Bitcoin Forum
May 21, 2024, 01:07:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Doktora Yeterlilik Sınavı  (Read 205 times)
Gencecikmen (OP)
Legendary
*

Activity: 994
Merit: 1090

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
June 24, 2022, 10:06:23 PM
Merited by EFS (8), xzone (2), DdmrDdmr (1), SUPERSAIAN (1), Lachrymose (1), meser# (1)

Bugün 2010 yılında liseyi yeni bitirip girdiğim bölüme sabah kalkıp doktora yeterlilik sınavına girmeye gittim. Bölümden içeri girdiğimde telefonu teslim edip lisansta bolca anılarımın olduğu sınıflardan birinde yeri mi aldım. İlk başta saat 11:00'de yazılı sınava girdim. Sınav 12:30'a kadar sürdü. 1 buçuk saat boyunca 5 farklı hocadan 5 farklı kağıttaki soruları cevaplamak için boğuştum. Arkasından bölüm önündeki çardakta hocalar ile yemek yenildi. Sonra tekrar 14:00'de bekleme alanına geçip ismimin okunmasını bekledim ve ismim okunduğunda 5 tane hocanın bulunduğu jüri odasına gittim. Sözlü sınavda hocalar sordukça teoriler, metotlar ve konseptler havada uçuştu. Bir şekil hepsine cevap verdim ve big boss bölüm başkanı sorular sormaya başladı. Beynim hızlı bir karar aldı ve bildiğim tüm bilgileri yığmaya başladım. Sonra yeniden bekleme salonu ve yeniden adım okundu. Odaya girdim ve hocalar kararı açıkladı: "Oy birliği ile doktora için yeterli bulduk".

Akademinin en zor sınavını geçmiş ve doktora için tez yazmak için yeterli bulundum. Artık önümde 6 ay içinde tez önerimi sunmak ve akademi de adım adım ilerlemek. Eğer forumda akademi alanında ilerlemeyi planlayan varsa diye deneyimimi aktarmak istedim.

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1066

View Profile
June 25, 2022, 05:09:39 AM

Hocam hayırlı olsun doktora bir adım öte benim için önce yüksek lisans yapmayı düşünüyorum buna da işim müsade etmiyor eğer bir gün işim müsaade edecek olursa mutlaka 2 senemi ayırıp yüksek lisansı bitireceğim doktora bitirmesi de dert yakın arkadaşlarımdan birisi doktorasını yapmıştı kadro açılmadığı için polisliğe gelmişti ve 28 yaşında bunları gerçekleştirmişti dr unvanlı polis memuruyla çalışmıştık işte Türkiye’de saçma düzen

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
püsür
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 675

View Profile
June 25, 2022, 07:53:34 AM

Tebrikler hocam. Doktora yeterlilik sınavı her zaman büyük başarıdır. Benim lisans döneminde en çok hatırladığım şeylerden biri hocaların normal ders anlatırken bir konuya dikkat çekmek için 'bakın bunu doktora yeterlilik sınavında sorduk, bilemediler' travmasıdır. Normalde uyuyor durumdayken bi anda uyandıran bi olaydı bu. Benim de bölüm ve okul arkadaşlarımdan doktora yapanlar oldu ve oluyor. Olması gerektiği gibi ayrı bir seviye olduğunu dışarıdan bile anlayabiliyorum. Umarım istediğiniz gibi bir tez süreci ve kariyere ulaşabilirsiniz. Akademide sanırım en kötü olay insan faktörü. Kavgalar, yalanlar, ayak kaydırmalar maalesef akademik dünyadan eksik olmuyor. Umarım sizin böyle dertleriniz olmaz.
meser#
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 959

View Profile
June 25, 2022, 11:53:47 AM

Hayırlı uğurlu olsun hocam öncellikle. Bende yeni bir lisans mezunu olarak amerikada hayatıma devam ederken yüksek lisansı orada yapmayı düşünüyorum. Daha da ilerletip belki ileride Türkiye'ye dönmeyi düşünürsem mezun olduğum okulun mezun olduğum bölümünde akademisyenlik yapmayı istiyorum. İstiyorum ki bu ülkede hiç yoktan bir değişimin parçası böyle olunabilir diye düşünüyorum. Gelecek nesilleri eğiterek. Başka yolu yok eski nesilin bize bıraktığı bu dünyada birşeyleri değiştirmek develere hendek atlatmaktan çok daha zor.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 632

View Profile
June 25, 2022, 04:03:16 PM

Önce tebrik ederek başlayayım sözüme. Form arkadaşlarından birinin böyle güzel bir haberle bizi mutlu etmesi gerçekten hoş. Başarılarının devamını diliyorum. İnşallah Profluğunun haberini de buradan verirsin.

Ben yüksek okulu fazla yükseltemedim ama iki oğlumu okuttum. Biri bitirdi diğeri de son sınıfa geçti. İnşallah onlarda bu şekilde bir çaba içine girerler.

Konu doktora olunca aklıma gelen bir temel fıkrasını affınıza sığınarak paylaşayım. Gülmek her zaman güzeldir.

Doktora Veriyor

Temel'in karısı Fadime köydeki doktor ile işi pişirmişler. Bu durum köydeki herkesin dilinde, yalnız Temel bilmiyor. Kimse de korkudan Temel'e durumu açıklayamıyor. Köylü durumu Temel'e nasıl anlatırız diye kara kara düşünürken Tursun "merak etmeyun uşaklar ben Temel'e söylerum" demiş... Akşam kahveye gitmiş. Temel bir köşede çayını içiyor... Tursun Temel'i görünce yüksek sesle sormuş: - "Ha Temel uşağum, senin Fadime ne zaman profesör oluyor?" Temel: - "Tursun benim karı okumayı yazmayı zor söker. Profesör olmak kim o kim?" - "Ne bileyim" der Tursun; "Köyde herkes Fadime doktora veriyor diyor da..."

https://www.facebook.com/152406238191220/posts/152415101523667/

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
eightdots
Hero Member

Activity: 784
Merit: 708

View Profile
June 26, 2022, 09:54:50 AM

Hayırlı uğurlu olsun. Tez sürecini de kolaylıkla anlatırsınız umarım. Benim de hedefim akademisyenlikti birçok şartı halihazırda sağlıyorum. Farklı bir hedefe yöneldim eğer o hedef olmazsa akademik hedefe devam edeceğim. Umarım her şey gönlünüze göre olur. Üniversite gencine şekil veren son basamak akademisyendir. O yüzden bu mesleğin değeri paha biçilemez. Her şey gönlünüzce olsun.

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
June 26, 2022, 05:08:30 PM

Hayırlı uğurlu olsun. Bir an önce doktor ünvanını almanız dileğiyle bu tez sürecini en hızlı şekilde atlatırsınız inşallah. Akademisyenlik en nezih olması gereken meslek dallarından birisi ama bu dalların içinde sağlıkçılar ile birlikte en az saygı gösterilen mesleklerden birisi olmuş. Doktora ünvanını kazandıktan sonra inşallah güzel bir üniversiteye atanırsınız.
Gencecikmen (OP)
Legendary
*

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
June 26, 2022, 06:35:16 PM

İlk başta @EFS @Retro Harmony @eightdots @verbakalim @meser# @püsür @RaltcoinsB forumdaşlar iyi dilekleriniz ve tebrikleriniz için teşekkür ederim. @RaltcoinsB ben de iş ile beraber götürmeye çalışıyorum doktorayı gerçekten inanılmaz derece de zorlayıcı bir durum. İş sebebi ile belli dönemlerde doktorayı bırakmayı düşündüğüm çok oldu. Maalesef ülke öyle bir hal aldı ki dayın yoksa doktora yapsan bile kadron açılmıyor, kendimi bu kadar zorlayarak doktora yapıyoruz ama kadro büyük ihtimalle siyasi bir değişiklik olmazsa dayım olmadığı için ve farklı bir siyasi düşüncede olmam sebebiyle bana da açılmayacak.

Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
June 26, 2022, 07:10:38 PM

Güzel başarınızı kutlarım. zor olanı başarmışsınız bir de hem çalışıp hem okumak, özellikle doktora gibi bir ünvan için çalışmak hiç kolay değildir. bir de siz burs bulursunuz çalışmaya gerek kalmaz herhalde. böyle akademik yükselişlerde kendinizi derslere vermek zorundasınız. Bunu da ancak doktora bursu falan sağlar çalışarak doktora çok zor olur.
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1485

View Profile
June 27, 2022, 06:02:45 AM

Öncelikle tebrik ederim, bu ülkede akademik alanda ilerlemek oldukça zor. Benim de bunu yapmak için çaba harcayan ve yapan arkadaşlarım var, ömürlerinden ömür gittiğini defalarca gördüm. Sistem her zaman önünüze farklı bir engel çıkartıyor ama bir şekilde bu engelleri çözüyorsunuz.
Akademik kadroda yer aldıktan sonra her şey daha kolay olacak, önemli olan bu aşamayı atlatabilmek.
Bir de isminizin önüne Dr. koymak büyük bir hava ve keyif oluyor Smiley

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Gencecikmen (OP)
Legendary
*

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
June 28, 2022, 09:04:28 PM

@Red Pie @xzone @SUPERSAIAN ve @Lachrymose forumdaşlara tebrikleri ve iyi dilekleri için teşekkür ediyorum. @Red Pie hocam doktorada iyi bir burs TÜBİTAK bursu, çalışmadan okumanızı sağlayacak burs imkanı sağlıyor. TÜBİTAK bursları da bizlere çıkmaz. YLSY bursu var bir de, o en mükemmel burs, Antalya'da limonun kilosu kaç lira diye sorup elediler.

kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
June 29, 2022, 01:55:49 AM

@Red Pie @xzone @SUPERSAIAN ve @Lachrymose forumdaşlara tebrikleri ve iyi dilekleri için teşekkür ediyorum. @Red Pie hocam doktorada iyi bir burs TÜBİTAK bursu, çalışmadan okumanızı sağlayacak burs imkanı sağlıyor. TÜBİTAK bursları da bizlere çıkmaz. YLSY bursu var bir de, o en mükemmel burs, Antalya'da limonun kilosu kaç lira diye sorup elediler.

Bu nasıl bir eleme sistemidir, Antalya’da limonun kilosunu sorum mülakat mı yapılırmış, Türkiye’de gerçekten bazen mülakat sorularını duyup kaşının altında göz var diye elediklerini duyunca bir an önce artık bu sisteme son vermeleri gerektiğini bağıra bağıra söylemek istiyorum,
Gencecikmen (OP)
Legendary
*

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
July 01, 2022, 08:25:01 AM

Bu nasıl bir eleme sistemidir, Antalya’da limonun kilosunu sorum mülakat mı yapılırmış, Türkiye’de gerçekten bazen mülakat sorularını duyup kaşının altında göz var diye elediklerini duyunca bir an önce artık bu sisteme son vermeleri gerektiğini bağıra bağıra söylemek istiyorum,

Maalesef hocam ülkemizde ki mülakat sistemi kendi yetersiz ve kalitesiz adamlarını almak için mükemmel bir ortam sağlıyor. Kendi adamını almak için benim alanımla hiç ilgisi olmayan hatta tahminimce ziraat mühendisliğinin mülakatında bile sorulmayacak böyle sorular sorabiliyorlar. Liyakatsız kişiler bu bursları alıp dolaşırken biz de bir yandan doktora yapmaya çalışıp bir yandan çalışarak hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1050
Merit: 623

View Profile
July 03, 2022, 09:35:51 AM

Hocam sizi çok tebrik ederim. Akıllı bir adam olduğunuz zaten bu forumu kullanmanızdan belli oluyor. Türkiye’de siyasi görüşünü bir kenara bırakırsak bu forumu araştırıp bir şekilde bulan insana ben akıllı derim. Doktoranızda ve sonrasında, daha sonra da akademik kariyerinizde size başarılar diliyorum hocam.
verbakalim
Hero Member

View Profile
July 03, 2022, 02:16:48 PM

Ülkedeki en büyük kusur şu anda liyakat ile bir yere gelmeye çalışanların tamamını atanan birinin değerlendiriyor olması. Yakında çalıştığım kurumda sınav var. Tabiki komisyon kurulacak mülakat için. Ve sürpriz. Tamamı atanmış hemde hiç bir sınava girmeden gelen süpermenler. Yıllar önce bir sınava girdim. Bana sorulan soru için 5 haftalık eğitimden döneli 1 hafta olmuştu ve sözlü sınavda adamlar beni yetersiz gördüler. Almış olduğum eğitim o zaman için yaklaşık 125 bin dolar civarıydı. Tabiki tamamı boşa gitti. Aldığım eğitimi kullanamadım bile.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
W Jr.
Copper Member
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1000

View Profile
July 03, 2022, 06:46:21 PM

Geleceğinizi hazırlandığınızı düşünün ve size kadro açılmazsa bile muhtemelen bir kaç sene sonra boşalabilecek kadrolara en kuvvetli adaylardan birisi olduğunuzu düşünüp içinizi rahatlatın.Bu süreçte mümkünse başka bir işiniz de olsun ve ünvana kadro atamanız gerçekleşene kadar en azından ihtiyaçlarınızı rahatça karşılayın.Tebrik ederim sizi çok güzel bir başarı elde etmişsiniz.Umarım devamını getirirsiniz sevgili dostum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
Gencecikmen (OP)
Legendary
*

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
July 12, 2022, 08:48:12 PM

@Phoenix Anka @verbakalim @W Jr. ilk başta iyi dilekleriniz ve tebrikleriniz için teşekkür ederim. @verbakalim hocam iş yerinizde gireceğiniz sınav için şimdiden başarılar diliyorum umarım atanmış süpermenleri alt edersiniz. 

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1066

View Profile
July 13, 2022, 05:14:04 AM

Ülkedeki en büyük kusur şu anda liyakat ile bir yere gelmeye çalışanların tamamını atanan birinin değerlendiriyor olması. Yakında çalıştığım kurumda sınav var. Tabiki komisyon kurulacak mülakat için. Ve sürpriz. Tamamı atanmış hemde hiç bir sınava girmeden gelen süpermenler. Yıllar önce bir sınava girdim. Bana sorulan soru için 5 haftalık eğitimden döneli 1 hafta olmuştu ve sözlü sınavda adamlar beni yetersiz gördüler. Almış olduğum eğitim o zaman için yaklaşık 125 bin dolar civarıydı. Tabiki tamamı boşa gitti. Aldığım eğitimi kullanamadım bile.

Türkiye’de genel sorun bu en fazla liyakatsizlik yaşayan kurumlardan birinden çalıştığım için sizi çok iyi anlıyorum mesleki sınavdan 100 üzerinden 93 alan adamı mülakatta yetersiz görüp elemişlerdi hemde Türkiye 1. olan bir abimizdi öte yandan yazılıda 6000. olan adamı mülakatta üstün başarıyla geçirmişlerdi işin özeti kullanılacak adamlar alınıyor idealistler tü kaka yapılıyor

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
verbakalim
Hero Member

View Profile
July 15, 2022, 07:49:03 AM

Türkiye’de genel sorun bu en fazla liyakatsizlik yaşayan kurumlardan birinden çalıştığım için sizi çok iyi anlıyorum mesleki sınavdan 100 üzerinden 93 alan adamı mülakatta yetersiz görüp elemişlerdi hemde Türkiye 1. olan bir abimizdi öte yandan yazılıda 6000. olan adamı mülakatta üstün başarıyla geçirmişlerdi işin özeti kullanılacak adamlar alınıyor idealistler tü kaka yapılıyor
Öncelikle yapmış olduğunuz yazım hatasını ele alarak oradan gidelim. Sınav 100 üstünden 93 almak gayet normal. Ama iş torpile gelince 100 üstünden 6000 almak gerçekten muhteşem oluyor ve hemen işe alınıyorsunuz.  Grin. Aslında yazılıda 60 almıştır ama bu kişi sözlüde aldığı bu puan yeterli gelmediğinden biraz artırılmış o kadar.

Önümüzdeki ay çalıştığım kurumda sınav var. Ünvan değiştirme ve görevde yükselme. Şimdi ben bir okul bitirmişim diplomamı da yıllar önce kuruma vermişim. O koltukta oturan kişi bu diplomayı milli eğitim mi vermiş diyip dur bi de ben sınav yapayım gerçekten bu diplomayı hak etmiş midir diye beni ölçecek. Tek sorun şu ki beni değerlendirecek kişilerin tamamı atanmış. Diploma yada yeterlilik aranmamış. Ama olsun onlara koltuktan geçen süper insan güçleri veriliyor. Onları kullanıyorlar. 2015 yılında yapılan sınavda 1 soru iptal edilerek kazandığım sınavda 1 yedek durumuna düşürülüp elimden alınanları da artık istemiyorum zaten.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████