Bitcoin Forum
May 03, 2024, 07:29:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İblis’in ölümü  (Read 74 times)
Silence Scream (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 881

View Profile
February 17, 2022, 08:47:38 PM

Herkes iblisi duymuştur. Şeytanların atası, başı. Kıyamete kadar yaşayacak olan kovulmuş şeytan. Peki bu kadar insanı cehenneme yönlendiren ve yanlış yönlendirmesiyle cehennemi dolduracak olan bu pis mahluk nasıl ölecek hiç düşündünüz mü? Burada Elmalılı Hamdi Yazır’dan alıntılar yapacağım :

” Âdem Aleyhisselâm’a ölüm emri geldiği zaman ‘Ya Rabbi! Düşmanım İblis, beni ölmüş bir durumda görünce kendisi kıyamet gününe kadar mühlet verilmiş olmakla sevinecek, başıma gelene gülecek’ dedi. Ona şöyle cevap verildi: ‘Ey Âdem! Sen cennete geri gideceksin, o lanetlenmiş İblis ise öncekilerin ve sonrakilerin sayısı kadar ölüm acısını tatmak için beklemeye bırakılacak.”

Sonra Âdem, Hz. Azrail’e, ‘Ona ölümü nasıl tattıracaksın? Niteliğini anlat.’ dedi. Azrail onun ölümünü anlattı. Âdem: ‘Ya Rabbi, yeter!’ dedi. Bunun üzerine insanlar, heyecana geldiler de Ka’b’e ‘Ey Ebu İshâk! O nasıl?’ dediler. Ka’b, açıklama yapmaktan çekindi, insanlar ısrar ettiler. Bunun üzerine Ka’b dedi ki:

Yüce Allah, ilk üfürüşten sonra Hz. Azrail’e diyecek ki: ‘Sana yedi gök ve yedi yer halkının kuvvetini verdim ve bu gün sana bütün öfke ve gazab kisvesini giydirdim. Öfke ve hücumunla in o taşlanmış İblis’e. Artık ona ölüm acısını tattır. İnsan ve cinlerden önce ve sonra gelmiş geçmişlerin acılarının kat katını kapsayacak şekilde, bütün acıları ve hastalıkları ona yüklet. Beraberinde öfke ve kinle dolgun yetmiş bin cehennem bekçisini, her biri ile de cehennem zincirlerinden, tomruklarından zincirler ve tomruklar bulunsun. Cehennem, kancalarından yetmiş bin kanca ile o lanetlenmişin, kokmuş canını çekip çıkarın. Mâlik’i de (Cehennemdeki meleklerin başkanı) çağır. Cehennemlerin kapılarını açsın.’

Bunun üzerine Hz. Azrail öyle bir şekilde inecek ki ona göklerin ve yerlerin halkı baksa dehşetinden derhal ölürlerdi. Azrail, inecek İblis’e varıp, ‘Dur, ey pis! Artık sana ölümü tattıracağım, çok ömür sürdün, Allah’a yakın nice kimseleri sapıttın. İşte bu o bilinen vakittir.’ diyecek.

Mel’ûn doğuya kaçacak, bakacak Hz. Azrail gözlerinin önüde, batıya kaçacak yine gözlerinin önünde, denizlere dalacak, denizler onu kabul etmeyecek, kısacası yerin her tarafına kaçacak, sığınacak kurtulacak hiçbir sığınak bulamayacak, sonra dünyanın ortasında, Hz. Âdem’in mezarı yanında duracak veya doğudan batıya, batıdan doğuya topraklarda sürünerek en son Âdem Aleyhisselâm’ın cennetten atılınca indiği yere varınca yer, bir kor gibi olacak, zebâniler kancaları takıp didikleyecekler de didikleyecekler.

“Allah’ın dilediği zamana kadar” can çekişme ve işkence içinde kalacak.

O böyle can çekiştirirken Âdem ve Havva’ya da, ‘Kalkınız, düşmanınız ölümü nasıl tadıyor, bakınız ‘ denecek.

Kalkacaklar, onun çektiği işkencenin şiddetine bakacaklar da ‘Ya Rabbi! Bize nimetini tamamladın’ diyecekler.”

Kaynak : http://imanilmihali.com/iblisin-olumu/

Arkadaşlar böyle dini ilginç kıssaları paylaşıyorum sizin hoşunuza gidiyor mu? Eğer hoşunuza gidiyorsa bu paylaşımlarımı sıklaştıracağım yoksa sizleri sıkmak istemem.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
1714764592
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714764592
Reply with quote  #2

1714764592
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
February 17, 2022, 09:09:54 PM

Arkadaşlar böyle dini ilginç kıssaları paylaşıyorum sizin hoşunuza gidiyor mu? Eğer hoşunuza gidiyorsa bu paylaşımlarımı sıklaştıracağım yoksa sizleri sıkmak istemem
Benim ilgi alanıma giriyor ama paylaşım yapıp yapmamak size kalmış. Homojen bir kitle yok burada..yehova şahidi ya da şu İstanbul'da tebligciler var, biraz o pozisyonda görünmeyi göze almanız probably. Beğeni yanında tepki de alabilirsiniz Wink

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Silence Scream (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 881

View Profile
February 17, 2022, 09:13:48 PM

Arkadaşlar böyle dini ilginç kıssaları paylaşıyorum sizin hoşunuza gidiyor mu? Eğer hoşunuza gidiyorsa bu paylaşımlarımı sıklaştıracağım yoksa sizleri sıkmak istemem
Benim ilgi alanıma giriyor ama paylaşım yapıp yapmamak size kalmış. Homojen bir kitle yok burada..yehova şahidi ya da şu İstanbul'da tebligciler var, biraz o pozisyonda görünmeyi göze almanız probably. Beğeni yanında tepki de alabilirsiniz Wink

Teşekkürler hocam. Ben hiç bir tarikat yada gruba bağlı değilim sadece ilgi alanıma giriyor bu tarz kıssalar. Ayrıca astral yolculuk gibi metafizik olaylar hakkında da araştırmalar yapıyorum. Konu dışı bölümünü bu şekilde kullanabilirim anladığım kadarıyla.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
totti67
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 298

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
February 18, 2022, 10:25:31 AM

Dinler veya daha geniş kapsamla inanislar insanlık tarihi boyunca var olmuştur. Temelde dünya hayatını bireyden başlayarak kitleler duzeyinde belirli kurallar çerçevesinde şekillendirerek, uyumlu yaşayanların ödüllendirilecegi, aykırı olanların ise cezalandırılacagi sona kadar yaşama kuralını ortaya koyarlar. Herhangi bir inanışa mensup olmayanları bir kenara koyarsak, tüm insanlık tarihi boyunca kuraldisiligin savunucusu olmayı gaye edinmis olan şeytanın mutlaka ama mutlaka layık olduğu şekilde cezalandırılacagi çok açıktır.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀