Bitcoin Forum
May 07, 2024, 12:58:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Omicron varyantı dünya genelinde 15 binden fazla uçuşu olumsuz etkiledi  (Read 122 times)
Ardasonmz (OP)
Member
**

Activity: 66
Merit: 18

View Profile
December 25, 2021, 02:37:39 PM
Merited by lastcedy (1)

Hepimizin de bildiği gibi covid-19 un yeni varyantı Omicron un hızlı bir şekilde yayılması dünyayı genelini çok olumsuz etkiledi. Bu, uçuçları ve pilotları da bir hayli etkiledi. Lufthansa, Delta ve United Airlines da bir sürü pilot ve uçuş görevlisi karantinaya alındı.

FlightAware in websitesindeki verilere bakılarak sadece cumartesi günü için dünya genelinde 2.175 uçuşun iptal edildiği açıklandı. Bunun üstüne 11 bin uçuşta da gecikme yaşanacağı belirtildi. Pazar günü için açıklanan veriler ise pek iç açıcı olmayacak şekilde 600 seferin yapılamayacağı duyuruldu.

Bu varyanttan en fazla etkilenen Çin'de ise cumartesi 1.779 ve pazar günü de 402 uçuşun iptal edildiği duyuruldu.

Amerikan otomobil derneği'nin tahminleri 23 aralık - 3 ocak tarihleri arasında 109 milyon yurttaşın ulaşım araçlarını kullanacağı yönündeydi. Bu veri de bir önceki yılın aynı dönemine göre %34 arttığını gösteriyor.

Bu yeni varyantın sadece hava yollarını bile bu kadar etkilediği düşünülürse, çok bariz bir. şekilde sıkıntıda olduğumuz görülebilir.

Detaylı bilgi için:

https://tr.euronews.com/amp/2021/12/25/omicron-noel-doneminde-dunya-genelinde-4-bin-500-ucus-iptal-edildi?utm_source=Bundle&utm_campaign=feeds_news&utm_medium=referral
1715086722
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715086722
Reply with quote  #2

1715086722
Report to moderator
1715086722
Hero Member
*

Ignore
1715086722
Reply with quote  #2

1715086722
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715086722
Hero Member
*

Ignore
1715086722
Reply with quote  #2

1715086722
Report to moderator
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
December 25, 2021, 04:34:31 PM

Varyanttan en çok etkilenen çinde ise demişsiniz ya, üzülerek söylüyorum ki dünyanın başına bu koronavirüsü musallat eden çinlilerdi. koronavirüsten sonra da ekonomik olarak yükselen yine çinlilerdi. maske üretiminden tutun da aşıya kadar onlarca kalemde dünyanın parasını kaldırdılar. uçuşları iptal oluyormuş. olsun, beter olsunlar. bir gram üzülüyorsam ne olayım. 2019 yılında başladı bu virüs biliyorsunuz ve 2022 yılına giriyoruz. 3 senedir hayatın her alanında bizi etkileyen, yavaşlatan, gerileten bir virüsten bahsediyoruz. binlerce can alan, kalıcı hasarlar bırakan bir hastalık bu. dünyayı etkilerken en çok çini etkilemesi beni çok mutlu etti.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
December 25, 2021, 04:40:51 PM

Varyanttan en çok etkilenen çinde ise demişsiniz ya, üzülerek söylüyorum ki dünyanın başına bu koronavirüsü musallat eden çinlilerdi. koronavirüsten sonra da ekonomik olarak yükselen yine çinlilerdi. maske üretiminden tutun da aşıya kadar onlarca kalemde dünyanın parasını kaldırdılar. uçuşları iptal oluyormuş. olsun, beter olsunlar. bir gram üzülüyorsam ne olayım. 2019 yılında başladı bu virüs biliyorsunuz ve 2022 yılına giriyoruz. 3 senedir hayatın her alanında bizi etkileyen, yavaşlatan, gerileten bir virüsten bahsediyoruz. binlerce can alan, kalıcı hasarlar bırakan bir hastalık bu. dünyayı etkilerken en çok çini etkilemesi beni çok mutlu etti.

Hocam maske,kolanya gibi ürünlerin, üreticisi kimse paraya para demedi su geçtiğimiz süreçte muhtemelen çinlilerdir söz konusu üretim olunca bu çinlilerden daha hızlı üretim yapan başka bir ülke daha yok. Avrupa'da ciddi anlamda etkileniyor bu yeni varyanttan başta Hollanda olmak üzere bir kaç ülke daha kapandılar yakın zamanda bütün Avrupa tekrarda kendini kapatır. Umarım bu kapanma olayı Türkiyeyi teğet geçer eğer tekrardan kapanırsak işler çok duruma girer.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
December 25, 2021, 04:44:42 PM

Hocam maske,kolanya gibi ürünlerin, üreticisi kimse paraya para demedi su geçtiğimiz süreçte muhtemelen çinlilerdir söz konusu üretim olunca bu çinlilerden daha hızlı üretim yapan başka bir ülke daha yok. Avrupa'da ciddi anlamda etkileniyor bu yeni varyanttan başta Hollanda olmak üzere bir kaç ülke daha kapandılar yakın zamanda bütün Avrupa tekrarda kendini kapatır. Umarım bu kapanma olayı Türkiyeyi teğet geçer eğer tekrardan kapanırsak işler çok duruma girer.

Hocam virüs yayıldı dediler, maske ürettiler, aşı ürettiler, koruyucu ekipman ürettiler. ürettiler de ürettiler. dünyada en yoğun nüfusa ve işçiliğe sahip ülke bu çinliler. her taşın altından çıkıyorlar. bakıyorsun, virüsün çıktığı yer wuhan diye eyalet, eyaletin nüfusu 70-80 milyon. bu sadece bir eyalet. böyle olunca adamlar herşeyi üretir ve ekonomiye kazandırır oldu. neredeyse tüm ülkeler ekonomik olarak gerilerken çin ilerlemeye başladı. kapanmalar konusuna değinecek olursak, o kadar kapandık da çare olabildi mi? olamadı bir yerlerden yine yayılmaya devam ediyor bu virüs. kimi ortamlarda 50-60 gün canlı vaziyette kaldığı bilimsel makalelere konu olmuş. artık bundan kaçış yok. bununla yaşamayı öğreneceğiz.
püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 675

View Profile
December 27, 2021, 08:40:48 AM

Haberdeki gibi büyük kapanmalar ve iptaller arttı, Premier Lig'de futbolcular antrenörler maçlara ara çağrısı yapıyor, NBA'de covid olan oyuncular yüzünden takımlar bazen 5-6 oyuncu eksik çıkıyor, ama bizde hala 200 vefat ve aynı covid pozitif sayıları. 2020'de bu korona sayılarında yaptığımız oynamalar ortaya çıkınca rezil olmuştuk. Hadi fakir Afrika ülkesi olursun test yapamazsın anlarım, Hindistan gibi karmakarışık bir ülke olursun anlarım. Ama bizim gibi bir ülkenin yapmaması gereken bir rezilliğe imza atmıştık. Gene müthiş bir icraatları.

Bu kış özellikle Avrupa'da çok kötü geçiyor korona için. Bize de ciddi anlamda 1-2 aya gelmez umarım.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 622

View Profile
December 27, 2021, 08:24:12 PM

Haberdeki gibi büyük kapanmalar ve iptaller arttı, Premier Lig'de futbolcular antrenörler maçlara ara çağrısı yapıyor, NBA'de covid olan oyuncular yüzünden takımlar bazen 5-6 oyuncu eksik çıkıyor, ama bizde hala 200 vefat ve aynı covid pozitif sayıları. 2020'de bu korona sayılarında yaptığımız oynamalar ortaya çıkınca rezil olmuştuk. Hadi fakir Afrika ülkesi olursun test yapamazsın anlarım, Hindistan gibi karmakarışık bir ülke olursun anlarım. Ama bizim gibi bir ülkenin yapmaması gereken bir rezilliğe imza atmıştık. Gene müthiş bir icraatları.

Bu kış özellikle Avrupa'da çok kötü geçiyor korona için. Bize de ciddi anlamda 1-2 aya gelmez umarım.

Bu varyantın daha tehlikeli olduğu ortada. En azından daha fazla yayılıyor bunu görüyoruz. İngiltere neredeyse omicrona esir oldu. Aynı şekilde Avrupa’da da vaka sayıları üst seviyelerde. Türkiye’de bunu bir rutine bindirmiş gibi ortalama rakamlar açıklanıyor, ortalama vefatlar veriliyor. Rakamların objektiflikten biraz uzak olduğunu düşünüyorum.

En azından bu varyant çıktığından beri oranlarda yüksek bir artış bekliyordum. Hala ortalama olarak aynı sayılarda rakamlar veriliyor. Koronavirüs, hayatın gerçeği oldu biliyoruz bari gerçek rakamlar verilse de biz de ona göre daha fazla tedbirimizi alsak.
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
December 27, 2021, 09:26:48 PM

Siteminize bende canı gönülden katılıyorum. Bu çançinçonlar ne ettiyse onu bulsun diyorum. Diğer bir noktadan ise keşke bu sıkıntıda herkes kendi kapısının önünü gerektiği gibi temizleseydi de bu işler bu raddeye gelmeseydi...
onko
Full Member

Activity: 492
Merit: 139

1 cent = 1 satoshi

View Profile
December 27, 2021, 11:01:33 PM

bizde açıklanan tüm rakamları minimum x4 olarak görebilirsiniz
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
December 28, 2021, 01:56:45 AM

Sağlık bakanlığından Omicron varyantı oranının yüzde 42 olduğu gibi dolanan bir iddiaya yaptığı açıklama olmuş arkadaşlar yüzde 42 olmadığı gibi oranda çok düşük genelde delta varyantlı hastalar ile karşılaşılmış zaten Fahrettin hoca bir kaç gün önce açıklama da yapmıştı Omicron için ek tedbire gerek yok maske mesafe ile yolumuza devam edeceğiz hastaneye yatışları arttırmadığını gördük gibi

Omicron görülen iller de açıklanmış
Haberde belirtilen şu ki, sisteme girilen örnek sayısı 3344’tür. Bunların 3073’ü Delta , 42’si Omicron varyantıdır. Omicron varyantının görüldüğü iller; İstanbul (30), İzmir (6), Şırnak (1), Diyarbakır (1), Kütahya (2), Isparta (2)’dir.

Kaynak : https://www.hurriyet.com.tr/amp/gundem/saglik-bakanligindan-omicron-vakalariyla-ilgili-cikan-haberlere-yalanlama-41969741

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1258

View Profile
December 28, 2021, 09:38:20 AM

1-2 hafta önce izmirde zaten 5 vaka vardı bu 6 ya mı yükseldi dalga geçiyorlar heralde

https://www.hurriyet.com.tr/amp/gundem/izmirde-5-kiside-omicron-varyanti-tespit-edilmisti-iste-son-durumlari-41964885

Tamamen yanlış yönlendiriyorlar ben ne açıklıyorlarsa inanmıyorum artık bu kadar da insan beyniyle alay edilmez. 1 hafta 10 gün olmuş üstünden ve 1 vaka artması gerçekten saçmalık Cheesy

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
December 28, 2021, 10:40:24 AM

1-2 hafta önce izmirde zaten 5 vaka vardı bu 6 ya mı yükseldi dalga geçiyorlar heralde

https://www.hurriyet.com.tr/amp/gundem/izmirde-5-kiside-omicron-varyanti-tespit-edilmisti-iste-son-durumlari-41964885

Tamamen yanlış yönlendiriyorlar ben ne açıklıyorlarsa inanmıyorum artık bu kadar da insan beyniyle alay edilmez. 1 hafta 10 gün olmuş üstünden ve 1 vaka artması gerçekten saçmalık Cheesy

Hocam olabilir bence hemen öyle düşünmeyelim belki karantina sürecinde yakaladılarsa vakaların artışını engellemiş olabilirler rakamların doğruluğundan ben de şüpheliyim ancak Afrika üzerinden gelen varyantın bizim ülkemizde şimdilik çok görülmemesini doğal karşılıyorum yine de tedbirli olmakta fayda var benim şehrimde yok ama yakın şehrimde diyarbakırda var ancak buraları bildiğim için kimse maskeye mesafeye dikkat etmiyor bu tarafta yayılma ihtimali daha fazla

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
December 28, 2021, 10:57:49 AM

Bence bizim ülkede olduğu gibi ölen ölür kalan sağlar bizimdir politikası yürütülmeli. Aşıların önemi ve hastalığı ne derece önleyebildiği kanıtlanmışken aşısızların pandemisi yüzünden aşılı olanların da sosyal hakları ellerinden alınıyor yeni varyantlarla birlikte

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
December 28, 2021, 11:16:39 AM

Aşıların önemi hafife alınmamalı arkadaşlar. Yine bir kapanma olursa hazır yemekçiler bizim gibi kaleciler hep tekrar kapanmak zorunda kalacaklar. Bu sektörden binlerce insan evine ekmek götürüyor. Fiyatların böyle arttığı bir ortamda çalışmamak nasıl olur tahmin ediyorsunuzdur. Omicrona karşı herkesi ekstra aşılarını olmaya, daha sonra da keyif nargilesinden içmeye davet ediyorum  Smiley
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
December 28, 2021, 02:00:20 PM

Omicron mutasyonu ile ilgili yapılan açıklamalarda DSÖ ve sağlık bakanlığı arasında çok ciddi bir uçurum var. DSÖ %42 civarında mevcut hasta sayısında bir orandan bahsediyor, ancak sağlık bakanlığı bunun bütün açıklanan hasta sayısının sadece %6,5 olduğunu söylüyor. Çok hızlı bulaşan bir mutasyon olduğu söyleniyor. Bu bulaş hızının yüksekliği neticesinde bazı ülkeler tedbirleri artırıp bazı kapanma senaryoları gündeme alırken biz halen bu konunun sayı tarafından ileri gidemiyoruz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
December 28, 2021, 05:52:59 PM

Yanlış görmüyorsam Omicron varyantı yüzünden dünya genelinde vaka sayısı rekoru kırılmış hatta 4. dalganın peak i olmuş gibi görünüyor. Dünya geneli kapanmalar başladı bizde de vakalar 32 bin seviyelerine ulaşmış, 2-3 haftaya kadar Türkiye de vaka sayısına kayıtsız kalamaz. Akşam sokağa çıkma yasağı bekliyorum. Sanırım yurtdışı çıkışlarında da büyük kısıtlamalara geri dönülür 2 yerine 3-4 covid aşısı olunması istenebilir.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
December 29, 2021, 08:40:17 AM

Omicron mutasyonundan önce bizdeki vaka sayıları 18 binlere kadar salmıştı. Bakanlık ne kadar az sayı vermeye çalışırsa çalışsın yeni tip virüs eskisine oranla çok agresif davranışlar sergiliyor. Günlük vakalar 6 bin civarı artışla enfekte olmuş olan hasta sayılarını ortaya koyuyor. Dünkü açıklanan vaka sayısı 32 bin civarı. Önlem gelmeli. Bu ekonomik dar boğazda kapanma olabileceğini düşünemiyorum ancak kamu tarafında esnek çalışma ve çalışma saatleri azaltılarak trafik falan rahatlatılsa toplu taşımalardaki seyahat süresi kısalır en azından.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████