Bitcoin Forum
May 03, 2024, 04:24:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kripto al-sat yapacağınız doğru aralığı nasıl bilebilirsiniz?  (Read 156 times)
ymckartal (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 45

View Profile
March 25, 2022, 09:32:55 PM

Merhabalar,

Bugün sizlere Trandingview üzerinden doğru yatırım planlayacağınız aralığı nasıl tespit edeceksiniz onu anlatacağım.

CCI da -100 altı düşüşün sert olacağı anlamına geliyor ve yatırım için uygun değildir. CCI -100 den 0 noktasına doğru harakete başlamış ise burası yatırım yapılabilecek fırsatı işaret eder. Burada önemli olan blue chart'ın kırmızıdan maviye döndüğü aralığı takip edip yakalamaktır. CCI grafiği 0 noktasından +100 aralığına haraket ediyorsa bu aralık başlangıcından yukarı doğru giden aralık Güvenli alım aralığıdır. CCI grafiğinde koyu yeşil alan artık yatırım kaynağımızın zirve yaptığı noktadır. Koyu yeşil çizgi aşağı eğilim gösterdiğinde satış sinyali verir. CCI grafiği +100 ün altına düştüğünde kesinlikle satış yapmanız gerekir.

CCI grafiğinde koyu kırmızı nokta için risk bölgesi
Size örneğini verdiğim UNI coinin grafiğidir.

Ben grafiğimi uzun vadeli yatırımlar için 30 dakikalık haraketini 40 mumluk değerlendirdim. Sizler 1 dakika 20 mumluk gibi veya 3 dakika 20 mumluk gibi çeşitlerde yatırım stratejinize göre ayarlayabilirsiniz.demiştik. Bu aralıkta düşüş devam etmektedir. Eğer bu noktaya kadar yatırımınızı satamamışsanız, sonrasında yapacağınız satışlar zarar yazacaktır.
1714710270
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714710270
Reply with quote  #2

1714710270
Report to moderator
1714710270
Hero Member
*

Ignore
1714710270
Reply with quote  #2

1714710270
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714710270
Hero Member
*

Ignore
1714710270
Reply with quote  #2

1714710270
Report to moderator
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
March 28, 2022, 06:34:57 PM

Alım satımlarda nedense grafiklere tam tamah edemiyorum. Futbol için söylenen "İstatistikler mini etek gibidir, çok şey gösterir ancak asıl görünmesi gereken şeyi göstermez" sözü bu konuda bana dizginlenme veriyor. Çünkü alım ve satımlarda istikrarlı ve önceki işlem dizeleriyle doğru orantılı gidebilmesi için ya açık ciddi bir gelişme ya da bir balinanın olması gerektiğini düşünüyorum. Örneğin abuzercoin binance da listelenmesi insanlar için bir alım isteği oluşturuyor ve bunu sürü psikolojisi bağlamında devam ettiriyor. Veya ciddi bir hacklenme mevzusuyla duyulan güven azalıyor ve satış emirleri giriliyor ardı ardına.

Grafikleri tamamen yararsız bulmuyorum. Ancak tek başına yetersiz buluyorum. Yatırım yapacağım coinin bir nevi ex i olup stalk manyağı oluyorum. Roadmapi için ajandaya belirli günler için hatırlatma ekliyorum. Sosyal medya paylaşımlarını takip ediyorum. Birazcık manyatıyor bu beni ama olsun diyorum.

İnsanların alım satımlarını sadece grafikle hesap edemeyeceğiz ama istatistiklerle daha az bir hata payımız olacağını düşünüyorum.

"Gök cisimlerinin hareketlerini hesaplayabiliyorum, halkın deliliğini değil."Isaac Newton
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
April 21, 2022, 04:08:49 PM
Merited by meser# (1)

"Gök cisimlerinin hareketlerini hesaplayabiliyorum, halkın deliliğini değil."Isaac Newton
Newton'un bu sözünü kalabalıkların çılgınlığı isimli kitapta okumuştum.

Teknik analizle para kazanılıyor olsaydı tüm matematikçiler bugün zengin olurdu.  Grin
Matematiği kafada kısmen sezgisel olarak kullanmak yeterli. Daha fazla kapılıp karaları tamamen sayısal verilere göre almak bana göre para kaybetmenin formüllerinden bir tanesi.

Para kazanmanın formülü ise bence değer yatırımcısı olmaktan geçiyor. Alınan ürünün değerlemesini yapmak ve borsa fiyatının gerçek değerinden uyumsuz olduğunu gördüğümüz fırsatlara yönelmek.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
April 22, 2022, 10:41:03 AM

Son birkaç aydır Bitcoin 38000-42000 arasında gidip geliyor zaten altcoinler de onunla birlikte hareket ediyor. Kendim cahil bilgimle gittiği yere kadar bu rakamları hedef fiyatlar olarak seçtim alıp satıyorum. Önerim tabii ki daha profesyonel analizleri kendi imkanlarınızla öğrenmenizdir benim kendi adıma hiç hevesim yok yeni bir şeyler öğrenmeye ve içgüdüsel tercihler yapıyorum  Cheesy

Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 619

View Profile
April 22, 2022, 05:05:35 PM

Son birkaç aydır Bitcoin 38000-42000 arasında gidip geliyor zaten altcoinler de onunla birlikte hareket ediyor. Kendim cahil bilgimle gittiği yere kadar bu rakamları hedef fiyatlar olarak seçtim alıp satıyorum. Önerim tabii ki daha profesyonel analizleri kendi imkanlarınızla öğrenmenizdir benim kendi adıma hiç hevesim yok yeni bir şeyler öğrenmeye ve içgüdüsel tercihler yapıyorum  Cheesy

Analizler aslında ne kadar doğru bunu bilmiyoruz ki. Neden diye sorarsanız analizler için bir algoritma veya standartizasyon şart. Özellikle kripto borsalarında standart diye bir şey yok. Her şey alım-satım, spekülasyon veya flash loan tarzı olumsuz hareketler ile ivmeleniyor. Bir proje seçtiniz aylarca hesapladınız tam istediğiniz aralıklara gelince bir flash loana maruz kaldı sizin analizlerin hepsi çöp oluyor demek. Bu yüzden belki de kimse tam olarak bilemez. Ben şans faktörünün de yüzdesel etkide önemli bir yer tuttuğuna inanıyorum.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 881

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
April 22, 2022, 05:45:31 PM

Bazen öyle hareketler yapar ki bu hareketler hiç bir grafiğe uymaz ama genel anlamda düşüşlerde almak gerekir en azından ben öyle yapıyorum, ana paranın bir kısmıyla alıyorum daha düşerse yine bir miktar alıyorum yani her düşüşte alım yapabilecek kadar olması iyi oluyor ortalamayı düşürmüş oluyorum satarken de aynı yolu izliyorum yada hedef fiyatınız varsa o fiyata kadar beklemeniz gerekir ama şimdilerde piyasa daha sakin olduğu için kâr alıp satmak bana göre daha doğru geliyor. Hiç bir zaman en dipten alamazsınız ve en tepeden satamazsınız.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
April 22, 2022, 07:11:20 PM

İşte bunu bildiğinizde gerçekten zengin olursunuz. Bu yüzden bir çok insanın hayali farklı analiz yöntemlerini deneyerek işe yarar olanı ya da doğruya en çok yaklaştıranı tespit etmektir. Bu tespiti çok zor bir beklenti. Doğru analiz her borsa veya her token için geçerli olamaz. Borsa İstanbul yatırımınızdaki analizi Bitcoinde beklemek saflıktır mesela.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 304

kycfree

View Profile
April 23, 2022, 07:16:20 PM

Doğru aralığı bilmek o kadar zor bir şey ki. Çünkü kripto paraların değerlerinin arkasındaki mantık basit bir şekilde sadece matematikten ibaret değil malesef. Öyle olsa zaten şu ana kadar bundan kat kat fazla sayıda insan köşeyi dönmüştü diyebiliriz. Ama şu da bir gerçek ki, bu piyasayı iyi takip edip bilinçli bir yatırımcı olunca da çok daha doğru hareketlerde bulunuyorsunuz. Tecrübenin büyük bir etkisi var doğru yatırım yapma konusunda. Projelerin çoğunun iyi mi kötü mü olduğunu rahatlıkla kestirebilmeye başlıyorsunuz bir noktadan sonra.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
April 24, 2022, 09:57:53 AM

Hareketli ortalamalar genel anlamda piyasa için al sat yapacağımız aralıklar hakkında bilgi verebiliyor fakat bunlardan yüzde yüz sonuç almak diye bir beklenti olmasın olayın özü şu bu piyasaya yatırım yapmak her yatırım aracında olduğu gibi riskler barındırıyor bunun riskini kabul ediyorsanız sıradaki adım yatırım yapacağınız kripto için bir hedef belirlemek ve bu hedefe gelindiğinde küçük riskler alarak bir sonraki yüksek hedef seçile bilir bu adımda tamamlandıktan sonra sizin alım yaptığınız nokta ve yatırım yapacağınız miktarı parçalamak gerekir neden biliyorsunuz dipten alım yapacak kadar şanslı olamazsınız yüzde 90 benim şahsi fikrim yüzde 50 giriş fiyat belirlenmeli kalan miktarı parçalara bölüp o değerlerden tekrar alım yapılmalı.
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1250

View Profile
April 28, 2022, 07:16:50 AM

Bazı indikatörlerle bu aralığı aşağı yukarı hesaplayabilirsiniz. Rsi ve ema değerlerine göre de ortalama değerler çıkar. Al-sat yapmak zor iştir. Emek ve zaman ayrılmasını ister. Analiz bilmeden yapılan al-sat kesinlikle ve kesinlikle zarar ettirir.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
karabiber
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 651

View Profile
May 10, 2022, 02:13:06 PM

Maalesef hiç bir zaman nokta atışı yapamayacağız bu piyasada. Kendi dinamikleri içerisinde bile uyumsuzluklar yaşayan bir piyasadayız. Her şeyi doğru yapsak bile psikolojimizi iyi yönetmemiz gerekiyor. Ancak grafiklerden yola çıkarak kontrollü bir al-satı tabiki tercih ederim.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
eightdots
Hero Member

Activity: 770
Merit: 703

View Profile
May 10, 2022, 06:51:10 PM

Özgür Demirtaş bir vidyosunda özetliyor. "Kimsenin bir şey bildiği yok. Yatırım yaptığınız zaman yalnızsınız."
Herkesin kendine göre yatırım stratejisi vardır. Asıl olay psikolojide saklı olduğunu düşünüyorum. Sağlam durabilen piyasanın her anında kar elde eder düşüncesindeyim.

Çok sinirlenmiş adam vidyosu da burada;

https://www.youtube.com/shorts/z7sG925NDqw

██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
May 10, 2022, 07:40:20 PM

Özgür Demirtaş bir vidyosunda özetliyor. "Kimsenin bir şey bildiği yok. Yatırım yaptığınız zaman yalnızsınız."
Herkesin kendine göre yatırım stratejisi vardır. Asıl olay psikolojide saklı olduğunu düşünüyorum. Sağlam durabilen piyasanın her anında kar elde eder düşüncesindeyim.

Çok sinirlenmiş adam vidyosu da burada;

https://www.youtube.com/shorts/z7sG925NDqw

Özgür demirtaşın söylediği şey çok doğruymuş. yatırım yaptıktan sonra yalnızsınız artış veya azalış sadece sizi ilgilendiren bir konu olmaktan öteye geçmiyor. eğer şanslıysanız kazanırsınız ve etrafınızda garip insanlar türer hemde bir anda. ancak kayıp yaşarsanız bir kurşun veya bir urganla yaşamınıza son vermek üzere kendinizle pazarlık etmek üzere bile bulabilirsiniz kendinizi.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: