Bitcoin Forum
June 20, 2024, 08:09:37 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bireysel Silahlanmaya evet diyorum  (Read 166 times)
püsür
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 680

View Profile
May 14, 2022, 09:34:54 PM

Ben bu bireysel silahlanma merakını anlamıyorum. Tamam hepimiz silahlanalım. 300 - 500 liraya mesela her isteyene silah verilsin. İnsanlar evde arabada iş yerinde silah bulundursun hep. Böyle bir durum olsa İstanbul trafiğinde günde en az 100 cinayet olur. Her yerde her kavga eden karşıdakine sıkar geçer. Tamam hadi kaçak sığınmacı sapık şerefsizlere kullanalım sadece diyelim. Kaç tane olayda belki haksız yere öldürülür. Silahlanmanın gerçek bir çözüm olmayacağını göremiyor musunuz? Sorunların kökünü kurutmadıkça silahlanmanın bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Yabancılar konusunda yapılması gereken o kadar önemli o kadar büyük işler varken bireysel silahlanmayı evde yangın varken su içmek ya da vantilatörü açmak gibi görüyorum.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
May 15, 2022, 05:23:01 PM

Dur hocam ortalığı karıştırma canını yediğim ya bireysel silahlanma zaten ülkede el altından yapılıyor devlet tekelinden bu yapılırsa önüne geçemeyiz bir de bu silahlanma farklı boyutlara çıkar çete savaşlarına yol açarsa ülkede zaten sorunlu bir durum yaşıyoruz en ufak şeyde vatandaş birbirine sıkar Grin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
diderdrogba
Member
**

Activity: 406
Merit: 47

View Profile
May 15, 2022, 10:15:12 PM

Valla hocam durumlar malum tabi en başta onu hepimiz biliyoruz. Ama bu durumu bireysel silahlanma seviyesine çıkartma konusunda benim çekincelerim çok fazla. Çünkü böyle bir şeyin olması demek Amerika'dan farksız olmak demek olacak. Yani millet rahatça silah alıp ruhsatlı bir şekilde taşıyabilecek. Bu da ölüm ve yaralanma oranlarını ciddi şekilde artırır şüphesiz. Kimin ne amaçla kullanacağını bilemeyiz çünkü. Göz yaşartıcı sprey gibi şeylerin bulunması iyi olur ama en azından.

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: