Bitcoin Forum
May 22, 2024, 12:12:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sıra gelmiş şekere haberimiz yok  (Read 155 times)
mandown (OP)
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1292

View Profile
March 21, 2022, 05:30:59 PM

Eşim evde şekerin bittiğini söylemişti bim'den gideyiMde şeker alayım dedim. Oda nesi şeker yok sabah millet saldırmış tüketmiş oradan şok markete girdim 5kg altı şeker yine yok.
Sıradaki nedir?

Yakıt kuyrukları? Ok
Yağ Kuyrukları? Ok
Ekmek Kuyrukları? Ok

Köprüden geçiş 200 tl CİK.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
March 21, 2022, 05:36:11 PM

Şekerlerin bitmesi normal, artık herkes uzun süre gidecek gıdaları stoklama yoluna gitti tabi insanlar bunu kendileri  için yapıyorlar, başka bir amaçları yok, alıp satmak isteyen uyanıklara her türlü zorluğu çıkarmak, her türlü cezayı kesmek gerekiyor, Ramazan ayı da yaklaştığı için insanlar artık şekere yüklendiler,
Myrina
Full Member

Activity: 546
Merit: 154

View Profile
March 21, 2022, 05:42:00 PM

Bugün ramazan geliyor şerbetli tatli çok yapilir diye bende şeker alayim dedim ama dediğiniz gibi bulamadik ne yazikki. Bu iş ne olacak böyle kestiremiyorum .
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
March 21, 2022, 05:47:40 PM

Tedarik zincirinde bu denli problemler olduğu sürece, ayrıca global durumlar hastalıklar, savaşlar sürdüğü sürece son olarakta kötü bir yönetim olduğu sürece. Yağda bulamayız şekerde belki de bunlar iyi günler, kötü günler için hazırlıklı olmamız gerekiyor ama hazırlık diyince aklımıza stok yapmak gerekiyor, bu bir çözüm değildir kesinlikle.Farklı çözüm arayışına girmek zorundayız, şartlar bunu gösteriyor.
meser#
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 959

View Profile
March 21, 2022, 06:03:50 PM
Last edit: November 30, 2022, 10:40:09 PM by meser#

“14 yaşımdayken karnımı doyurmak için bir parça ekmek çaldığımda beni zindana attılar ve orada tam 6 ay bedava ekmek verdiler. Hayatın adaleti budur.”

Victor Hugo, Sefiller

Gölpazarı Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü
15.03.2022 - 21.03.2022 TARİHLERİ ARASI
HAFTALIK PERSONEL VE HÜKÜMLÜ YEMEK LİSTESİ

Source
Şöyle bi bakınca içeride yaşamak dışarıdan daha az cefalı gibi mi duruyor ne Cheesy İaşe bedeli 2021'de günlük 8.5 tlymiş bu sene 10-15 arasıdır fazla uçmamıştır. Valla millet içeri girecek bu durumlar daha da zorlaşırsa...
karabiber
Hero Member

Activity: 1372
Merit: 654

View Profile
March 21, 2022, 06:29:23 PM

Şeker konusunda da ilerleyen zamanlarda ayçiçek yağında olduğu gibi bir kriz olabilir. Özelleştirme ardından düşen üretim ve ekonomik kriz ile beraber millet şekeri daha pahalıya almak durumunda kalabilir. Gıda krizinin diğer krizlerden çok farklı bir boyutta hissedileceği aşikar. Özellikle stokçuluk kafası yüzünden bir çok ürün ulaşılamaz hale geldi.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1050
Merit: 623

View Profile
March 21, 2022, 06:32:25 PM

“14 yaşımdayken karnımı doyurmak için bir parça ekmek çaldığımda beni zindana attılar ve orada tam 6 ay bedava ekmek verdiler. Hayatın adaleti budur.”

Victor Hugo, Sefiller

Şöyle bi bakınca içeride yaşamak dışarıdan daha az cefalı gibi mi duruyor ne Cheesy İaşe bedeli 2021'de günlük 8.5 tlymiş bu sene 10-15 arasıdır fazla uçmamıştır. Valla millet içeri girecek bu durumlar daha da zorlaşırsa...

Gerçekten insanların yemek listesi benim beklediğimden iyi çıkmış. Yine de sadece kahvaltıda bunlarla karın doyar mı sanmıyorum. Mutlaka tost vs alacakları bir yerler hizmette vardır herhalde hükümlüler için. Sonuçta ceza infaz kurumu da oradan para kazanmak zorunda. Ayrıca iaşe bedeli 10 lira olduysa 3 öğün yemeği 10 liraya çıkarabilen kimse tüm Türkiye onunla anlaşabilir.
püsür
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 679

View Profile
March 21, 2022, 07:37:27 PM

Hocam gerçekten mesajınızı ilk okuduğumda şaka sandım. Geçen gün 'önleminizi alın arkadaşlar' diye konu açılmıştı da yazdığınız iyi oldu, biraz alayım yazmıştım. Onun üstüne bugün böyle marketlerde şekerlerin bittiğini duymak sürreal oldu. Gerçekten şaka gibi zamanlar yaşıyoruz. Ultra manyak bir dünya savaşı yaşanıyorken ekmek karne ile dağıtıldı diye 30 yıldır meydanlarda saçma sapan konuşanların yönettiği ülke işte böyle olur. Tanzim kuyrukları daha dün gibi aklımızda. İşin kötü yanı 50 kuruş 1 lira için o tanzim kuyruklarına giren halk şimdi yağ kuyruğunda, şeker yağmasında ama hala akpye oy veriyorlar...
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
March 21, 2022, 07:53:29 PM

Victor Hugo, Sefiller

Yazınızın ilk parçasını okuduğumda bu ülkede canı baklava çeken 2 çocuk vardı baklava çaldıkları için 10 Ağustos 1997'de bir pastaneden baklava ve fıstık çaldıkları gerekçesiyle yargılanan Ali Avcı ve arkadaşları 9'ar yıl ağır hapis cezasına çarptırılmıştı onu söylüyorsunuz sanmıştım altından Victor Hugo , Sefillerden çıktı vay be biz aslında roman gibi bir hayat yaşıyormuşuz aslında dedim! Şeker fiyatlarına gelince ülkede belli bir çete var sürekli bir üründe spekülasyon yapıyorlar ( bu normal dolar ve enflasyondan bağımsız bir şekilde fiyatları yukarı çekme rantı) bu sefer şekerde sırada anlaşılan biz bu tekeli yıkmadıktan sonra biz normale dönemeyiz ben bakalların olmasını istiyorum marketlerin bakkallık yapmasını değil bu memleket için daha hayırlı.
Ayrıca belirmek isterim ki ceza evlerinde 20 kişilik kovuşlarda 30 kişi kalıyor herkese yatak bile yok orada sana hergün kebab yedirseler özgürlük olamdıktan sonra ne yediğini anlamazsın ben şükür böyle bir deneyim yaşamadım ama yakın arkadaşlarım yakın tarihte yaşadı anlattı . Allah düşürmesin diyorum.
meser#
Hero Member

View Profile
March 21, 2022, 08:06:21 PM
Last edit: November 30, 2022, 10:39:23 PM by meser#

vay be biz aslında roman gibi bir hayat yaşıyormuşuz aslında dedim!

Böyle diyen ilk kişi değilsiniz hocam Cheesy

Source

Source
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
March 22, 2022, 12:19:16 AM

Sıra her şeye gelecek bu gidişle. Durum daha da kötüye gittikçe her türlü ürünün kuyruğunu göreceğiz herhalde ilerde. Bahsedilen kuyruklar eskiden yaşandıysa da şimdi yine bunun yaşanması çok üzücü. Aradan kaç yıl geçmiş bir arpa boyu yol alınmamış. Bu saatten sonra devir stok devri olacak görünüşe göre. Geçen marketteki yağ izdihamı videosunda fazla fazla alanları görmüştüm mesela.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
March 22, 2022, 07:18:30 AM

Enflasyon tavan yaptığı için temel gıda ürünleri olan un, şeker, yağ, peynir, süt ve benzeri ürünlerde indirim yapıldığı taktirde hıza tükendiği günler yaşıyoruz. Tek şansımız üreticiler hala iyi para kazanıyor demek ki lojistik kaynaklı büyük sorunlar yaşanmıyor. 1 hafta bekleyin aradığınız şeker zamlı fiyattan rafa ulaşacak her türlü özetle. Şu enflasyon sorunu biraz çözülse de rahatlasak ülke olarak keşke. Nerede?
verbakalim
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 632

View Profile
March 22, 2022, 07:29:28 AM

Özelleştirilen şeker fabrikaları birer birer arazileri için alınıp sonra buralar ya avm ya rezidans oldu. Buraların satışından elde edilen gelir ile propaganda yapıldı. Köylü pancarını satacak yer bulamayınca tonlarca pancar elde kaldı. Ertesi yıllar bu durum devam edince üretimden vaz geçildi ithalat yolları açıldı. Şimdi yok satma yolunda epey yol kat etmiş durumdayız. Parası olan düdüğü çalar. Şekeri de bulur diğer ürünleri de.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
March 24, 2022, 03:31:27 PM

Şeker stokçularına inceleme başlatılmış. inceleme yerine gerçek bir çalışma başlatılsa da tüm alanda stokçulara gereken ders verilse keşke. ramazan ayından önce insanlar şeker yağ bakliyat gibi ürünleri artık bir kaç kilo fazla alıp kullanma derdinde ancak sağolsunlar yağdan tut şekere kadar bir şeye ulaşılamıyor. 2022 senesinde şeker bulamıyoruz bu bizim ayıbımız değilde nedir?
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 304

kycfree

View Profile
March 24, 2022, 07:38:50 PM

Dönemimiz iyice stok dönemine evrildi. Hele ki şu savaş halinden sonra bizim ekonomimiz de bir şekilde etkilenmeyi başardı. Her şeye daha da ağır zamlar gelir oldu son zamanlarda. Yakıt bunların başında geliyor tabi. Yakıtı stoklayamayınca insanlar marketlere gidip başka ürünler stoklamaya çalışıyorlar. Şeker gibi temel gıdaları da yakında zor bulduğumuz dönemler gelecek gibi. Şu an bile böyle bir olay yaşadım diyorsunuz zaten. Fiyatlar uçuk ama insanlar zam korkusundan direkt akın ediyorlar.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 885

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
March 24, 2022, 08:53:02 PM

Benim aldığım duyuma göre 1. sebep eski tarım bakanının şekeri ihraç etmesinden kaynaklandığı söyleniyor, ülkemizdeki şeker iç piayasaya yetmiyorken ihraç edilmesi üzücü tahminen daha sonra ihraç edilen fiyatın çok daha üstüne ithal etmişizdir tarım bakanının görevden alınmasının sebebi de budur deniliyor.

2. sebep olarak 15-20 gündür ülke geneli soğuk ve yağışlı arıcılık ile uğraşanlar arıları beslemek için mecburen şeker veriyorlar 15-20 petek arısı olan 4-5 çuval şeker ihtiyacı oluyormuş doğal olarak marketlerden her arıcının 200-300 kg şeker almasından dolayı market stokları tükenmiş durumda. Ayrıca bu sene soğuk olmasından dolayı arılara iyi bakamayanların arıları telef olmuş ve arı sayısında azalma yaşanmış doğal olarak bu sene bal üretimide az olacağı için yeni çıkan balların fiyatı şimdikinden çok daha pahalı olacaktır.

Bazı arkadaşlar cezaevinde yemeklerin iyi olduğundan bahsetmiş içeride şartlar daha iyi diye bu konuda şöyle bir bilgi vereyim: Bir çok evsiz insan kış gelmeden basit suçlar işleyerek 4-6 ay arası kadar ceza evinde kalıyorlar daha sonra tahliye oluyor böylece kış dönemini rahatça atlatıyorlar, öyleki hangi suçtan ne kadar ceza alacaklarını biliyorlar buna göre uygun olan suçu işliyorlar. Bu olay Şafak Sezerin "Yalan Dolan" filmini anımsattı.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
meser#
Hero Member

View Profile
March 24, 2022, 09:06:39 PM

Benim aldığım duyuma göre 1. sebep eski tarım bakanının şekeri ihraç etmesinden kaynaklandığı söyleniyor, ülkemizdeki şeker iç piayasaya yetmiyorken ihraç edilmesi üzücü tahminen daha sonra ihraç edilen fiyatın çok daha üstüne ithal etmişizdir tarım bakanının görevden alınmasının sebebi de budur deniliyor.

2. sebep olarak 15-20 gündür ülke geneli soğuk ve yağışlı arıcılık ile uğraşanlar arıları beslemek için mecburen şeker veriyorlar 15-20 petek arısı olan 4-5 çuval şeker ihtiyacı oluyormuş doğal olarak marketlerden her arıcının 200-300 kg şeker almasından dolayı market stokları tükenmiş durumda. Ayrıca bu sene soğuk olmasından dolayı arılara iyi bakamayanların arıları telef olmuş ve arı sayısında azalma yaşanmış doğal olarak bu sene bal üretimide az olacağı için yeni çıkan balların fiyatı şimdikinden çok daha pahalı olacaktır.

Bazı arkadaşlar cezaevinde yemeklerin iyi olduğundan bahsetmiş içeride şartlar daha iyi diye bu konuda şöyle bir bilgi vereyim: Bir çok evsiz insan kış gelmeden basit suçlar işleyerek 4-6 ay arası kadar ceza evinde kalıyorlar daha sonra tahliye oluyor böylece kış dönemini rahatça atlatıyorlar, öyleki hangi suçtan ne kadar ceza alacaklarını biliyorlar buna göre uygun olan suçu işliyorlar. Bu olay Şafak Sezerin "Yalan Dolan" filmini anımsattı.

Arı ve bal konusunda haklısınız. Birçok arıcı kış zamanlarında özellikle Antalya gibi bölgelere arılarını taşıyarak kış zamanında hem arılarının canlı ve güçlü kalmasını hemde ceplerinin delinmemesi için çaba gösterir. Tanıdığım birkaç kraliçe arı üreticisi eş dost şu aralar alacak arı bulamıyoruz birçok kişinin arısı telef olmuş olanda elinde tutuyor şeklinde. Gerçi bu fiyatlar yükselince 1 değil 2 değil bla bla bla tam 5 kavanoz balı (Sözde bal özde fruktoz dayanmış balımsı şey) 100 tl ye satanlar piyasaya yine dadanacaktır. Bir diğer husus ise hakiki diyeceğimiz bal için şeker vermemek gerekirki önümüzdeki dönemde hakiki bal bulmak biraz zor olacak ve hakikisi de cidden daha pahalı olacak.

O cezaevinden bahseden kişilerin başını ben çekiyorum hocam Cheesy Onuda şundan ötürü vurguladım bu ülkede onurlu bir vatandaş olmak eziyet sebebi resmen ve düşünsenize ülkede hemen hemen en ucuz yemeği yiyebilenler bir mahkumlar iki vekiller Cheesy Piramitlerin inşaatında çalışan kölelere verilen günlük bile bugünki günlük asgari ücreti geçiyor yani Cheesy
totti67
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 300

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
March 25, 2022, 10:40:58 AM

Birader bir süredir zamlı ürünleri nasıl tedarik ederiz kafasındaydık genel olarak, ama artık mevzu öyle bir noktaya geldi ki, durumu çoktan kanıksadık, sıradaki zam neye gelecek diye kafa yorar duruma geldik, inanılır gibi değil. Evet kabul dünya genelinde sıkıntı var az veya çok ama bizim memleket bu mevzunun neresinde de diğer ülke vatandaşlarının hissetmediği düzeyde hissediyoruz bütün sıkıntıları. Hatayı nerde yapıyoruz, veya aynı hataları tekrar tekrar mı yapmaya devam ediyoruz inadına, topraklarımız mı verimsiz, mevsimsel sıkıntımız mı var, iş gücümüz mü eksik, vs.vs. ulan bunların cevaplarına bakıyorum kendimce, çoğunda aslında ilk bakışta sıkıntımız yok, sonra diyorum ki, okyanusta fırtınaya yakalanan kaptan kurtulamayacağını anlayınca suçu galiba gemiye atıyor, oysa ki sorun gemide değil, mürettebatta...

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 25, 2022, 11:01:21 AM

Benim mahalledeki marketlerin hepsinde şeker var stok sorunu yok ama fiyatlar desen o derece pahalı tabi (: ayçiçek yağında deli gibi birbirini yedi herkes noldu sonra her yerden yağ stokları çıkmaya başladı kimsenin yağ alamama durumu olmadı zam desen koca tenekede 10-20 lira fiyatı oynadı stoklayacaksanız erken almak lazım kriz çıkınca manası kalmıyor Cheesy

Pages: [1]
  Print  

Jump to: