Bitcoin Forum
May 21, 2024, 09:20:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Neden merkez bankalarına değil bitcoine güveniyorum ?  (Read 249 times)
Bthd (OP)
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
June 10, 2022, 03:50:03 PM
Merited by EFS (2)

Bu konuda defalarca tartışmaya girdim anlatamadım. O yüzden fazla konuşmak yerine tek bir görselle durumu açıklayacağım.

Sadece 2019'dan beri piyasadaki TL miktarı 3 kattan fazla artmış. Aynı sürede maaşınıza 3 kat zam aldınız mı ? Cebinizde bekleyen her kuruş bugün en az 3 kat daha değersiz ve sizin payınızı doğrudan merkez bankaları yönetiminde cebinizden çalınmaya devam ediyor.

Önüme yüzlerce kez aynı seçim şansını verseler hepsinde tercihim BTC. Bir gün çeşitli sebeplerle başarısız olma olasılığı olsa bile BTC, tarafımız belli olsun.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 967

View Profile
June 10, 2022, 03:55:15 PM

TV’ye çıkıp enflasyonla mücadele edeceğiz TL’de durun diyen devlet adamları arka planda darphane çalıştırıyor Grin.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 304

kycfree

View Profile
June 10, 2022, 04:20:47 PM

Çılgınca para basmaya devam edilen bir ortamda ben de açıkçası Türk Lirası'na güvenemiyorum. Bunu yaşayan insanların sayısı da bence gitgide daha da artıyor. İnsanlar parasını dolarda değerlendirmeyi ya da kripto paralarda yatırım şeklinde tutmayı tercih ediyor. Parasını yönetmeyi bilmeyen insanlar da arada kalıp ülkedeki bu curcuna durumun kurbanı oluyorlar. Korumalı mevduat hesabı yüzünden bir sürü insanın parası aslında erimeyi sürdürüyor.

Bu arada Bitcoin bana göre de uzun vade için çok iyi seçim hocam. Sırf getiri için de demeyeyim tabi teknolojisi ve yapısı itibariyle de en mantıklılardan birisi.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Gerceklerisoyleyen
Jr. Member
*

Activity: 149
Merit: 6

AMERİKA

View Profile
June 10, 2022, 05:34:56 PM

Arkadaşa birisi geçen sene 100 bintl lik aldıgı bitcoinin bugun 45000 tl oldugunu anlatsın. 45 bin tl 2 ay sonra 10 bintl olarak alabilirsin eline. Sen btc de durmaya devam et ozaman tl bile btc kıyaslaman tam bir fiyasko tam bir mantık hatası.
SVirusu
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 5

View Profile
June 10, 2022, 06:12:43 PM

Sepet candır. Bu gibi şeyler zaten bilindik şeyler 100-150 yıldır gerçek varlıklar kağıt paraya göre değer kazanır yeni birşey değil. Bugün yeni bir şey gibi konuşmaya gerek yok. Ama birazda fiziksel altın tutun hocam. Öyle bir an gelir ki 1-2 kg külçe altın hayatınızı kurtarır. En kotu takasa girersin. Medeniyetin gittiği bu yolda kendinize bile güvenmeyin.
Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
June 10, 2022, 07:07:04 PM

Arkadaşa birisi geçen sene 100 bintl lik aldıgı bitcoinin bugun 45000 tl oldugunu anlatsın. 45 bin tl 2 ay sonra 10 bintl olarak alabilirsin eline. Sen btc de durmaya devam et ozaman tl bile btc kıyaslaman tam bir fiyasko tam bir mantık hatası.

Türk lirası ile şu anki merkez bankasının ve ekonominin yönetiliş biçimini gördüğümde kıyaslayacağım şeyin bitcoin olamayacağı kesin. Kullanılmış ve çöpe atılmış terlikler filan belki karşılaştırılabilir. 3 senede miktarı 3 katına çıkmış, son gelen sözde önlemler sonucu çok daha fazla basılmak zorunda olan bir para biriminden bahsediyoruz.

Çok istiyorsanız karşılaştırayım sizin için. Türk Lirası 2013 yılında 0,568$ bugün ise 0,058$. Bitcoin 01.01.2013 fiyatı 20$ bugün ise 29.000$. Türk Lirası bizzat kendi merkez bankası tarafından birilerinin çıkarları için yönetiliyor. Bitcoin devletlerden ve her şeyden bağımsız, merkeziyetsiz.

Sepet candır. Bu gibi şeyler zaten bilindik şeyler 100-150 yıldır gerçek varlıklar kağıt paraya göre değer kazanır yeni birşey değil. Bugün yeni bir şey gibi konuşmaya gerek yok. Ama birazda fiziksel altın tutun hocam. Öyle bir an gelir ki 1-2 kg külçe altın hayatınızı kurtarır. En kotu takasa girersin. Medeniyetin gittiği bu yolda kendinize bile güvenmeyin.

Çalışmaya ve kendi paramı kazanmaya başladığım ilk günlerden beri altın alırım. Risk yönetimi önemlidir. Kişisel varlıklarım arasında en küçük payı fiat paralar oluşturuyor (mecburi durumlar için). Türk lirası sadece borç almak, kredi çekmek için kullanıyorum.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
June 10, 2022, 08:17:31 PM

.

Çalışmaya ve kendi paramı kazanmaya başladığım ilk günlerden beri altın alırım. Risk yönetimi önemlidir. Kişisel varlıklarım arasında en küçük payı fiat paralar oluşturuyor (mecburi durumlar için). Türk lirası sadece borç almak, kredi çekmek için kullanıyorum.

Teşekkürler aradığım cevap buydu. Kaybedeceğinizi düşünmüyorum. Altın ve Bitcoin yatırımı yapanlar için konuşuyorum gelecek onlarındır ama sakın tek birini değil elinizde hem altın hem bitcoin olsun. İkiside yeri gelince ne kadar önemli olduklarını gösterecekler size.  Altın mümkünse fiziksel olsun bitcoin ise kendi cüzdanızda olsun.
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1485

View Profile
June 10, 2022, 09:00:56 PM
Merited by Bthd (1)

Maaşıma değil 3 kat, 2 kat bile zam alamadım. Enflasyon ile baş edebileceğim bir noktada duramıyorum. Ne merkez bankasına ne de diğer bankalara güvenmiyorum.
Yıllar geçer, hükümetler değişir, devletler savaşır ve bir şekilde bankada duran paramız buhar olup gidebilir. Değerini kaybetmesin diye dolar ya da altın falan alırsınız ama bir gün bir bakmışsınız bankanın uygulaması çalışmıyor, şubeleri kepenk kapatmış ve patronlar kaybolup gitmiş.
Ama bitcoin her zaman bizimle, bundan 10 yıl sonra da cüzdanınızda duruyor olacak 20 yıl sonra da. Dünyanın neresine gidersem gideyim bir yolunu bulur ve ihtiyaçlarımı bitcoin ile karşılayabilirim Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
June 11, 2022, 08:09:24 AM

Türk lirasına güven kalmadı artık. Ben başta bitcoin olmak üzere ethereum ve bnb için tam bir güven ortamı olduğu düşüncesindeyim. Tabii ki bu düşüncem uzun süreli yapılan yatırımlar için geçerli. Birkaç ay için düşünüyorsanız hiç güvenmeyin sonra değer kaybı olunca üzülmeyin. Zaten birkaç hafta veya ay için hiçbir şeye güven olmaz dünyanın bu kriz durumu içerisinde.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
June 11, 2022, 01:08:18 PM

Türk lirasında durmak büyük risk barındırıyor, bugün araç alış satışlarında bile bazı kişiler enflasyonun önüne geçmek için belirledikleri fiyatlar dolara endeksli oluyor, işin acı yanı da bu işte kendi ülkemizde kendi para birimimize güvenimiz kalmadı, Türk lirası yerine altın veya dolar almak, gücünü korumak gibi görünüyor ülkede, onda da fiziksel dolar almak daha mantıklı bankalar yüzde 10 makas kesiyor bir de,
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
June 11, 2022, 01:24:32 PM

Ben Fed'in başında olsam bastığım ne kadar para varsa hepsini yakar 0.75 faiz arttırım. sonra 1 puan artışa giderim faizleri yüzde 8'e çekerim. kim batar kim kalır kim uçar o zaman görelim. adam gibi ekonomi yok insanlar bedava para kazanmaya alışmış. bas parayı dağıt çekleri herkes köpek coini peşinde koşsun dünyanın haline bak. yap faizleri yüzde 8 çek parayı geri batan batar kalan kalır ne olacaksa olur kalan sağlarda adam gibi kendine çeki düzen verir birdaha açılmaz. ama bu hiçbir zaman olamayacağı için konuşmaya bile gerek yok. çünkü merkez bankaları ekonomide istikrar için çalışır.
Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
June 11, 2022, 05:35:34 PM

Ben Fed'in başında olsam bastığım ne kadar para varsa hepsini yakar 0.75 faiz arttırım. sonra 1 puan artışa giderim faizleri yüzde 8'e çekerim. kim batar kim kalır kim uçar o zaman görelim. adam gibi ekonomi yok insanlar bedava para kazanmaya alışmış. bas parayı dağıt çekleri herkes köpek coini peşinde koşsun dünyanın haline bak. yap faizleri yüzde 8 çek parayı geri batan batar kalan kalır ne olacaksa olur kalan sağlarda adam gibi kendine çeki düzen verir birdaha açılmaz. ama bu hiçbir zaman olamayacağı için konuşmaya bile gerek yok. çünkü merkez bankaları ekonomide istikrar için çalışır.

Hangi paranın yakılmasından bahsediyorsun dostum ? Sadece pandemi başladığından beri basılan para şu an dolaşımdaki doların %40'ına yakın. Ve bu paranın kime nasıl dağıtıldığını hangi sektöre yada kimlere ne oranda verildiğini biliyor olsalar bile geri istediklerinde ayakta kalabilecek bir tane bile şirket kalmaz. Halka dağıtılan çekler TL hesabı yapanlara çok gelmiş olabilir ama hiç kimse toplam varlığının %40'ına yakın çek almadı. Parayı basarken bu dağılımı adil yapmayanların yakmak için geri çağırdığında da adil davranacağını düşünmek fazla iyimserlik olur.

Sorun para basılması değil, sorun basılan paranın adil dağıtılmaması. Örneğin bugün bir şekilde bitcoin miktarını 42 milyona çıkarsak herkes elindekinin iki katına sahip olur. Ancak merkez bankaları bu şekilde çalışmıyor. Bitcoinin en büyük özelliği arzının sabit olması değil, adil olması.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
June 11, 2022, 07:30:56 PM

Maalesef merkez bankaları sadece emisyonu arttırıp düşük faizle kredi çekmemize yarıyor başka da hiçbir işe yaramıyorlar. Değer saklama aracı olarak değil, tamamen borçlanma aracı olarak kullanacaksanız fiat paralar çok iyi opsiyonlar. Harcama yaparken de zorunlu olarak fiat para kullanıyoruz Türkiye'de yasak çünkü başka şey kullanmak. Ama değer saklamak için en iyi DİJİTAL opsiyon hala Bitcoin. Hep de Bitcoin kalacak. Altın endeksli para çıkmadıktan sonra anlamı yok.
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
June 11, 2022, 07:38:25 PM

Ya bu Fed covid krizinde havadan para bastımı bastı covid krizinde ne kadar para bastıysa hepsini yaksın faizleri yüzde 8 yapsın Abd enflasyonu yüzde 8. Gorelim kardeşim bizde ekonomi mi batar ucarmıyız ne olacaksa olsun bedava para basıp fantazi yapıyorlar borsalarda spekulasyonlar falan bunlarıı Yapabilir mi hayır Fed bırakın para yakmayı önümüzdeki 10 sene boyunca her saniye para basacaktır. Ya o zaman biz neyi tartışacağız kardeşim. 100 yıl önce Petrol 30 centti şimdi 130 dolar varili. O halde yapacak ne var kredili konut arsa yatırımları altın gümüş değerli şirketlere bir miktar para yatırın birazda nakiti faize koyulabili. Daha mantıklı fikri olan varsa söylesin.
SVirusu
Jr. Member
*

View Profile
June 11, 2022, 07:48:09 PM

Ya kardeşim petrol olmuş 130 dolar hammadde maliyetleri artış daha da artacak bakın görün önümüzdeki yıllarda petrolün 200 doları geçtiğini bakırın 5 doları aştığını gorcez siz FED'in para yakacagına inaniyormusunuz bakın 1 veya 2 yıl piyasalara para vermezler suni bir kaç kriz olur fiytlar biraz düşer sonra bol bol para basarlar 3-4 yıl sonra herşey iki katına çıkar. Yani başlığı açan arkadaş dogu söylüyor ama yanlış konuştuğu şey şu bir kere ne olursa olsun isterse hiperenflasyon olsun malı alırken açın gragine bir bakın. Ben bitcoin alacağım Fed para basıyor merkez bankaları coşuyor diyip 70 binden 50 binden alırsanız 2-3 sene terlersiniz sonra yine zararınız çıkar ama o 2-3 sene bankalar kredi vermez paraya sikisirsaniz ne olacak kardeşim. Sen merkez bankası falan misin. Paraya sıkışınca para falan mı basıyorsun. Paraya sıkışınca 50 binden aldığını 15 bin dolardan satarsın kardesim. gerek yok. ozetle sıraya koyuyorum
Kredili konut Altın Arsa Hisse Bitcoin denenebilir. Burada enflasyonda kredili konutun üstüne birşey tanımam .İyi günler efendim.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 1255

View Profile
June 12, 2022, 11:37:17 AM

Merkez bankalarının ürettiği kağıt paralarda bir karşılık yok tamamen borçlanmayla dönen bir döngü daha öncesinde bir altın stardartı olsa da artık bir bağ kalmadı ve havadan istedikleri gibi para basabiliyorlar böyle bir sisteme neden güveniyim. Birde tamamen şeffaf, düşük ücretli transferler yapabildiğimiz ve tamamen merkeziyetsiz bir sistem varken, asıl merkez bankaları balondur bu benim gözümde. Her zaman tercihim Bitcoinden yana olacaktır.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
June 12, 2022, 12:00:58 PM

Ya kardeşim petrol olmuş 130 dolar hammadde maliyetleri artış daha da artacak bakın görün önümüzdeki yıllarda petrolün 200 doları geçtiğini bakırın 5 doları aştığını gorcez siz FED'in para yakacagına inaniyormusunuz bakın 1 veya 2 yıl piyasalara para vermezler suni bir kaç kriz olur fiytlar biraz düşer sonra bol bol para basarlar 3-4 yıl sonra herşey iki katına çıkar. Yani başlığı açan arkadaş dogu söylüyor ama yanlış konuştuğu şey şu bir kere ne olursa olsun isterse hiperenflasyon olsun malı alırken açın gragine bir bakın. Ben bitcoin alacağım Fed para basıyor merkez bankaları coşuyor diyip 70 binden 50 binden alırsanız 2-3 sene terlersiniz sonra yine zararınız çıkar ama o 2-3 sene bankalar kredi vermez paraya sikisirsaniz ne olacak kardeşim. Sen merkez bankası falan misin. Paraya sıkışınca para falan mı basıyorsun. Paraya sıkışınca 50 binden aldığını 15 bin dolardan satarsın kardesim. gerek yok. ozetle sıraya koyuyorum
Kredili konut Altın Arsa Hisse Bitcoin denenebilir. Burada enflasyonda kredili konutun üstüne birşey tanımam .İyi günler efendim.

Hisseler bitcoinden daha değerli mi sizin gözünüzde hocam? Eğer yurtdışından alıyorsanız hisseleri bir şey diyemem ama kastettiğin borsa İstanbul ise yanılıyorsun. Türk lirasının değer kaybettiği her an senin hissen de değer kaybediyor o yüzden hisse işine girecekseniz global piyasalardaki hisseleri deneyin veya onlardan oluşan bir fona yatırım yapın. Bana göre Bitcoin şu an güvenilecek limanlardan başlıca olanlarından.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 967

View Profile
June 12, 2022, 12:14:28 PM
Last edit: June 13, 2022, 09:31:45 AM by Lachrymose

Ya bu Fed covid krizinde havadan para bastımı bastı covid krizinde ne kadar para bastıysa hepsini yaksın faizleri yüzde 8 yapsın Abd enflasyonu yüzde 8. Gorelim kardeşim bizde ekonomi mi batar ucarmıyız ne olacaksa olsun bedava para basıp fantazi yapıyorlar borsalarda spekulasyonlar falan bunlarıı Yapabilir mi hayır Fed bırakın para yakmayı önümüzdeki 10 sene boyunca her saniye para basacaktır. Ya o zaman biz neyi tartışacağız kardeşim. 100 yıl önce Petrol 30 centti şimdi 130 dolar varili. O halde yapacak ne var kredili konut arsa yatırımları altın gümüş değerli şirketlere bir miktar para yatırın birazda nakiti faize koyulabili. Daha mantıklı fikri olan varsa söylesin.

biz yıllardır bu piyasadayız, şu forumda okumadığımız post yok. bu işin manyağıyız, yatsı vakti bitcoin'le yatıp imsakta bitcoin'le kalkıyoruz, boş vakitlerimizde satoshi'nin ensesine üflüyoruz, gelmiş bitcoin 50k diyosun.

sence biz bi malın hem şimdiki, hem de gelecekteki ederini bilmiyo muyuz? biz zaten malı şimdiki ederinden alıp gelecekteki potansiyeline yatırım yapıyoruz. ortada 13 yıllık istatistiklerle kanıtlı çok sağlam döngüler var. bunu temel analizle birleştirip yaptığımız analizi güncel finans siteminin enflasyonist ve değersiz yapısıyla birleştiriyoruz.

bahsettiğin kredili konut zaten kaldıraçlı işlemlere girer, olmayan parayla yapılır. biz spot piyasada varolan, yıllar boyu ihtiyacımız olmayacak parayla bitcoin'e yatırım yapıyoruz. 15-23k arası güzel alım fırsatı mesela.

sonradan gelen edit: daha simdiden 24k goruldu, 15-23k tahminimi wma200’un de altina cekerek sene sonu 9-18k diyorum. daha inecek yol var. cok daha ucuza btc sahibi olunabilir. asil rakami sene sonu gorucez.
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
June 12, 2022, 02:27:49 PM

Çünkü merkez bankası istediği an istediği parayı basarken, bitcoinde bu mümkün değil. Bitcoinde blok başına verilen ödül bellidir ve bu oran belirli süreliğine sabittir. bu oranın değişeceği zamanda oran yarı oranında düşerek sistemin ödülü daha da azalır ve piyasaya giren bitcoin miktarı azalır. bu yüzden bitcoini tercih ederim merkez bankasına güvenmem bende.
mandown
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1292

View Profile
June 15, 2022, 08:06:10 AM

Merakımdan soruyorum. Bizim bu sınırsız basılan tl miktarı nasıl dağıtılıyor? Kimin cebine giriyor? Birde bu paralar nasıl geri toplanacak vergi alınıp vergiler mi yakılacak faiz desen çözüm değil.

Çok saçma salak bir durum oluşmaya başladı resmen shtcoin gibi basıyoruz.

Sanırım seçime kadar besleyebileceklerini besleyip zenginler ve fabrikalar batmasın diye doları olabildiğince yukarı çekecekler...

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████