçmeden zaten kapatmak zorunda kalacağım. Elektriğe yapılan zamları biliyorsunuz.

ekiller bunun suçlusu işyeri sahibi değil elbette bunun suçlusu doları dövizi bu seviyeye getiren ekonomik yönetim mercileri. Bunun bende farkındayım. O konuda paralel düşüncelerdeyiz. Ancak yine de kanunun koyduğu anlaşmayı geçersiz sayıp orman kanunlarından gitmeye çalışmak ne kadar adil? Madem böyle bir düşüncen var 45 gün önceden bildireceksin bana ben de yolumu çizeceğim. Şimdi son dakika çıkıp yüzde 100 arttır veya çık demek hangi akla hizmet?
ekiller
Legendary
*

Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
November 23, 2021, 06:10:11 PM
Merited by W Jr. (1)

Seni suçlamıyorum tabi. isyanında haklısın. Ama burada haksız kimse yok .  Sende haklısın, mal sahibi de haklı .  

Sadece isyanın adresi, mal sahibi değil. Herkes şuanda güncel finansal durumunu koruma yada kaybetmeme derdinde.  

Sen burada kanun ve hukuktan bahsediyorsun kardeşim.

Ama o ikisi bu ülkeden gideli çok oldu.  

Ne yazık ki geç uyanmışsın. yada harekete geçmekte geç kalmışsın.  

Burada kanun ve hukuk yok. Eğer olsaydı ülkeyi bu hale düşürenlerden  hukuken hesap sorulabilirdi.  

Yani burada ki isyanın şuanda içki masasında dertleşmekten ileri gidemez ne yazık ki.

Durumuna üzüldüm.

Mal sahibi senden aldığı kira ile önceden   15 kilo et alabiliyor ise şimdi 10 kilo alabiliyor.   
Burada suçlu ne sen nede o. 

Herkes yaşamaya çalışıyor sadece. Ve standartlarını korumaya çalışıyor.

Buna da  normalde kanunlar ve hukuk destek olur. Ama bizde onlar yok.

Yine de seni çıkartamaz.  Yani çık demek ile kiracı çıkartılamaz.

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
November 23, 2021, 06:10:53 PM

Üzgünüm üzüldüm adınıza ama artık yeni düzen bunu gerektiriyor son dakika söylemesi kötü olmuş tabi ama fiyat artışları insanları mutlaka etkiliyor düşünün ki belki de bu insanın tek gelir kaynağı buradan aldığı kiradır siz çıkmazsanız başkasına rahat kiralayacak ve paranın da değeri kalmadı 1 dolar 12.5 lira olmuş bu durumda iş yeri sahibi haklı tek haklı yanınız zamanında bunu size bildirmemiş olması ayrıca bir not nargilemi ben artık evde hazırlıyorum kafelere güç dayanmıyor Grin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Lachrymose
Hero Member

View Profile
November 23, 2021, 06:17:06 PM

Pandemi öncesi 35 lira olan bi nargile şu an çoğu kafede 65 ile 80 lira arasında. Hatta ben Musthave/Darkside/Fumari'ye 150 lira ödüyorum. Bir lüle bildigim kadarıyla 20 gram tütün alıyor. Hadi 25 diyelim; 40 lüle çıkar. Tek kullanımlık marpuç ise artık bir zorunluluk olduğu için otomatik olarak +5 lira koyulmalı. O mal sahibi iyi bir zam yapmazsa muhtemelen kendisi zor duruma düşecek. Bu durumda senin artan maliyeti müşteriye yansıtman ya da personel çıkartman gerekiyor.
Retro Harmony (OP)
Copper Member
Sr. Member

View Profile
November 23, 2021, 06:26:09 PM

Pandemi öncesi 35 lira olan bi nargile şu an çoğu kafede 65 ile 80 lira arasında. Hatta ben Musthave/Darkside/Fumari'ye 150 lira ödüyorum. Bir lüle bildigim kadarıyla 20 gram tütün alıyor. Hadi 25 diyelim; 40 lüle çıkar. Tek kullanımlık marpuç ise artık bir zorunluluk olduğu için otomatik olarak +5 lira koyulmalı. O mal sahibi iyi bir zam yapmazsa muhtemelen kendisi zor duruma düşecek. Bu durumda senin artan maliyeti müşteriye yansıtman ya da personel çıkartman gerekiyor.

Doğrudur biz de 25-30 bandında satıyorduk pandemiden sonra fiyat arttırmak zorunda kaldık ancak yine de öğrenci kitlesine 80 lira ağır gelecektir. Bahsettiğin markalar premium markalar ayrıca orjinalini bulmak zor olduğu için riske girip almıyorum. Bu markalardan dark tütünleri kullanmıyorum. Blonde tütünlerle işlemler oluyor. Dark tütün isteyen müşterime ise musthave veya darkside veriyorum. Onun lülesini orjinal olarak temin ediyoruz. Alpaca veya Hookah John marka dark lüleler ortalama 10-15 gram arası alıyor. Sizin bahsettiğiniz 20 gram blonde tütün için olan toprak veya delikli lüleler.

Neyse teknik bilgileri bir kenara bırakırsak personel çıkarmak da istemiyorum. Zorlayacağım kanuni zam oranında artışı. Eğer olmazsa yüzde 100 olayını tekrar detaylı hesap kitap yaparak kabul veya red edeceğim. Eşeğin aklına karpuz kabuğu sokan insanlar yüzünden piyasa bu halde zaten.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
November 23, 2021, 07:12:00 PM

Vallahi dolar bugün de rekor kırdı herkeste bi gelecek kaygısı var dolayısıyla millet elindekileri ucuza elden çıkartmaya çekiniyor, birçok kişi gelen zamları fırsatçılık gibi görebilir ama dünkü kazandığının yarın da aynısını kazanmaya tamah etmek artık enayilik olmaya başladı herkes doğal olarak cebini korumanın peşinde

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
IstanbulBeyfendisi
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 1

View Profile
November 23, 2021, 07:17:57 PM

Özellikle istanbul gibi büyük şehirlere daha fazla zam yapılmalı böylece göç alma durur nüfüs rahatlar hatta büyükşehir vergisi gibi bir oran gelmeli örneğin istanbulda yaşayan aylık 500 tl vergi kesilsin ardahanda yaşayandan 10 tl bak güzel fikir twitterda yayalım belki sesimizi duyar begenirler bu projeyi.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1289

View Profile
November 23, 2021, 08:09:49 PM

@IstanbulBeyfendisi hatanın önüne geçilmesin vatandaş cezalandırılsın öylemi?

Biz cidden herşeyi hak ediyoruz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
November 23, 2021, 10:38:03 PM

Enflasyon artışı, döviz kurunu bahane eden mal mülk sahipleri aldıkları depozitoyu seneler sonra o günün parasıyla vermesini biliyorlar oysa! Bu arada bilmeyenler varsa birisi sizden aldığı depozitoyu aman şimdi ben ihtiyacımı gidereyim çıkacağı zaman neyse ederi bulup buluşturup veririm hesabı hareket ederse ağzının ortasına fırın küreğiyle vurun haa! Depozito vadeli bir hesaba yatırılmalı ve sözleşme fesih edildiğinde o hesapta yer alan para kuruşu kuruşuna size verilmeli!

Gelelim bir diğer konuya ne yazık ki ülkemizde mal mülk sahipleri kendilerini kasap biz kiralayanları da kurbanlık koyun gibi görüyor. Keza senelerdir böyle ve değişmedi ki üstad Kemal Sunal bile seneler önce bu durumu bir filmde çok güzel canlandırmıştı. Dini var diye ahlaka ihtiyacı olmadığını düşünen herkesten tiksiniyorum...
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
November 24, 2021, 07:33:52 AM

Ülkedeki enflasyon yıllık %50, kira veya herhangi bir mala %50 ve üstü zam gelmesi artık kabullenebilir hale geldi. Haklısın eskiden olsa ne oluyor aq diyebilirdik, ama TL'nin aşırı değer kaybı yüzünden absürd rakam artışları görmek saçma değil. Benim bir fikrim var ne kadar mantıklı bilemem ama yazıcam hiç bir ekonomistten böyle birşey duymadım, TL'den vazgeçip Euro'ya ülkece geçiş yapsak, faizleri de avrupa birliği normlarına kadar çeksek enflasyon denen beladan kurtulmuş olmaz mıyız acaba? Her şey Euro ile maaşlar, fiyatlar, ithalat, ihracat vs yemez mi acaba?
püsür
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 674

View Profile
November 24, 2021, 07:24:52 PM

Sizin açınızdan %100 çok ama mal sahibi açısından da %20 az maalesef, çünkü gerçek enflasyon %20 değil. Mal sahiplerinin de insaflı olması lazım. Umarım tatlı bir dille orta yolu bulabilirsiniz.

Yalnız yıl 2022 olmak üzere. Emlakçılık mesleğinin absürtlüğünü kimse niye konuşmuyor. Bu devirde internet dışında ev bulan mı kaldı? Herkes sahibinden'e girip gene emlakçıların koyduğu ilanlardan seçiyor. Tek fonksiyonları fotoğraf, dandik açıklama, evi gösterme ve kırtasiyeden alınma kira sözleşmesi. Tamam gene emlakçılık var olabilir, belki uğraşmak istemeyen ev sahipleri olabilir ama bir kiralama için bir kira almaları akıl alır gibi değil. Ben evimi kiraya verirken emlakçı kullanmadım ve hatta arayan emlakçılara da çok sert çıkarak red ettim. Bence akıl alır bir durum değil ülkemizdeki emlakçılık.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 960

View Profile
November 26, 2021, 07:08:46 AM

Konuda yazan herkes haklı dostlar.Daha önce konuyu okumuştum yazmaya fırsat bulamadım ancak burada sözleşme yapan kişinin, sözleşme süresi bitmeden taşınmazı terk etmesi için yapması gereken bir tebliğ olmalı.Kiracı burada haklı görünüyor.Konu hukuksal zemine taşınırsa da kiracı haklı -eğer söylediği gibiyse.-

Ancak bir de ülkenin içinde bulunduğu mâli durum söz konusu.Evi veya arabası olanların mallarına sahip çıkmaya çalıştığı, işyerlerinin ayakta durmaya çabaladığı, ismi dillendirilmese de bir ekonomik krizin içinde olduğumuz bir durum var.

Bu ekonomik krizde taşınmaz sahibi de zarar etmek istemez.Yine de işi hukuksal yöntemlerle çözmek için 2 ay öncesinden gerekli uyarıları yapmalıydı.İşi yokuşa sürerseniz bir sonraki aşama genellikle tehdit oluyor.

Tekrar konuda gelişmeler olursa takip edeceğim.Güncel bir konu olarak son zamanlarda sıkça başkalarının yaşadığı sorunların bir benzerine arkadaşımız denk gelmiş.

Geçmiş olsun.Umarım orta yolu bulursunuz.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
SUPERSAIAN
Legendary
*

Merit: 1244

View Profile
November 27, 2021, 06:54:56 PM

Yaşadığım semtte pandemi öncesi istemediğin kadar kiralık ev bulunuyordu. Şimdi kiralık ev bakıyorum, sarı siteden gözüme kestiriyorum daireyi telefonda konuşuyorum emlakçıyla emlakçının söylediği daireyi opsiyonladık, yeni konrat yaptık. Fahiş fiyatları geçtim kiralamak için daire bile bulunmuyor. Emlakçılar sürekli yalan ilanlar ilanlıyorlar sırf müşteri arasın diye onlar da az değil de neyse. Bu kadar talep var daire yok, enflasyon aldı başını gitti. Bu devirde bir şey satın almak, kiralamak gerçekten çok zorlaştı.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███