Bitcoin Forum
May 14, 2024, 07:56:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Turkiyede asic miner calistirma  (Read 154 times)
mums77 (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
April 24, 2022, 10:12:52 PM

Beyler Merhaba,

Ilk once kusura bakmayin, turkcem cok iyi degil, elimden geldigi kadar iyi yazmaya calisicam.  Smiley

Türkiye'de Kayseri bölgesinde bir ASIC parkı oluşturmakla uzun zamandır ilgileniyorum.

Cazip KWH fiyatına ek olarak (istikrarlı bir para birimiyle karşılaştırıldığında), daha da ucuz elektrik için güneş panelleri kurma olasılığı da vardır.

Fakat birkaç sorum var:

1. Türkiye'de bir park kurmak için elektrik ihtiyacı nedir?
Özel ve profesyonel elektriğin güçlerini karşılaştıran bir tablosu olan var mı?

2. Tüm yerler profesyonel kablolama için uygun mu? Mesela ailemin yasadigi yer kucuk bir koy, profesyonel kablolama icin uygun olabilir mi ?

3. Fotovoltaik paneller için elektrik yapısı gereksinimler nelerdir?

tskler
1715673385
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715673385
Reply with quote  #2

1715673385
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715673385
Hero Member
*

Ignore
1715673385
Reply with quote  #2

1715673385
Report to moderator
1715673385
Hero Member
*

Ignore
1715673385
Reply with quote  #2

1715673385
Report to moderator
1715673385
Hero Member
*

Ignore
1715673385
Reply with quote  #2

1715673385
Report to moderator
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
April 25, 2022, 08:56:24 PM

Sizin durumunuz biraz karışık. Daha önceden güneş tarlası oluşturmak ve devlete elektriği satmak devlet tarafından desteklenirken yönetmelikle bu değişti ve güneş tarlası benzeri yerler için seçeneğiniz var olan yerleri satın almak. Eğer tamamını kendiniz tüketecekseniz (tükettiğinizden fazlasını üretmenize izin verilmiyor.) ASIC madencilik faaliyetlerinin hangi kapsamda değerlendirildiğini öğrenmelisiniz. Eğer bir iş modeli oluşturmayı düşünüyorsanız bu konuyla ilgili bilgiyi bir uzmandan destek alarak edinmenizi tavsiye ederim.

MADDE 23 – (1) Lisanssız üretim yapan gerçek ve tüzel kişilerin kendi ihtiyaçlarını karşılamak için üretim yapmaları esastır. Ancak 5 inci maddenin birinci fıkrasının (c), (d), (e), (f) ve (g) bentlerinde belirtilen üretim tesislerinde üretilen elektrik enerjisinin, üretim tesisi ile aynı yerde kurulu tüketim tesisi ya da tesislerinde tüketilemeyen miktarı, aynı dağıtım bölgesinde olması şartıyla aynı kişiye ait başka bir tüketim tesisinde ya da tesislerinde tüketilebilir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
velbet
Member
**

Activity: 448
Merit: 88

View Profile
April 26, 2022, 11:19:53 AM

Beyler Merhaba,

Ilk once kusura bakmayin, turkcem cok iyi degil, elimden geldigi kadar iyi yazmaya calisicam.  Smiley

Türkiye'de Kayseri bölgesinde bir ASIC parkı oluşturmakla uzun zamandır ilgileniyorum.

Cazip KWH fiyatına ek olarak (istikrarlı bir para birimiyle karşılaştırıldığında), daha da ucuz elektrik için güneş panelleri kurma olasılığı da vardır.

Fakat birkaç sorum var:

1. Türkiye'de bir park kurmak için elektrik ihtiyacı nedir?
Özel ve profesyonel elektriğin güçlerini karşılaştıran bir tablosu olan var mı?

2. Tüm yerler profesyonel kablolama için uygun mu? Mesela ailemin yasadigi yer kucuk bir koy, profesyonel kablolama icin uygun olabilir mi ?

3. Fotovoltaik paneller için elektrik yapısı gereksinimler nelerdir?

tskler

Merhaba,

Tam olarak hangi ölçekte bir sistem düşünüyorsunuz? Belki bir PPA sistemiyle yapabiliriz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: