Bitcoin Forum
May 21, 2024, 04:58:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Hizmet almadan vergi ödeme saçmalığı  (Read 241 times)
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
April 11, 2022, 07:43:51 PM

Kim olduğunu hatırlamıyorum ama ya Osmanlı'nın son zamanları ya da Cumhuriyet'in ilk yıllarında bizden birisi Avrupa seyahatine gider ve döndüğünde der ki: işleri var dinimiz gibi, dinleri var işimiz gibi! Acaba o kişi bugün bir günlüğüne ülkemizde olsa tekrardan nasıl özetlerdi ki? Yok yani böylesi gerçekten izaha da sığmaz mizaha da...

Muhtemelen bu söz söylenirken fazla çalışılmadığından yakınılmak istenmiş ama biz de bugün aynı şekilde çok yoğun çalışıyoruz ve o zaman eleştirdiğimiz düzene bugün biz geçtik üstelik bizimkisi paralı kölelik gibi, karın tokluğuna çalışmak. Bu esnaf için de çalışan için de aynı devlet ise bir şeye dokunmadan her şeyden fazlasıyla vergisini alıp yoluna bakıyor.
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1050
Merit: 623

View Profile
April 12, 2022, 05:09:21 AM

Devlet, elindeki otoriter ve vergilendirme gücünü sonuna kadar kullanıyor. Bunun bir benzeri de gümrük vergilerinin düşürülmesiydi. Limitler gittikçe düşmüştü artık sanırım aldığınız her üründe gümrük vergisini sokuyorsunuz ülkeye. Telefonu kaydettirmede hiç bir masraf yokken 3 bin lira devletin istediği haraç kısmına giriyor bence.
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1485

View Profile
April 12, 2022, 05:14:07 AM

Bir de hizmet sunsa da hizmetin o kadar etmediği sektörler var birader. Mesela araç muayene istasyonu en basiti. Benim arabam yok, (ehliyetim de yok gerçi ama konumuz bu değil şimdi 😂) arabası olan arkadaşlardan duya duya kulaklarımıza yerleşmiş, çok merak ediyorum, bu sistemin mucidi kim,.miktarı kim belirliyor, miktar ne gibi veriler ile belirleniyor, yorumlardaki diğer belirtilen örnekler de an itibariyle durumumuzu ayan beyan anlatıyor zaten.

Araç muayenesi gerçekten gerekli bir şey, işe yaramadığını düşünmüyorum. Arabanın eksiği var mı, yapılması gereken şeyler nedir onu öğrenme şansı veriyor. Trafikte farı çalışmayan saçma sapan araçların azalmasını sağlıyor.
Mesela bir önceki aracımda Z rotunda boşluk vardı, tespitini yapmış olmasalar belki bir kazaya sebep olabilirdi ya da bana kötü bir zamanlamada sorun yaratabilirdi.

Ama bunu öğrenmek için sadece birkaç dakika kontrol ediyorlar ve aldıkları ücret fahiş. Sanki ordinaryus profesöre muayeneye gidiyoruz, dakikaya vurunca aldıkları ücret inanılmaz yüksek Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
verbakalim
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 632

View Profile
April 12, 2022, 05:39:36 AM

Bir de hizmet sunsa da hizmetin o kadar etmediği sektörler var birader. Mesela araç muayene istasyonu en basiti. Benim arabam yok, (ehliyetim de yok gerçi ama konumuz bu değil şimdi 😂) arabası olan arkadaşlardan duya duya kulaklarımıza yerleşmiş, çok merak ediyorum, bu sistemin mucidi kim,.miktarı kim belirliyor, miktar ne gibi veriler ile belirleniyor, yorumlardaki diğer belirtilen örnekler de an itibariyle durumumuzu ayan beyan anlatıyor zaten.

Araç muayenesi gerçekten gerekli bir şey, işe yaramadığını düşünmüyorum. Arabanın eksiği var mı, yapılması gereken şeyler nedir onu öğrenme şansı veriyor. Trafikte farı çalışmayan saçma sapan araçların azalmasını sağlıyor.
Mesela bir önceki aracımda Z rotunda boşluk vardı, tespitini yapmış olmasalar belki bir kazaya sebep olabilirdi ya da bana kötü bir zamanlamada sorun yaratabilirdi.

Ama bunu öğrenmek için sadece birkaç dakika kontrol ediyorlar ve aldıkları ücret fahiş. Sanki ordinaryus profesöre muayeneye gidiyoruz, dakikaya vurunca aldıkları ücret inanılmaz yüksek Smiley

Araç muayene istasyonları olmasın değil de yaptıkları işleri piyasada daha geçerli olsa. Yapılan kontrol boya kaporta, fren, şanzıman, motor gibi bilgilerini de içerecek şekilde düzenli olarak bilgi verilse. Araç alınır ve satılırken bunlar kullanıla bilse. Bir araç alınacağı zaman şüpheye düşülünce buranın hakemliği ve eski kayıtları kullanılsa. Yapılan işin mantığı güzel uygulama soygun.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
totti67
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 300

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
April 12, 2022, 07:40:06 AM

Zaten mevzu işlevselliği değil, ücret politikaları. Ayrıca isminde de bir enayilik var bence, muayene olan yerde tedavi de olur, olmuyorsa teşhis tanı istasyonu koysunlar ismini olsun bitsin Cheesy

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
April 12, 2022, 09:47:57 AM

Hizmet almadan bir çok vergi veriyoruz ki. alışveriş yapmak için bile vergi veriyoruz. daha ötesi yoktur herhalde. paramızla bile istediğimiz şeyi alamıyoruz. yurtdışına gidip telefon alıp bunu Türkiye’de kullanmak için devlete 2700 lira para veriyoruz herhalde dünyanın çok az yerinde bu uygulama vardır. neyse ki kullanılmayan telefonunuz varsa onun imeisini ona yerleştiren kişilerle bu çok ucuza mal olabiliyor.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: