Bitcoin Forum
May 02, 2024, 09:18:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Haftada 4 Gün Çalışmak  (Read 263 times)
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 881

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
June 13, 2022, 11:12:24 AM

Haftada 4 gün olarak belirli bir saat düzeninde çalışma ile ilgili daha önce çalışmalar yapılmıştı ve daha verimli çalışma olduğu raporlanmıştı bu durum ülkelere göre değişiklik gösterir. Özel sektörde 4 gün çalışan bir firma görmedim sadece 2004 yılı gibi İstanbul Avrupa yakasında küçük çaplı özel sektörde bir firmada çalışan biri 4 gün çalıştıkların bahsetmişti fakat bunun için hafta içi 1-2 saat daha fazla çalıştıklarını belirtmişti. Özel sektörde uygulanacağını hiç sanmıyorum ellerinden gelse gün ve saat sayısını arttırmak isterler.

Kamu çalışanlarında haftanın 4 günü ve daha az saat çalışma yapılabilir ama bu durum ülkemizde verimi arttırır diyemem çünkü genel olarak çalışmayı fazla sevmeyen bir milletiz. Zaten bazı kurumlar hariç haftalık toplamda 3-4 gün ancak dolu dolu çalışılıyordur diye düşünüyorum.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
1714684697
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714684697
Reply with quote  #2

1714684697
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714684697
Hero Member
*

Ignore
1714684697
Reply with quote  #2

1714684697
Report to moderator
1714684697
Hero Member
*

Ignore
1714684697
Reply with quote  #2

1714684697
Report to moderator
1714684697
Hero Member
*

Ignore
1714684697
Reply with quote  #2

1714684697
Report to moderator
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
June 13, 2022, 11:53:45 AM

Benim çalışma ortamım şimdi çok rahat. Covid19 kapanmasında yarım gün çalıştık. Sabah 10 akşam 16. Bu çalışma düzeni güzeldi. Hem çok fazla zaman boş oturmadan işlerini rahat görüp evine dönüyordun. Hem de diğer çalışma hayatı içindeki kişilerle eş zamanlı işlerini yürütebiliyordun.

Böyle bir çalışma ortamını kim istemez hocam, günde 6 saat çalışmışsınız ve eminim verimli olmuşsunuzdur, verimli olmadıysanız diye bir cümle kuramam çünkü insanlar ne kadar kısa çalışırlarsa çalıştıkları işe o kadar konsantre olurlar ve başarılı olurlar, keşke her iş veren sizinki kadar insaflı davransa, haftada 4 gün çalışmak mükemmel olurdu,

Gerçekten gün kısa diyerek yapmanız gereken işleri hemen toparlayıp öyle oturuyorsunuz. 4 gün çalışma olur mu olmaz mı bilmem ama sabah ve akşam çalışma saatlerinden kısmış olsalar pek çok sektör rahatlar. Trafik konusunda da epey faydalı olur. Acilen hafta sonu çalışma düzeni ve avm lerdeki çalışan personel için bir çözüm şart. Buralarda çalışanlar resmen kürek mahkumu gibi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
June 13, 2022, 06:22:00 PM

Haftada 4 gün olarak belirli bir saat düzeninde çalışma ile ilgili daha önce çalışmalar yapılmıştı ve daha verimli çalışma olduğu raporlanmıştı bu durum ülkelere göre değişiklik gösterir. Özel sektörde 4 gün çalışan bir firma görmedim sadece 2004 yılı gibi İstanbul Avrupa yakasında küçük çaplı özel sektörde bir firmada çalışan biri 4 gün çalıştıkların bahsetmişti fakat bunun için hafta içi 1-2 saat daha fazla çalıştıklarını belirtmişti. Özel sektörde uygulanacağını hiç sanmıyorum ellerinden gelse gün ve saat sayısını arttırmak isterler.

Kamu çalışanlarında haftanın 4 günü ve daha az saat çalışma yapılabilir ama bu durum ülkemizde verimi arttırır diyemem çünkü genel olarak çalışmayı fazla sevmeyen bir milletiz. Zaten bazı kurumlar hariç haftalık toplamda 3-4 gün ancak dolu dolu çalışılıyordur diye düşünüyorum.

Günde 12 saat yerine 13 saat çalışıp 4 gün çalışmak mantıklı geliyor bana. Ben bir çalışan olsam işverenim bunu söylerse uça uça kabul ederdim. Bende durum farklı tabi bazen gece bile çalışıyoruz. Kendi işyeriniz olunca mesai diye bir kavram yok her zaman çalışmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Avrupa’da her konuda örnek alınacak çalışmalar olduğu gibi bu konuda da örnek alınacak şeyler olmalı. Daha sigortalı çalışan senelik iznini, annelik babalık iznini alamıyor çoğu işyerinde.
onko
Full Member

Activity: 492
Merit: 139

1 cent = 1 satoshi

View Profile
June 14, 2022, 01:47:20 PM
Merited by Red Pie (1)

çalıştığım çoğu şirket 2-3 senedir haftada 4 gün (ptesi-perşembe) ve remote olarak çalışıyor. çoğu da 3 haneli m dolarlık şirketler halinde. herkes hayatından memnun ve tr'de çalıştığımız iş temposunun abartısız 10'da 3'ü şeklinde çalışıyorlar. ilk zamanlar bu tempolarla batarız diyordum ama öyle olmuyormuş.

çalışkan insanı ne kadar özgür bırakırsan, katkısı bir o kadar fazla oluyormuş. fyi
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
June 14, 2022, 02:01:31 PM

çalıştığım çoğu şirket 2-3 senedir haftada 4 gün (ptesi-perşembe) ve remote olarak çalışıyor. çoğu da 3 haneli m dolarlık şirketler halinde. herkes hayatından memnun ve tr'de çalıştığımız iş temposunun abartısız 10'da 3'ü şeklinde çalışıyorlar. ilk zamanlar bu tempolarla batarız diyordum ama öyle olmuyormuş.

çalışkan insanı ne kadar özgür bırakırsan, katkısı bir o kadar fazla oluyormuş. fyi

Çok güzel özetlemişsiniz gerçekten. 2-3 senedir bu sistem devam ediyor ve herhangi bir çalışana olumsuz etkisi yoksa demek ki böyle çalışılabiliyormuş. insanlara asgari ücret verip haftanın 7 günü öldürecek gibi çalıştırmanın bir anlamı yok bunu yıllardır söylüyoruz. aslında en iyisi küçükte olsa bir işyeri olup kendi işinin patronu olmak. bu aşamadan sonra asgari ücretle çalıştıran ve bir şeyler veriyor gibi küçümseyen gözlerle bakan iş verenlerin ekmeğine yağ sürmeye gerek yok. doğru insanları alırsanız 4 günle çok rahat sistem dönüyormuş demek ki. önemli olan torpille değil çalışanları bulmak.
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1250

View Profile
June 14, 2022, 05:52:42 PM

Ne güzel olur var ya Cheesy
Nestle türkiyedeki çalışanlarına 4.5 güne düşürmüş çalışma günününü. Cuma günü öğleden sonra tatil yapmış. Yavaş yavaş belki de ülkemizde adapte edilebilir. Ama şuanlık çok da yayılacağını sanmıyorum. Bizimkiler daha çok ne koparsak tarzında çalıştırdığı için.
Keşke olsa da daha fazla verim alınacağı kesin bana kalırsa.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Gencecikmen (OP)
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1068

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
June 14, 2022, 08:51:50 PM

Ne güzel olur var ya Cheesy
Nestle türkiyedeki çalışanlarına 4.5 güne düşürmüş çalışma günününü. Cuma günü öğleden sonra tatil yapmış. Yavaş yavaş belki de ülkemizde adapte edilebilir. Ama şuanlık çok da yayılacağını sanmıyorum. Bizimkiler daha çok ne koparsak tarzında çalıştırdığı için.
Keşke olsa da daha fazla verim alınacağı kesin bana kalırsa.

Bugün bu haberi bende gördüm, ülkemizde böyle bir uygulamaya gidiliyor olması bile insanı mutlu ediyor. Umarım giderek ülkemizde bu çalışma modeli yayılır. Böylece çalışanlar hem daha fazla dinlenir hem de daha yaratıcı performanslar sergilerler. Haberi görmeyenler için Nestle Cuma günü 14:00'den sonrası için tatil kararı almış.

Kaynak: https://twitter.com/TurhanBozkurTV/status/1536251021021831169?t=GmxN1ZhcxLew_-N_JWjk-A&s=08

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
June 15, 2022, 06:23:14 AM

Bizde temmuz ayında da asgari ücrete zam gelirse özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler bırakın cuma günü tatil vermeyi haftasonları haksız yere fazla çalıştırmaya çalışabilirler. Zaten yabancı uyruklular asgari ücretin altında da çalışmaya razıyken bizim işçi sınıfımızı zor günler bekliyor o yüzden biz 1 gün ekstra tatil hayaline falan kapılmayalım

xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
June 15, 2022, 10:31:12 AM

Bizde temmuz ayında da asgari ücrete zam gelirse özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler bırakın cuma günü tatil vermeyi haftasonları haksız yere fazla çalıştırmaya çalışabilirler. Zaten yabancı uyruklular asgari ücretin altında da çalışmaya razıyken bizim işçi sınıfımızı zor günler bekliyor o yüzden biz 1 gün ekstra tatil hayaline falan kapılmayalım

Katılıyorum, gelişmiş ülkelerde yeni çalışma düzenleri oluşturmak zor değil ama iş bizim ülkemize gelince rengi değişiyor. Birçok meslekte şu anda asgari ücret ile çalışılıyor hatta asgari ücreti gösterip elden geri parayı alan küçük işletmeler bile mevcut.
Halkımıza il beğenmiyor diyoruz ama 6000 liraya yapılmayacak işi 2000 liraya yapacak binlerce insan var, kayıtsız ekonomi ile bu durumu döndürmeye devam ediyorlar Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███