Bitcoin Forum
May 22, 2024, 04:54:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Kinder Sürpriz yumurtalarda Salmonella tehlikesi  (Read 178 times)
verbakalim
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 632

View Profile
April 24, 2022, 09:04:21 AM

Geçmişte çocuklar için aradıklarını bulana kadar aldığımız bir üründü. Aldıklarımızın çikolatalarını bize yedirip sonra bir daha bir daha aldığımız zaman çok oldu. Demekki o zamanlar ürün temizmiş bize her hangi bir rahatsızlık vermedi. Çocukluk döneminde yaşanan pek çok hastalık var. bu tür hastalık olsa idi başka sebepler rardık o zaman. Marka güçlü bu tür bir sorunla uğraşması bana garip geldi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
April 24, 2022, 10:23:11 AM

Geçmişte çocuklar için aradıklarını bulana kadar aldığımız bir üründü. Aldıklarımızın çikolatalarını bize yedirip sonra bir daha bir daha aldığımız zaman çok oldu. Demekki o zamanlar ürün temizmiş bize her hangi bir rahatsızlık vermedi. Çocukluk döneminde yaşanan pek çok hastalık var. bu tür hastalık olsa idi başka sebepler rardık o zaman. Marka güçlü bu tür bir sorunla uğraşması bana garip geldi.

Her markada işlerin tersine gittiği bazı süreçler olur. Burada da bu marka ürünleri istediği gibi üretemeyip belirli partileri toplatma kararı almışlar. Aslında temel olarak sektörde iyi yer edinmiş marka bunlar. Bir kaç kampanyaya bakar. Yine eski günlerdeki satışları yakalarlar. Türkiye’de ise bunun etkisi olmaz Türkiye’de bize bir şey olmaz algısı olduğu için yemeye devam ederler.
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
April 24, 2022, 11:07:00 AM

Kinder gibi dünyaca meşhur bir markada böyle bir sorun yaşandığına mı şaşırayım, yoksa Belçika’da üretilen fabrikada bu sorun olup türk fabrikasında sorun olmamasına mı şaşırayım karar veremedim  Cheesy genelde tam tersi olurdu çünkü. bir süre bizim ve küçüklerimizin kinder ürünlerinden uzak durması lazım. bu virüs çocuklarımızın sağlığını tehdit edebilir çünkü.
püsür
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 679

View Profile
April 24, 2022, 03:14:31 PM

Salmonella ile ilgili bilgiye denk gelmiştim. Bildiğiniz evde tavuk yapıyorsunuz her günkü gibi ve bir anda ölümcül bir hastalığa yakalanıyorsunuz ve de acı içinde kıvrandırıyor. Bu tehlike hepimiz için var. Çiğ tavuğun değdiği her yerde olabiliyormuş ve de ayrıca tavuğu yıkayanlar olunca sıçradığı su ile de bulaşabiliyormuş. Bunun için çoğu kişi artık farklı kesme tahtaları kullanıyor tavuk ürünleri için. Ayrıca yumurtadan da bulaşabiliyormuş çünkü yumurtaların bulunduğu ortamda bu hayvan atıkları olabileceği için yumurtanın yüzeyinde de oluyormuş. Yanlış hatırlamıyorsam 70-80 derecede bu mikroplar ölüyordu. Gerçekten çok dikkatli olmak lazım. Biraz dikkatli olarak böyle hastalıklara yakalanmamak önemli. Bunun çocuklar için sürpriz yumurtada çıkmış olmasına inanamıyorum. Çok daha dikkatli üretim yapılmalıydı. Böyle salak bir şey yüzünden çocuğunuzun hasta olduğunu düşünseneze...
diderdrogba
Member
**

Activity: 406
Merit: 47

View Profile
April 24, 2022, 04:23:43 PM

Kinder'in çikolatasını küçükken bayıla bayıla yerdim. Oyuncağı için de az almamışımdır herhalde. Şimdi ise hakkında böyle bir olumsuz durum ortaya çıkınca üzdü açıkçası. Bu marka da yapmaz canım diyorsunuz ama onda bile sıkıntı çıkabiliyor. Fabrikasyon ürünlerde zaten her zaman hazırlıklı olmak gerekiyor böyle şeylere de işte. Hiçbir şeye güvenemez hale gelir insanlar eğer en güvenilir markalarda bile böyle tehlikeli maddeler ortaya çıkmaya devam ederse. Koskoca Kinder'in dikkatli olmasını beklerdim.

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: