Bitcoin Forum
May 02, 2024, 05:29:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Yatırım Önerileri  (Read 521 times)
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
May 09, 2022, 02:01:12 AM

Küçük yatırımcı için en iyi yatırım aracı ;

1.sıra Kredili konuttur.
2.sıra Altındır
3.sıra tarla arsa yatırımlarıdır.
4. sıra ticaret iş yeri alım satım kardır
5. sıra temettü veren hisse senetleridir.
6. sıra enflasyon korumalı faizlerdir
7. sıra kendini kanıtlamış şirketlerin hisse senetleridir.

Küçük yatırımcılar için kaybettirmeyecek olan ilk 5 sıradir. Çünkü küçük yatırımcıların ekonomi bilgisi pek yoktur genelde kulaktan kulağa yayılan efsanelere yatırım yapıp para kaybederler. Bence küçük yatırımcı kredili konut yatırımı yapıp kiraya verebiliyorsa en iyi yatırımını yapmıştır. Ne öyle grafik incelemesine gerek var ne de herşeyi bilmesine. Kredili konut bu yüzyılın bize sunduğu en güzel armağandır. Böylelikle zorla çalışıp binbir emekle biriktirdiginiz paralarınız karşılığını bulacaktır.

Kredili konut, size göre bir avantajken bazı insanlara göre fazladan paranın gömüldüğü gereksiz bir yük, bir zenginin röportajını hatırlıyorum neden ev alayım demişti, istediğim zaman ev taşıyabiliyor, taşınabiliyorum, bir gün bir yerde sıkılınca, ikinci gün başka bir yere rahatlıkla geçerim ancak ev satın alırsam böyle bir şansım daha az olur, ayrıca evi yatırım olarak görmüyorum, onun yerine farklı hisseler ile ona vereceğim parayı daha fazla arttırabilirim gibi düşünceleri sıralamıştı, altın konusuna gelince altın aslında bence tam yatırım değil, enflasyon karşısında paranızın değerini koruyan bir metaldir altın,
1714627793
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714627793
Reply with quote  #2

1714627793
Report to moderator
1714627793
Hero Member
*

Ignore
1714627793
Reply with quote  #2

1714627793
Report to moderator
1714627793
Hero Member
*

Ignore
1714627793
Reply with quote  #2

1714627793
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
SVirusu
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 5

View Profile
May 20, 2022, 06:44:14 PM

Konut arsa yatırımı ekonominin lokomotifidir her ülke konut sektörüne önem verir konut yatırımcıları her zaman kazanır. Arsa tarla yatırımı güzeldir geleceğinizi garanti altına alır. Altın en güvenli limandır özellikle bizim gibi ülkelerde altın asla kaybettirmez. Ben çevremde ufak ufak altın biriktirip kredili konut alıp 5-10 sene sonra refaha ulaşmış birçok aile gördüm ve hepsi şimdi maaslarıyla güle oynaya geçiniyorlar ama orada burada iddaa kumar borsa hisse ile zengin olan görmedim. Bu tarz işlerde 100 kişiden 5 kişi kazanıyorsa 95 kişi kaybeder. Çok para var herkes kazanıyor diyen yalan söylüyordur. Özellikle 30 yaş altındaysanız uzun vadeli kredili konut ev arabanızı alın arsanızı alın 50 yaşınıza geldiğinizde eviniz arabanız arsanız tarlanız birazda emeklilik için altınlarınız varsa huzurla güle oynaya gecinirsiniz. Yoksa paranızı orada burada hortumlatacaksanız 80 yaşına kadar çalışırsınız fabrikalar emekli dolu hepsi emekli olmuş çalışmaya devam ediyor.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
May 23, 2022, 12:54:24 PM

Konut arsa yatırımı ekonominin lokomotifidir her ülke konut sektörüne önem verir konut yatırımcıları her zaman kazanır. Arsa tarla yatırımı güzeldir geleceğinizi garanti altına alır. Altın en güvenli limandır özellikle bizim gibi ülkelerde altın asla kaybettirmez. Ben çevremde ufak ufak altın biriktirip kredili konut alıp 5-10 sene sonra refaha ulaşmış birçok aile gördüm ve hepsi şimdi maaslarıyla güle oynaya geçiniyorlar ama orada burada iddaa kumar borsa hisse ile zengin olan görmedim. Bu tarz işlerde 100 kişiden 5 kişi kazanıyorsa 95 kişi kaybeder. Çok para var herkes kazanıyor diyen yalan söylüyordur. Özellikle 30 yaş altındaysanız uzun vadeli kredili konut ev arabanızı alın arsanızı alın 50 yaşınıza geldiğinizde eviniz arabanız arsanız tarlanız birazda emeklilik için altınlarınız varsa huzurla güle oynaya gecinirsiniz. Yoksa paranızı orada burada hortumlatacaksanız 80 yaşına kadar çalışırsınız fabrikalar emekli dolu hepsi emekli olmuş çalışmaya devam ediyor.

Hocam korku filmi gibisin. Smiley Gerilerek okudum.
Şuan kredili konut ve arsa fiyatları çok fazla yükseldi. Ben buradan giriş yapılmasını doğru bulmuyorum. (ki zaten artık istesem de giremiyorum sanırım.)

Son 10 yıllık verilere bakıldığında (bu yıl hariç) Elinde dümdüz USD tutan bir kişi bile konuta karşı kazançlı görünüyor. Altın tutan ise bir kat daha kazançlı görünüyor.  Konutlar boğa piyasasına girmişken eldeki altını buraya vermek yerine piyasada yaprak kımıldamıyor denilen zamanları beklemekten yanayım.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
May 23, 2022, 09:08:25 PM

Şuan kredili konut ve arsa fiyatları çok fazla yükseldi. Ben buradan giriş yapılmasını doğru bulmuyorum. (ki zaten artık istesem de giremiyorum sanırım.)

Son 10 yıllık verilere bakıldığında (bu yıl hariç) Elinde dümdüz USD tutan bir kişi bile konuta karşı kazançlı görünüyor. Altın tutan ise bir kat daha kazançlı görünüyor.  Konutlar boğa piyasasına girmişken eldeki altını buraya vermek yerine piyasada yaprak kımıldamıyor denilen zamanları beklemekten yanayım.

Ev yapımındaki en büyük maliyet kalemlerinden bir tanesi arazidir. İmara açılacak yeni bölgeler, yeni şehirleşeme alanları, belki de gelecekteki akıllı şehirlerin inşa edilecekleri alanlar olacaktır. 20 yıllık plan yapacak olursak 20 yıl sonra istanbul'daki bir apartman dairesinin şimdiki gibi bir cazibesi olacağını düşünmüyorum.
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
May 24, 2022, 12:40:29 PM

gerçekleri söylüyorum gerçekler acıdır. sağlığında gençliğinin verdiği vehametle çalışmayıp çalışsada kazandığı paraların değerini bilmeyenler geleceğine yatırım yapmayanlar kaybedecek feodalizm yeniden hortluyor orta sınıf kayboluyor insanlar ev arsa alamıyor mülksüzleşiyor zenginler ise giderek daha fazla mülk sahibi oluyor. geleceğinizi teminat altına alın eviniz olsun işinizin kıymetini bilin paranıza sahip çıkın paranızı saçma sapan yerlerde hiç etmeyin. bir gün gelir çalışıp para kazanamayacak durumda olursunuz o günler için birikim yapın. geleceğe dair yaptığınız birikimlerinizi binlerce yıl geçsede eskimeyen altın gibi kendini kanıtlamış güvenli varlıklara koyun. emekli olduğunuzda size çok güzel ikramiyeler bırakır. yoksa memecoin lunacoin o şirket bu şirket derken paralarınızı hiç edersiniz paranız bittiğinde kimse sizi tanımaz yeri gelir eşiniz bile tanımaz o na göre denk alın.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
May 24, 2022, 05:08:48 PM

Türkiye gibi yüksek enflasyona sahip ülkelerde altının insanları enflasyondan koruduğuna dair ifadeniz net yanlıştır. Hem para basarak enflasyonu körükleyen hem de dengeyi sağlamak için aynı zamanda vergi miktarını arttıran ülkelerde altının sizi koruması mümkün değildir.

Rakamlarla ispat edeyim;

2010 yılı Mercedes CLS 350 3500 motor seçeneği ve dolu paketle 141.000 TL. Altın kg fiyatı 70.000 TL. Araba 2 kilogram altın ile satın alınabiliyormuş.

2022 CLS 3000 motor seçeneği ve dolu paketle 4.75m TL. Altın kg fiyatı 960.000 TL. 4,95 kg altın ödeyerek satın alabilirsiniz.

Örneklemde CLS kullanmamın sebebi benzer motor seçeneklerinde uzun süredir üretiliyor olması. Dilerseniz mercedes marka diğer otomobilleri yada mercedes sadece zenginler için diyorsanız herhangi bir araba için de benzer kıyaslamayı yapabilirsiniz.

Enflasyon ve verginin aynı zamanda hızla arttığı bir ortamda ekstrem teknoloji yatırımları yapmak yada çok uzun vadeli Türk Lirası borçlanarak bir nevi TL shortlamış olmak dışında paranızı koruyabileceğiniz hiç bir şey yok. Bu ülkede para veya altın biriktirerek hiç kimse huzura kavuşamaz. Düşen uçakta zıplayarak kurtulmayı denemekten öteye gitmez para biriktirmeye kalkmak.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
May 24, 2022, 06:49:59 PM

Türkiye gibi yüksek enflasyona sahip ülkelerde altının insanları enflasyondan koruduğuna dair ifadeniz net yanlıştır. Hem para basarak enflasyonu körükleyen hem de dengeyi sağlamak için aynı zamanda vergi miktarını arttıran ülkelerde altının sizi koruması mümkün değildir.

Rakamlarla ispat edeyim;

2010 yılı Mercedes CLS 350 3500 motor seçeneği ve dolu paketle 141.000 TL. Altın kg fiyatı 70.000 TL. Araba 2 kilogram altın ile satın alınabiliyormuş.

2022 CLS 3000 motor seçeneği ve dolu paketle 4.75m TL. Altın kg fiyatı 960.000 TL. 4,95 kg altın ödeyerek satın alabilirsiniz.

Örneklemde CLS kullanmamın sebebi benzer motor seçeneklerinde uzun süredir üretiliyor olması. Dilerseniz mercedes marka diğer otomobilleri yada mercedes sadece zenginler için diyorsanız herhangi bir araba için de benzer kıyaslamayı yapabilirsiniz.

Enflasyon ve verginin aynı zamanda hızla arttığı bir ortamda ekstrem teknoloji yatırımları yapmak yada çok uzun vadeli Türk Lirası borçlanarak bir nevi TL shortlamış olmak dışında paranızı koruyabileceğiniz hiç bir şey yok. Bu ülkede para veya altın biriktirerek hiç kimse huzura kavuşamaz. Düşen uçakta zıplayarak kurtulmayı denemekten öteye gitmez para biriktirmeye kalkmak.

Altın enflasyona karşı korur. Bir kaç yıl enflasyondan daha az getiri sağlasa bile sonraki yıllarda enflasyon üstünde getiri sağlayarak telafi eder. Altının enflasyona karşı korumayacagını iddaa etmek ekonomik bilginin 0 olması ile eşdeğerdir. Birkere Altın yukseliyorsa dünya enflasyonist ortama hazırlık yapıyor demektir Altının yukselmesi demek petrolün doğalgazın çelik fiyatlarının hatta gıda fiyatlarının yükselmesi demek nasıl bitcoin nasdaq ile beraber yükselip iniyorsa tüm emtialarda beraber yükselir iner. Altın düşüyorsa enflasyon düşecek demektir petrol fiyatları düşecek demektir doğalgaz ucuzlayacak demektir Mercedes hesabı ile altın hesabı yapıp enflasyona karşı korumaz demek Kavun fiyatı ile Renault Megane hesabı yapmak gibidir.  Şuan mesela altın 3000 ddolar olsun petrol 200 dolar olur bakır 6 dolar olur doğalgaz artar bunlar direkt aynı hareket eden sepet gibidir nasıl coinler ortak kalkıp iniyorsa enflasyonu yaratan bu ürünler ortak kalkıp iner. Altın enflasyona karşı çok güzel korudu yatırımcısını korumaya da devam edecek.
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
May 24, 2022, 07:00:36 PM

Altın enflasyona karşı korur enflasyon üstü getiriyi garanti etmez. Enflasyon üstünde getiri için sizin finansal bilginiz risk ürünlerine yaptığınız yatırımlar hayatınızda aldığınız kararlar etkilidir. Enflasyon üstü getiriler sizi zengin eder. Enflasyondan korunmak için güvenle altın alabilirsiniz. Altın enflasyondan korumaz diyen adamın ekonomi bilgisi yoktur. Altın 2000 yılında 200 dolardı ama şuan 2000 dolar petrolde 120 dolar yarın altın 10000 dolar olursa petrol de 500 dolar olur doğrudan sizi enflasyondan korur altın hesapları doğru yapın. Enflasyonun olduğu yerde altınsız kalmak yağmurlu havada şemsiye siz kalmaktır.
illetyus
Sr. Member

View Profile
June 04, 2022, 07:07:20 PM

Altın içerisinde bulunduğumuz süreçte enflasyondan korumadı. Ama ilerleyen dönemlerde bunu telafi edip alım gücünü tekrar geri kazanacağını düşünüyorum. Ekonomiler toparlandıktan sonra 100 gram altınla 2 sene önce alabildiklerinizi belki de daha fazlasını 2 yıl sonra muhtemelen tekrar alabileceksiniz.

Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
June 04, 2022, 07:43:22 PM

Altın enflasyondan korur, bu geçmişiyle kanıtlıdır ancak burada sadece enflasyondan değil; enflasyon + vergiden bahsediyoruz. Devletin karşılıksız olarak bastığı para nerelere gittiyse, o kişi ve sektörler enflasyondan korunmuştur. Yani;

1) müteahhitler
2) ucuz kredili konut satın alanlar

Bu iki güruh dışında herkesin parası erimiştir ama son noktada o evlerin pul olması bi sabah uyanmanıza bakar. İşte o zaman altın hala altındır, fizikselse "s i k e r".
Spack17
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 271

View Profile
June 10, 2022, 11:21:37 PM

Bugünkü tarih için konuşacak olursam kesinlikle öncelikli olarak ethereum almanızı öneririm. Ethereumdan sonra da bitcoin yatırımı yapmak mantıklı olacaktır. Altın ve dolar bir anda hızlı bir yükseliş gösterdiği için biraz riskli geliyor ama önümüzdeki 2 yıllık süreçte en çok kar oranı ethereumdan gelecektir tahminlerime göre.
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
June 11, 2022, 02:54:14 AM

150 yıldır varolan şeyleri yeni yeni anlatmaya gerek yok kağıt para sisteminde enflasyon vardır zaten bu iyi bir şeydir kafanı kullanırsan. Enflasyon ekonomi için güzeldir fazlası zarar olsada enflasyonsuz ekonomi tükenir. 150 yıldır borç enflasyon ile erir. Bunu 150 yıldır dedenden babandan ogrenemediysen yeni ogrendiysen geçmiş olsun. O yüzden en güzel yatırım kredili konuttur. Kredili konut dünyanın en temiz yatırımıdır. 150 yıldır anlamayıp yeni anlayanlar için bir mesele daha var Altın. Çünkü 150 yıldır Altın para olarak kullanılmıyor yerine Euro sterlin dolar TL gibi maatbalarda basılan paralar kullanılıyor. Altın enflayondan koruyan en masrafsız en kusursuz elementtir. 100 bin yıldır koruyan gelecek 100 bin yılda korumaya devam edecek olan yegane şeydir. 250 bin yıl sonra dünya üzerinde nefes alan canlı insan türü varsa yine Altını enflasyondan korumak için tutacaktır.  Bunlar temel bilgiler olarak öğrendikten sonra bir üst level olan riskli işlere. ticaret borsa kripto gibi şeyler risklidir kar oranı yüksek zarar oranı da yüksektir buralarda kazandığınız paralar ile konut arsa altın miktarinizi arttırıp reel elle tutulur gözle görülür varlıklarımız arttırın. Kendinize bir yol açmaya yol yapmaya bakın. Emeklilikte sefil olmamak için eviniz yazlıgınız bir miktar emeklilik fonu ayarlayıp birikimde yapın son bir not tekrar ediyorum eviniz yoksa mutlaka evin alın iyi günler.
totti67
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 298

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
June 11, 2022, 05:03:30 AM

Çok değil 2 yıl önce ortalama bir ev ve araba alınabilen rakam bu, gel gör ki günümüzde evi geçtik eli ayağı düzgün bir arabaya ancak yeter. Süreç o kadar hızlı tırmandı ki, bazıları ne olduğunu bile anlayamadı, bazıları anladı ama biraz geç oldu, bazıları ise mevzuya erken uyandi ve parasına para kattı. Kişisel olarak arsa seçeneği bende öncelikli, sonra altın da her dönem iş yapar gibi duruyor

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
June 11, 2022, 01:15:32 PM

Çok değil 2 yıl önce ortalama bir ev ve araba alınabilen rakam bu, gel gör ki günümüzde evi geçtik eli ayağı düzgün bir arabaya ancak yeter. Süreç o kadar hızlı tırmandı ki, bazıları ne olduğunu bile anlayamadı, bazıları anladı ama biraz geç oldu, bazıları ise mevzuya erken uyandi ve parasına para kattı. Kişisel olarak arsa seçeneği bende öncelikli, sonra altın da her dönem iş yapar gibi duruyor

Yatırımın en önemli kalemi aslında arsa alış satışı, eskiden buna rağbet fazla olmazdı ama öyle bir döneme girdik ki tabiri caizse büyük şehirlerin tası tarağı altın gibi muamele görüyor, bu görülen muameleden sonra da arsa fiyatları da uçmuş durumda, şu an altın almak paranızı korur, bana göre yatırım taşınmaz ürünlerde arsa ev gibi dükkan gibi alabileceğiniz şeylerde,
totti67
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 298

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
June 15, 2022, 06:23:42 PM

Yatırımın en önemli kalemi aslında arsa alış satışı, eskiden buna rağbet fazla olmazdı ama öyle bir döneme girdik ki tabiri caizse büyük şehirlerin tası tarağı altın gibi muamele görüyor, bu görülen muameleden sonra da arsa fiyatları da uçmuş durumda, şu an altın almak paranızı korur, bana göre yatırım taşınmaz ürünlerde arsa ev gibi dükkan gibi alabileceğiniz şeylerde,

Hocam aslinda yaşanılan süreç imkanı olanlara fırsat gibi bence. Nasıl ki yıllardır kirsaldan şehirlere akın oldu, artık bu döngünün terse işlemesi imkanı da var. Bakın köy okullarının yeniden açilmasi ihtimali bile önemli. Bizim ülke olarak en büyük eksiğimiz toprağın değerini bilmememiz, devlet yatı olana verdiği fiyata çiftçiye de mazot vermeye başladığı gün yönetenlerin de bizimle aynı fikirde olmaya başladığını anlayacağız.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
illetyus
Sr. Member

View Profile
June 22, 2022, 02:23:01 PM

Elimde Altın - Gümüş ve USD vardı. Konuta karşı terste kaldım. Bu saatten sonra bu fiyatlardan konut  almayı düşünmüyorum. 2 sene önce ev yatırımının gereksiz olduğunu forumda az konuşmadık. Fiyatlar ralli yapınca birden evlerde gözümüzde kıymetlenmeye başladı... Piyasada her şey döngüden ibaret. USD ve Altına karşı ilerleyen yıllarda ev fiyatlarının ucuzladığı bir dönem mutlaka olacaktır. Bu dönem geldiğinde ev almayı tekrar düşünebilirim.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1459

Cashback 15%

View Profile WWW
June 22, 2022, 03:10:28 PM

Elimde Altın - Gümüş ve USD vardı. Konuta karşı terste kaldım. Bu saatten sonra bu fiyatlardan konut  almayı düşünmüyorum. 2 sene önce ev yatırımının gereksiz olduğunu forumda az konuşmadık. Fiyatlar ralli yapınca birden evlerde gözümüzde kıymetlenmeye başladı... Piyasada her şey döngüden ibaret. USD ve Altına karşı ilerleyen yıllarda ev fiyatlarının ucuzladığı bir dönem mutlaka olacaktır. Bu dönem geldiğinde ev almayı tekrar düşünebilirim.
türkiye'de özellikle de istanbul'da konuta hiçbir zaman geç kalmış olmazsınız. şu an ev fiyatlarından ziyade en büyük sıkıntı bankalardan kredi alabilmek. kamu bankaları resmen musluğu kısmış durumda. tl ile uzun dönem borçlanmak çok güzel. forumda o tartışmaların yapıldığını çok iyi hatırlıyorum ve o zaman da ben yine konut alınması taraftarıydım.

ben de şu an arsa/arazi arayışları içindeyim ama çok zor. hem fiyatlar uçuk hem de ilanlara insan pek güvenemiyor. boş yere gidip de yorulmak istemiyorum hele ki havalar bu kadar sıcakken. ev alın gardaşlar ev:)

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1614

View Profile WWW
June 22, 2022, 04:01:05 PM
Last edit: June 22, 2022, 04:27:37 PM by Vispilio
Merited by Phoenix Anka (1)

Yine "contrarian" bir yorum yapiim algı bulutlarını dağıtmak adına, şu anda en güvenilir yatırımlardan biri USDD borçlanarak yapacağınız yatırımlardır, nasıl olacağını gerçekten merak eden arkadaşlar varsa ayrıntılara gireriz, kripto evreninde BTC 1000 USD'a da inse fırsatlar bitmez bundan metin olunuz.

İlla ki fiziksel istiyorum, kainatı daha iyi anlamak istiyorum diyenler için Toprak tavsiye ediyorum, evden daha garanti bir yatırımdır, evlerin de (bazı istisnalar hariç) bir ömrü vardır toprak güneş sönmedikçe özelliğini korur, ayrıca alternatifsizdir, şu ana kadar tek alternatif cehennemin bir yüzü denen Mars oldu şimdilik Dünya (Terra Solaris) hala daha iyi Wink

Ev için düşük kredi almak vs bunlar doğru ama bu krediyi başka işler için de alabilirsiniz benzer faiz oranlarıyla o zaman uzun vadeli karınız daha büyük olur, mortgage artık dünya çapında yerleşmiş bir sistem olduğu için ev fiyatları gerçek değerlerinin çok üzerinde alıp satılmaktadır bu da emlak krizi olasılığına açıktır, İstanbul da New York, Londra vs gibi limitlerine ulaşmış bir metropoldür, dikkatli olmakta fayda var. Kira ile kendi fiyatını 12-15 senede çıkaran ev güzel bir yatırımdır, bunu yabancı ülkelerde bazen yakalayabilirsiniz ama Türkiye'de fiyatlar ana akım emlak kurallarının çok üzerinde seyrediyor bunu da değerlendirmek gerekir...

gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1459

Cashback 15%

View Profile WWW
June 22, 2022, 05:30:58 PM

Kira ile kendi fiyatını 12-15 senede çıkaran ev güzel bir yatırımdır, bunu yabancı ülkelerde bazen yakalayabilirsiniz ama Türkiye'de fiyatlar ana akım emlak kurallarının çok üzerinde seyrediyor

imkansız gibi bir durum. 20 sene bile istanbul için çok iyi ki şu an artan ev fiyatları yüzünden bu oran çok uzadı. mesela arkadaşımın kiracısı 4 milyon liralık eve 2 bin lira kira veriyor.

bana göre de gerçek hayatta türk lirası ile düşük faizle ne kadar borçlanabiliyorsa insan borçlanmalı. herkesin hayatı/gelir modeli/istekleri farklı.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
June 22, 2022, 08:34:44 PM

Merhabalar,

Yakın zamanda elime 300.000 tl kadar para geçti. Bu parayı kripto piyasasına sokmayı düşünmüyorum. Yatırım yapabileceğim, şuraları da araştırabilirsin kârlı gözüküyor diyebileceğiniz yatırım enstrümanları nelerdir?

Arsa al, topraktan ev al gibi tavsiyelerden ziyade atıyorum Yalovanın şu bölgesinde böyle böyle bir yapılaşma olacak ve oradaki fiyatlar henüz fiyatlamadı, bence kârlı gözüküyor. Niteliğindeki tavsiyelerinizi dinlemek isterim.

Şimdiden fikir paylaşan dostlara teşekkür ederim.

Konu baya dallanıp budaklanmış, güzel de olmuş aslında. Epey seçenek çıkmış yatırım yapmak isteyenlere. Ben de naçizane fikirlerimi söyleyeyim...

Para 300k TL olduğu için arsa ve gayrimenkul kısmını pas geçiyorum!

Kripto: CMC sitesini açarak buradaki coin/tokenleri ve projelerini incelemenizi tavsiye ederim. Düşünmem demişsiniz ama aklınızda olsun yine de... Ben olsam paramın 1/3'ünü ilk 100'deki kriptolar arasında kafama yatanlara paylaştırıp bir sepet yapardım.
Döviz: Paramın kalan 1/3'ü ile USD, EURO ve Sterlin alırdım.
Altın: Geri kalan miktarla da çeyrek/yarım altın alırdım.

Zaten kriptoya girdiğimiz için bir de BİST'e sokmayı düşünmem. Yeterince risk almışız zaten. Ama BİST'e girmek istesem; madencilik/enerji sektörlerinde yoğunlaşırdım. Hayırlı olsun bakalım.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: