Bitcoin Forum
May 14, 2024, 05:01:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Wasabi Wallet kullananlar yardımcı olabilir mi?  (Read 72 times)
bitcoconut (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
April 06, 2022, 07:35:53 PM

Merhaba, kripto para camiasında yeni ve bilgisizim. Bu yüzden yanlış ya da eksik yazdığım şeyler olursa kusura bakmayın.

Wasabi Wallet isimli cüzdanı indirdim ve bu cüzdana Binance hesabımdan Bitcoin göndermek istiyorum. Dediğim gibi bu camiada yeniyim ve ingilizcem yok. Programda ingilizce ve benim gibi acemi birisine göre biraz karmaşık, elimden geldiği kadarıyla çözmeye çalıştım fakat tam anlamıyla başarılı olamadım.

Kendime "RECEIVE" kısmından cüzdan adresi oluşturuyorum ve Binance hesabımın Bitcoin çekme kısmına bu oluşturduğum adresleri yazıyorum ancak Binance "Lütfen geçerli bir adres girin." hatası veriyor. Eksik ya da yanlış yaptığım bir şeyler mi var? Wasabi Wallet'a Bitcoin gönderebilmek için yapmam gereken çeşitli ayarlar vs. mi var? Bu cüzdanı kullanan ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

https://www.hizliresim.com/kct975u
https://www.hizliresim.com/kct975u
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715662897
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715662897
Reply with quote  #2

1715662897
Report to moderator
1715662897
Hero Member
*

Ignore
1715662897
Reply with quote  #2

1715662897
Report to moderator
1715662897
Hero Member
*

Ignore
1715662897
Reply with quote  #2

1715662897
Report to moderator
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
April 06, 2022, 08:13:36 PM

Hocam geriye alınamayacak işlem yapmadan önce işleyişi iyi öğrenmenizi ve acele etmemenizi öneririm. Burada genelde safepal wallet kullanılıyor ama bu konuda bilgi verecek birileri de çıkar.
Aceleniz yoksa bekleyin ilk gonderimi de ufak bir meblağ ile yapın

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
April 06, 2022, 09:30:45 PM

tb1... şeklinde olan adresler testnet adresleri, cüzdanınızda testnet seçeneğini değil mainnet seçeneğini seçmelisiniz. Bu yüzden binance adresin hatalı olduğu hakkında sizi uyarıyor. Bitcoin cüzdan adresleri bc1.., 1.., yada 3.., şeklinde başlıyor. Testnet üzerinde olan birimler geçersizdir, birisi size testnet üzerinden ödeme gerçekleştirirse sizi dolandırıyor demektir.

Ayrıca cüzdan seçimi noktasında da wasabi wallet yerine electrum wallet kullanmanızı önerebilirim. Kullanımı hakkında çok daha güncel bilgi bulabilir ve daha güvenilir bir cüzdanda varlıklarınızı saklamış olursunuz. Yüklemeden önce cihazınızı zararlı yazılımlardan arındırın. Yapabilecekseniz cüzdanı offline ortamda kurarak ödemeyi alın. Seed yedeklerinizi offline ortamda kayıt altına almayı unutmayın.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████