Bitcoin Forum
May 21, 2024, 04:33:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Köyde mi yaşamak isterdiniz yoksa Şehirde mi?  (Read 241 times)
sonmezmstf1978 (OP)
Member
**

Activity: 266
Merit: 22

View Profile
March 27, 2022, 07:11:09 PM

Son zamanlarda herkesin dilinde aynı cümleler dolaşır oldu.
Arkadaşlarla sohbet esnasında, iki arkadaşın sohbetinde ve hatta Kadınların bile sohbetine kadar yerleşen bir konu.
Nerede yaşamak istersiniz? Köyde mi? Şehirde mi?

Köy hayatını bilenleriniz illaki vardır.
Bu yaşam tarzı benim ölmeden önce yapmak istediğim bir isteğimdir.
Akşam kaçta yatarsanız yatın sabah dinç uyanmak. Temiz havada tarlada çalışmak. Herşeyden ziyade birşeyler üretmek.
Doğal yaşama açılan bir pencere misali. Hayvanları otlatmak, tarlada meyve ve sebze işlemek.
Yediğiniz herşeyi hakkıyla eritmek. Eskiler anlatır, dedelerimiz diyemedim çünkü ben dedelerimi göremedim;
Beslenirken biz herşeyi yerdik derlerdi ama ginede kilo almazdık.
Bedenen çalışmak ve yediklerinizi fazlasıyla yakıyor olmak. Tezek kokusu, yağmur yağınca toprağın kokusu.. ne kadar anlatsam bitiremem.
Aslında kendin için çalışıp kendin için yaşamak diye özetleye biliriz.

Bir yandan da şehir yaşamı,
Ev sizin değilse ev sahibine çalışmak, hiç bitmeyen taksitler için ay sonu cebine ne kadar kalacağını hesaplamak,
özel bir sektörde çalışıp önce MD. lerini memnun edip onların konfor alanları için eşşek gibi çalışmak. ( MD. ler lütfen alınmasın Smiley  )Kendi konfor alanın varmış gibi yaşamak.
Komşuluğun olmadığı, toprağa basmak için sayılı parklara gitmeleri planlayıp gidememek..

Başkasının rahatı ve konforu için özetle modern hammallık yapmak..

Ya siz Köyde mi yaşamak istersiniz? Şehirde mi? ve neden?
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
March 27, 2022, 07:34:46 PM

https://www.imdb.com/title/tt4236770/

Köy dediğimiz şey illa kerpiçten yapılma evlerde oturulan ve eşşee binilen yer olmak zorunda değil Smiley
yellowstone gibi çiftlik tarzı komplike bir yer hayalim...
helikopter de olsun at da...
herşeyi kendinin üretebileceği ama bol miktarda uşak ve hizmetçinin de bulnuduğu (çabuk yoruluyorum her şeye koşuştramam  Cheesy ) temiz güzel mümkünse Muğla'da denize yakın ama yüksek mevkide, arazisi geniş, verimli sulak bir yer olabilir Smiley

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
meser#
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 959

View Profile
March 27, 2022, 07:36:23 PM

Şehirde yaşayana köy; köyde yaşayana şehir cennet gelir. Herkesin illa ki bu ikisini sırasıyla deneyimlemesi gerekiyor. Köydeki insan dış dünyaya açılmalı; dış dünyadaki insan da insan olduğunu hatırlamak için köye yani doğaya dönmeli. Dün NFT konusunda belirttiğim Hasan Söylemez'in kitabında çok sevdiğim bir söz var. "İnsan, insana ve doğaya değdikçe insandır." Bu ülkede kalmaya devam edersem yakındır kafayı kırıp mandıra filozofu gibi köye yerleşmek.
sonmezmstf1978 (OP)
Member
**

View Profile
March 27, 2022, 07:42:24 PM

https://www.imdb.com/title/tt4236770/

Köy dediğimiz şey illa kerpiçten yapılma evlerde oturulan ve eşşee binilen yer olmak zorunda değil Smiley
yellowstone gibi çiftlik tarzı komplike bir yer hayalim...
helikopter de olsun at da...
herşeyi kendinin üretebileceği ama bol miktarda uşak ve hizmetçinin de bulnuduğu (çabuk yoruluyorum her şeye koşuştramam  Cheesy ) temiz güzel mümkünse Muğla'da denize yakın ama yüksek mevkide, arazisi geniş, verimli sulak bir yer olabilir Smiley

Hahahaha kardeşim güldürdün beni ya..

Sen Cennetten bir yer den bahsediyorsun Smiley Çiflik hayali de güzel, Köyler zaten kalmadığı için insanlar çiftlik yaşantısı kurmaya çalışıyor. Buda güzel ve benimde hayalim ama yinede insanlarla sosyal bağ kuramıyoruz.

Smiley bol uşak ve hizmetçi de ayrı bir nüans olmuş Smiley)) valla inşallah hayaline ulaşırsın..
sonmezmstf1978 (OP)
Member
**

View Profile
March 27, 2022, 07:45:01 PM

Şehirde yaşayana köy; köyde yaşayana şehir cennet gelir. Herkesin illa ki bu ikisini sırasıyla deneyimlemesi gerekiyor. Köydeki insan dış dünyaya açılmalı; dış dünyadaki insan da insan olduğunu hatırlamak için köye yani doğaya dönmeli. Dün NFT konusunda belirttiğim Hasan Söylemez'in kitabında çok sevdiğim bir söz var. "İnsan, insana ve doğaya değdikçe insandır." Bu ülkede kalmaya devam edersem yakındır kafayı kırıp mandıra filozofu gibi köye yerleşmek.

Çok güzel bir söz gerçekten.. Aslında değdirmekle alakalı sorun yokta Smiley biraz fazla değdiriyoruz galiba.

Az kaldı, bende köy hayatına dönmek için Şehirde uşaklık yapıyorum. Smiley
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 304

kycfree

View Profile
March 27, 2022, 07:52:25 PM

Herkesin bu olaylara bakış açısı farklıdır tabi. Benim açımdan şehir ortamı en iyisi açıkçası. Ama planlaması düzgün yapılmış bir şehirde yaşamayı daha çok yeğlerim her zaman. Planlama iyi yapılmadığı zaman sıkıntılar günden güne büyür bir şehirde. Mesela buna ülkemizden İstanbul'u örnek gösterebiliriz. Sanayisi, fabrikaları osu busu derken ne buldularsa İstanbul'a yerleştirmişler. Bu da insanları iş bulma kaygısıyla bu şehre sürüklemeye devam ediyor. Köy hayatına gelince de, küçüklükten böyle yetişmediğim için hiç alışık değilim o ortama. O yüzden bana göre değil.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
püsür
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 675

View Profile
March 27, 2022, 08:21:34 PM

Çok alman övmek istemiyorum ancak mega büyük şehirlerde maharet olsa almanlar 40 milyonluk şehir yaparlar, apartmanlara tıkışırlardı. Adamların köyü de kasabası da bizim büyükşehirlerimizin sınıf sınıf ötesinde bir yaşam kalitesi sunuyor.

Şehir deyince İstanbul'u ayrı tutmak lazım. İzmir, Antalya ya da Ankara'da bence yaşanır gayet güzel ancak İstanbul'da kesinlikle yaşanmaz. Yaklaşık 15 yıl yaşadım ve sonunda kaçıp kurtuldum. Tiyatro ve müzeler dışında İstanbul'un bir avantajının kaldığını düşünmüyorum. Daha kırsal yerlere ya da yaşanacak büyük şehirlere kaçıp kiradan arttırdığınız parayla İstanbul'a sık sık tatile gitmek bile daha mantıklı bence.
diderdrogba
Member
**

Activity: 406
Merit: 47

View Profile
March 27, 2022, 08:41:27 PM

Ülkemizdeki köyler yaşamanın hayal edilebileceği gibi değil ki bence hiç. Şartlar hala yeterince iyileştirilmiş değil çoğu köyde. Mesela refahı yerinde birtakım Avrupa ülkelerinin köylerinde bile yollarından, yapılarından tutun internet hizmetine kadar harika şartlar sunuluyor. Yani köy hayatı illa demek değil ki her şey kötü olsun ama ben en azından o havayı soluyayım. Orada yaşayanlar da insan sonuçta ve insani şartları hak ediyorlar. Tabi demiyorum ki şehirlerle aynı olsun ama iyileştirilebilecek yönlerinin olduğu kesin.

sonmezmstf1978 (OP)
Member
**

View Profile
March 27, 2022, 09:16:30 PM

Ülkemizdeki köyler yaşamanın hayal edilebileceği gibi değil ki bence hiç. Şartlar hala yeterince iyileştirilmiş değil çoğu köyde. Mesela refahı yerinde birtakım Avrupa ülkelerinin köylerinde bile yollarından, yapılarından tutun internet hizmetine kadar harika şartlar sunuluyor. Yani köy hayatı illa demek değil ki her şey kötü olsun ama ben en azından o havayı soluyayım. Orada yaşayanlar da insan sonuçta ve insani şartları hak ediyorlar. Tabi demiyorum ki şehirlerle aynı olsun ama iyileştirilebilecek yönlerinin olduğu kesin.

Köy hayatına duyulan özlemde tamda bunlardan kurtulup uzaklaşmak istemenin bilinç altı yatar kardeşim. Zaten şu bahsettiğin her şey olsa orası köyden kasabaya dönüşür. Köy demek değil ki çamur içinde yüz Smiley tabi de yolu olsun, elektrik olsun, internet de olabilir. Ama tarlaya az önceki yorumdaki gibi Helikopter le gitmeyelim. Süper marketten ekmeğimize kadar sebze meyve v.s. almayalım. Köy demek üretmek demek, emek demek, zahmet demek.. bence köy demek insan olduğunu fark etmek demek, çünkü doğaya saygı duyup hayvanların yaşam alanlarını korumak kendi yaşam alanımızın da farkında olmak demektir.
Ardasonmz
Member
**

Activity: 66
Merit: 18

View Profile
March 27, 2022, 09:20:25 PM

Çok alman övmek istemiyorum ancak mega büyük şehirlerde maharet olsa almanlar 40 milyonluk şehir yaparlar, apartmanlara tıkışırlardı. Adamların köyü de kasabası da bizim büyükşehirlerimizin sınıf sınıf ötesinde bir yaşam kalitesi sunuyor.

Şehir deyince İstanbul'u ayrı tutmak lazım. İzmir, Antalya ya da Ankara'da bence yaşanır gayet güzel ancak İstanbul'da kesinlikle yaşanmaz. Yaklaşık 15 yıl yaşadım ve sonunda kaçıp kurtuldum. Tiyatro ve müzeler dışında İstanbul'un bir avantajının kaldığını düşünmüyorum. Daha kırsal yerlere ya da yaşanacak büyük şehirlere kaçıp kiradan arttırdığınız parayla İstanbul'a sık sık tatile gitmek bile daha mantıklı bence.

Tespitlerinde çok haklısın. İstanbul'un yaşam cazibesi kalmamış. Diğer büyük şehirler biraz daha masum olsa da, onların da masum kalabilmesi biraz coğrafi şekil zorunluluklarından kaynaklı. Her şeyden ziyade kaçıp kurtulmayı başardı isen ne mutlu sana..

Amcamın en büyük hayalidir köy yaşantısına dönmek, bunu her zaman bir araya geldiğimizde dile getirdiği ve anlattığı için daha iyi anlıyorum bu konuyu açma sebebini.
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1514

View Profile
March 27, 2022, 10:25:34 PM

Köyde yaşamanın benim için hiçbir avantajı yok, özellikle Türkiye'nin köylerinde yaşamayı gayet anlamsız buluyorum. Ülkemizde pek fazla modern köy yok. Zaten köy kendi atadan köyün değilse kimse dışarıdan gelenleri kolay kolay kabul etmez, ülke gerçekleri böyle. Aynı şekilde metropolde yaşamanın da dezavantajları avantajlarının yanında fazlasıyla ağır basıyor. Büyükşehirlerde yaşamak gayet mantıklı ve öyle yapıyorum. Gezmek istersem İstanbul'a giderim, ama orada yaşamak için deli olmak lazım. Şehre tamamen kaos hakim.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
verbakalim
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 632

View Profile
March 28, 2022, 06:52:36 AM

Büyük şehir yakınlarında bir kasaba yada köy olabilir. Kasabada yine kalabalıkta değil yakınında bir yerleşim yerinde yada köyde yaşaya bilirim. Gerçi doğma büyüme büyük şehir insanıyım. Geldiğimiz bu günlerde büyük şehir insanı yok edecek kadar sorunlu olmaya başladı. Çalışma hayatından koptuysanız bir dakika bile durmayın büyük şehirde. Gidip sakin yaşayın. Bir şey bilmiyorsanız bile gittiğiniz yerdeki komşular siz isterseniz size ögretirler.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
mandown
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1292

View Profile
March 28, 2022, 07:02:21 AM
Last edit: March 28, 2022, 08:09:23 AM by mandown

Her iki şekildede yaşıyorum her ikisininde zorlukları var.

Köyde yaşayan birinin başına sağlık ile ilgili bir problem geldiğinde ortada çok ciddi bir sorun var oda ulaşım.
İnternet erişimi köylerde hızlı değil şuan köyümde sadece 4mbps var.
Birçok çeşit motorlu araca ihtiyacınız var bunlar içinde yakıt almak lazım bunun taşıma vb işleri içinde bir ulaşım aracı lazım.
Köyde yaşam için ek geliriniz olmalı  elektrik su vs.
Köyde üç beş dönüm sizi  yaşatmaz ciddi bir büyüklükte yeriniz olmalı.
Köy işleri beden gücü ister

Köyde yaşamanın stresi daha az betona basmıyorsun toprakla daha içli dışlı olduğun için zihnin her zaman açık.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
March 28, 2022, 08:41:50 AM

Açıkçası köy hayatı bana çok angarya geliyor hiçbir şekilde özenmiyorum. Şehrin kalabalığından çok bıktığım oluyor bu gerçek ama hiç de kalkıp kafemi müziğimi elektrik suyumu ve hatta hastanemi eczanemi bırakıp izbe bir köyde yaşamayı uygun göremiyorum üzgünüm. Sırf bu yüzden herkes biraz kırsal yerlerde arazi alırken biz ailecek merkezde ev almaya çalıştık. Tercih meselesi yani özetle.
DukeNickle
Full Member

Activity: 308
Merit: 124

Volare.network

View Profile
March 28, 2022, 09:11:58 AM

Okul sebebiyle köyde yaşıyorum. Sandığınız gibi bir hayat değil. insan modern ev tuvaletini özler mi ya? Özlüyor.

Lachrymose
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 967

View Profile
March 28, 2022, 09:12:49 AM

Buna eskiden olsa köy diye cevap verirdim ama bir süredir bırakın köyü küçük bir şehirde bile yaşamayı hayal edemiyorum. İstanbul gibi buyuk bir sehir bile bazen yetersiz geliyor; yavşak kaçakların laga-luga konuşurken havada halay çeken yılan alfabesinden bozma sikik ses dalgaları dışında şehirde bir sorun yok.

Bir gün İstanbul’dan gidersem; İzmir’e giderdim ama İzmir de İstanbul gibi olmuş zaten; orasının da içinden geçilmiş o yüzden şu an İstanbul dışı gidecek bir yer de düşünemiyorum. Olsa bi tek İzmir.

En iyisi İstanbul’da kalıp haftasonu takılmalık tarla, hobi bahçesi ve yazlık satın almak. Haftasonlari gidip ekip bicer koy hayatinin tadini cikartip mangal yaparsin; haftaici de istedigin kafeye, bara, muzeye, saraya gidersin.
mandown
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1292

View Profile
March 28, 2022, 10:57:30 AM

Bahar geldiği dönemlerde köyde iş bitmez. Kışın yakıtını hazırlamalısın, bağın varsa onlarla ilgilenmeli gübresi vs atmalısın.

Köy yaşantısı ciddi anlamda fiziki güç işter bu güç bende yok. Fındık mahsülü için ot motoru ile 3 - 4 günlük bir sürecimiz vardır sırtınıza alırsınız motoru bildiğiniz ot motorunu 3 gün boyunca aralıksız çalışırsınız ki 3 gün sonra bir haftada kendinize gelemezsiniz.

Diğer türlü kışın hep sorun hiçbirşey hayal ettiğiniz gibi olmaz. Kışın ısınma problemini kalorifer ile çözeirm dersiniz yakıt çok yanar vs vs. Kış gelmeden  un şeker gibi ihtiyaçları depolamış olmalısınız ve ekmek yapabilecek kadar yetenekli olmalısınız bunun yanında günlerce elektriksiz kalabilirsiniz. Bunun içinde hazırlıklarınız olmalı basit bir mum çok değerli olacağı anlar olur ve günlerce iletişim olmaz.  1 metreyi geçen karlarda yaşamak zevk gibi görünsede işkenceye dönecektir. ,

Köy yaşantısının güzel yanları yokmu? Tabiki var.

Doğal havası, temiz suyu, doğal gıdaları.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
March 28, 2022, 12:08:59 PM

Kışın köy yaşamı sandığınızdan daha zor. Altyapısı da asla şehirdeki gibi değil. Sürekli elektrik su sıkıntısı yaşıyorsunuz. Teknoloji devrinde doğru düzgün internet hizmeti alamıyorsunuz. Telefonların çekmemesinden bahsetmiyorum bile. Marketlere her ürün gelmiyor. Zincir market yok. Kan emici bakkallara küçük esnaflara razı olmak zorundasınız. Halk otobüsü kavramı yok. Arabanız yoksa taksicilerden beter dolmuş şoförlerine muhtaçsınız. büyükşehire alışmış biri bırakın köyü küçük şehirde bile yaşayamaz.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
March 28, 2022, 12:15:05 PM

Bahar geldiği dönemlerde köyde iş bitmez. Kışın yakıtını hazırlamalısın, bağın varsa onlarla ilgilenmeli gübresi vs atmalısın.

Köy yaşantısı ciddi anlamda fiziki güç işter bu güç bende yok. Fındık mahsülü için ot motoru ile 3 - 4 günlük bir sürecimiz vardır sırtınıza alırsınız motoru bildiğiniz ot motorunu 3 gün boyunca aralıksız çalışırsınız ki 3 gün sonra bir haftada kendinize gelemezsiniz.

Diğer türlü kışın hep sorun hiçbirşey hayal ettiğiniz gibi olmaz. Kışın ısınma problemini kalorifer ile çözeirm dersiniz yakıt çok yanar vs vs. Kış gelmeden  un şeker gibi ihtiyaçları depolamış olmalısınız ve ekmek yapabilecek kadar yetenekli olmalısınız bunun yanında günlerce elektriksiz kalabilirsiniz. Bunun içinde hazırlıklarınız olmalı basit bir mum çok değerli olacağı anlar olur ve günlerce iletişim olmaz.  1 metreyi geçen karlarda yaşamak zevk gibi görünsede işkenceye dönecektir. ,

Köy yaşantısının güzel yanları yokmu? Tabiki var.

Doğal havası, temiz suyu, doğal gıdaları.

Hahah aklıma Kanada'ya giden Türk'ün anıları geldi

"Sevgili Günlük…

12 Ağustos Kanada’daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım.
Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.

14 Ekim
Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir sürü geyik gördüm. Çok güzeller. Yeryüzündeki en güzel hayvanlar. Burası resmen bir cennet. Kanada’yı çok ama çok sevdim.

11 Kasım
Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyormuş. Bu kadar güzel hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Sabırsızlıkla bekliyorum kar yağışını…

2 Aralık
Dün gece kar yağdı. Her yerin beyaz bir örtü ile kaplanışını seyretmek için gece saat kurup kalktım.Tıpkı kartpostal gibi. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım). Kar temizleme makinesi gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Yorulduk ama çok eğlendik.

12 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum ama kar da bazen sıkıcı oluyor. Yine de, iyi ki gelmişim buraya diyorum.

19 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruluyor insan epeyce.

22 Aralık
Boktan kar dün gece yine yağdı ! Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı, belim tutuldu. Kar temizleme makinesi ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendi. Pezevengin evladı !

25 Aralık
..ktiğimin karı yine yağdı. Eğer kar temizleme makinesini kullanan pezevengi elime bir geçireyim, o puştu geberticem. Yollardaki buzu eritmek için neden tuz kullanmıyor acaba ?

27 Aralık
Allahın belası kar dün gece yine yağdı. İnanılır gibi değil. Durmaz mı hiç ulan bu ? Kar temizleme makinesinin son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için resmen eve hapsoldum. Hiçbir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi ! Yuh ! Ana………… yağ bari !

28 Aralık
Dün gece kar ” 83 cm ” yağdı, ne 25’i ! Bu kodumunun karı yazdan önce erimez abi. Kar temizleme aracı kara saplandı, hıyar herif benden kürek istedi. Karları temizlerken son kalan küreğimi de kırdı ibne ! Ben de gittim kafa attım. Burnu yamuldu .. çocuğunun. Mahkemelik olduk…

4 Ocak
Nihayet evden çıkabildim. Markete gittim, yiyecek filan aldım. Dönüşte bir geyik arabamın önüne atladı. Arabamda 3000 dolarlık hasar var. Bu pis hayvanların hepsini gebertmek lazım.

3 Mayıs
Arabayı şehirde tamirciye götürdüm. Yollara dökülen tuz yüzünden arabamın kaportası çürümüş. “Arabayı atın, yenisini alın” dedi tamirci…

10 Mayıs
Türkiye’ye kesin dönüş yaptım. İzmir’e bir daha ayrılmamak üzere yerleştim. Yemişim  Kanada’yı da, karı da, geyikleri de."

https://www.thegeyik.com/kanadaya-yerlesen-izmirlinin-gunlugu/

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 885

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
March 28, 2022, 12:42:57 PM

Gençlik yıllarımda olsa kalabalık şehir hayatı hareketli yaşama biraz daha istek duyuyordum ama artık düşüncelerim değişti. Büyük şehirler bana göre değil köy değil ama sahil kasabalarında yaşamayı tercih ederim belli bir yaştan sonra sakin bir yaşam bana daha cazip geliyor şehrin gürültüsünü kargaşasını artık kaldıramıyorum sevmiyorum ayrıca büyük şehirlerde herkes bir birine yabancı.

Küçük kasaba köy gibi yerlerde birazda araziniz hem vakit geçirirsiniz hemde doğal beslenmiş olursunuz, doğada bir sürü doğal bitki mantar vs bulunuyor bunların bir çoğuna büyük şehirlerde bulamıyorsunuz hem ulaşım kolay ve rahat hemde stres daha az diyebilirim.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀