Bitcoin Forum
May 07, 2024, 07:55:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İstanbul Havalimanı dünyanın en yoğun ikinci havalimanı oldu  (Read 263 times)
bboyz (OP)
Member
**

Activity: 157
Merit: 99

Life is my only chance. Thanks God.

View Profile
April 16, 2022, 08:29:39 AM

Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI World) tarafından açıklanan 2021'nin "Dünyanın En Yoğun 10 Havalimanı" ve "Uluslararası Yolcu Trafiği" verilerine göre, İstanbul Havalimanı, uluslararası yolcu trafiği alanında 26,5 milyon yolcuyla dünyanın en yoğun ikinci havalimanı oldu.
https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/istanbul-havalimani-uluslararasi-yolcu-trafiginde-ikinci-siraya-yukseldi/2561733

Pandemi bittikten sonra birinci sıraya da çıkarız umarım. Havacılığın her sektörünü kişisel olarak önemsiyorum. Kargo, askeri ve sivil taşımacılık fark etmiyor. İstikbal göklerdedir sözünün temsil bulduğu bir alan.

1715111711
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715111711
Reply with quote  #2

1715111711
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
April 16, 2022, 10:32:04 AM

Sabiha Gökçen de kapanırsa birinci olur Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 883

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
April 16, 2022, 10:38:46 AM

Bak bu konuda haklısınız Smiley Birinci olabilmeniz için daha çok turist çekmeniz gerekiyor cazibe merkezi haline gelmesi şart. Turistler ülkemize geliyorsa bunun başlıca sebebi ekonomik olarak daha fazla alım gücüne sahip olmaları. Aslında bu istatistik çalışmasında bu yoğunluğun ne kadarı yerli yolcu olduğunu görebilseydik aslında bu bize çok fazla şey açıklamış olabilirdi.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 622

View Profile
April 16, 2022, 10:53:19 AM

Bak bu konuda haklısınız Smiley Birinci olabilmeniz için daha çok turist çekmeniz gerekiyor cazibe merkezi haline gelmesi şart. Turistler ülkemize geliyorsa bunun başlıca sebebi ekonomik olarak daha fazla alım gücüne sahip olmaları. Aslında bu istatistik çalışmasında bu yoğunluğun ne kadarı yerli yolcu olduğunu görebilseydik aslında bu bize çok fazla şey açıklamış olabilirdi.
Bence genellikle yerli turistleri de ağırlıyor genel olarak. Bu sebepten ötürü daha fazla yerli turiste hizmet veren bir havalimanı olduk. Bazı yakın uçuşlar da iptal edilip İstanbul kalkışlı-inişli olarak tekrar düzenlendiğini duydum. Bir de aktarmalı gidecekler için genellikle İstanbul tercih ediliyormuş. Avrupa’ya gidecekler için de böyle. Bu yüzden yolcu sayısı oldukça fazla görünüyor ki bu çok normal.

Mr.Stork   
E X C H A N G E
S E R V I C E
████████▄▄▄▄▄
██████▄█████████▀
█████▀██▀▀█████▄
████████████████
█████▐█▄▀▄██▄▀▄██
█████▄█▄▄▄██▄▄
█████▀██████████
███████▀▀██████▌
███████████▀██▀

█████████
█████▄████████▄
███▄█████████████▄
░░▄███████████████▄

██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
▄▄███▄▄
▄█████████▄
▄█████████▄
▀██▀██▀
▀█████████▀
▀███████▀
█████████
███████████████
███████████████████
▐███████████████████▌
███████████████████
█████████████████████
▀▀███████████████▀▀
██████████████████████████████████████████████████████████████████████

NO KYC    NO AML
NO REGISTRATION

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
April 16, 2022, 12:14:46 PM

Sonuncu sıradaki cancun dikkatimi çekti neresi diye araştırdım ve karşıma Meksika çıktı. meksikaya bu kadar çok uçuş gerçekleştiğini bilmiyordum. türkiyenin bu listede üst sıralarda olmasının bir sebebi daha var pandemi dolayısıyla büyük havalimanları kapatmışken, türkiyedeki havalimanları açıktı. bir çok sefer türkiye üzerinden rota buldu. bu da mutlaka etki etmiştir.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
April 16, 2022, 01:57:08 PM

Hayır yani yoğun olunca noliyy
İşletme açısından iyi gibi ama ya yolcu?
mesela avm'ye haftasonu gidin tıklım tıklım, bi dondurma almak için yarım saat beklersin, hafta içi missss
Mantıklı olan yoğunluğu dağıtmaktır
Belediye otobüsü bugün çok yoğun-tikis tikis diye sevinen görmedim  Cheesy
Ayrıca yoğunluk güvenlik zaafiyetidir

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
diderdrogba
Member
**

Activity: 406
Merit: 47

View Profile
April 16, 2022, 06:54:08 PM

İstanbul Havalimanı'nın yapılma amaçlarından birisi de aslında yurtdışı geliş gidişleri içindi. Dış hatlar için çok daha fazla kullanılan bir havalimanı konumunda şu an. Mimarisi, göze hoş görünürlüğü vs. ile de daha çok kullanıldığını düşünüyorum. Tabi mimari dedikten sonra çöken o kargo bölümü de aklıma geliyor da neyse.  Grin  En başta zaten Turkish Airlines sayesinde havacılık yönünden tanınırlık bir hayli artmıştı. Yeni havalimanı da ilgiyi daha da artıracak gibi duruyor. Daha fazla turist çekilebilirse 1. sıra da olur.

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
April 16, 2022, 09:29:28 PM

İstanbul hava limanı dünyanın ikinci yoğun hava limanı ? Şimdi işin şurasına bakalım bu yoğunluk bize turizm de önderlik mi getirdi ? yok! ihracat konusunda bir artı var ? yok ! ülkenin gayri safi milli hasılatında artış mı yaşandı? yok! ülkede tl değerinde diğer para birimlerine oranla artış mı yaşandı? yok! vatandaşa ucuz uçuş olanağımı sağladı ? yok! peki bu bizim ne işimize yaradı bana biri söyleye bilir mi?
bboyz (OP)
Member
**

View Profile
April 17, 2022, 07:00:25 AM

mesela avm'ye haftasonu gidin tıklım tıklım, bi dondurma almak için yarım saat beklersin, hafta içi missss

Havalimanındaki yoğunluk nedeniyle gideceğiniz yere geç kalmazsınız. Hava şartları muhalefet etmedikçe uçağınıza geç binmezsiniz. Üstelik uçaklar belediye otobüsleri gibi ayakta yolcu taşımaz. Dahası İstanbul Havalimanının kapasitesi yıllık 80 milyon kişiye kadar genişleyebiliyor. Tek noktada toplanmasının amacı da ikmal ve aktarma merkezi olma çabası barındırıyor. Yazdıklarınızda ciddi olduğunuza inanamadım. Sanırım dalga geçmek için dondurma örneği verdiniz.

İstanbul hava limanı dünyanın ikinci yoğun hava limanı ? Şimdi işin şurasına bakalım bu yoğunluk bize turizm de önderlik mi getirdi ? yok! ihracat konusunda bir artı var ? yok ! ülkenin gayri safi milli hasılatında artış mı yaşandı? yok! ülkede tl değerinde diğer para birimlerine oranla artış mı yaşandı? yok! vatandaşa ucuz uçuş olanağımı sağladı ? yok! peki bu bizim ne işimize yaradı bana biri söyleye bilir mi?

Devlet 'İstanbul Havalimanı'ndan 7 kat fazla kazanacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan,"TAV Terminal İşletmeciliği AŞ, Atatürk Havalimanı için yapılan kira sözleşmesiyle yıllık 165 milyon 55 bin 383 dolar veriyordu. İstanbul Havalimanı için ise İGA yıllık 1 milyar 45 milyon avro ödeyecek." dedi.
https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/devlet-istanbul-havalimanindan-7-kat-fazla-kazanacak/1686039

Pandemide kapandığında sözleşme revize edilmişti ama ülkemize katkısı var. İstanbul Havalimanı aktarma ve ikmal merkezi olabilecek kapasiteye sahip. Pandemiden sonra genişleyen ticaret hacmiyle daha fazla aktarma ve ikmal trafiğini ülkemize çekebiliriz. Eleştirileri genel olarak anlayışla karşılıyorum ancak aklıma 8 şeritli Vatan Caddesi'ne uçak mı indireceksiniz malumatları geliyor. Vizyon ile alakalı bir sorun sanırım.

Ben ülkemdeki havaalanı Londra, Paris ve Amsterdam'ı geçtiği için mutluyum. Daha çok tercih edilirse, hava trafiğinde aktarma merkezi olarak hizmet verirsek başarıdan dolayı mutlu olurum.

wolwoo
Legendary
*

View Profile
April 17, 2022, 07:09:28 AM
Last edit: April 17, 2022, 07:35:02 AM by wolwoo

Google'a yazınca bunlar çıkıyor. Yoğunluk isterseniz Sabiha Gökçen'i de kapatın hatta çevre illerdeki havaalanlarını da kapatın 50 milyon yolcuya ulaşırsınız.
"Londra şehrinde 6 havaalanı bulunmaktadır: Londra Heathrow, Londra Gatwick, Londra Stansted, Londra Luton, Londra City ve Londra Southend.
Paris'e üç farklı havalimanı hizmet vermektedir: Paris Charles de Gaulle Havalimanı (CDG), Paris Orly Havalimanı (ORY) ve Beauvais-Tille Havalimanı (BVA).
New York şehrinde kaç havaalanı bulunmaktadır? New York şehrinde 4 havaalanı bulunmaktadır: New York John F Kennedy, Nueva York Newark, LaGuardia ve Stewart International."
Vs vs vs
Neyse ya bi daha yazmiycam konularınıza, siz mutlu olmaya devam edin büyük başarılarınizla... rahatsızlık vermeyelim, non stop propagandaya devam Wink
Hayırlı işler bol güneşler

hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
April 17, 2022, 10:06:11 AM

İstanbul Havalimanı geniş ve aktarma merkezi olarak kullanıma uygun olduğu için bu kadar yolcunun buradan geçmiş olması normal bunda şaşılacak bir şey yok ama bu kadar yolcunun ekonomik olarak ülkeye katkısı nedir ona da bakmak lazım ne kadar çok para bırakıyorlar önemli olan o yoksa sadece uçağı inip kalktı diye bize çok fazla getirisi olmayacaktır Smiley

meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
April 17, 2022, 10:46:54 AM

O kadar yolcudan iki dirhem birşey kazanmadıktan sonra ne işe yarar? Önemli olan oraya gelen yolcuları ülkenin iç bölgelerine çekerek döviz girdisi sağlamak. Değilse aktarma noktası olmaktan başka bir işe yaramaz yani. Adam Amerika'dan gelip burada aktarma yapıp yolcuları asya'ya götürüp dövizleri orada harcadıktan sonra sen 1 kazanırsın adamlar  10 kazanır. Gerçi dövizler biraz daha yükselsin bu sorunda şu şekilde çözülür: https://www.youtube.com/watch?v=i2KB326iwAY&ab_channel=VideoKesitleri
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
April 17, 2022, 12:24:06 PM

Havalimanındaki yoğunluk nedeniyle gideceğiniz yere geç kalmazsınız. Hava şartları muhalefet etmedikçe uçağınıza geç binmezsiniz. Üstelik uçaklar belediye otobüsleri gibi ayakta yolcu taşımaz. Dahası İstanbul Havalimanının kapasitesi yıllık 80 milyon kişiye kadar genişleyebiliyor. Tek noktada toplanmasının amacı da ikmal ve aktarma merkezi olma çabası barındırıyor. Yazdıklarınızda ciddi olduğunuza inanamadım. Sanırım dalga geçmek için dondurma örneği verdiniz.

Devlet 'İstanbul Havalimanı'ndan 7 kat fazla kazanacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan,"TAV Terminal İşletmeciliği AŞ, Atatürk Havalimanı için yapılan kira sözleşmesiyle yıllık 165 milyon 55 bin 383 dolar veriyordu. İstanbul Havalimanı için ise İGA yıllık 1 milyar 45 milyon avro ödeyecek." dedi.
https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/devlet-istanbul-havalimanindan-7-kat-fazla-kazanacak/1686039

Pandemide kapandığında sözleşme revize edilmişti ama ülkemize katkısı var. İstanbul Havalimanı aktarma ve ikmal merkezi olabilecek kapasiteye sahip. Pandemiden sonra genişleyen ticaret hacmiyle daha fazla aktarma ve ikmal trafiğini ülkemize çekebiliriz. Eleştirileri genel olarak anlayışla karşılıyorum ancak aklıma 8 şeritli Vatan Caddesi'ne uçak mı indireceksiniz malumatları geliyor. Vizyon ile alakalı bir sorun sanırım.

Ben ülkemdeki havaalanı Londra, Paris ve Amsterdam'ı geçtiği için mutluyum. Daha çok tercih edilirse, hava trafiğinde aktarma merkezi olarak hizmet verirsek başarıdan dolayı mutlu olurum.
Biz yapılan doğru şeylere karşı değiliz fakat yapılan projelerin aklı selimi yapılmasını isteriz uçak inmekte sıkıntı yaşanılacak veya 12 ay boyunca yaşanılacak hava koşullarında aksama yaşayamayacak bir yer ve bu yerin doğru maliyetlerle millette yandaşlara has projeler içermemesini dileriz birde şu mesele var geldiğimiz noktada 1 kilo kıymanın 100 tl olması vs gibi olumsuz durumların gelmesine neden olma durumunuz var önceliğimiz bizim yandaş şirketlerin ekmeğine tereyağ sürmek olmamalı bunu yaparsanız bugün tereyağ ihracatına sınırlama getirirsiniz , var olan hava limanını sabiha gökcen nesi vardı onu neden pasif hale getirdiniz amaç neydi bu kadar maliyetin sonucunda yukarda bahsettiğiniz geliri güzel söylüyorsunuz onuda şöyle düşünün sizin oraya yaptığınız inşaat bedeli nedir ? oradan aldığınız kira artmış 7 kat olmuş onu m2 bazında düşün ne geldi ne gitti hesabını yapın , Benim çevremde 10 kişiden 5 şi yabancı elin arabına ev satıyorsunuz 400 000 dolardan adam bakmakla yükümlü olduğu insanları da getiriyor adamın 4 karısı ve bilmem kaç çocuğu ile vatandaşlık alıyor , Bu yapılan hava limanı ve bunun gibiler yüzünden yaşanılan ekonomik sorunlar neticesinde ülke evet güzel bir transit göçmen kampına döndü .Yarın bu kafayla giderseniz bizim vatanımız diyebileceğiniz bir toprak kalmayacak ne yazık ki !
bboyz (OP)
Member
**

View Profile
April 17, 2022, 04:25:34 PM

Google'a yazınca bunlar çıkıyor. Yoğunluk isterseniz Sabiha Gökçen'i de kapatın hatta çevre illerdeki havaalanlarını da kapatın 50 milyon yolcuya ulaşırsınız.
"Londra şehrinde 6 havaalanı bulunmaktadır: Londra Heathrow, Londra Gatwick, Londra Stansted, Londra Luton, Londra City ve Londra Southend.
Paris'e üç farklı havalimanı hizmet vermektedir: Paris Charles de Gaulle Havalimanı (CDG), Paris Orly Havalimanı (ORY) ve Beauvais-Tille Havalimanı (BVA).
New York şehrinde kaç havaalanı bulunmaktadır? New York şehrinde 4 havaalanı bulunmaktadır: New York John F Kennedy, Nueva York Newark, LaGuardia ve Stewart International."
Vs vs vs
Neyse ya bi daha yazmiycam konularınıza, siz mutlu olmaya devam edin büyük başarılarınizla... rahatsızlık vermeyelim, non stop propagandaya devam Wink
Hayırlı işler bol güneşler

Propaganda mı? Türkiye Cumhuriyetinin başarılarından bahsetmek benim için övünç kaynağıdır. Savunma sanayi ülkemizin korunmasını, ulaşım ağı ticaret yollarının gelişimini sağlıyor. Farkında olmadan propaganda yapıyorsam da Türkiye Cumhuriyetinin propagandasını yapıyorum. Savunma sanayi hakkında yazdıklarımı içinizde biriktirip burada mı patladınız anlamadım. Gereksiz ve anlamsız bir patlama olmuş. Davranışınızı hak edecek bir şey yaptığımı düşünmüyorum.

Bahsettiğiniz havaalanlarının kaç piste sahip olduğunu biliyor musunuz? Yeni pist alanları için şehir yapılanmasının uygunluğunu biliyor musunuz? Bahsettiğiniz şehirler 100 yıl önce tünel, kavşak ve metro hatlarını tamamlamış metropoller. Sizin propaganda zannettiğiniz gelişimi biz bugün sağlıyoruz.

execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1258

View Profile
April 17, 2022, 07:42:59 PM

Biraz da ekonomi yüzünden olduğunu düşünüyorum.
Paramızım değeri baya bir azaldığı için turistler akın ediyor desek yeridir. Buraya geliyorlar dolar 15 euro 17 olunca çok güzel bir şekilde harcayabiliyorlar. İstanbul gibi bir yerde de çok güzel bir şekilde herşeyi yapabilirsiniz.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
April 18, 2022, 06:44:00 AM

Listede İstanbul ile beraber memleketim Antalya yı da görmek beni gururlandırdı. Sanırım geçen yıllarda covid mevzusu yüzünden turist sayısı azaldığından havalimanı aşağı sıralara inmiş. Ama covid mevzusu aşılarla bitince yeniden yükselmiş. İstanbul her zaman bildiğimiz halinde, asla yoğunluğu bitmeyen kıtalar arasında devasa bir hub olarak oturuyor. Çok hoş.
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1077

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
April 18, 2022, 09:31:01 AM

Önümüze konan veri aslında çok anlamsız. Nasıl mı? İstanbul Atatürk Havalimanı 2015 yılı verilerine göre Türkiye'nin en yoğun trafiği ve dünyanın 11. en yoğun yolcu trafiğinin olduğu havalimanıdır. 4 Eylül 2016'da 1453 ile (Her 59,46 saniyede bir uçak iniş ya da kalkışı) tüm zamanların rekorunu kırdı. Atatürk Havalimanın yıllardır kırdığı ve elde ettiği dereceleri vergilerimizle milyonlarca euro harcayarak tekrar kırmak vergilerimizin nasıl boşa gittiğini gösteriyor.

püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 675

View Profile
April 18, 2022, 07:21:19 PM
Merited by karabiber (2), hero1111 (1)

Bu ikinciliğin pandemi sırasındaki yasaklarla ilgili olduğunu anlamamak ve bunu yeni havalimana övgüye kullanmak için kibar tabirle saf olmak lazım. 2021'in çok büyük bölümünde dünyada kapanmalar olduğunu biliyoruz. Çoğu ülkeler daha yeni açıldı uluslararası havacılık için. Örneğin Kore daha bu ay iş ve eğitim dışında insan kabul etmeye başladı. Avrupa'da da çokça ülke 2021'de sadece iş ve okul için başka ülkelerden kişileri kabul etmiş, Erasmus'a gidenler bile binbir zorlukla vize alıp ülkeye kabul alabilmişti. Atatürk havalimanının yeterli olduğunu Türk Hava Yolları CEO'su açıkça belirtmişken ve sadece bir ek pist ile önümüzdeki 20-30 yıl için çok yeterli performans gösterebileceği aklı başında tüm kişiler tarafından bilinirken Binali Yıldırım'ın ve Akp'nin para ve çalma hırsı sebebiyle yapılmış havalimanı ekonomiye bir katkı sağlamaz. Bu körfez kalkınma planı saçmalığından vazgeçin. Dubai, Abu Dabhi ya da Katar gibi gökdelen + havalimanı ile kalkınma yapılsaydı Almanlar vs bu salak ortadoğululardan çok çok önce 10 kat büyüğünü ve iyisini yapardı. Kuzey ormanlarını mahvetmeyi geçtim(ki bunun yüzünden tüm sorumlular muazzam cezalar almalı) havalimanına harcanan para ile yapılacak eğitim yatırımıyla 20-30 sene sonra sınıf atlardık. Ama akp kendi cebini doldurmayı seçti... Kolin Limak Cengiz 20-30 sene sonra paramızı yerken biz taş kemireceğiz anlamıyorsunuz.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
April 18, 2022, 07:33:29 PM

Bence bu bir başarıdır. Elbette en yoğun ikinci havalimanı olması güzel bir şey ancak havalimanını yaparken ihaleyi yapan firmaya verdikleri sözü tutmak için yönlendirme yapılıp mı bu sayıya ulaşıldı, yoksa gerçekten bu sayıyı hak ederek mi aldı İstanbul havalimanı bunu düşünmemiz gerekir. Eğer gerçekten hak edilerek alınan bir sayıysa bu bir başarı. Ancak ben bunun objektif bir sayı olmadığını, daha fazla yerli hat aktarmalarıyla bu sayıya ulaşıldığını düşünüyorum.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
April 19, 2022, 03:21:21 PM

26.5 milyon yolcuya misafirlik yapmak hiç kolay değil, havalimanı açıldıktan sonra en yoğun süresini yaşıyor herhalde, bir de pandemiden dolayı çoğu ülkeye aktarma Türkiye üzerinden olmuştu, belki de bu yüzden yolcu sayısında bir yükseliş yaşanmış olabilir, Türkiye’nin bu kadar çok turist ağırlamadığı bir gerçek,
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: