Bitcoin Forum
May 03, 2024, 11:12:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Bankaları Bitirecek  (Read 522 times)
ingiltere (OP)
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
March 22, 2022, 01:06:10 PM
Merited by Pierre 2 (2), karabiber (2), SUPERSAIAN (1), ZekiBeyy (1)

İnternetten alışveriş yapmak için farklı bir ödeme yöntemi olmadığından mecburen kredi kartı kullanmam gereken bir sistemde bir saat boyunca zamanımı harcayarak alışverişi tamamlayamadım. Bu süreçte her zaman kullandığım kredi kartım sürekli ret verdi. Bankadan gelen SMS'e onay verdiğim, üstüne bankanın müşteri hizmetleri arayıp sözlü onay aldıkları halde kartı hala alışverişimde kullanamıyorum. Kestikleri devasa ücretlere rağmen sürekli sorun çıkartan, kendi paramı harcamama izin vermeyen çağ dışı bir bankacılık sistemi bana yeniden Bitcoin'in bankaları nasıl bitireceğini hatırlattı. Aynı işlemi segwit olmayan adreslerle bile yapsam şimdiye çoktan altıncı onayı almıştım.
Artık kripto ödeme seçenekli yeni nesil alışveriş sitelerinin çıkması gerektiği de bir kez daha görülüyor. Çağa ayak uyduramayan kaybetmeye mahkumdur.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
1714734773
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714734773
Reply with quote  #2

1714734773
Report to moderator
1714734773
Hero Member
*

Ignore
1714734773
Reply with quote  #2

1714734773
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714734773
Hero Member
*

Ignore
1714734773
Reply with quote  #2

1714734773
Report to moderator
1714734773
Hero Member
*

Ignore
1714734773
Reply with quote  #2

1714734773
Report to moderator
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
March 22, 2022, 02:06:18 PM

Hangi banka olduğunu bu konuda belirtebilirsiniz eğer yasak değilse merak ettim hocam. böyle kredi kartı işlemi mi olur? bankacılık sisteminin düşmanı olabilir kripto camiası yakında. bitcoin ile ödeseydiniz bile hızlıca gerekli hesaba iletilirdi. bitcoin ödemelerinden daha hızlı olan altcoin ödemeleri de var. komisyon oranları çok düşük hemde. böyle giderse 10-15 yıl içerisinde tamamen farklı ödeme sistemleri olan kriptonun hakim olduğu bir düzen görebiliriz.
DukeNickle
Full Member

Activity: 308
Merit: 124

Volare.network

View Profile
March 22, 2022, 07:26:39 PM

Bitcoin bankacılık sistemini bitirebilir mi orasını bilemiyorum. Çünkü o biraz da bankaların nasıl bir tutuma sahip olacağına da bağlı bir şey. Yani çağa ayak uydurup uyduramamalarına bağlı olacak gelecekte. Bazı makalelerden okuduğum kadarıyla şunu duydum ki birtakım bankalar şimdiden kripto paraları sistemine entegre etmeye başlamış bile. Bu sayede kripto para kullanan müşterilerini de ellerinde tutmak istiyorlar çünkü. Bunun genele yayılması kaç yıl sürer orası merak konusu işte.

meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
March 22, 2022, 07:49:07 PM

Bu tarz sorunları bende yaşadım. Misal en son papara ile netfilix ödemesinde karşılaşmıştım. Bitcoin ile kendinin bankası oluyorsun bu güzel birşey ancak ödemelerde güven sorunu yaşadığın durumlarda diyebiliyorsun ki hiç yoktan kredi kartı ile chargeback yapabilirim. Çok adam akıllı güvenilir siteler dışında bitcoin ve türevleriyle ödemelerde bu güven sorununu yenmek çok zor gözüküyor ne yazık ki...
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
March 22, 2022, 08:05:30 PM

İnternetten alışveriş yapmak için farklı bir ödeme yöntemi olmadığından mecburen kredi kartı kullanmam gereken bir sistemde bir saat boyunca zamanımı harcayarak alışverişi tamamlayamadım. Bu süreçte her zaman kullandığım kredi kartım sürekli ret verdi. Bankadan gelen SMS'e onay verdiğim, üstüne bankanın müşteri hizmetleri arayıp sözlü onay aldıkları halde kartı hala alışverişimde kullanamıyorum. Kestikleri devasa ücretlere rağmen sürekli sorun çıkartan, kendi paramı harcamama izin vermeyen çağ dışı bir bankacılık sistemi bana yeniden Bitcoin'in bankaları nasıl bitireceğini hatırlattı. Aynı işlemi segwit olmayan adreslerle bile yapsam şimdiye çoktan altıncı onayı almıştım.
Artık kripto ödeme seçenekli yeni nesil alışveriş sitelerinin çıkması gerektiği de bir kez daha görülüyor. Çağa ayak uyduramayan kaybetmeye mahkumdur.

Yazın bir miktar döviz bozmam gerekiyordu sistem istediğim miktarı bozmama izin vermedi. Zorunlu olarak şubeye gitmem gerektiğini söylediler. Şubede yetkili kişi de genel merkezden onay alarak bozdu. Para benim, yüz yüze onay veriyorum fakat yine de başkalarından izin almak zorundalar. Fiziki olarak banka şubesinde bulunmam gerekiyor. Benzer şekilde çok büyük olmayan döviz transferleri için bile sistemden limitiniz onaylansa dahi şubeye gitmeniz gerekiyordu. Son çıkan vadeli mevduat olayından sonra biraz değişmiş olabilir. Lakin şimdi de alım gerçekleştirmek istediğinizde sorun çıkaracaklardır.

Şu an en büyük sorunlardan birisi de başka bir ülkeye döviz taşımak istediğinizde ortaya çıkıyor. Bankada benimle ilgilenen kişiye ben bitcoinlerim ile mutluyum dedikten sonra varlık barışı yapmayı da durdurdum. Bitcoin'in en güzel taraflarından birisi de global (ülkesiz) olması.

Bitcoin bankacılık sistemini bitirebilir mi orasını bilemiyorum. Çünkü o biraz da bankaların nasıl bir tutuma sahip olacağına da bağlı bir şey. Yani çağa ayak uydurup uyduramamalarına bağlı olacak gelecekte. Bazı makalelerden okuduğum kadarıyla şunu duydum ki birtakım bankalar şimdiden kripto paraları sistemine entegre etmeye başlamış bile. Bu sayede kripto para kullanan müşterilerini de ellerinde tutmak istiyorlar çünkü. Bunun genele yayılması kaç yıl sürer orası merak konusu işte.

Bitcoin felsefesinde bankaların yeri yok. Hatta geçtiğimiz bir kaç senedir içerisinde DeFi'nin gelişimini düşünürseniz bankalarda yapıp kriptolar ile yapamayacağınız neredeyse hiç bir şey yok. Yine de bankalar ekosistemin genel felsefesinin aksine olsa da kendisini güvenmek zorunda hisseden insanlar için sözde alternatifler oluşturmayı deneyecektir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
March 23, 2022, 05:35:13 AM

Geçen ay aldığım bir ürün için hesaptan hesaba para transferi yaptırmadı bir banka. İki hesap ta kendisine ait olmasına rağmen. Sorun bende diye düşündüm hesabımı inceledim sorun yok. Karşı tarafın hesabında da bir sorun yok ancak işlem yaptırmadı. Başka bir bankadaki kendi hesabıma para transferi yapıp oradan ilgili kişinin hesabına para transferi yaptım. Tabi bankadan aradılar siz mi yaptınız bu işlemi diye.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
March 23, 2022, 07:10:32 AM
Merited by SUPERSAIAN (1)

Bugün Apple pay i araştırdım biraz sabah can sıkıntısından. Çoğu ülkede insanlar Apple pay çıktığından beri kredi kartı taşımayı zaten bırakmış. iPhone larındakş nfc çipi ile Apple pay üzerinden alışveriş yapmaya başlamışlar. Ama Türkiye'de yok niye yok çünkü BKM diye yerel servis var.
Özetle küresel bir ödeme sistemine ihtiyacımız çok fazla. Bitcoin de ideal bir alternatif. Paypal ve Apple Pay de kötü değiller.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
March 23, 2022, 08:51:13 PM

Bugün Apple pay i araştırdım biraz sabah can sıkıntısından. Çoğu ülkede insanlar Apple pay çıktığından beri kredi kartı taşımayı zaten bırakmış. iPhone larındakş nfc çipi ile Apple pay üzerinden alışveriş yapmaya başlamışlar. Ama Türkiye'de yok niye yok çünkü BKM diye yerel servis var.
Özetle küresel bir ödeme sistemine ihtiyacımız çok fazla. Bitcoin de ideal bir alternatif. Paypal ve Apple Pay de kötü değiller.

Apple pay yasak.
Paypal yasak.
Booking.com yasak.
Uber yasak.

Belki bir gün google ve amazon bile yasaklanabilir ama BTC ve diğerlerinin en iyi tarafı da tam olarak bu. Bir web sayfası yada bir kaç sunucudan ibaret olmadıkları için yasaklanamayacak olmaları.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
March 23, 2022, 09:02:10 PM

Apple pay yasak.
Paypal yasak.
Booking.com yasak.
Uber yasak.

Belki bir gün google ve amazon bile yasaklanabilir ama BTC ve diğerlerinin en iyi tarafı da tam olarak bu. Bir web sayfası yada bir kaç sunucudan ibaret olmadıkları için yasaklanamayacak olmaları.

Sadece yasaklasalar yine iyi be hocam. Muadillerini yapmaya çalışacaklar ellerine yüzlerine bulaştıracaklar.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5320646.0

Geçen sene bu durumla ilgili bir konu açmıştım. Bakın orada geçen şu cümle bir kere daha bizlere merkeziyetsizliğin önemini çok güzel gösteriyor:

Koç, "Bu şirketler bu kadar büyük bir veriye sahip durumdayken sizin özgürlük ve demokrasiden bahsetmeniz biraz zor. Çünkü bu beş firma sizinle alakalı birçok devletin bildiği bilgiden daha fazlasını biliyor. Eğer bu firmalar ellerindeki bütün verileri birbirleriyle paylaşsalar halimiz harap olur. Bu anlamda bakıldığında veri güvenliği bizim sınırlarımızın güvenliği kadar önemli ve önceliklidir" diye konuştu.

Bırakın bu işleri verilerimizi kimsenin kontrolü altına vermeyelim. Sizde dursa siz güvenliğini %100 garanti edebilecek misiniz derler adama!

İşi ehline vermezsen otur kıyameti bekle derler. Ne yazık ki bu iş daha ne kadar kötüleşebilir dedikçe sağolsunlar hep bir sürprizle bizleri şaşırtıyorlar Cheesy
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
March 23, 2022, 10:37:38 PM

Ülkemizdeki bankacılık anlayışının alt yapısının ne kadar gelişmiş olduğunu sizin yaşadığınız sorundan ve akbank müşterilerinin günlerce müşterilerinin online sisteme girememiş olduğundan görebiliyoruz  bunların yenilenmesi ve bu alanlara para yatırıp bu sistemleri geliştirmek gerektiğini inş anlayacaklar , kripto ve bankalar rekabetine gelince aslında kripto teknolojisi modern bankacılık altyapısını sağlıyor insanlara ama bankacılık felsefesini de kendi bünyesinde taşıyor.
karabiber
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 651

View Profile
March 24, 2022, 03:50:59 PM

Geçenlerde bende meşhur bir alışveriş sitesinden meşhur bir bankanın pay sistemi ile ödeme gerçekleştirmek istedim. İlk pay ödemesine ekstra puan veriyordu ve değerlendirmek istedim. Neyse alışveriş sepetini onayladım ve ödeme seçeneklerinden ...pay işaretledim ve ödememi yaptım. Bankadan ödeme tutarı çekildi fakat o da ne alışveriş sitesine yaptığım alışveriş düşmedi. Müşteri hizmetlerini aradığımda herhangi bir alışverişin ve ödemenin gerçekleşmediğini belirttiler ancak ödeme ekstreme yansımıştı. Uzun uğraşlar sonucu sorunu hallettim. Burada en küçük bir pay ödeme sisteminde bile karışıklığa sebep olan bankacılık sistemine güzel dileklerimi ilettim.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
diderdrogba
Member
**

Activity: 406
Merit: 47

View Profile
March 24, 2022, 05:40:01 PM

Bankalar her ne kadar kripto paraları bünyesinde barındırmak için kolları sıvasa da bu çok da yeterli olmayabilir onlar için. Çünkü insanlar zaten işlemlerini kripto para cüzdanları sayesinde rahatça gerçekleştirebiliyor. Bankacılık sistemi ile bir bağlantı falan kurulmasının bence çok da bir manası yok. Zaten @Bthd hocamın da dediği gibi bankacılık sistemine ihtiyacı da yok bu piyasanın. Temelli kripto paralara geçiş gerçekleşene kadar bankalar varlıklarını sürdürür ama sonrasında ayakta kalamayabilirler artık.

Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
March 30, 2022, 04:07:49 AM

Geçenlerde bende meşhur bir alışveriş sitesinden meşhur bir bankanın pay sistemi ile ödeme gerçekleştirmek istedim. İlk pay ödemesine ekstra puan veriyordu ve değerlendirmek istedim. Neyse alışveriş sepetini onayladım ve ödeme seçeneklerinden ...pay işaretledim ve ödememi yaptım. Bankadan ödeme tutarı çekildi fakat o da ne alışveriş sitesine yaptığım alışveriş düşmedi. Müşteri hizmetlerini aradığımda herhangi bir alışverişin ve ödemenin gerçekleşmediğini belirttiler ancak ödeme ekstreme yansımıştı. Uzun uğraşlar sonucu sorunu hallettim. Burada en küçük bir pay ödeme sisteminde bile karışıklığa sebep olan bankacılık sistemine güzel dileklerimi ilettim.

Gerçekten can sıkıcı bir durum bu. Ödeme sistemlerimiz içerisinde yer alan pay sistemiyle ödeyebilirsiniz dedikten sonra böyle sorunlar başa gelince Türkiye’de en azından şimdilik biraz daha beklemeye yönelmemize sebep oluyor. Bankalarda çalışan insanlar bile hala tam olarak bankacılık sistemini kavrayamadıkları için sizin bildiğiniz bazı şeyleri onlar bilemeyebiliyor. Bu konuda varlık barışı konusunda bir sürü şey yazılıp çizilmiş. Bankacıları yönlendiren  bizim arkadaşlarımız olmuş çoğu kez. Bu yüzden hasarlı bir sistemden güzel bir sisteme geçiş er yada geç olacak.
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 881

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
March 30, 2022, 01:08:51 PM

Gelişen teknoloji ve çağın gereklerine ayak uydurulması gerekir yoksa kaybedip yok olup gidersiniz. Bazen bankalardan işlem yapmak gerçekten işkence haline geliyor aldıkları masraflarda can sıkıcı duruma geliyor. Size kart verirken her şey çok güzel oluyor ama kart alıp kullanmaya başlayınca yok kart aidatı yok hesap işletim ücreti gibi kesintiler ile muazzam kazanç elde ediyorlar. Banka hesabınızda duran paranız için bile hesap işletim ücreti işletebiliyorlar. 5 sene önceydi sanırım Akbank'tan 3 farklı şubede hesabım bulunuyordu bir gün bir baktım 3 hesap içinde ayrı ayrı hesap işletim ücreti altında hesabımdan kesinti yapılmış. Eskiden aldığım bir karar neticesinde benden böyle saçma kesintiler yapan bankalarla çalışmıyorum genelde Enpara ve Papara kullanıyorum. Yakında kripto ile alış veriş seçeneği gelirse alışverişlerimi mutlaka bu yönde yaparım.

Şöylede bir örnek yazayım Cumhuriyetin ilk yıllarında ulaşım ve bir çok iş için atlar kullanıyordu o dönem at kaşağısı üreten 2 firma vardı ve zamanla arabalar yaygınlaşmaya başlayınca üreticilerden biri değişen sisteme ayak uydurarak üretimini farklı alanlara kaydırarak fırça vs üretmeye başladılar bu firma ise halen günümüzde faaliyet gösteren "Banat" markasıdır. Diğer firma mı? bir kaç sene sonra kepenk kapattı Smiley

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1250

View Profile
March 30, 2022, 07:29:46 PM

Evet,bitirebilir.Ama bir anda değil zamanla.

Blockchain teknolojisi zamanla gelişen bir teknoloji görüyoruz ki ağlar arasındaki hız farkı ve fee ücretlerini. Bu fee ücretleri ve hızları ne kadar iyileşirse kullanım açısından daha iyi ve daha fazla olacaktır. Özellikle son dönemlerde bitcoin madenciliği sürekli arttığı için ödenen fee miktarı komik rakamlara düşmüş durumda.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
March 31, 2022, 08:44:23 AM

Evet,bitirebilir.Ama bir anda değil zamanla.

Blockchain teknolojisi zamanla gelişen bir teknoloji görüyoruz ki ağlar arasındaki hız farkı ve fee ücretlerini. Bu fee ücretleri ve hızları ne kadar iyileşirse kullanım açısından daha iyi ve daha fazla olacaktır. Özellikle son dönemlerde bitcoin madenciliği sürekli arttığı için ödenen fee miktarı komik rakamlara düşmüş durumda.

Hocam Bitcoin olarak değil sadece, diğer altcoinlerde de bu hizmetler daha da hızlanır ve güvenli işlemler yapılırsa bankacılık sisteminde en azından uluslararası sistemde daha az kullanılır hale geleceğinden şüphem yok, hem kimlik doğrulaması gereği yok, hem yeni banka üyeliği gereği yok, böyle oldukça bir mobil cüzdan ve bir internet bağlantısıyla dünyanın her yerinde nakit elde edebilirsiniz,
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 309

View Profile
April 09, 2022, 09:42:17 PM

Kripto paraların egemen olduğu bir sistemde bankaların yerini göremiyorum ben de pek açıkçası. Çünkü merkeziyetsiz bir sistemden bahsediyoruz. Böyle bir sistemi merkeziyetin dibi olan bankalarla işbirliği içerisinde görmek ilginç olabilir yani. Zaten ülkeler yatırımcılardan kripto para borsaları yoluyla bilgi talep ederek anonimlik özelliğinin önemini yok ediyorlar. Bir de üzerine sistemde oynamalar gerçekleşirse kripto paraların hiçbir anlamı kalmaz zaten. Ama böyle bir şey yaşanmaz tabi.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 674

View Profile
April 11, 2022, 10:36:08 AM

Hocam çok doğru demişsiniz. Bu işi ilk oturtan ileride çok büyük bir dev olabilir, amazon ya da binance gibi. Sanırım bir kaç sene içinde görürüz.

Evet, Apple Pay gibi başka örnekler de dünyada mevcut. Çin'in içinde kendi ödeme sistemleri çok ilerlemiş. Kore'de Samsung Pay varmış ve yaşlıların bile aktif kullandığını okumuştum. Benim ilginç bulduğum durum ise böyle ödeme çözümleri ya da finansal yeniliklerin Avrupa'dan çıkmaması. Varsa da ben bilmiyorum. Ama örneğin Almanya'da inatla nakit kullanıldığını, çoğu insanın kredi ve banka kartı kullanmaya bile karşı olduğunu biliyorum. Sadece yaşlılar değil ve nüfusun da önemli bir kısmı. Bu da bence çağın değiştiğini gösteriyor. Yakında çoğu insan vızır vızır kripto ödemeli alışveriş yaparken Almanlardan bozuk para ile vs uğraşanlar olacak.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
SVirusu
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 5

View Profile
May 20, 2022, 03:44:55 PM

bankalar biterse krediyi justin sundan alırsınız. paranızıda lunanın verdiği %20 faize koyarsanız. bu şekilde seri devam edin serinin sonunda 300 bin koydum 200 lira kaldı dersiniz.
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 619

View Profile
May 22, 2022, 09:55:09 AM

bankalar biterse krediyi justin sundan alırsınız. paranızıda lunanın verdiği %20 faize koyarsanız. bu şekilde seri devam edin serinin sonunda 300 bin koydum 200 lira kaldı dersiniz.

Bankalar bitmez ancak siz kriptopara sektöründeki tüm projeleri Luna ile ust olayına genellerseniz yanlışın büyüğünü yaparsınız. O zaman geçmiş dönemde halkı soyup soğana çeviren bankaları bugüne genelleyip diyelim ki tüm bankalar dolandırıcı ve soyguncudur. Gerçi bence hala öylelerde.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███