Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:06:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: UST'nin aniden düşüşü  (Read 353 times)
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1196

View Profile
May 13, 2022, 07:09:25 AM

18 milyar adet UST basılırken kimsenin umrunda değildi. insanlar galiba UST'yi DAI gibi bir şey sandılar, algoritmik ya nasıl olsa karşılığı her zaman vardır diye düşündüler. ponzi bir sistemi kullanırken kendilerini merkeziyetsizlik savaşçısı olarak gördüler.

UST supply yakılarak 11.2 milyara kadar düşmüş ama daha fazla azalmıyor. LUNA'dan deli gibi para yapan fonlar tarafından bailout yaparak bir şekilde kurtarabilirlerdi belki ama kimse fazla riske girmek elini taşın altına koymak istemedi. olan küçük yatırımcıya oldu yine mal onların elinde patladı.

Kripto aleminin en büyük yatırım fonlarının nerdeyse hepsinin portföyünde LUNA bulunuyordu, dediğiniz gibi kimse riske girmek istemedi kurtarmak için ya ellerinden erkende çıkardılar durumu ön görüp yada ellerindekiler sıfırlandı.

Çoğu kişinin canı çok yandı, ağlayıp zırlamaya gerek yok neden derseniz burası kripto böyle şeyler oluyor devamlı, hiç bir şey de yapamazsınız gidenin arkasından maalesef. İleriye bakıp gelecek olan mega bull'a hazır olmak.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
1714820806
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714820806
Reply with quote  #2

1714820806
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714820806
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714820806
Reply with quote  #2

1714820806
Report to moderator
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
May 13, 2022, 07:17:34 AM

18 milyar adet UST basılırken kimsenin umrunda değildi. insanlar galiba UST'yi DAI gibi bir şey sandılar, algoritmik ya nasıl olsa karşılığı her zaman vardır diye düşündüler. ponzi bir sistemi kullanırken kendilerini merkeziyetsizlik savaşçısı olarak gördüler.

UST supply yakılarak 11.2 milyara kadar düşmüş ama daha fazla azalmıyor. LUNA'dan deli gibi para yapan fonlar tarafından bailout yaparak bir şekilde kurtarabilirlerdi belki ama kimse fazla riske girmek elini taşın altına koymak istemedi. olan küçük yatırımcıya oldu yine mal onların elinde patladı.

Kripto aleminin en büyük yatırım fonlarının nerdeyse hepsinin portföyünde LUNA bulunuyordu, dediğiniz gibi kimse riske girmek istemedi kurtarmak için ya ellerinden erkende çıkardılar durumu ön görüp yada ellerindekiler sıfırlandı.

Çoğu kişinin canı çok yandı, ağlayıp zırlamaya gerek yok neden derseniz burası kripto böyle şeyler oluyor devamlı, hiç bir şey de yapamazsınız gidenin arkasından maalesef. İleriye bakıp gelecek olan mega bull'a hazır olmak.

UST'ye çekilen operasyon planı umarım sadece UST ile sınırlıdır. Piyasada Luna enkazını hızlı bir şekilde çekip atmaları gerekiyor. Kurtarma hikayeleri sadece korku gerilim ve ümitsizlik yaratıyor.
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1196

View Profile
May 13, 2022, 07:54:22 AM

UST'ye çekilen operasyon planı umarım sadece UST ile sınırlıdır. Piyasada Luna enkazını hızlı bir şekilde çekip atmaları gerekiyor. Kurtarma hikayeleri sadece korku gerilim ve ümitsizlik yaratıyor.

UST'nin olayı çok farklı, tamamen kendi içinde bir parçalanmadan kaynaklı, UST ve LUNA nın birbirine bağlı olması şuanki durumu oluşturdu ve kendilerini bitirdiler birileri tarafından operasyon çekilerek.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
May 13, 2022, 02:41:28 PM

UST'nin olayı çok farklı, tamamen kendi içinde bir parçalanmadan kaynaklı, UST ve LUNA nın birbirine bağlı olması şuanki durumu oluşturdu ve kendilerini bitirdiler birileri tarafından operasyon çekilerek.

Birbiri ile bağlantılı stabil coinlerden de uzak durmak lazımmış bu acı tecrübe bunu gösterdi. Bu yüzden usdd ve trxden bir süre uzak durmakta fayda var. Aynı gruplar aynı operasyonu onlara da çekebilirler. Ust bittiği gibi luna da  bitti. Sektörün içinde kan akıyordu, bugün biraz durdu çok şükür.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
May 13, 2022, 09:56:29 PM

Abi luna ile ust arasında bağlantı olduğunu biliyordum ama otomatik olarak luna basılıp tahtaya vurulduğunu bilmiyordum.

2 gün önce bu paritede kumar oynadım ve kaybettim.
Hayatımda kendimi hiç bu kadar aptal hissetmemiştim. Resmen paramı karadeliğin içine attım.
Bir daha asla FOMO yada panik anında herhangi bir hamlede bulunmayacağım.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 969
Merit: 292

View Profile
May 14, 2022, 07:24:31 AM

Abi luna ile ust arasında bağlantı olduğunu biliyordum ama otomatik olarak luna basılıp tahtaya vurulduğunu bilmiyordum.

Hayatımda kendimi hiç bu kadar aptal hissetmemiştim. Resmen paramı karadeliğin içine attım.

Birçok kişi bu hataya düştü. Batan geminin malları ayağına aç gözlülük yaptık. Herkesin kaybı oldu. Burdan daha da düşmez düşüncesi ile herkes zarar etti. Umarım fazla zarar eden olmamıştır. 1$ altından alanlar neyse de daha yüksekten alanlara çok üzülüyorum. İntihar haberleri dolaşıyor her yerlerde. Birilerinin yanlışı yüzünden birilerinin canından olması ne acı verici!

Dersimi aldım. Bazen bir musibet bin nasihatten hayırlıdır!

.
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
May 14, 2022, 08:40:07 AM

Birçok kişi bu hataya düştü. Batan geminin malları ayağına aç gözlülük yaptık. Herkesin kaybı oldu. Burdan daha da düşmez düşüncesi ile herkes zarar etti. Umarım fazla zarar eden olmamıştır. 1$ altından alanlar neyse de daha yüksekten alanlara çok üzülüyorum. İntihar haberleri dolaşıyor her yerlerde. Birilerinin yanlışı yüzünden birilerinin canından olması ne acı verici!

Dersimi aldım. Bazen bir musibet bin nasihatten hayırlıdır!

100 dolardan alan adamla 0.5 dolardan alan adam arasında bir fark yok. İkisi de netice itibari ile sıfırlandı. Bu tarz durumlarda FOMO oluşuyor.
PC için koltuk alırken 3 kuruşun hesabını yapıp 1 hafta düşündüm. Fakat koltuk parasının 7-8 katını 1 USD fiyatı görünce sadece 5 dakikalık hızlı bir araştırma sonucunda hızlıca çöpün içine döktüm.

Aynı anda spot alım yapmanın yanında bakiyenin yarısı ile short açmak harika bir fikir olabilirdi. Eğer toplasaydı 10 dolara kolayca gidecek ve 10x alabilirdin.
Eğer short açtıysan sıfırlanmaya giderse sonsuz çarpanla çarpılacaksın. Zaten tahtası çok hızlıydı iki yönlü işlemler yaparak dans edilebilirdi.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
May 14, 2022, 03:19:04 PM

stabil coin dedigin dolara vs. endeksli olur karsilik olarak kendi coinine endekslemisler. bunun sonu en basindan belliymis. simdi herkes zarar ettiyse paralari kim ceplerine doldurdu asil soru bu cevabida belli gibi bu sistemi tasarlayanlar
biz baska coinlerde olanlarida baya uzdu bende foruma geri dondum uzun sureden sonra eski gunlerimi hatirlatinca
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: