Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:44:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Xiamoi 12 Lite 5G Yakında Avrupa ve Asya Piyasasına girecek..  (Read 60 times)
ymckartal (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 45

View Profile
March 20, 2022, 06:12:37 PM

Hepimizin bildiği veya illa ki duyduğu Xiaomi, geçenlerde yeni telefonunu piyasaya sürdü.
Xiaomi çin markası'dır ve teknolojik aletlerden giyilebilir teknolojiye kadar birçok alanda ürün üretmektedir.
Ancak biz şu an telefonlardan bahsedeceğiz.

Xiaomi ilk telefonunu Ağustos 2011 de piyasaya sürdü ve 2014 yılında Çin'in en büyük telefon markası oldu. Bu zamanlarda
dünya tarafından pek bilinmiyordu. Aradan 4 yıl geçtikten sonra 2018 yılında En büyük pazar olan Çin'de ve en büyük ikinci
pazar olan Hindistan'da lider oldu. 2020'de de Türkiye'de lider olarak dünyanın 4. en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Peki Xiaomi telefonları bu kadar büyüten ve sattıran özellikleri neler. Hepimizin bileceği üzere Xiaomi telefonlar oldukça
kaliteli olup tam anlamıyla bir fiyat/performans ürünüdür. Çin'in hammade bakımından zengin oluşu bu telefonları hem ucuz hem
de çok kaliteli hale getirmiştir. Fakat bu telefonların fiyatını o kadar da etkilememiştir.
Bu sayede ekonomisi az iyi olan ülkelerde satışlar patlamıştır. Şuan kullandığım telefon
Xiaomi note 8, yani düşük bir sürüm. Bu telefonu neredeyse 4 yıldır kullanıyorum ve tam olarak 1.200 liraya aldım. Şu anki enflasyon'da
değeri en düşük 2.889 tl olmuştur ki hala çok pahalı olmayan bir telefon. Bu sebepten ötürü Xiaomi telefonlar bu gibi ülkelerde çokca
tercih edilir olmuştur.

Güncel xiaomi fiyatları için (Amerika Fiyatları): https://www.walmart.com/search?q=xiaomi

Gördüğünüz üzere bu telefonlar 250 ila 540 dolar arasında ve bu gayet ucuz bir fiyat.
Ancak sadece bu sebepten F/P telefonu diyemeyiz.

Xiaomi telefonların reklamlarını kolay kolay görebileceğinizi sanmıyorum.
çünkü üreticiler reklam için farklı şeyler deniyor ve bu da milyonlarca doların reklama
gitmemesini böylece de fiyatlara yansımamasını sağlıyor.

Xiaomi bu kadar büyümüşken ilerlemeye devam ediyor ve geçtiğimiz günlerde Xiaomi 12 ve alternatiflerini piyasaya sürüyor.
Bu telefonlar şu anda çinden kargoyla alınabilir ancak daha Avrupa ve Asya piyasasında bulunmamaktadır. Xiaomi de
yakında Avrupa ve Asya'da telefonların piyasaya sürüleceğini duyurmuştur.

Daha fazla detay için: https://www.teknoixir.net/xiaomi-12-lite-5g-yakinda-avrupa-ve-asyada-piyasaya-surulecek/
1714797889
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714797889
Reply with quote  #2

1714797889
Report to moderator
1714797889
Hero Member
*

Ignore
1714797889
Reply with quote  #2

1714797889
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714797889
Hero Member
*

Ignore
1714797889
Reply with quote  #2

1714797889
Report to moderator
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1068

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
March 21, 2022, 01:55:49 PM

Ben de geçen yıl yurt dışından aldığım Xiaomi marka bir telefonu kullanıyorum. Sebebi de gerçekten f/p oranının yüksek olması. Daha önce de f/p oranı yüksek diye General Mobile marka telefon kullanıyordum. Özellikle bizim gibi fakir ve kur farkı olan ülkelerde f/p oranı yüksek telefonlar tercih ediliyor. Bu sebeple Çin markaları bu ülkelerde kolayca pazar sahibi oluyor.

Ardasonmz
Member
**

Activity: 66
Merit: 18

View Profile
March 22, 2022, 08:54:26 PM

Bizim gibi ekonomisi zayıf ülkelerde maalesef Xiamoi tarzı telefonlar ekonomik ve yüksek verimli olduğu için tercih ediliyor(tl ye göre kullanım verimliliği) Hal böyle olunca da rakiplerine göre daha hızlı ve seri bir şekilde kendilerini güncelliyorlar.
remotefuture7
Member
**

Activity: 103
Merit: 19

View Profile
March 23, 2022, 08:14:36 AM

Aslında Xiaomi Türkiye piyasasına girmeden önce yurt dışından telefon getiren abiler sayesinde çok daha ucuza garantisiz bir şekilde satılıyordu ama şuan artık Xiaomi Türkiye'ye girdiği için garanti ücreti
 vergiler falan derken fiyatlarıda eskiye göre bir hayli arttı ama hala diğer markaların telefonlarına göre f/p ürünleridir.

Sİze şöyle kısa bir özet geçeyim; 2018 yılında itihalatçı garantili Xiaomi telefonumu 1600TL'ye aldım ve aynı sıfır telefonu garantisiz olarak yurt dışından ithal getirenler 1000 TL civarına satıyordu.

tabiiki şuanda yurt dışından telefon getirenler vardır ama eskisi kadar ucuz fiyatlara sattıklarını sanmıyorum çünkü artık bu telefonu bilen kitle sayısı çok arttı buna bağlı arz talepte artmıştır.
2018 de ben aldığımda çevremdeki neredeyse kimse bilmiyordu o ne dandik Çin telefonu mu diye dalga geçiyorlardı Smiley
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
March 24, 2022, 08:39:15 AM

Şimdi kullandığım telefon Xiamoi Poco X3 Pro 256 telefondan çok memnunum. Kaçak yolla gelen 3300 tl idi aldığım zaman. İnternetten bir indirim yakaladım 3800 tl ye aldım. Şimdi 6000 civarında. Adamlar güzel yapmışlar istediğim her türlü özellik var. Tek kusuru biraz ağır. Biraz kola kası geliştirmek adına buna katlanıyorum. Diğer telefonların performansı bunun yanına yaklaşamıyor diye bilirim. Fiyat bu mal bu. 

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████