Bitcoin Forum
May 26, 2024, 03:53:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: %175'lik su zammına karşı çıkanlara dava  (Read 215 times)
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 27, 2022, 09:25:18 AM

Zam yapılmaması halkın yararına elbette ama bugüne kadar yapılan bütün araştırma önerilerine bütün haberlere karşı gelen adamlar neden işin içine İstanbul belediyesi girince reddediyor? Keşke diğer yolsuzluklara haksızlıklara da sesleri çıksa onların samimi olduğuna inanabilsek bu haliyle kimsenin prim vereceğini düşünmüyorum yaptıkları şey şov. Zaten ülkede zam oranı düşürülsün denen tek şey su. Elektrik doğalgaz benzin ne oldu? Cheesy

kastoriante
Member
**

Activity: 164
Merit: 10

View Profile
March 05, 2022, 01:08:17 AM

hiç su üretim merkezi kurulma aşalarını incelediniz mi? orada kullanılan malzemelerin çeşitliliğine baktınız mı? tesislere o suyun taşınmasında kullanılan teçhizatlara göz attınız mı?

İstanbul 20 sene önceki İstanbul değil. Su üretimi merkezi ne? Bütün altyapı tesisleri zaten kurulmuş. Su almayan yer yok.

brent petrole bağlı olan mazotları kullanarak çalışan 8-10 silindirlik kamyonlarla mı?

İşletme giderleri kalemlerden oluşur. Taşıma bunlardan biridir. Tamamı değil. Tamam mı? Bir kalem gider %175 maliyet olur diyosan içtiğin su sana afiyet olsun. Ben yağmurdan düşeni kaba biriktirip içerim.

imamoğlu-chp boklamasına malzeme yaratmaya zaman harcamak

Normaliniz bu. Zaman falan ayırmıyom.

Hayat pahalılığı var. Kimse yok demiyor. Petrol, gaz fiyatları uçmuş. Market fiyatları uçmuş. Kimse aksini savunmuyo. Siz %175 zammı savunuyosunuz. Grin Allah size akıl fikir versin. İhtiyacınız var baya.

CHP grubu diyor ki biz % 175 zam teklifi vermedik. Sen kaç yere yazmışsın. Kim yalan söylüyorsa Allah belasını versin mi? Açıkça yaz bakalım.
kastoriante
Member
**

Activity: 164
Merit: 10

View Profile
March 05, 2022, 01:20:20 AM

-Biz fazla fedakarlık yaptık.Dedikten sonra elektriğe %50-127 arası zam geldi.Pompada ÖTV’yi geri getirdiler.Araçların hepsinden aracın maliyetinin iki katından fazla vergi aldılar.Bu gibi yüzlerce örnek varken, buraya gelip İmamoğlu zam yaptı, akp, mhp itiraz etti demek saçmalık.

Elektrik fosil yakıttan, gazdan üretiliyor. 5 yaşındaki çocuk bunların dışardan alındığını bilir. Dışardan almamak için 90 sene sonra gemiyle Akdenizde gaz aramaya başladık hatırlarsan. Libyada ne işimiz var diyenlere rağmen. Şimdiye kadar kimsenin kafasına gelmemiş aramak.

Allah'ın suyuna gelen %175 zamma çok güzel oluyor her şey deyip dışarıdan alınması mecbur şeylere zam yapılıyor diyenlere sitem ettim dostum. Mandon gelmiş mesela. Araba fabrikasına karşı çıkarken araba fiyatlarından konuşmuş.  Grin

Zam var. Kimse inkar etmiyor. Zammı reddedenlere dava açarken özgürlük, demokrasi yok diyeceklere güldüm. Grin

Yavrum buğday da dışarıdan mı geliyor. Daha doğrusu buğday niye dışarıdan geliyor? İsrail çölde, Hollanda bataklıkta tarım yaparken sen bereket fışkıran toprakta niye karnını bile doyuramıyorsun? Ülkenin gelişmesini istemiyormuş ya dıj güjler. Sen domates ekiyorsun da dış güçler gelip domatesleri mi söküyor? Yada buğday tarlasını dıj güçler mi imara açıyor?

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: