Bitcoin Forum
May 10, 2024, 09:51:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ve düşüşleri  (Read 322 times)
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
June 25, 2022, 11:57:15 AM

Bir sonraki yarılanmaya kadar pek bir şey beklemiyorum, arada suni yükselişler gelebilir fakat Fed'in uyguladığı sıkı para politakası ve faiz artırımlarından dolayı btc ve stokmarkette satış baskıları devam edecektir. Fedin uyguladığı bu politakalar belli bir süreye kadar gidebilir ama bununda bir sonu olacaktır. Bu süreçte varlıklar ucuz olacağı için kısmi alımlar yapılabilir bir sonraki yarılanma için bekletilebilir. Piyasa gelişmelerine göre fırsat alım-satımları yapılabilir.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
1715377916
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715377916
Reply with quote  #2

1715377916
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715377916
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715377916
Reply with quote  #2

1715377916
Report to moderator
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
June 25, 2022, 01:26:58 PM

Dibin neresi olduğunu içerdeyken göremiyoruz. Ancak sert yükselişlerden ya da ATH'lerden sonra geriye bakıp "aaaa orası dipmiş demek ki" denebiliyor maalesef... İşin uzmanları bile yanılabiliyorlar sonuçta. Teknik göstergelerin de artık çalışmadığı dönemlerdeyiz. Piyasa da zaten bir süredir haberlere endeksli olarak yükselip/düşüyor. Ben şu içinde olduğumuz dönemi yeni bir akümülasyon olarak görüyorum. BTC de altlar da yükselmek için çabalıyorlar. Korku endeksi de dibi gördü ve yukarı doğru kıpırdanmalar var. ABD enflasyonu biraz gerilerse, DXY tarafında da 100 seviyesinin altı görülürse; önümüzdeki ay için daha umutlu olabiliriz.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
June 26, 2022, 06:26:09 PM

Dibin neresi olduğunu genelde uzaktan ve dip çoktan gelip geçmişken görür çoğu insan. Ama benim için 2 büyük kriter var birinci pi top, eğer pi top ta geçmiş dipler zorlanmadıysa daha dibe vardır. İkincisi ise doğrudan küresel ekonomik durum. Kıymetli DXY, gelişmiş ülkelerde bile yüksek enflasyon ve değerli dolar var. Faizler artıp duruyor. Şu ortamda Bitcoin spekülasyonlarına girilmez. Yani short ya da dip beklenir bir köşeye çekilerek.
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 970
Merit: 292

View Profile
June 26, 2022, 06:56:36 PM
Merited by EFS (2)

Bu grafik bize halving öncesinde alım yap 1 - 1,5 yıl bekle diyor.

Her boğa öncesi; bitcoin balondur patlayacak, lale çılgınlığıdır solacak, "şu ülke yasakladı, bu ülke engelledi" diye piyasayı manipüle ederek, kriptoya fud yayarak milletin elinden almayı öyle bir güzel başarıyorlar ki.

6-7 yıldır bu piyasadayım. Çevremde daha kıdemli arkadaşlarım var. Ayı sezonunda bu korkuyu hepimize yaşattılar!
Diyeceğim o ki; 80 dolarlara düşen ethereum'u almaya elimiz korktu resmen!
Piyasa bitti, sıfırlanıyor diye izledi millet!

Emin olun arkadaşlar, bu senaryonun benzerini yaşatmadan boğayı getirmezler. Bu çark bu şekilde işliyor.
Henüz döngü tamamlanmadı. Biraz daha sabır.
Ölü kedi sıçramaları henüz bitmiş değil.
Dibi tutturmak zor olsa da çok güzel alım fırsatları olacaktır.

Bitcoin, ethereum, sair coinler şu fiyatın altına düşmez diyenlere de pek kulak asmamak gerek.
Aşırı riskli bu piyasada olmazlar oluverir.

.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
June 26, 2022, 07:08:25 PM

Bu grafik bize halving öncesinde alım yap 1 - 1,5 yıl bekle diyor.

Her boğa öncesi; bitcoin balondur patlayacak, lale çılgınlığıdır solacak, "şu ülke yasakladı, bu ülke engelledi" diye piyasayı manipüle ederek, kriptoya fud yayarak milletin elinden almayı öyle bir güzel başarıyorlar ki.

6-7 yıldır bu piyasadayım. Çevremde daha kıdemli arkadaşlarım var. Ayı sezonunda bu korkuyu hepimize yaşattılar!
Diyeceğim o ki; 80 dolarlara düşen ethereum'u almaya elimiz korktu resmen!
Piyasa bitti, sıfırlanıyor diye izledi millet!

Emin olun arkadaşlar, bu senaryonun benzerini yaşatmadan boğayı getirmezler. Bu çark bu şekilde işliyor.
Henüz döngü tamamlanmadı. Biraz daha sabır.
Ölü kedi sıçramaları henüz bitmiş değil.
Dibi tutturmak zor olsa da çok güzel alım fırsatları olacaktır.

Bitcoin, ethereum, sair coinler şu fiyatın altına düşmez diyenlere de pek kulak asmamak gerek.
Aşırı riskli bu piyasada olmazlar oluverir.

Keşke tekrar 80 dolara düşse de bir alsak Ethereum, bu sektörün en öncü altınlarından birisidir kendileri, birileri korkarken birileri yüklü alıyor ve bugün onlar zengin devam ediyor, biz uzaktan kaçırdığımız fırsatları anlatmakla yetiniyoruz, Bitcoin Ethereum ve diğer altcoinler için mutlaka bir düşüş olacağını düşünüyorum halvinden önce,
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
June 28, 2022, 01:37:37 PM

Keşke tekrar 80 dolara düşse de bir alsak Ethereum, bu sektörün en öncü altınlarından birisidir kendileri, birileri korkarken birileri yüklü alıyor ve bugün onlar zengin devam ediyor, biz uzaktan kaçırdığımız fırsatları anlatmakla yetiniyoruz, Bitcoin Ethereum ve diğer altcoinler için mutlaka bir düşüş olacağını düşünüyorum halvinden önce,

2 sene önce miydi neydi ETH 80 doları görmüştü. Piyasaya 2017 girişli olmama rağmen ben bile tereddüt ettim. Halbuki 1400 dolardan düşmüş işte alsana 80'den! Yok alamadım... BTC, ETH ya da X bir kripto için, düşüşler hep insanları ürkütüyor maalesef. Alım fırsatı olduğunu çok azımız tahmin edebiliyor. Çünkü olumsuz örnekler de çok var piyasada... Bence BTC ve ETH için olumsuz düşünmeden toplamak lazım. Luna değil sonuçta bunlar. Risk var ama en minimum haliyle var.
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1078

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
July 28, 2022, 12:33:11 PM

Geçen gün yine ekonomi başlığında bir arkadaşımızın 2018 yılında açtığı "50 bin dolardan btc alanlar üzülmesin yine yükselecektir" başlığı aslında bugünkü şu an ki bu başlık içinde yazdığımız birçok şeye cevap veriyor. Ya da bana öyle geliyor.

MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1199

View Profile
July 28, 2022, 10:02:32 PM

Her dönem şurdan şunu şu fiyata alanlar diye konuşuluyor ama her zamanda  o fiyat geçiliyor belli bir süre bekledikten sonra, her yeni bir dönemde yeni zirveler oluyor, 2017 de 20k küsürlerden bitcoin alanlar vardı, şimdide 60k küsürlerden alanlar var bekledikten sonra her türlü kar edeceklerini düşünüyorum çünkü piyasanın yapısı bu.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
ZekiBeyy
Hero Member

Merit: 883

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
July 29, 2022, 11:44:41 AM

FED'in parasal sıkılaşmaya gitmesiyle piyasalardan nakit çıkışı oluyor ayrıca bazı kripto paralardaki olumsuz olaylar piyasanın düşmesine ivme kazandırdı. Düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirmek lazım yani krizi fırsata çevirmek böyle bir şey oluyor fakat insanlar sürekli düştüğü için bir türlü nereden alım yapmalıyım sorusunu düşünüyorlar ve bir türlü alım yapamıyorlar. Arkadaşlarında dediği gibi bir malı alırken kazanırsınız, benim arkadaşlara tavsiyem bu başlıktaki faydalı yorumları iyi değerlendirmeleri olacaktır hiç bir şey bilmeseniz bile buradaki iyi yorumdan kendinize çıkarım yaparsanız arkadaşlarında dediği gibi bir kaç sene sonra çok farklı bir kazanç ile karşılaşabilirsiniz. Son olarak Alırken ve satarken sabırlı olmayı bilin.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
July 29, 2022, 02:08:19 PM

Her dönem şurdan şunu şu fiyata alanlar diye konuşuluyor ama her zamanda  o fiyat geçiliyor belli bir süre bekledikten sonra, her yeni bir dönemde yeni zirveler oluyor, 2017 de 20k küsürlerden bitcoin alanlar vardı, şimdide 60k küsürlerden alanlar var bekledikten sonra her türlü kar edeceklerini düşünüyorum çünkü piyasanın yapısı bu.

Borsa da da genelde vardır, Bitcoin dünyasında da genelde duyuyorum. Eğer temeli sağlamsa bir projenin hissesi veya coini adına ne derseniz deyin aldığınız lotlar, zirveden bile alsanız mutlaka eski zirvesini bir gün geçiyor. Bu yüzden sabırlı olmak gerekiyor ya. Panik yapanların dünyası değil burası. Burası sabırlı olanların kazanabileceği bir dünya. İnanın çok denedim ve al-sat yerine sabırlı olmak daha kazançlı
MK-74
Legendary
*

Merit: 1199

View Profile
July 29, 2022, 08:37:35 PM

Borsa da da genelde vardır, Bitcoin dünyasında da genelde duyuyorum. Eğer temeli sağlamsa bir projenin hissesi veya coini adına ne derseniz deyin aldığınız lotlar, zirveden bile alsanız mutlaka eski zirvesini bir gün geçiyor. Bu yüzden sabırlı olmak gerekiyor ya. Panik yapanların dünyası değil burası. Burası sabırlı olanların kazanabileceği bir dünya. İnanın çok denedim ve al-sat yerine sabırlı olmak daha kazançlı

Yaa zaten yatırım fonlarını biraz örnek almak yeterli adamlar asla kısa dönemli düşünmüyorlar bir şey alırken, aldıklarını minimum 5 yıl olarak düşünüyorlar, biz bugün alak 1 hafta sonra 10x yapsın paramızı hemen katlayalım, böyle bir dünya varsa bizde gelelim ama yok. Sabır abi, sabreden kazanacak ben inanıyorum.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
July 30, 2022, 10:34:36 AM

Yaa zaten yatırım fonlarını biraz örnek almak yeterli adamlar asla kısa dönemli düşünmüyorlar bir şey alırken, aldıklarını minimum 5 yıl olarak düşünüyorlar, biz bugün alak 1 hafta sonra 10x yapsın paramızı hemen katlayalım, böyle bir dünya varsa bizde gelelim ama yok. Sabır abi, sabreden kazanacak ben inanıyorum.
Hemen 10 kat artsın diye düşünenler de genelde tokatlanıyor. nasıl tokatlanıyor çiftlikbankla, sütbankla, tokatcoin ile (gospodin kulakları çınlasın) bu tokatları yiye yiye akıllanıyoruz. bir kere borsa yatırımdır, siz bir şirkete ortak oluyorsunuz böyle bakmanız lazım. bitcoinde de değerleneceğine inandığını projelere erken yatırımcı olarak girmek ve para kazanmak istiyorsunuz . bence de bu işin anahtarı sabır etmekte.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: