Bitcoin Forum
June 24, 2024, 07:37:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bir ülkenin Hazine ve Maliye bakanının tweeti  (Read 198 times)
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 1022
Merit: 1131

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
July 21, 2022, 12:10:25 PM

Doktor ünvanı nereden geliyor acaba. Bir şeyin doktoruysa bile umarım bu ekonomi doktorluğu değildir. Durun hatta bakayım neyin üzerine ihtisas yapmış. Şaşırtmayan bir sonuçla karşılaştım :

“ 2017 yılında Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında hazırladığı AK Parti teşkilatlarının demokratik değerlere bakışı üzerine karşılaştırmalı bir analiz: Milli görüşten muhafazakâr demokrasiye başlıklı tezi ile doktor derecesi aldı.”

Kaynak : https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Nureddin_Nebati

Ülkedeki akademi dünyasının son geldiği son nokta. Aslında çok denecek şeyler var ama diyemiyoruz. Tez mi yazıyorlar yoksa kendi aralarında sizin kız bizim oğlan mantığıyla birbirini mi eyliyorlar. Zaten doktora düzeyinde şöyle bir tez başlığı olabilir mi yaa? Tez konusunun başlığına baktığınız zaman hangi dönemi kapsadığı belirtilmemiş, örneklem üzerine bir şey denmemiş. Teze baktı iseniz konusunu geçtim, başlıkları dahi ortalanmamış. Yazım ve şekil kurallarına uyulmamış.

Hocam bu ünvanlar geri alınabiliyorsa yarın bir gün tekrar kontrol edilirse geri alınabilir herhalde doktor ünvanına sahip olmak öyle kolay mı yemin ederim çok sinirlendim akademik hayali olup gerçekleştiremeyen bir insan olarak böyle bedava ünvan dağıtıldığını ilk defa görüyorum başlığa baksana doktora için bunu öne sunsan hoca bizle taşşak geçer aq

Hocam iyi bir yüksek lisans tezi için yüksek lisansını bir yıl uzatarak bitirmiş, şu an bir yandan hem çalışıp hem doktora yaptığım için bir taraflarımı yirtarken ben, insanların bu kadar cabalamadan kolayca Dr. ünvanı alması çok zoruma gidiyor. Lisans öğrencisi iken o tarz bir başlığı sunsam o dersten kalırdım ben.

Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 629

View Profile
July 25, 2022, 08:37:10 PM

Doktor ünvanı nereden geliyor acaba. Bir şeyin doktoruysa bile umarım bu ekonomi doktorluğu değildir. Durun hatta bakayım neyin üzerine ihtisas yapmış. Şaşırtmayan bir sonuçla karşılaştım :

“ 2017 yılında Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında hazırladığı AK Parti teşkilatlarının demokratik değerlere bakışı üzerine karşılaştırmalı bir analiz: Milli görüşten muhafazakâr demokrasiye başlıklı tezi ile doktor derecesi aldı.”

Ülkedeki akademi dünyasının son geldiği son nokta. Aslında çok denecek şeyler var ama diyemiyoruz. Tez mi yazıyorlar yoksa kendi aralarında sizin kız bizim oğlan mantığıyla birbirini mi eyliyorlar. Zaten doktora düzeyinde şöyle bir tez başlığı olabilir mi yaa? Tez konusunun başlığına baktığınız zaman hangi dönemi kapsadığı belirtilmemiş, örneklem üzerine bir şey denmemiş. Teze baktı iseniz konusunu geçtim, başlıkları dahi ortalanmamış. Yazım ve şekil kurallarına uyulmamış.

Hocam bu ünvanlar geri alınabiliyorsa yarın bir gün tekrar kontrol edilirse geri alınabilir herhalde doktor ünvanına sahip olmak öyle kolay mı yemin ederim çok sinirlendim akademik hayali olup gerçekleştiremeyen bir insan olarak böyle bedava ünvan dağıtıldığını ilk defa görüyorum başlığa baksana doktora için bunu öne sunsan hoca bizle taşşak geçer aq

Hocam iyi bir yüksek lisans tezi için yüksek lisansını bir yıl uzatarak bitirmiş, şu an bir yandan hem çalışıp hem doktora yaptığım için bir taraflarımı yirtarken ben, insanların bu kadar cabalamadan kolayca Dr. ünvanı alması çok zoruma gidiyor. Lisans öğrencisi iken o tarz bir başlığı sunsam o dersten kalırdım ben.

Hocan o yönde değilse kalırdın da hocan o yönde ise AA ile geçebilirdin işin bir de bu yanı var. Türkiye’de ünvanlar hediye ediliyor bunun en basit örneği buydu hocam. Dr. ünvanı için nasıl yırtınıyorsun, senin gibi de onlarca yüzlerce genç varken hepsi harcanıyor buralarda. Bu gençler yüzünden Free ünvan alan bu insanlar korkusuzca ünvanını kullanabiliyor. Ben olsam bu ünvanı nasıl aldım diye merak edenler olur diye utanır en azından Twitter adresinde kullanmazdım.
MK-74
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1228

View Profile
July 25, 2022, 09:28:14 PM

Bence bu tarz olayların, twitlerin falan artık şaşılmaması gerekiyor, normal karşılanmalı çünkü bunları destekleyenler normal karşılıyor, bunların ne denli bilgili olduklarını bilen biliyor.
Bakmayın bu adamlar ne yaparlarsa yapsınlar hükümleri sıfır, artıları falan yok, bizim milletimiz tek adam tanıyor o da başta, millet ona oy veriyor.
Umalım önümüzdeki seçimle giderler, yerlerine vizyonlu düzgün insanlar gelir ülkenin durumunu düzeltirler.
Şu bakanlıklara da kesinlikle işinde prof olanları getirirler, şimdiki gibi benim gözlerimin içindeki ışıltıyı görüyor musun diye soran biri gelmez.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 1022
Merit: 1131

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
July 26, 2022, 11:19:12 AM

Hocan o yönde değilse kalırdın da hocan o yönde ise AA ile geçebilirdin işin bir de bu yanı var. Türkiye’de ünvanlar hediye ediliyor bunun en basit örneği buydu hocam. Dr. ünvanı için nasıl yırtınıyorsun, senin gibi de onlarca yüzlerce genç varken hepsi harcanıyor buralarda. Bu gençler yüzünden Free ünvan alan bu insanlar korkusuzca ünvanını kullanabiliyor. Ben olsam bu ünvanı nasıl aldım diye merak edenler olur diye utanır en azından Twitter adresinde kullanmazdım.

Hocam o kadar haklısınız ki. Bizler hak yemekten korkan, yanlışlıkla birinin önüne haksız bir şekilde geçmekten korkan insanlarız onlar ise bunu kendilerine bais olarak görüyorlar. Maalesef onlardan olmadığı için başka ülkelere göç edip oralarda akademi alanında ilerleyen o kadar çok arkadaşım oldu ki içim yanıyor. Pırıl pırıl genç insanları bu ülkeye kaybettirdikleri için.

darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
July 26, 2022, 07:39:23 PM

aynı gemideyiz fırtınaya yakalandık ancak gemiden değil kaptandan dolayı batacağız:(
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: