Bitcoin Forum
May 07, 2024, 11:42:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Paribu net  (Read 780 times)
Cleverjunta (OP)
Full Member

Activity: 1017
Merit: 146

View Profile
February 15, 2022, 02:39:53 PM
Merited by Vispilio (2)

Paribu Net Nedir?
Paribu Net, akıllı kontratlar ve dağıtık uygulamalar inşa edilebilen blokzincir altyapısıdır. Her 5 saniyede bir üretilen blok yapısı ve blok büyüklüğü ile birinci katman çözümü olarak saniyede 857 adet işleme kadar gerçekleştirebilen, ikinci katman çözümleri ile saniyede 90.000 işleme kadar gerçekleştirebilecek; hızlı, ekonomik, ölçeklenebilir, güvenli bir ağdır.

Paribu Net ekosistemi, 5 milyonun üzerinde kullanıcısı ile Paribu’nun geliştireceği pek çok teknoloji için altyapı sağlayacaktır. Dünyanın her yerinden geliştiricilerin uygulama geliştirebilecekleri merkeziyetsiz bir ağ hedeflenmektedir.

Paribu Net üzerinde merkeziyetsiz finans uygulamaları, NFT’ler ve NFT platformları, Web3 uygulamaları, oyunlar, metaverse uygulamaları, merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) yaratabilir; Ethereum ağında çalışan uygulamaları aynı anda Paribu Net üzerinde de kolayca çalıştırabilirsiniz.
https://www.paribu.com/#/prb
https://net.paribu.com/
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715125344
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715125344
Reply with quote  #2

1715125344
Report to moderator
1715125344
Hero Member
*

Ignore
1715125344
Reply with quote  #2

1715125344
Report to moderator
1715125344
Hero Member
*

Ignore
1715125344
Reply with quote  #2

1715125344
Report to moderator
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
February 15, 2022, 02:44:49 PM
Last edit: February 15, 2022, 03:08:45 PM by wolwoo
Merited by Vispilio (1)

9 ve 12 tl olarak iki şekilde sunulcakmış, 9 liralık olan parça parça alım satım olacak ve kilitli olacak %90...
21 şubat ön satış
10k prb sahibi onaylayıcı oluyor
600m max supply
https://net.paribu.com/download/lightpaper-tr.pdf

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
prolambo
Full Member

Activity: 317
Merit: 114

View Profile
February 15, 2022, 03:14:22 PM

Paraya bak ya havadan milyarlar gelecek. Paribu iyi bekledi bu iş için. Yanlız borsa arayüzü hala leş iken ve en ufak yoğunluğu kaldıramamaya devam ederken bu işe girmeleri şaşırtıcı. 5 yıldır aynı arayüz. Biraz yoğunluk olunca da kitleniyor sistem.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
February 15, 2022, 03:26:59 PM

Paraya bak ya havadan milyarlar gelecek. Paribu iyi bekledi bu iş için. Yanlız borsa arayüzü hala leş iken ve en ufak yoğunluğu kaldıramamaya devam ederken bu işe girmeleri şaşırtıcı. 5 yıldır aynı arayüz. Biraz yoğunluk olunca da kitleniyor sistem.

Hocam aylardır (belki yıllardır) beş kuruş gendine faydası olmayan IDEX borsası ( https://coinmarketcap.com/exchanges/idex/ ) marketcap 118 milyon dolar (o da düşmüş hali) https://coinmarketcap.com/currencies/idex/

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 15, 2022, 04:53:12 PM

Valla geç de olsa güzel bir adım atılmış. Yol haritasında 2023 sonuna kadar devam edeceği görülüyor. Bir yandan da sitedeki sunucuları artırıp hızlandırsalar güzel olur :)

Toplam arz biraz yüksek seviyede belirlenmiş gibi. Ama yıldan yıla kademeli olarak artacağı için toplama ulaşmaları 2037 yılını bulacakmış. Şimdilik 37 milyon civarında ve 2022 sonunda da 85 milyona ulaşmış olacak. İleride belki yakım konusu da gündeme gelebilir!
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
February 15, 2022, 05:41:51 PM

2 ayrı seçenekle satın alınabiliyormuş. 9 liralık kilitli yada 12 liralık kilitsiz şeklinde.
9 liralık olanlarda kişi başına 100.000 adet maksimum limit konmuş. 3 ayda bir kilit kaldırılacak.

Diğer seçenek ise 12 liralık kilitsiz tokenler. Fakat kişi başına limit var mı yok mu bilmiyorum.
Şu marketcap hesabını bir yapayım karlı bir ön satış olabilir. Zamanında fenerbahçe'yi kaçırdığım için epey pişman olmuştum.

edit: 12 liralık olandan kişi başı maksimum 5000 ile sınır koymuşlar.

torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
February 15, 2022, 05:59:42 PM

dogru durust motoru,serverı olmayan,senelerdir bir order history ekleyememiş paribu akıllı kontratlı blokzincir mi kuruyor ben yanlış mı anladım.
sanırım 6 senelik kripto geçmişimde duydugum en salakca iddia bu olmuş.
keşke sadece borsa koini cıkarsalardı ona girilebilirdi ama tabii borsa koini genelde borsanın karından aldıgı için bunu tercih etmişler ,tam bir turkish style  Grin
twitter fenoları ile birlikte cok organize bir mikiş olacaga benzer dostlar  Cheesy
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
February 15, 2022, 06:47:25 PM

Paribu'nun yaptığı bu yenilikle beklentisi yeni teknolojilere alt yapı sağlamak diyor ya böyle vizyonu olan bir markanın kendi ara yüzü bundan çok daha iyi olmalı diye düşünüyorum ve ülkemizde ilk açılan ve bu işin kaymağını en iyi yiyen borsanın kendisine o kadar yıl geçmesine rağmen dünya standartlarına çıkaramaması hala en ufak market hareketinde sitesinin felç olması , bu yeni  beklentisini  gölgede bırakıyor önce kendi göz önünde bulunan ana gemiyi bir yoluna soksalar daha inandırıcı olacak .
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 459

View Profile
February 15, 2022, 07:37:13 PM

Neticede yerli bir borsa ve ne kadar ön satış olsa da borsa da listelenme olduğu anda ciddi dump olayı olur. Ben ön satıştan alanın çok uzun vade hodl edeceğini zannetmiyorum. Bekleyip gereken düşüş olduktan sonra bir miktar alabilirim ama balinası kim nasıl olacak ve sonra nasıl yükselişe geçer bilmiyorum.
Zaten bizim borsaların imajı hiç iyi değilken böyle bir şeye girişilmesi sanki para toplamak gibi geliyor bana.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
February 15, 2022, 07:51:54 PM

Paribuyu hiç kullanmadım diyebilirim üyelik oluşturmuş ancak aktif kullanmamıştım. yada kullandıysam belki sayılıdır aklımda kalmamış. sitenin arayüzünü bende beğenmiyorum. paribu tokenden iyi bir gelir bekliyor anladığım kadarıyla ve 600m supply olan token için 1 dolara yakın bir ön satış fiyatı bence fazla gereksiz. katılım olur mu bilmiyorum ama ben katılmam satışına.
illetyus
Sr. Member

View Profile
February 15, 2022, 07:52:46 PM

Toplam 480 milyon TL para toplanacak. USD cinsinden 35-36 milyon usd arası bir rakama denk geliyor. Marketcap biraz fazla gibi geldi bana.
Kilitsizlerin toplam değeri ise 120 milyon TL olacak borsaya sunulduğu zaman. Yani yaklaşık 10 milyon USD piyasada dönen coinle başlıyor.

flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
February 15, 2022, 08:24:55 PM

Road Map'te 2022 Q3'te staking var. PRB Coin borsada fee olarak, IEO'larda katılım şartı olarak kullanılırsa dağıtık olur bir nebze. Kullanılmazsa iyice merkezi yapıya döner. Sanırım yasal prosedürler sebebiyle yerli borsalar kitle fonlama işlerine girmedi. Borsada fee olarak kullanılmasının önünde yasal engel yoksa kullanılması gerekir. Diğer türlü ne işe yarar PRB Coin.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1090
Merit: 261

View Profile
February 15, 2022, 08:53:43 PM

Ben olsam hani şu önünde ekmek olan meşhur köpek logolu 9999999999999999999999999 arzı olan bol sıfırlı bir coin çıkarırdım.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
February 15, 2022, 10:13:31 PM

Alım-Satım ekranında grafik bulunmayan,
eski bir işleminizi görmek için sadece o paritenin sayfasındaki alım geçmişinizden bulabildiğiniz,
son 7 gün dışında yatırma/çekme bilgilerinizi göremediğiniz,
piyasanın hareketli olduğu anlarda takılarak müşterilerin işlem yapmasına izin vermeyen bu arada muhtemelen kendi işlemlerini gerçekleştiren ve grafik olmadığı için takip dahi edemediğiniz Paribu borsası kendisine ait zincir çıkarıp (doğal olarak merkezi), kendisine ait birim yaratacak ve bunun sadece halk satış aşamasından yarım milyar TL toplayacak. Bu bir şaka olmalı ilk anda flip yapmak için alacaklara bir şey diyemem ancak uzun vade yatırım olarak düşünmek istiyorsanız tekrar düşünmenizi tavsiye ederim. Yukarıda IDEX ile karşılaştırılmış, bakın IDEX'te dahil fiyat geçmişini takip edebileceğiniz bir grafik mevcut.

Buradan çıkardığım tek bir sonuç var. Borsanın yeni yasadaki muhtemel fon ihtiyaçlarına hazırlık hamlesi muhtemelen bu. Senelerdir kendisini hiç geliştirmemiş bir projeye yatırım yapmak benim açımdan çok makul değil.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
illetyus
Sr. Member

View Profile
February 16, 2022, 07:34:27 PM

Uzun vade için değil de şu 12 liralık tokenler bana flip yapmak için mantıklı geldi. Sonuç itibari ile ön satış fiyatına göre 10m USD marketcap ile başlayacak. İlk gün heyecanı ile 2-3x yapar gibi geliyor.  Kaynak yaratabilirsem ön satışa katılmayı düşünüyorum.
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1198

View Profile
February 16, 2022, 09:03:22 PM
Last edit: February 27, 2022, 12:38:40 AM by MK-74

Türkiyenin en büyük ikinci borsası diye biliyorum, her ani hareketlenmede siteleri çöken bir borsa, hiç bir zamanda bu sorunu çözmediler belki, işlerine geliyodur diye, şimdi chain mi çıkaracaklarmış.
Önce borsanın alt yapısını güçlendir, kaç senedir ne paralar kazandılar ama alt yapı hala sıkıntılı.

Coine gelince çıkartabilirler havadan para kazanacaklar zaten, pek bir işlevinin olacağını sanmam kullanıcılara ekstra özellik sunar sadece.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
illetyus
Sr. Member

View Profile
February 16, 2022, 09:17:27 PM

Türkiyenin en büyük ikinci borsası diye biliyorum.

BtcTurk birinci sıradaydı fakat sanırım 2021 yılı itibari ile kullanıcı sayısı bakımından paribu öne geçti. 2021 boğa sezonu sırasında yeni başlayanlar ağırlıklı olarak paribu ile giriş yaptı. Alexa sıralamasına göre de paribu birinci sırada görünüyor. Fakat cmc verilerine göre btcturk öndeydi sanırım.

Paribu'nun avantajı CHZ başta olmak üzere fan tokenler getirmesi halka arz düzenlemesi vs oldu. Bugün bitci borsasının bile an itibari ile 67m marketcapi var.
Paribu kendi blockchaini ile fan token ve nft olayına kapsamlı şekilde girebilir. Evet havadan para toplayacaklar fakat ön satıştan kilitli yada kilitsiz token alanları üzeceğini sanmıyorum.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
February 16, 2022, 09:29:07 PM

kilitli almanın mantığı yok, ne kadarlık alacaksan ona göre adam bulup 3 lira daha verirsin
15-20'den de satsan Allah bereket versin bi haftada kim kime veriyor
ha ön satışın altında açılırsa da geçmiş olsun Smiley risk her yerde var

illetyus
Sr. Member

View Profile
February 16, 2022, 09:53:46 PM

kilitli almanın mantığı yok, ne kadarlık alacaksan ona göre adam bulup 3 lira daha verirsin

Bir miktar ön satışa katılıp bir miktarda ön satış sonrası borsaya girdiğinde alım yapmak için biraz rezerv tutmayı düşünüyorum. Ön satış altında kolay kolay açılacağını sanmıyorum. Bu arada çoğu kişi kilitsiz almak isteyecektir ilk saniyelerde kilitsizler tükenebilir. Fakat kilitler için 4 gün boyunca satış devam edecektir hardcap'e ulaşabileceklerini sanmıyorum.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
February 16, 2022, 10:10:03 PM

Bir miktar ön satışa katılıp bir miktarda ön satış sonrası borsaya girdiğinde alım yapmak için biraz rezerv tutmayı düşünüyorum. Ön satış altında kolay kolay açılacağını sanmıyorum. Bu arada çoğu kişi kilitsiz almak isteyecektir ilk saniyelerde kilitsizler tükenebilir. Fakat kilitler için 4 gün boyunca satış devam edecektir hardcap'e ulaşabileceklerini sanmıyorum.
elde nakit bulundurmakta haklısınız ancak kardaysam borsaya girince direkt dumplarım ama henüz alım yapmaya karar vermedim çünkü maldayım ve zarardayım Roll Eyes minareyi çalan kılıfını hazırlar hocam, olursa satılmayanı da bi şekilde satarlar, daha 550 milyon adet var Cheesy

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: