Bitcoin Forum
June 16, 2024, 02:48:12 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  
Author Topic: Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı  (Read 1135 times)
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 304

kycfree

View Profile
June 24, 2023, 07:12:13 AM

Son günlerde kur korumalı TL hesabı bence hala dümdüz faize yatırmaktan daha mantıklı gibi. Tabi ki zamanında girenler en çok para kazananlar olmuş oldu kurdaki iniş çıkışlar sayesinde. Bu saatten sonra kurun gerilemesi için çok ciddi seviyede aksiyonların alınması gerekir. Faizin ben tek seferde çok sağlam artmasını beklediğim için kur geriler diyordum ama azıcık bir şey arttığı için 0 etki oldu.

Kurun gerilemesini bekleyip bir miktar dolar satan bir sürü kişi olmuştur. Bu insanlar şu an o paralarla tekrar dolar alamayacağına göre KKM'ye yönelebilirler.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
totti67
Sr. Member

Activity: 882
Merit: 305

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
June 24, 2023, 10:26:16 AM

Bir kasabın anlattığı durumu size aktarayım. Şuan için ortalama 40 bin TL den 150  dana alsam ve gelecek kurbana kadar baksam. Danalar ortalama 6 milyon TL yapar ve ben bu danaları gelecek kurbanda 100 Bin TL den satsam 15 milyon Tal gelir. Bunun 1 yıl boyunca yemi ve danalara bakacak kişilere olan masrafım ( danalara Afgan uyruklu kişiler bakıyormuş bu arada) vs çıkınca bana yaklaşık 1-2 milyon TL ya kalır ya kalmaz.
Ama ben o 6 milyon TL'yi kur korumalı faize yatirsam aylık yaklaşık 180 bin TL gelirim olur o da yılda 2 milyon 160 TL yapar. Ben neden uğraşayım ki. Hem Afgan gitti gidecek yerine adam bul derdi hem yem arttı vs .
Hal böyle olunca kur korumalı vs gibi olayları komple ortadan kaldırmadan üretim olması çok zor. Kur koruma niçin geldi dolar Euro artmasın diye ama hiç etkisi olmadı. Bence üretim olması için biran önce önlemler alınmalı.
( Hikaye sallamasyon değil. Kasaplık yapan bir kişinin serzenişi)

Bu örnekteki gibi, birçok sektördeki üretim zincirinin içindeki insanların hakli olarak mevcut mesleklerini bırakıp üreterek değil de para ile para kazanma yöntemini seçmesi halinde, yaşadığımız gıda pahalılığı giderek artacaktır, ayrıca buranın konusu değil belki ama, özellikle tarımsal üretimde en önemli konu bence, en fazla kazananın üretici olması gerekirken, yerinde 5 lira olan bir ürün tezgahta 20 lira oluyorsa durum çok vahim.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
mandown
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1315

View Profile
June 24, 2023, 10:54:13 AM

Şuan esnaflık bitik durumda çoğu esnaf ortalama kar marjin%30dur TL kar olarak büyük beklentisi olmayan işletmelere göre kkm çok karlı birsey

Vergi yok kira yok ürünün bozulmuş çürümüş yok yarın iş olacak olmayacak derdi yok tertemiz para

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1475

alex

View Profile WWW
June 24, 2023, 12:14:14 PM

sanırım dolarda meydana gelen 1 liralık artış kkm için 100 milyar tl gibi bir yük anlamına geliyor. bunun ödemesinin de ne şekilde yapılacağını hepimiz biliyoruz. bas tl, öde kkm karşılığını. valla güzel bir dünya düşünecek olursak. faizler artmadan, kkm batağından kurtulmadan nefes almamız imkansız. dikkat ederseniz düzeltmemiz demiyorum, sadece nefes almamız imkansız.
Jossque
Legendary
*

Activity: 854
Merit: 1602

View Profile
June 24, 2023, 04:14:12 PM

Doları düşüşe geçirmeye çalışmaları gerekiyor yoksa KKM sayesinde dolar türk lirası karşısında daha da değerlenmeye başlayacak.Herkesin de bildiği gibi karşılık Türk lirası basılarak ödeniyor ve bu da paramızı iyice değersizleştiriyor.Bunun için ilk olarak doları düşürmeye yönelik adımlar atılması daha sonrasında KKM'ye bir düzenleme getirilmesi gerekiyor.KKM ilk çıktığında 1 milyon türk lirası yatıran birisi için bence inanılmaz bir yatırım kaynağı olduğunu söyleyebiliriz.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1050
Merit: 629

View Profile
June 24, 2023, 04:30:27 PM

Doları düşüşe geçirmeye çalışmaları gerekiyor yoksa KKM sayesinde dolar türk lirası karşısında daha da değerlenmeye başlayacak.Herkesin de bildiği gibi karşılık Türk lirası basılarak ödeniyor ve bu da paramızı iyice değersizleştiriyor.Bunun için ilk olarak doları düşürmeye yönelik adımlar atılması daha sonrasında KKM'ye bir düzenleme getirilmesi gerekiyor.KKM ilk çıktığında 1 milyon türk lirası yatıran birisi için bence inanılmaz bir yatırım kaynağı olduğunu söyleyebiliriz.

Kur korumalı mevduat hesabı ilk açıklandığında dolar 11 liraya kadar gerilemişti. 1.1 milyon lira sisteme aktaran birisi için 100 bin dolarla başlayan macera inanılmaz karlı şekilde devam etmiştir. 3 ayda bir sürekli o parayı KKM’ye aktararak parasını rahat 2.5 katına çıkarmıştır diye düşünüyorum. Böyle karlı bir şey pek bulunmaz. Uzun vadede en büyük zararı o verecek bize.
Jossque
Legendary
*

Activity: 854
Merit: 1602

View Profile
June 24, 2023, 04:40:23 PM

Kur korumalı mevduat hesabı ilk açıklandığında dolar 11 liraya kadar gerilemişti. 1.1 milyon lira sisteme aktaran birisi için 100 bin dolarla başlayan macera inanılmaz karlı şekilde devam etmiştir. 3 ayda bir sürekli o parayı KKM’ye aktararak parasını rahat 2.5 katına çıkarmıştır diye düşünüyorum. Böyle karlı bir şey pek bulunmaz. Uzun vadede en büyük zararı o verecek bize.

Kur Korumalı hesap ortaya çıkalı yaklaşık 1.5 sene oldu ve ilk çıktığında bahsettiğiniz üzere dolar 18 iken 11'e kadar gerilemişti.11'den 1 milyon türk liralık bir dolar yatırımı veya türk lirası yatırımı yapan birisi her türlü bu 1.5 sene içerisinde 4-5 katını almıştır diye düşünüyorum.Hesaplamasını yapmadım ama sadece dolar bazında bakacak olursak 2.5x'lik bir artıştan bahsediyoruz.Tabiki bir de bunun verilen faizi var.Doların freni patlamış kamyon gibi yükselmesinin nedenlerinden birisi de zamanında açıklanan bu KKM mevzusundan dolayı.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
June 24, 2023, 06:20:09 PM

Az önce incelediğim kadarıyla ing bank şu anda yüksek parası olanlara %43 e kadar faiz veriyor kur korumalı vadeli mevduat üzerinden. Bu gerçekten iyi bir oran. Bu aşamada dolarda %20-25 ten fazla yükselişi görmeyiz herhalde. Faizler desen o da düzenli olarak artacak zaten bu aydan sonra. Bana bu %43 oran oldukça mantıklı geliyor sevgili arkadaşlar yalan olmasın yani. Ama elbette tercih bizlere kalmış. Ülkenin hazinesinin içinden geçildiğini de inkar edemeyiz. Milyarlarca dolarlar bu kur korumalı vadeli mevduatların faizlerine aktı yani. Etik bulmayabilirsiniz.
Phoenix Anka
Hero Member

View Profile
June 24, 2023, 06:28:04 PM

Az önce incelediğim kadarıyla ing bank şu anda yüksek parası olanlara %43 e kadar faiz veriyor kur korumalı vadeli mevduat üzerinden. Bu gerçekten iyi bir oran. Bu aşamada dolarda %20-25 ten fazla yükselişi görmeyiz herhalde. Faizler desen o da düzenli olarak artacak zaten bu aydan sonra. Bana bu %43 oran oldukça mantıklı geliyor sevgili arkadaşlar yalan olmasın yani. Ama elbette tercih bizlere kalmış. Ülkenin hazinesinin içinden geçildiğini de inkar edemeyiz. Milyarlarca dolarlar bu kur korumalı vadeli mevduatların faizlerine aktı yani. Etik bulmayabilirsiniz.

%43’den fazla verenler de var ama güvenilirlik olarak bakarsak ING’nin oranı gerçekten iyiymiş. Faizler arttıkça bu oranlar artar mı bilmiyorum. Bir ara Akbank ile çalışmıştım ve tekrar çalışalım diye günde 5 kere aramaya başladılar. Sanırım paraya ihtiyaçları var. Kur korumalı mevduata ek %43 faiz garantisi çok iyiymiş gerçekten. 3 aylık olarak KKM’ye eklemeler yapılabilir.
jakdanyel
Sr. Member

kycfree

View Profile
June 25, 2023, 08:50:55 AM

sanırım dolarda meydana gelen 1 liralık artış kkm için 100 milyar tl gibi bir yük anlamına geliyor. bunun ödemesinin de ne şekilde yapılacağını hepimiz biliyoruz. bas tl, öde kkm karşılığını. valla güzel bir dünya düşünecek olursak. faizler artmadan, kkm batağından kurtulmadan nefes almamız imkansız. dikkat ederseniz düzeltmemiz demiyorum, sadece nefes almamız imkansız.

Kesinlikle katılıyorum buna evet. KKM ile insanların parasını Türk Lirası'nda tutmasını sağlamak için büyük bir sorumluluğun altına girdiler. Zaman içerisinde KKM'nin ülke ekonomisi açısından negatif yanları çığ gibi büyümeye başladı ve geldiğimiz nokta bu. Önümüzdeki 1 ay içerisinde bile ne olacağı belli olmayan bir ekonomide KKM sistemi çok yanlış bir adım.

Türk Lirası'nda parası olan insanlar boş duracağına en çok faizi veren yerde tutayım diyor KKM'ye yatırıyor ama o getiriler için basılan paralar ülkenin daha da kötüleşme sürecini hızlandırmış oluyor.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
June 25, 2023, 01:39:52 PM

Kesinlikle katılıyorum buna evet. KKM ile insanların parasını Türk Lirası'nda tutmasını sağlamak için büyük bir sorumluluğun altına girdiler. Zaman içerisinde KKM'nin ülke ekonomisi açısından negatif yanları çığ gibi büyümeye başladı ve geldiğimiz nokta bu. Önümüzdeki 1 ay içerisinde bile ne olacağı belli olmayan bir ekonomide KKM sistemi çok yanlış bir adım.

Türk Lirası'nda parası olan insanlar boş duracağına en çok faizi veren yerde tutayım diyor KKM'ye yatırıyor ama o getiriler için basılan paralar ülkenin daha da kötüleşme sürecini hızlandırmış oluyor.

İnsanlara da KKM’ye para yatırdığı için kızamıyoruz çünkü herkes kendi önlemini almak zorunda, paralarının değerinin gözler önünde erimesini istemiyor insanlar, kur korumalı mevduat hesaplarını daha fazla uzatmazlar umarım ve son olan aralık ayı olur, bundan sonra artık düzlüğe çıkmak için yokuş yukarı tırmanışın başlangıcı olacaktır,
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1475

alex

View Profile WWW
June 25, 2023, 04:31:41 PM

İnsanlara da KKM’ye para yatırdığı için kızamıyoruz çünkü herkes kendi önlemini almak zorunda, paralarının değerinin gözler önünde erimesini istemiyor insanlar, kur korumalı mevduat hesaplarını daha fazla uzatmazlar umarım ve son olan aralık ayı olur, bundan sonra artık düzlüğe çıkmak için yokuş yukarı tırmanışın başlangıcı olacaktır,
kimsenin kızmaya da hakkı yok hocam zaten. ortada olan şey sonuçta devlet tarafından düzenlenmiş bir sistem. kkm'yi bitirirlerse faizleri ciddi bir şekilde artırmak gerekecek ama hükümet politika faizini pek artırmaktan yana değil. kkm sayesinde seçmenine faizi, son toplantıya kadar, artırmadığını söyleyebiliyordu.
MK-74
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1228

View Profile
June 25, 2023, 11:19:57 PM

kimsenin kızmaya da hakkı yok hocam zaten. ortada olan şey sonuçta devlet tarafından düzenlenmiş bir sistem. kkm'yi bitirirlerse faizleri ciddi bir şekilde artırmak gerekecek ama hükümet politika faizini pek artırmaktan yana değil. kkm sayesinde seçmenine faizi, son toplantıya kadar, artırmadığını söyleyebiliyordu.

Hocam su saatte KKM'yi bitirmek döviz için intihar olur, dönülmeyecek bir yola sokarlar dövizi, çünkü bitirdikleri gibi millet dövize yüklenecek ve devletin elinde dövizi tutabilecek hiç bir kaynak yok.
Bugün KKM'yi bitir, faizi arttır yine tutamazlar dövizi.
Şuan KKM'de 2 trilyon 498 milyar 727 milyon TL para var bu para nereye gidecek dövize veya altına bu paranın oraya gitmesi demek Doların 30 TL üstü olması demek bence.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
Phoenix Anka
Hero Member

View Profile
June 26, 2023, 06:20:05 AM

Bankalar kur korumalıda serbest kaldıktan sonra sisteme daha çok para girişi oldu çünkü bankalar eğer dolar kuru belirli bir oranı geçmezse kendileri faiz vermeyi taahhüt ediyordu. Bu yüzden sistem hala ayakta ama batmaya da mahkum bir sistem. Yılın sonunda muhtemelen uzatılmamak üzere kaldırılacak bir sistem olacak. O zamandan sonra faizler ile bankalara daha az para girişi olabilir. Biliyorsunuz adını faiz koyunca bazı kılıflı müslümanlar girmiyorlar.
jakdanyel
Sr. Member

kycfree

View Profile
June 26, 2023, 08:49:36 AM

Tabi evet insanlara kızamayız çünkü sonuçta bu bizzat devletimizin sunduğu bir şey. KKM'yi uzatma konusuna gelince de açıkçası bu gidişle en az birkaç yıl daha devam ettirirler gibi geliyor bana. KKM ile sözde kur aşağı çekilecekti ama hiçbir işe yaramadı. Aksine fazladan para basmaya başlama sebebiyle paramız daha da değersizleşmeye başladı.

Bir yandan da şimdi KKM'yi kaldırsalar kurdaki olası ani yükseliş seviyesini tahmin bile edemiyorum. Şu an bile yükselişin yavaşlatılmaya çalışılması pek başarılı olmuyor.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Mustang Shelby
Hero Member

Activity: 700
Merit: 536

View Profile
June 26, 2023, 08:52:07 AM

Bugün kur korumalı mevduat hesabı açtırmak için bankaya gittim ve öğrendiklerimi forumdaki arkadaşlara söyleyeyim istedim :

1- KKM hesabı, dolar, Euro ve Pound üzerinden açılabiliyor.
2- Gram altın hesabı ile KKM artık yokmuş. Bunun sebebi bankanın gram altın satışıyla merkez bankasının arasındaki uçuk makas aralığı yüzünden BDDK’nın engellemesiymiş.
3- Önceden merkez bankası kurundan açılan hesap, vade sonunda faizi merkez bankasının belirlediği tutar kadar faizi döviz hesabı geçmezse alıyordu. Yani bugünün faiziyle merkez bankası %11.25 faizi 3 ay hesapta tutan kişiye doları artmazsa veriyor.
4- Bu faiz oranı çok düşük olduğu için katılım olmuyor. Bu katılım azlığı yüzünden Merkez Bankası serbest piyasalara geçiş yapmış. Banka bir faiz oranı teklif ediyor. Benim bankamın teklifi merkez bankası %11.25 iken %29’du. Eğer dolar veya Euro artmaz aynı kalırsa merkez bankasının faizi değil, bankanın faizini alacağım.
5- Seçimden sonra dolar artacağını düşündüğüm için böyle bir önlem aldım. Sizlerin de belki böyle bir önlem alma durumu olabilir.

Buraya yazmışım geçmiş mesajımı. Ben de Kur korumalıdan faydalanan bir bireyim. Devlet bu imkanı sağlıyor ve sonunu düşünmüyorsa ben neden bana verilen imkanı kullanmayayım ki? Bakın buraya da yazıyorum sizler de faydalanın diye. Kimse KKM’yi kullanana kızamaz. Devlet bu imkanları neden açıkladı doların ateşini almak için. Peki işe yaradı mı yaramadı. Yine de paran boşta kalacağına KKM’de kalması bizim için daha iyi oluyor.
mandown
Legendary
*

View Profile
June 26, 2023, 09:54:49 AM

Ak trollerin uğramadığı başlık. Sayelerinde bugünde paramız değer kaybetti.
25 den 26 yi gördük her 1 lira maliyeti yanlışım yoksa 121 milyar liradan fazla. Şu seçimden beri buraya ödenecek olan para inanılmaz rakamları gördü. 3. Havalimanı tamamen bedavaya bile yapılabilirdi. Veya o boğaz köprüsü

Togg fabrikasının maliyeti 21 milyar lira civarında

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Mustang Shelby
Hero Member

Activity: 700
Merit: 536

View Profile
June 26, 2023, 10:14:10 AM

Ak trollerin uğramadığı başlık. Sayelerinde bugünde paramız değer kaybetti.
25 den 26 yi gördük her 1 lira maliyeti yanlışım yoksa 121 milyar liradan fazla. Şu seçimden beri buraya ödenecek olan para inanılmaz rakamları gördü. 3. Havalimanı tamamen bedavaya bile yapılabilirdi. Veya o boğaz köprüsü

Togg fabrikasının maliyeti 21 milyar lira civarında

Çok acı senaryolar. Acilen parası KKM’de olan birisi olarak bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini düşünüyorum. Ülkenin bekası benim paramdan daha kıymetli. Bundan sonra KKM’ye giriş olmamalı ve süresi biten yenileyememeli. Ülkeye verdiği zarar ortada. 1 liralık artış sistemdeki kaç milyar dolar varsa o kadar milyar lira daha para basılmasını gerekli kılıyor. Bundan sonra parayı dolar olarak tutmak şart oldu arkadaşlar. Bu arada altın, dolar ve euro ile borçlanmayın, sakın ha !
mandown
Legendary
*

View Profile
June 26, 2023, 10:31:00 AM

İçerideki para oradan çıktığı an dolara ve altına girecek bu paranın değersizliği devam edecek buna çok farklı marjinal çözümler getirilmeli yoksa bu işin sonunda istedikleri çin modeli gerçekleşmiş olacak.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Distraction
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 413

View Profile
June 26, 2023, 11:04:43 AM

KKM olmasa çoğu insan doğal olarak dövize yönelecek ve böylesine bir talebi karşılayacak dolar miktarı kasada bulunmadığı için de bir kriz ortamı oluşacak. Dolayısıyla KKM'nin ben uzun bir süre daha mecburen devam ettirilmesini bekliyorum ne yazık ki. Sonuç olarak da daha fazla insan elindeki TL'yi KKM'ye geçirmeye devam edecek.

Öyle kısır bir döngüye girdik ki KKM sistemine bir son verildiği zamanki görüntü nasıl olur hayal etmesi zor.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███