Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:53:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Abi sen FUD luyorsun  (Read 166 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
January 05, 2022, 11:09:12 PM

Bu forumda ekonomi bölümüne seçimle alınsa giremeyecek tipler bu lafı çok kullanıyorlar temel olarak korku ve şüphe uyandırıp koinin fiyatını düşmesine sebep oluyorsun demeye çalışıyorlar. Hatta bazı salaklar düşürüp dipten alacak galiba bile dedi.
İlk olarak şunu anlamak gerekir ki bitcointalk özellikle son yıllarda koin işine giren tiplerin pek bildiği bir yer değil sorduğumuz insanların %80 adını bile duymamış hakeza duymuş olsunlar burdaki iki yazıya bakıp satsalar market ne kadar değişir gerçekten .
  Mesele esasen biraz duygusal, insanlar ellerinde tuttukları koinin birisi tarafından negatif yorumlanmasına katlanamıyorlar ona hakaret babında bu lafı sarfediyorlar, gerçekten fud ile burdan fiyat düşeceğine inananın zike sürülecek aklı yoktur. Bir çok hold eden kişi duygusal olarak koine bağlanıyor kim düşecek dese yeriyor kim çıkacak dese beraber halaya çıkıyor. Bu tip bir yaklaşım futbol kulübü lümpen taraftarlarında görülür, lümpen olmayan kısmı "bizim takım kötü gidiyor" falan der ama diğer kesim takımın yediği gollerin videosunun youtube dan kalkmasını falan ister.
Neyse bir kere şunu anlamak gerekir ki koinler düşer de çıkarda , ben çıkarken insanlara bu hep çıkmaz dikkatli olun inerken de  hep inmez döneceği yeri bilmiyorsan satma falan derim. Düşerken denk gelenler hemen tabi ters ters laflarla saldırıyorlar , ben mi düşürüyorum koini dingil vaktiyle dedik şu sebepler etkili diye anlamıyorsan yapacak birşey yok. Yok illa kuduz gibi saldıracak laf atacak, bir kere insan her yorumdan faydalanmaya çalışır bu adam biliyor mu işi , şundan birşey kapabilir miyim , ben burda her yazarın yazısına bu özeni gösteriyorum. Bana laf atan tiplerin btc şu fiyat oldu demekten başka yorumu yok yani o da yorum sayılmaz. Belli ki bi halt bilmiyor en kötü hold yada pasif kazançta takılıyor. Bu yöntemleri kötülemiyorum ama hiç birşey bilmeyen adam bunu yapar (aslında çoğu trade yönteminden daha iyi bile kazandırır). Yorumlardan faydalanmak evet zor iş , kimi dinleyeceğini bilmek kimi takip edeceğini bilmek falan zor, bunu beceremeyen adam zaten diğer işleri de beceremiyor. Ben bunu geç anladım ,burda deneyimini paylaşsan yada öneri versen hoşuna gitmeyen tipler sokak köpeği gibi saldırıyor, karşı önerisini falan da sunmuyor . Bunun temelinde öfke yatıyor kızıp yazıyor ne yazıyorsa , duygusallıktan sıyrılmadan düzgün trade mümkün değil, yükseliş ve düşüşlerde insanlar panik buy panik sell ile zarar ediyor halbuki duygularına hakim olsa sabırlı olsa daha karlı çıkacak sonra kendi de görüyor. Bu arada forumda hakkatten ne grafik ne fiyattan anlamayıp her dediğinde terste kalıp habire yorum yazan tiplerde var hatta başka hesap açıp onunla yazıyor eskisi enkaz altında kaldığı için , onlarda var yasak değil sonuçta yorum ama bi zahmet kim işten anlıyor anlamıyor onu da biraz araştır. Ben işten anlıyorum demiyorum ama siz de pek anlamıyorsunuz (o yüzden sıkıntı yok  Tongue) .İlk girdiğim yıllarda kim bu işten anlıyor diye çok araştırdım ve herkesin eninde sonunda bi bok anlamadığını farkettim, kimse anlamıyor bu işten öyle düşünün ama bazıları hiç anlamıyor işte sıkıntı onlarda.
1714758830
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714758830
Reply with quote  #2

1714758830
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714758830
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714758830
Reply with quote  #2

1714758830
Report to moderator
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
January 07, 2022, 11:39:29 AM

Merhabalar, yaşadığınız olayları okurken çevremden aldığım tepkiler geldi aklıma, bir kaç sene önce bende sizin gibi arkadaşlara dikkatli olun bak bunun ederi bu değil kar aldıysanız satın istiyorsanız yine anaparanızla hareket edin dedim, dedim de arkadaşların gözünü para hırsı büründüğü için bir kaç soytarı Twitter fenosu peşinden dolanıp saçma coinlere büyük yatırım yaptılar, arabasını satıp (250 bin lira ) dogecoin ve chiliz alan (yaklaşık ath fiyatından ) alan kişiler gördüm, uyardım dinlemediler

Uyardığınızda dinlemiyorlarsa bırakın sonuçlarına katlansınlar hocam yaşadığım şeyi söyleyeceğim 250 bini yatırdı ya bu arkadaş yüzde 10 kazandı beni arıyor, yüzde 10 arttı falan ooo iyi çek ana paranı diyorum dalga mı geçiyorsun diyordu en son gelinen noktada parasının 2/3’ü kaybetti, şimdi de keşke ana paramı çekseydim diyor senin yüzünden diyor, zorla sattırsaydın ya bana diyor, böylelerine takmayacaksın hocam boşver,
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
January 07, 2022, 11:49:32 AM

Sen de fudlama abi  Grin şakası bir yana dursun da, bazı insanların bu gibi tiplerle beraber parasını kaybedince ortalıkta yana yakıla bu kişiyi arayıp mahkeme yoluna gittiklerini de duydum. dediğin gibi hocam, bu artacak diyenler ile halay tutan tipler, yorumlara kulaklarını kapatıp ama elon musk twit atıyor diyor. tek yatırım mantığı elonun twiti. elon muskın şu an mantıklı düşünemediğini düşünen birisiyim. onun söylediklerinden özellikle uzak duruyorum Grin
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 07, 2022, 01:50:26 PM

Böylesi bir çılgınlıkta ve balonlaşmada tabikide herkesin gittiği yoldan gitmek yerine farklı şeyleri söyleyenleri sopayla kovalayacaklar olacaktır. Balonu satın almak yerine başka yerlerde maceralar arayan dipler kovalayanlar olacaktır.

Farklılar güzeldir. Bu farklılar insanın ufkunu açar farklı bakış açıları katar. Kötü olan şey alternatif(farklı) yoldan gidenleri taşlayanların çok olmasıdır ki bu taşlayanların hepsi aynı yoldan giden bir yığın insan grubu ise durum daha vahimdir.

''Fakat şu var bu piyasa bir noktaya kadar 5 ileri 3 geri gitmeye devam edecek. Bir noktadan sonra 5 geri 3 ileri şekline evrilecek ve bir nesli minumum 30 sene terste bırakacak. 2009 yılından bu yana Bitcoin 5 ileri 3 geri şeklinde gidiyor. Kırılım nerede olacak bilmiyorum ama ilerde bir yerde olacağını düşünüyorum.30 sene terstemi kalınır hocam diyenleri General Electric [GE] hissesini inceleyebilirler ki bu şirket güzel karlar eden eli yüzü düzgün şirketlerden biri''

Fudlama meselesine dönersek bu piyasada fudlayanları dinliyorum ama roket atanları asla. Bu şekilde kaybetmedim ve genelde kazandım hep temkinli kaldım yanıldığım zamanlarda oldu ama disiplinimi hiç bozmadım.

Neyse uzatmayayım.

Yorumlarının devamını bekliyoruz hocam.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
January 07, 2022, 06:27:44 PM

Sadece kripto-paralar için konuşmayacağım iktisatta temel bir kural vardır, grafikte düzlem hiç bir zaman sonuna kadar gitmez yada sonsuza kadar aşağıya gitmez ama baktığınız zaman bitcoin bunu kırıyor. Sonsuza kadar aşağıya gidenler olabiliyor tabi ki buda tamamen patlamış şirketler hisseleri oluyor. Bitcoin'e geldiğimiz açın grafiği bakın sürekli yükseldiğini görürsünüz ve şuana kadar dünyadaki insanlarının ne kadarı adapte oldu sisteme hala çok az bir kısmı ve daha hala erken olduğunu düşünüyorum maksimum adaptasyon için. Adaptasyon artıkça yıllara göre sınırlı sayıdaki bitcoin daha fazla insanlar tarafından talep görecek. Yani gidipte böyle bir teknoloji alt yapısını kullanan merkeziyetsiz bir para birimi yani bitcoin'i hisse senediyle karşılaştırmak kadar saçma bir olayı bitcoin forumunda sadece bizim local'deki yazarlar tarafından yapılır sanırım bunu globalde söyleseniz çok sağlam bir şekilde hedef olursunuz.

Son olarakta kimse birşey bilmiyor diye bişiy yok herkes elinden geldiği kadar bilgisini artırmaya calışıyor dışarıdaki insanlarda öyle. Genel olarak para piyasalarında bir stratejiniz yoksa zaten kaybetmeye mahkumsunuzdur, herhangi bir stratejisi olmayan adamın hiç bişiy bildiği yoktur kendine de etrafına da faydası olmaz.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 08, 2022, 08:13:44 AM
Last edit: January 17, 2022, 02:40:41 AM by mprep

Yani gidipte böyle bir teknoloji alt yapısını kullanan merkeziyetsiz bir para birimi yani bitcoin'i hisse senediyle karşılaştırmak kadar saçma bir olayı bitcoin forumunda sadece bizim local'deki yazarlar tarafından yapılır sanırım bunu globalde söyleseniz çok sağlam bir şekilde hedef olursunuz.

Bitcoinin hisse senetlerinden hiç bir farkı yoktur. Her türlü bunu kanıtlayacak veri döküman mevcut. Aksini iddaa eden kendini kandırır. Bitcoin'e hisse senedi gözüyle bakmasanız bile hisse senetleri ile ortak hareket eden yapısı var. Ben hisse senedi gözüyle bakıyorum orası ayrı siz bakmayadabilirsiniz.

Aşağıdaki her iki resimde görüldüğü üzere ülkemizin borsasınla bile kolerasyon kurmuş bitcoin fiyatı. Hisse senedi piyasaları ile ortak hareket ediyor. Emtialar ile ters kolerasyonu var. Yani hisse senetlerini satıp Altın'a geçilebiliyor.

2020 Ağustos ayından bugüne kadar Altın fiyatı düşerken hisse senedi fiyatları artıyor bu 2011 yılından bu yana böyle ve bir trend oluşturmuş durumda. Bazı uzmanlara göre bu trend 2030 yılında son bulacak bazılarına göre 2024 bazılarına göre 2040. Nerede son bulacak bilemeyiz. Ama bende bu fikirlere katılıyorum yani bir yerde son bulacaktır.

O halde şunu diyebilirim Bitcoin 2030 yılına kadar Altına karşı daha iyi bir performans gösterse de 2030 sonrasında tüm kazanımları altın karşısında kaybetme riski var.

Bitcoin hisse senetleri ile ortak hareket etmesinin bir nedeni basılan paranın bu dönem içinde (2011 den bu yana ) azalan riskler ve düşük enflasyon nedeni ile borsalara akmasıdır. Bu borsaların başında da kripto para borsaları geliyor ki gerçekten kripto paralar her balonlaşmada olduğu gibi yeni bir sektör yaratıp yeni zenginleri oluşturmuştur.

2017 boğa sezonunda Borsa İstanbulun hareketleri:

2017 boğa sezonunda bitcoin hareketleri:

Yani gidipte böyle bir teknoloji alt yapısını kullanan merkeziyetsiz bir para birimi yani bitcoin'i hisse senediyle karşılaştırmak kadar saçma bir olayı bitcoin forumunda sadece bizim local'deki yazarlar tarafından yapılır sanırım bunu globalde söyleseniz çok sağlam bir şekilde hedef olursunuz.

Bitcoinin hisse senetlerinden hiç bir farkı yoktur. Her türlü bunu kanıtlayacak veri döküman mevcut. Aksini iddaa eden kendini kandırır. Bitcoin'e hisse senedi gözüyle bakmasanız bile hisse senetleri ile ortak hareket eden yapısı var. Ben hisse senedi gözüyle bakıyorum orası ayrı siz bakmayadabilirsiniz.

Aşağıdaki her iki resimde görüldüğü üzere ülkemizin borsasınla bile kolerasyon kurmuş bitcoin fiyatı. Hisse senedi piyasaları ile ortak hareket ediyor. Emtialar ile ters kolerasyonu var. Yani hisse senetlerini satıp Altın'a geçilebiliyor.

2020 Ağustos ayından bugüne kadar Altın fiyatı düşerken hisse senedi fiyatları artıyor bu 2011 yılından bu yana böyle ve bir trend oluşturmuş durumda. Bazı uzmanlara göre bu trend 2030 yılında son bulacak bazılarına göre 2024 bazılarına göre 2040. Nerede son bulacak bilemeyiz. Ama bende bu fikirlere katılıyorum yani bir yerde son bulacaktır.

O halde şunu diyebilirim Bitcoin 2030 yılına kadar Altına karşı daha iyi bir performans gösterse de 2030 sonrasında tüm kazanımları altın karşısında kaybetme riski var.

Bitcoin hisse senetleri ile ortak hareket etmesinin bir nedeni basılan paranın bu dönem içinde (2011 den bu yana ) azalan riskler ve düşük enflasyon nedeni ile borsalara akmasıdır. Bu borsaların başında da kripto para borsaları geliyor ki gerçekten kripto paralar her balonlaşmada olduğu gibi yeni bir sektör yaratıp yeni zenginleri oluşturmuştur.

2017 boğa sezonunda Borsa İstanbulun hareketleri:

2017 boğa sezonunda bitcoin hareketleri:

Yukarıdaki iki grafiğe bakıldığında Borsa İstanbul 2017 Ocakta başlayan rallisini 2018 ocakta sonlandırıyor. Aynı şekilde Bitcoinde 2017 Ocakta başlayan rallisini 2018 Ocakta sonlandırıyor.

Ancak bu yıl borsa İstanbul ülkemizdeki sorunlar nedeni ile borsalardaki ralliye eşlik edemedi ve negatif ayrıştı. Şuan borsa İstanbul dolar bazında 15 bin seviyelerinde duruyor ben bu ayrışmanın da bir yere kadar sürdürüleceğini borsa İstanbul'un da yükseleceğini düşünüyorum önümüzdeki 8 sene içinde ve bu rallilere ortak olacaktır.

Aynı şekilde Nasdaq ve SPX hareketleri ile Bitcoin ve kripto paralar paralel hareket ediyor. Gozlemlerim bana bunu gösterdi. Herkesin bakış açısı farklıdır orası ayrı.

Eger Bitcoin emtia ve güvenli yatırım aracı ise;

Neden covid krizi çıktığında neden Altın ile ortak yükselmeyip yatay kaldı?
Neden covid riskleri azalınca Altın Gümüş fiyatları düşmeye başladığında Bitcoin ve diger risk ürünleri hızlıca yükselmeye başladı?

Birde daha farklı senaryo var o da şu;

Eğer para basmada ipin ucu kaçarsa her şeyin aynı anda yükselişine şahit olabiliriz ki bu da diğer senaryodur. Yani bir yandan Altın Gumus Platin diğer yandan hisse senetleri ve kripto paralar yükselir bu da gözlerimizi Dxy dolar endeksine çevirir. O halde dxy 80 altına doğru kutlu bir yürüyüşe çıkabilir. Bunlar senaryolar. Gerçek olacak diye bir kaide yok. Ama ana resim belli.

Ytd.

[moderator's note: consecutive posts merged]
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
January 08, 2022, 11:13:56 PM

https://www.sikayetvar.com/bitexen/bitexenhep-dusuyor-surekli-dusus-yapiyor  Cheesy
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
January 09, 2022, 10:15:32 AM

Fudlama harici forumumuzda da bol bol kullanılan trol kelim,esi var. Doğru söylersin trol olursun, işine gelmez yine trol olursun, at gozlugunu çıkartmazlar işlerine geleni görürler yine trol olursun.

Şunun surasinda koca forumda 20 kişi yokuz burada doğruyu anlatamıyor, inandiramiyor, ikna edemiyorsun.sonra trol oluyorsun.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 619

View Profile
January 11, 2022, 02:47:09 PM

Fudlama harici forumumuzda da bol bol kullanılan trol kelim,esi var. Doğru söylersin trol olursun, işine gelmez yine trol olursun, at gozlugunu çıkartmazlar işlerine geleni görürler yine trol olursun.

Şunun surasinda koca forumda 20 kişi yokuz burada doğruyu anlatamıyor, inandiramiyor, ikna edemiyorsun.sonra trol oluyorsun.

O konunun muhattapları farklı düşünceleri kabul etmeyen kişiler. Burada fikirlerini beğenmedikleri kişilere kolayca ‘troll’ diyebiliyorlar. Klişeleşmiş. Tartışma ortamında olsak demek ki, yaka paça birbirimize gireceğiz. Doğruları duymak istemeyen veya ‘sadece benim doğrularım’ diyen insanların bu konuda yer alan tüm söylemler ile birebir örtüştüğünü söyleyebilirim.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
karabiber
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 651

View Profile
February 23, 2022, 08:27:48 AM

Bunu diyen tipler için yatırım yaptığı kripto olsun, borsa olsun, değerli madenler olsun hepsinde ortak olarak sürekli iyi şeyler olacağını düşünmesidir ve teknik temelli açıklamalar ile düşüşlerin de olabileceğini söyleyen bilgili kişilere bir şey bilmediğini söylemeye cüret etmesidir. Bu tipler aslında hayatın her alanına at gözlükleri ile bakanlardır.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███