Bitcoin Forum
May 03, 2024, 07:34:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Haberler Haberleer Haberleeerr  (Read 207 times)
wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
March 05, 2022, 08:46:21 AM
Last edit: March 05, 2022, 09:35:40 AM by wolwoo

Yurttan ve dünyadan derlediğimiz haberlere hoş geldiniz  Smiley
Rahmetli Levent Kırca ve eşi Oya Başar'ın Olacak o kadar tv'de birlikte sundukları HABERLER parodisinin açılışı böyleydi. Yıllarca ailecek gülmek için en çok beklediğimiz bölümlerden biriydi...

Her neyse! Bu bölümde bizleri etkileyen haberleri verebilir ve ufak bir yorum da ekleyebiliriz dedim.

Bugün beni en çok etkileyen haber:

https://m.haberturk.com/son-dakika-4-u-de-21-yasindaydi-kaza-degil-dehset-3365190

Dördü de 21 yaşındaki gencin kaza sonucu ölmeleri... Allah rahmet eylesin, kim bilir ne hayalleri vardı hepsinin de...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
1714721685
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714721685
Reply with quote  #2

1714721685
Report to moderator
1714721685
Hero Member
*

Ignore
1714721685
Reply with quote  #2

1714721685
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714721685
Hero Member
*

Ignore
1714721685
Reply with quote  #2

1714721685
Report to moderator
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 619

View Profile
March 05, 2022, 11:06:20 AM

Ülkede haberler o kadar iç bulandırıcı hal alıyor ki, biraz nefeslenmek için foruma girip yazılanları okuyalım diyorum burada bu başlığa fazla haber bırakır mıyım bilmem ama burada da böyle ölümlü falan şeyleri okuyup içimizi karartmayalım Smiley yine de böyle genel bir haber başlığının olması gerekiyordu galiba her haberi yeni konu olarak paylaşmaktan daha iyidir.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2086
Merit: 433

View Profile
March 05, 2022, 11:11:37 AM

Ülkemizde bir yıl içerisinde o kadar fazla kaza oluyor ki biz sadece az bir kısmının haberini alıyoruz. 2021 yılındaki trafik kazalarının ve ölen kişi sayısının yer aldığı bir makale buldum. 187 bin 524 kaza gerçekleşmiş ve bu kazalar sonrasında ölen insan sayısı ise 2 bin 422. Koruması olmayan yollara bariyerler yapılsa bile çeşitli sebeplerden dolayı yine insanlar yaralanabiliyor ya da ölebiliyor. Sorumsuz sürücülerin sayısı hala çok fazla. Alkol alıp yola çıkan, trafik kurallarını en ufak umursamayan... Say say bitmeyecek bir ton sebep var.

https://tr.euronews.com/2022/01/08/turkiye-nin-2021-trafik-kaza-raporu-2-bin-422-kisi-oldu-en-az-can-kay-ardahan-da

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
March 08, 2022, 03:41:30 PM
Last edit: April 17, 2022, 01:00:04 AM by wolwoo

Haber bu kadar...

image loading...

Yeni "öncelikle kestane balı diyarı" vakası olmaya aday...
Not: resmi küçültmek için uğraştım olmadı  Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
March 17, 2022, 07:24:48 PM

https://www.indyturk.com/node/208936/k%C3%BClt%C3%BCr/genelkurmay-ba%C5%9Fkan%C4%B1n%C4%B1n-o%C4%9Flu-demir-yumruk-vali-nevzat-tando%C4%9Fan%C4%B1-%C3%B6l%C3%BCme-nas%C4%B1l

"Genelkurmay başkanının oğlu, "demir yumruk" Vali Nevzat Tandoğan'ı ölüme nasıl sürükledi?"

Bu siteyi seviyorum, çok kapsamlı güzel doyurucu haberler veriliyor. Nevzat Tandoğan'ın kısaca hayat hikayesi tadında olmuş bu haber...
https://www.indyturk.com/

https://www.indyturk.com/node/477371/1911de-mona-lisa-tablosu-%C3%A7al%C4%B1n%C4%B1r-ve-ba%C5%9F-%C5%9F%C3%BCpheli-pablo-picassodur

1911'de Mona Lisa tablosu çalınır ve baş şüpheli Pablo Picasso'dur

bu da çok güzel bir haber

onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
March 18, 2022, 06:43:17 AM

Hemen her gün trajik bir veya daha fazla haberle karşılaşıyoruz ülkemizde. Gençlerin sorunları işsizlik arttıkça ve kültürümüz yozlaştıkça daha fazla artmaya devam edecek. Bunun gibi kaza olayları ve saire ile korkarım ki bundan sonra çok daha sık karşılaşacağız..

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
March 18, 2022, 07:22:57 PM

Bir haber okumuştum. TV izleme psikolojik problemler arasında doğrusal bir ilişki var. Ne kadar çok TV o kadar çok mutsuzluk. Ben takip etmiyorum. Dünyada her zaman her saniye kötü olaylar olacak. Bunları bilmek öğrenmek bana bir şey kazandırmıyor.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
March 18, 2022, 07:27:07 PM

Bir haber okumuştum. TV izleme psikolojik problemler arasında doğrusal bir ilişki var. Ne kadar çok TV o kadar çok mutsuzluk. Ben takip etmiyorum. Dünyada her zaman her saniye kötü olaylar olacak. Bunları bilmek öğrenmek bana bir şey kazandırmıyor.

Haberleri takip etmek önemli aslında. Ülke gündemi, dünya gündemi çok önemli ve şu sıralar hararetli. Bu hararet içinde neler olduğunu öğrenmek benim ilgimi çekiyor. Bana genel kültür dışında ne katıyor derseniz pek bir şey katmıyor. Cinayetler, üçüncü sayfa haberleri, saçma videolarla zaman geçirme adına yaptığımız bir televizyon izleme adeti gibi bir şey olmuş. Yine de televizyonda o kadar saçma programlar var ki en gereklisi haberler. Bu yüzden haberler izlemeye devam edeceğim.
biloOo
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 1

View Profile
March 19, 2022, 11:54:56 AM

tv de haber izlemek icimi karartıyor yaşama sevincimi söndürüyor 10 dakika bakınca karamsarlıgın icine cekiliyorum gibi hissediyorum kendimi en güzeli yurttan haberleri takip etmemek şahsım adına

birbirini kesenler anasını babasını dograyanlar kızını kesenler oglunu vuranlar böyle uzayıp gidiyor x şehrinde

hele de hırsızlık aldı basını gidiyor
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1246

View Profile
March 19, 2022, 12:07:29 PM

Çok uzun zaman oldu haberleri izlemiyorum. Hatta yanımda biri haberleri izliyorsa değiştirmesini rica ediyorum çünkü gram katlanamıyorum. Haber niteliği bu olmamalı gördüğüm tek haber cinayet haberleri, hırsızlık vsvs bu kadar iç karartıcı olmaları beni bitiriyor ki bu algıyı bilerek oluşturuyorlar. Bilincinizin ortasına oturuyor haberlerde izlediğiniz olaylar örgüsü ve bu haberlerden çok fazla etkilenen insan olduğunu düşünüyorum bunun farkında olmadıkları için ayrıca onlara üzülüyorum.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
March 19, 2022, 04:48:09 PM

tv de haber izlemek icimi karartıyor yaşama sevincimi söndürüyor 10 dakika bakınca karamsarlıgın icine cekiliyorum gibi hissediyorum kendimi en güzeli yurttan haberleri takip etmemek şahsım adına

birbirini kesenler anasını babasını dograyanlar kızını kesenler oglunu vuranlar böyle uzayıp gidiyor x şehrinde

Hırsızlık konusuna hiç girmeyin hocam. bazen televizyonda görüyoruz ya mesela 30-40 suç kaydı olan kişiler serbest kalıyorlar, bunu hiç yapmamaları lazım. onlar bu sonuçtan anladığı şey şu ben her şeyi satarım devlet bana karışamıyor, serbest kalıyoruz düşüncesine sahipler . aslında hırsızlık yapana en az 5 sene vereceksiniz ve para cezasına çevirmeyecekseniz ki daha değerli olsun.
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
March 19, 2022, 04:53:43 PM

Hırsızlık konusuna hiç girmeyin hocam. bazen televizyonda görüyoruz ya mesela 30-40 suç kaydı olan kişiler serbest kalıyorlar, bunu hiç yapmamaları lazım. onlar bu sonuçtan anladığı şey şu ben her şeyi satarım devlet bana karışamıyor, serbest kalıyoruz düşüncesine sahipler . aslında hırsızlık yapana en az 5 sene vereceksiniz ve para cezasına çevirmeyecekseniz ki daha değerli olsun.

Yaşadığımız enflasyon ortada. Orta sınıf diye bişiy kalmadı ülkede fakirleşen halk her türlü yola başvurur durum hayatta kalmaksa. Birde ülkedeki hukuk kuralları ortada adam dediğin gibi onlarca suç kaydı var ardından serbest bırakılıyor. Buradan ciddi bir biçimde cesaretleniyorlar hırsızlar,suçlular.
karabiber
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 651

View Profile
March 19, 2022, 06:49:44 PM

Son yıllarda gerek sosyal medya gerek yazılı ve görsel basında dezenformasyona o kadar çok fazla maruz bırakılıyoruz ki artık haber maber takip etmeyi bıraktım. Kendime, işime ve çevreme odaklanmış durumdayım. Gerçekten haberlerle yönlendirilen ve psikolojik kontrol altına alınan kitleleri gördükçe ne kadar doğru bir karar aldığımı görüyorum.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
April 01, 2022, 05:47:01 AM

https://www.haberturk.com/adana-da-turunc-toplayan-3-kadin-otomobilin-carpmasi-sonucu-oldu-3390793

Kaza, dün gece 23.30 sıralarında merkez Seyhan ilçesi Ali Bozdoğanoğlu Bulvarı Şehit Mustafa Sarı Polis Merkezi'nin önünde meydana geldi.

Muhittin Kutay A. yönetimindeki 01 ERH 65 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeniyle refüje çıktı. Otomobil bu sırada reçel yapmak için refüjdeki ağaçlardan turunç topladığı öne sürülen Birsen Sonkur, Nilüfer Kanat ve Özler Büyükmazı'ya çarptı. Bulvarın diğer şeridine savrulan 3 kadına, S.D. yönetimindeki bir başka otomobil de çarptı.

ya şu kazaya (!!!) acccayip sinir oldum Angry nasıl hem de var yaaaa

wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
April 02, 2022, 07:27:30 PM

Bizimkiler dizisindeki Baykuş Cemil gibi kara haberler veriyorum bu aralar ama şu haber de çok çok ilginç

https://www.mynet.com/son-dakika-beykoz-da-akillara-durgunluk-veren-intihar-feci-son-110106937363

daha gencecik çocuk gibi, daha da ilginç olan bu kadar kararlı bir intihar vakası olması!  kim bilir ne derdi vardı... Cry

DukeNickle
Full Member

Activity: 308
Merit: 124

Volare.network

View Profile
April 02, 2022, 07:32:32 PM

Böyle kaza haberlerini gördükçe içim çok kötü oluyor. Kazanın videosu bir yerde mevcut mudur bilmiyorum burada sadece sonrasını gösteriyor. Acaba böyle büyük bir kaza geçirmelerine sebep olan şey neydi merak da etmedim değil. Ama artık olan olmuş ve ailelerine büyük sabırlar diliyorum. Her yıl malesef binlerce insan trafik kazalarında hayatını kaybediyor. Bu da çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleşiyor tabi ama bu kaza oranını daha aşağı çekmek için bir şeyler yapabilsek keşke.

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
April 15, 2022, 03:02:56 AM

Tesla CEO’su Elon Musk, güncellenmiş bir Çizelge 13D belgesinde şirketin yüzde 100’ünü satın almayı teklif ediyor. Musk, hisse başına nakit olarak 54.20 dolar öneriyor. Bu da sosyal ağ için 43 milyar dolar civarında bir değerin biçildiğini gösteriyor.
https://www.teknoblog.com/elon-musk-twitter-43-milyar-dolar-teklife/

dünyadan haber... elon, kripto para piyasalarındaki spekülasyon deneyimini klasik piyasalarda nirvanaya taşımayı denemiş. :) ayrıca, "malın tamamını bana satmazsanız elimdekileri boca ederim" gibi bir şeyler de söylemiş. :) twitter hisseleri ise bu gelişmenin ardından güne %13'lük bir artışla başlamış. adam bütün dünyaya ücretsiz olarak bu iş nasıl yapılır dersi veriyor(!). baba, oğluna böyle kıyak yapmaz. :)

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
April 24, 2022, 04:25:37 PM

https://m.haberturk.com/uc-cocugunu-olduren-kocasini-tek-celsede-bosadi-3419021

https://m.haberturk.com/polisin-sehit-olmasina-neden-olan-supheli-adliyeye-sevk-edildi-3418997

Acayip acayip haberler....... Undecided

yenerbatmaz
Full Member

Activity: 542
Merit: 124

View Profile
April 24, 2022, 08:45:11 PM

Trt'li yıllarda cumartesi günü çıkardı olacak o kadar ve oya başar sunardı haberleri.
İnsan o günleri özlüyor. Rahmetli Levent Kırca sağlam eleştirir de hükümeti. Hele ki zam olayı ve o el hareketi asla unutulmaz. Bugün yapsa kesin soluğu Silivri'de alırdı.
diderdrogba
Member
**

Activity: 406
Merit: 47

View Profile
April 24, 2022, 09:47:16 PM

Beni son zamanlarda en çok etkileyen haber, Twitter'da Elon Musk'ın Twitter'ı satın almak istediğinin yayınlanmasıydı.  Grin  Nakitte yeteri kadar parası olmadığı için istediği teklifi verip satın alamamış sanırım. Çok üzüldüm gerçekten Elon Musk'ın bile parası çıkışmayabiliyor işte arkadaşlar bakın.  Cheesy  Yalnız Twitter'ı almayı başarsaydı çok büyük ses getirirdi. Ayrıca belki de yaptığı en mantıklı yatırım olurdu. Çünkü kazanacağı paranın haddi hesabı olmazdı yani orası kesin. Twitter'ı alması durumunda yapacağı bazı şeyleri okumuştum da keşke alsaymış dedim.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: