Bitcoin Forum
May 03, 2024, 06:33:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: NATO dağılır mı?  (Read 189 times)
Silence Scream (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 881

View Profile
February 25, 2022, 05:56:25 AM

İkinci dünya savaşından sonra ortaya çıkan güçler birliği boşluğunu doldurmak için kurulan NATO, namı diğer Kuzey Atlantik Anlaşması Örgütü, Bugün kimilerine göre üçüncü dünya savaşının eşiğindeki fitili ateşleyen Ukrayna-Rusya savaşında, devlet başkanı Zelinsky’nin ifadesine göre Ukrayna’ya söz verdiği söylenip, daha sonra hiç bir şey yapmayacağını açıklayan teşkilat olarak bugünlerde anlamını bir kere daha yitiriyor. NATO 5. Maddesine göre ; taraf ülkelerin birine yapılan saldırıda saldırı yapan ülkeye karşı ortak saldırı hareketiyle taraf ülkeleri güvence altına alıyor. Yine de NATO’da askeri ordusu olmayan İzlanda gibi ülkelerin de olduğunu söylemek gerek.

NATO, bu savaşta ne kadar başarılı? İkinci dünya savaşından sonra bir daha savaş olmaması için kurulan bu örgüt şu an tam olarak ne yapıyor? Neden dünyadaki tek askeri olarak birleşip karşılık verdikleri şey 11 Eylül saldırıları oldu? ABD’nin çıkar havuzuna eklediği bir oluşum mu bu? Son 1 ayda ABD  bu karışıklık sonucu 20 milyar dolardan fazla silah sattığı konuşuluyor. Bugün Ukrayna yalnızlaştırılırsa tarih boyunca yayılmacı politikası süren Rusya’yı kim durduracak? Açık açık Putin Avrupa ülkelerini tehdit etti. Bu işe karışırsanız tarihte görülmemiş karşılığını göreceksiniz dedi ve hiç bir ülkeden ses çıkmıyor. Gücünün gücüne yettiği bir dünyayı bir kere daha açık açık görmüş oluyoruz. Bu olaydan sonra NATO’da çatlamalar olabilir diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
1714761198
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714761198
Reply with quote  #2

1714761198
Report to moderator
1714761198
Hero Member
*

Ignore
1714761198
Reply with quote  #2

1714761198
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714761198
Hero Member
*

Ignore
1714761198
Reply with quote  #2

1714761198
Report to moderator
karabiber
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 651

View Profile
February 25, 2022, 09:04:53 AM

Avrupa’nın pısırık tavırları devam ederse ve önümüzdeki Abd seçimlerini tekrar Trump alırsa gündeme gelebilir ancak Abd’de demokratlar etkin olduğu sürece zor. Nato’da eminim antlaşmada olup rahatsız olan çok fazla ülke vardır ama Nato’nun dağılması demek Dünya’nın belkide geri dönülemez bir sürece girmesi demek olur. Bunu da kimse göze alamaz.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 619

View Profile
February 25, 2022, 09:43:37 AM

NATO’nun dağılma ihtimalini gerçekçi bulmuyorum ama işlevini de yetersiz buluyorum. Zamanında kurulmuş bir örgüt ama bugün eskisi kadar aktif değil. Türkiye çok kan kaybetti bu örgüte üye olabilmek için. Buradaki kan kaybetmek tam olarak gerçek anlamında kullandığım bir kelime. Gerçekten kan kaybettik Kore’de, şehitler verdik ve sonucunda bize ödül olarak NATO verildi. Türkiye için NATO önemli ancak NATO için Türkiye önemli mi hiç sanmıyorum. Dağılması durumunda yeni bloklar ortaya çıkacağı için dağılma ihtimalleri oldukça zor.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
DukeNickle
Full Member

Activity: 308
Merit: 124

Volare.network

View Profile
February 25, 2022, 10:21:50 AM

Avrupa Birliği dağılır NATO dağılmaz. NATO sovyetlere karşı kurulmuş askeri topluluk. Bugüne kadar da hiçbir NATO ülkesi topraklarında işgale kalkışamadı Rusya. Bir NATO ülkesiyle savaşa girmek 30 NATO ülkesinin de savaşa girmesi demek. Bunu ne Rusya ne de başka ülke göze alamaz. Ukrayna NATO ülkesi değil. Bu sebeple NATO'nun savaşa dahil olmaması çok normal.

Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
February 25, 2022, 10:27:45 AM

Ukrayna Rusya savaşı farklı boyutlarda bir savaş. NATO’nun burada olaya dahil olması durumunda Rusya’yı savunacak Çin’e otomatik savaşa giriş hakkı doğurur demek. NATO eğer bu savaşa dahil olursa aslında üçüncü dünya savaşı çıkar. Dünya zaten kutuplu, bloklara ayrılmış. Sadece bunun resmi bir ağızdan teyidi yok. Eğer NATO buna kalkışırsa bu teyitlenmiş olur. Her durumda devletler hep 18 yaşında kalır, olan genç ölü asker ve sivillere olur. Bana göre NATO böyle bir girişime kalkışmamalı. Kendi aralarında sorunlarını çözsünler.

Bu arada savaşa neden neydi tam olarak takip edemedim?
Phoenix Anka
Hero Member

View Profile
February 25, 2022, 10:53:55 AM
Merited by Retro Harmony (1)

Ukrayna Rusya savaşı farklı boyutlarda bir savaş. NATO’nun burada olaya dahil olması durumunda Rusya’yı savunacak Çin’e otomatik savaşa giriş hakkı doğurur demek. NATO eğer bu savaşa dahil olursa aslında üçüncü dünya savaşı çıkar. Dünya zaten kutuplu, bloklara ayrılmış. Sadece bunun resmi bir ağızdan teyidi yok. Eğer NATO buna kalkışırsa bu teyitlenmiş olur. Her durumda devletler hep 18 yaşında kalır, olan genç ölü asker ve sivillere olur. Bana göre NATO böyle bir girişime kalkışmamalı. Kendi aralarında sorunlarını çözsünler.

Mevzu yeni değil aslında. Rusya’da geçmişten gelen bir sorun var. 2014 yılında kendini özerk ilan eden iki ayrı bölge var. Bunlardan birisi Donbas bölgesi, diğeri Donetsk bölgesi. Ukrayna’da iki tür blok var. Birisi Avrupa birliği yanlısı, diğer blok Rus yanlısı. Rusya’da kendine yakın Rus asıllı insanların yaşadığı Donbas ve Donetsk bölgesindeki isyancıları silahlandırıp daha önce Kiev’e falan saldırtmıştı. Perşembenin geldiği çarşambadan belliydi.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
February 25, 2022, 11:23:33 AM

Ukrayna sınırı Avrupa NATO ülkeleri için çok önemli bir blok. Şu zamana kadar Ukrayna yanlız bırakılmadı NATO güçleri tarafından yanlız bırakalacağını da düşünmüyorum ki bu kırım davasının da çok uzayacağını düşünmüyorum. NATO birliğine sahip ülkelerinin en büyük güvencesi bu birlik yoksa, Rusya gibi bir federasyon Avrupayı darma duman eder bu tarz bir birliğin devamı olmazsa o yüzden bende sanmıyorum NATO birliğinin dağılacağını illaki birlik içerisinde değişimler olacaktır.

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
February 25, 2022, 01:50:35 PM

Mevzu yeni değil aslında. Rusya’da geçmişten gelen bir sorun var. 2014 yılında kendini özerk ilan eden iki ayrı bölge var. Bunlardan birisi Donbas bölgesi, diğeri Donetsk bölgesi. Ukrayna’da iki tür blok var. Birisi Avrupa birliği yanlısı, diğer blok Rus yanlısı. Rusya’da kendine yakın Rus asıllı insanların yaşadığı Donbas ve Donetsk bölgesindeki isyancıları silahlandırıp daha önce Kiev’e falan saldırtmıştı. Perşembenin geldiği çarşambadan belliydi.

Anladım hocam teşekkür ederim ben bu kadar detaylısını bilmiyordum. Yıllar öncesinden kalan bir sürtüşmenin bugün gelinen noktadaki durumu dünyanın diğer ülkelerinin birbiriyle sürtüşmesinin önüne geçer inşallah. Bu iki ülke aynı kökenden gelmiyor mu? Slav kökenli değiller mi neden anlaşamıyorlar? Bırakın işte 2022 yılına geldik ortalama ömür 50-60 yıl. Bırakın da adam gibi yaşasınlar artık insanlar. Sizin savaş merakınız yüzünden giden canlar var.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
February 26, 2022, 01:12:54 PM

Nato savunma ittifakı, tehdit ortadan kalkarsa ittifaka da gerek kalmaz ya da başka bir şeye evrilir. Bir de NATO yayılmacı, bu yüzden Rusya agresif diyenler var. Nato'ya isteyen katılıyor, zorla gir denmiyor. Zamanında biz de bedel ödeyerek girdik (Kore savaşına asker gonderdik) Yoksa Ruslar yine Kars mars demeye başlamıştı o tarihlerde

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
recko
Member
**

Activity: 154
Merit: 11

View Profile
February 27, 2022, 02:41:45 AM

Bir de NATO yayılmacı, bu yüzden Rusya agresif diyenler var. Nato'ya isteyen katılıyor, zorla gir denmiyor.

Ben dedim forumda. Benden başka yazan yoktu bunu.

Sınırındaki bir ülke NATOya girince hafta sonu kulübüne girmiyor. Silah deposu üssü haline geliyor. Sınır olduğu için namlular sana dönüyor. Kimse namluları kendisine dönmüş silah deposuyla başbaşa kalmak istemez.

Yunanistan dedeağaç'a silah yığdılar. Ukrayna'yı korumayacaklarsa kimin için yığmış olabileceklerini düşündün mü hiç?

Düşündükten sonra hava savunma sistemlerinin önemini de düşün. Bunları ne yapacağız depoda çürütüyoz diyen ahmakları da düşün. Basiretsiz popülistlere rağmen hava savunma sistemlerini güçlendirenleri de düşün.

Ben batıya güvenmiyom. İçimizdeki batı uşaklarına da güvenmiyom. Zamanında zordan natoya girmişiz. Bugün bize başka türlü girebilirler.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
February 27, 2022, 02:51:29 AM

Bir de NATO yayılmacı, bu yüzden Rusya agresif diyenler var. Nato'ya isteyen katılıyor, zorla gir denmiyor.

Ben dedim forumda. Benden başka yazan yoktu bunu.

Sınırındaki bir ülke NATOya girince hafta sonu kulübüne girmiyor. Silah deposu üssü haline geliyor. Sınır olduğu için namlular sana dönüyor. Kimse namluları kendisine dönmüş silah deposuyla başbaşa kalmak istemez.

Yunanistan dedeağaç'a silah yığdılar. Ukrayna'yı korumayacaklarsa kimin için yığmış olabileceklerini düşündün mü hiç?

Düşündükten sonra hava savunma sistemlerinin önemini de düşün. Bunları ne yapacağız depoda çürütüyoz diyen ahmakları da düşün. Basiretsiz popülistlere rağmen hava savunma sistemlerini güçlendirenleri de düşün.

Ben batıya güvenmiyom. İçimizdeki batı uşaklarına da güvenmiyom. Zamanında zordan natoya girmişiz. Bugün bize başka türlü girebilirler.

Türkiye'ye saldırmayı düşünebilecek tek tehdit var o da Rusya! Boğazlarda doğuda her yerde gözü var

https://www.youtube.com/watch?v=GZ9Kt5z8VI4

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
recko
Member
**

View Profile
February 27, 2022, 02:58:50 AM

Türkiye'ye saldırmayı düşünebilecek tek tehdit var o da Rusya! Boğazlarda doğuda her yerde gözü var

https://www.youtube.com/watch?v=GZ9Kt5z8VI4

Her ulus geçmişindeki başarılardan övünç duyar. Rusyanın yaptığı bu.

Dibindeki silahlanmayı görmezden gelme. Büyük elçilerle görüşenleri, batıya hazırım mesajı çakanları görmezden gelme.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
February 27, 2022, 03:01:14 AM

daha iki sene önce bugün 34 askerimizi şehit edenlerle takılmaya devam...

neyse yau herkesin görüşü kendine, zabah zabah benden bu kadar

recko
Member
**

View Profile
February 27, 2022, 03:10:45 AM

daha iki sene önce bugün 34 askerimizi şehit edenlerle takılmaya devam...

neyse yau herkesin görüşü kendine, zabah zabah benden bu kadar

Kimse kimseye takılmıyor. Tehlike iki tarafta var. Rusya tek başına tehlike değil. Abdnin Natonun beslediği terör örgütleri yıllardan beri bölgede kan döküyor. Pisliğin azı ruslardır.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
February 28, 2022, 05:44:12 PM

Keşke bu konuda anket açılsaydı. Avrupa Birliği için kesin konuşamam ama NATO nun dağılacağına kesinlikle inanmıyorum. Muhtemelen bütün Avrupa ülkeleri belki Sırbistan ve de Karadağ hariç bir gün NATO üyesi olacak gibi duruyor. Rus tehdidi bitti denilirken yıllar yıllar sonra yeniden hortladı. Gürcistan, Moldova, Ukrayna vs önüne geleni işgal ediyor. Suriye'de de aktif rol oynuyor. Bir an önce önü kesilmeli.
Phoenix Anka
Hero Member

View Profile
February 28, 2022, 05:52:48 PM
Merited by meser# (1)

Keşke bu konuda anket açılsaydı. Avrupa Birliği için kesin konuşamam ama NATO nun dağılacağına kesinlikle inanmıyorum. Muhtemelen bütün Avrupa ülkeleri belki Sırbistan ve de Karadağ hariç bir gün NATO üyesi olacak gibi duruyor. Rus tehdidi bitti denilirken yıllar yıllar sonra yeniden hortladı. Gürcistan, Moldova, Ukrayna vs önüne geleni işgal ediyor. Suriye'de de aktif rol oynuyor. Bir an önce önü kesilmeli.

Üçüncü dünya savaşı çıkarsa NATO dağılır. NATO’nun amaçlarından birisi de üçüncü dünya savaşının olmamasını sağlamak. Eğer buna rağmen bu savaşlar bloklar arasında çıkarsa NATO’nun anlamı kalmaz. Bir de şöyle söylemek istiyorum. Bir NATO ülkesine saldırı olursa muhtemelen en fazla askeri yine biz göndeririz. Askerlerimizin canının daha değerli olduğu bir toplum ve ülke olma ümidiyle umarım üçüncü dünya savaşı çıkmaz demek geliyor içimden.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
.
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
February 28, 2022, 06:04:03 PM

Güvenlik ikilemi diye bir kavram yer alır. 2 komşu devletten birisinin askeri gücüne güç katması demek diğeri için potansiyel bir tehdittir. Bu durumda bu devlet ya askeri kaynaklarında geliştirme yapacak buna mühimmat ekleme daha iyi özellikli silahlar gibi. Ya da askeri anlamda diğer devletle başedebileceği oranda bir devlet ile bloklaşma yoluna gidecek. Birinci ve ikinci dünya savaşında gördüğümüz üzere devletler aralarında anlaşmalarla ikili bloklar oluşturdu. Bu ittifaklaşmanın bloklaşmanın dünyanın çevresel ve insani ferahına ciddi zarar verdi. Nato'nun kurulma amacıda üye devletleri aba altından sopa göstererek hizada tutabilmek olası bir üçüncü dünya savaşının önüne geçebilmekti. Tabi bu kağıt üzerinde böyle keskin ultimatom veremedi tarihsel süreçte bana göre de sadece laf olsun torba dolsun minvalinde olan bir kuruluş. Nato'nun en güçlü iki ülkesi gel lan vs atak dese eheh der sıçar yani Nato.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
February 28, 2022, 06:12:46 PM

Bak şimdi bu konu benim için açılmış herhalde döşeyeceğim çok şey var natoya yine de çok sert olmamaya çalışacağım Amerika’nın piyonu bir kere bu nato denilen oluşum biz bu oluşuma girmek için canlar verdik Kore’de bunun sahibi ABD denilen emperyalist uşaklar PKK’ya tonla silah mühimmat en son helikopter falan vermişlerdi siz nasıl müttefiksiniz aq kendiniz silah verip türkiyeye saldırtıyorsunuz a pardon tabi nato eğer müttefike yardım edecekse önce iki ülke arasında bir savaş olması lazım sen teröristleri özgürlük savaşçısı olarak görürsen dünyaya Türkiye zalim diye lanse edersen daha müttefikliği çok beklersin nato dağılır mı emperyalist uşak ABD ne zaman isterse o zaman dağılır nokta işine yaradığı sürece nato hala devam eder

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
February 28, 2022, 06:19:03 PM

Uzun süreden sonra bende çıkar çatışmalarıyla beraber dağılabilir diyorum. ancak böyle devam ederse kimse dağıtmaz. NATO’ya üyeliğimiz  bile arkadaşların dediği gibi sancılı geçti ancak NATO sadece Sovyetler tehditine karşı kurulmadı. diğer ülkelerin de birbiri arasında olacak ilişkilerini iyi tutma anlamında çeşitli tatbikatları da var. en iyi ordu bize ait bu konuda farklı düşünmüyorum ancak mühimmat konusunda eksiklerimiz olabilir. NATO’nun girdiği bir savaş, dünya savaşı olabilir ancak.
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1068

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
February 28, 2022, 08:47:13 PM

NATO'nun kolay kolay dağılacağını zannetmiyorum. NATO'nun amacı tabi ki üçüncü dünya savaşının çıkmasını engellemek değil. NATO bünyesinde bulunan büyük devletlerin şu an üst düzey olan çıkarlarını korumak amaçlı dünya sisteminin devam etmesini sağlamak. Bir gün bir çatlak oluşup pastadan daha büyük pay almak isteyen küçük NATO üyeleri zıplamadıktan sonra dağılmaz.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: