Bitcoin Forum
May 03, 2024, 06:50:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Mutant Monsters - Ethereum ağındaki ilk mutantlar (2019 - NFT)  (Read 88 times)
illetyus (OP)
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
June 03, 2022, 05:58:45 PM
Merited by Bthd (1), Retro Harmony (1)

Merhabalar
Bir süredir tarihsel NFT'lerle ilgileniyorum.

Koleksiyon ürünü olan NFT'lerle alakalı olarak düşüncem şu şekilde: ''Koleksiyon ürünlerine değer biçilirken en önemli kriterin NFT'nin çıkış tarihi olacağını düşünüyorum. Bir NFT ne kadar eskisiyse koleksiyon değeri o kadar yüksek olacaktır. Sürekli yeni koleksiyon ürünleri çıkmaya devam edecek ve bir yerden sonra koleksiyon ürünlerinde arz - talepten daha fazla olacak. Bu noktadan sonra insanlar artık yeni çıkan koleksiyonlara değer vermek yerine ulaşılması zor olan eski koleksiyonlara ilgi gösterecektir. ''

Bu fikirde olan pek çok insan var ve tarihsel NFT'ler adında discord grupları bulunuyor. Kendilerine NFT arkeoloğu diyen adammcbridge gibi kişilerde var.
https://twitter.com/adamamcbride

Bu kişiler gelecekte dünyadaki en değerli varlıkların eski nft koleksiyonları olacağını savunuyor.
https://www.youtube.com/watch?v=wxd_ScZgezs&t=2s

Bende benzer düşündeyim. Hatta 2020'den bu alanda domainler kayıt etmiştim.
Vakit buldukça eski koleksiyonlar hakkında inceleme yazıları yazıyorum. Bunlardan bir tanesini bugün forumda paylaşarak siftah yapayım dedim.

Mutant Monsters 2019
https://blog0x.com/post/mutant-monsters-2019-yuksek-potansiyelli-eski-nft-koleksiyonu-1649193645  

(Site sunucusunda biraz problem var sanırım sayfa biraz geç açılabilir.)

1714762253
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714762253
Reply with quote  #2

1714762253
Report to moderator
1714762253
Hero Member
*

Ignore
1714762253
Reply with quote  #2

1714762253
Report to moderator
1714762253
Hero Member
*

Ignore
1714762253
Reply with quote  #2

1714762253
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
June 03, 2022, 09:17:54 PM

Eski tarihli NFT'lerin bir gün değerlenebilmesi noktasında hemfikiriz ama bu değerlemelerde JPG formatında ortaya konulmuş işler ne kadar yer kaplar emin olamıyorum. JPG'ler içinde bile doğru zaman, doğru yer hikayesi önemli. ShareYourWorld & youtube ilişkisine benzer şekilde bir çoğunun hiç hatırlanmayacak olması muhtemel.

Mutant Monsters özelinde NFT dağılımı çok kötü görünüyor hocam. Çok küçük bir grup neredeyse çoğunluğa sahip bu daha özel hissettirebilir ama çok sayıda sahip olanların bir kısmı da şu an satış emri girmiş olanlar. Yine de denemeye değebilir, çok pahalı değiller.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
June 04, 2022, 01:40:48 PM

Hocam harika bir düşünce. Nft’lerin ne kadar popüler olduğu bu sene görüldü. Artık ünlü oyuncular, sporcular tek tek nft çıkarıp satma işine girdi. Bunlar gelecekte de sürekli yaratılacak. Benim de ilerleyen yıllar için bir nft ayıklama yöntemi olacağı düşüncesine sahibim. Değerli olan az ve eski olan olacak. Bu yüzden az sayıda mintlenen ve tarihi eski olan nft projelerine dikkat kesilmemiz lazım.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
June 04, 2022, 02:17:19 PM

JPG olarak başlatılan nftler daha sonrasında farklı evrenlere açılabiliyorlar, oyun haline getirebiliyorlar önemli olan burada hikaye ve geçişler. Aslında mantığınız çok doğru nft konusunda tebrik ederim. Bahsettiğiniz Mutant monsters serisi 2019 yılından şu zamana kadar belli bir hikayesi aynı zamanda belirli bir kitleye ulaşmıştır ki 3 senelik bir aradan bahsediyoruz bunları göz önünde bulundurmak gerekiyor daha sonra neye evrilir tahmin edemiyorum fakat sizin de bahsettiğiniz gibi ilk çıkan nftlerin koleksiyonlarını yapanlar ilerleyen zamanlarda iyi kazançlar sağlayabilir buna nbatopshot,ufc,nfl jpgleri de dahil. teşekkürler paylaşım için.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
illetyus (OP)
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
June 04, 2022, 06:12:46 PM
Merited by Bthd (1)

Mutant Monsters özelinde NFT dağılımı çok kötü görünüyor hocam. Çok küçük bir grup neredeyse çoğunluğa sahip bu daha özel hissettirebilir ama çok sayıda sahip olanların bir kısmı da şu an satış emri girmiş olanlar. Yine de denemeye değebilir, çok pahalı değiller.

NFT dağılımı pek dert etmiyorum. Fiyat 0.5 - 1 ETH gibi noktalara ulaşırsa kısa sürede homojen hale gelebilir. Mutant Monster ucuz (keşfedilmemiş) ve eski olduğu için tercih ettim toplam 4 tane tutuyorum.

Hocam harika bir düşünce. Nft’lerin ne kadar popüler olduğu bu sene görüldü. Artık ünlü oyuncular, sporcular tek tek nft çıkarıp satma işine girdi. Bunlar gelecekte de sürekli yaratılacak. Benim de ilerleyen yıllar için bir nft ayıklama yöntemi olacağı düşüncesine sahibim. Değerli olan az ve eski olan olacak. Bu yüzden az sayıda mintlenen ve tarihi eski olan nft projelerine dikkat kesilmemiz lazım.

Ethereum üzerindeki ilk sanat eseri olarak Curio.Cards var.(2017) Benim favorim bu koleksiyon. Yaklaşık 40 milyon dolara yakın mcap'e sahip. Bu koleksiyon zaman geçtikte ilk sanat eseri ünvanına sahip olduğu piyasada kalıcı olacağını ve zaman içerisinde değerleneceğini düşünüyorum.

En eski NFT'lerin hangisi olduğu ise epey tartışmalı. Namecoin ve bitcoin üzerinde yaratılmış çok daha eski örnekler var. Bu konu hakkında hiç bir yerde bulamayacağınız bilgilerden derlenen aşağıdaki yazım okumanızı tavsiye ederim.
https://blog0x.com/post/xcpinata-2015-i-counterparty-i-tarihsel-nft-ler-1647701872
Pages: [1]
  Print  

Jump to: