Bitcoin Forum
May 02, 2024, 06:33:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Antalya'da Ev Fiyatlarının Çıldırması  (Read 292 times)
Gencecikmen (OP)
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1068

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
August 22, 2022, 12:35:17 PM

Adamlar 400 bin dolara çifte vatandaşlık sahibi oluyolar, benim merak ettiğim bu 400 bin dolara aldıkları evi başka bir yabancıya sattığında o da vatandaşlık alabiliyor mu? Eğer alabiliyorsa bu 400 bin doları tanıdıkları arasında çevirirler millete devamlı vatandaşlık verirler.

Sahip olduğum bilgiden emin değilim ama sizin dediğiniz tarz bir üç kağıtçılığı galiba bazı emlak şirketleri ile bazı Arap vatandaşları yapmış, sonrasın da ise galiba evi aldıktan sonra belli bir yıl satamama gibi bir madde konulmuş diye okumuştum. Ama dediğim gibi bu bilgilerden emin değilim. İspanya ve Portekiz gibi ülkelerde de ev karşılığı vatandaşlık olayı var ama orada galiba 5 yıl boyunca evi satamıyorsun.

1714631606
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714631606
Reply with quote  #2

1714631606
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714631606
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714631606
Reply with quote  #2

1714631606
Report to moderator
karabiber
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 651

View Profile
August 22, 2022, 12:39:13 PM

Antalya’da ev fiyatlarında yabancı sayısının fazlalığı, Rus’ların bölgeyi çok sevmesi ve konut arzının kıtlığı nedeniyle anormal artışlar söz konusu. Sıfır evlerin yanına yaklaşılmıyor. İkinci elde krediyle bile zar zor ev sahibi olunabiliyor. Kentin uzak bölgelerinde bile fahiş fiyatlar çekiliyor. Kiralara gelecek olursak Antalya’ya yerleşecek olan insanlara tavsiyem gelmeyin. Kiralarda anormal değil farklı bir fiyatlandırma var. Sarı siteden bakarsanız içinde oturamayacağınız evlere minimum 5-6 arası fiyat biçiliyor. Ev fiyatları ve kiralar böyle giderse yakında turizmde çalışacak işçi bulamaz Antalya.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
püsür
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 674

View Profile
August 22, 2022, 08:12:29 PM

Konut sorunu bildiğim kadarıyla neredeyse dünyanın her yerinde artıyor. Örneğin Amerika'da, Almanya'da, Uzak Doğu'da sık sık haberler çıkıyor. Genç bir insanın aileden kalan parası ya da mal varlığı olmadan sıfırdan ev alması çok zorlaştı. Savaş sebebiyle Rus ve Ukraynalı çok gelmiş olabilir ancak Antalya her zaman gözde bir yerdi. 80'lere 90'lara göre nüfus artışı inanılmaz. Ama güzel bir şehir ve en iyi yaşanabilecek şehirlerden olduğu için anlaşılabiliyor. Rus ve Ukraynalılardan başka araplar da çok ev almıştır diye sanıyorum. Ailesi Antalya'da olan ve oradan ev almak isteyip alamayanlar için çok kötü bir durum.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
August 22, 2022, 08:33:59 PM

Antalya’da ev fiyatlarında yabancı sayısının fazlalığı, Rus’ların bölgeyi çok sevmesi ve konut arzının kıtlığı nedeniyle anormal artışlar söz konusu. Sıfır evlerin yanına yaklaşılmıyor. İkinci elde krediyle bile zar zor ev sahibi olunabiliyor. Kentin uzak bölgelerinde bile fahiş fiyatlar çekiliyor. Kiralara gelecek olursak Antalya’ya yerleşecek olan insanlara tavsiyem gelmeyin. Kiralarda anormal değil farklı bir fiyatlandırma var. Sarı siteden bakarsanız içinde oturamayacağınız evlere minimum 5-6 arası fiyat biçiliyor. Ev fiyatları ve kiralar böyle giderse yakında turizmde çalışacak işçi bulamaz Antalya.

Muğla, Antalya gibi kıyı şehirlerinde artık yerli insan istemiyorlar anladığım kadarıyla. yakında ev fiyatlarını ve kiralarını dolara endekslerler olur biter. yabancılar veriyor da türkler veremiyor kardeşim bu fahiş fiyatı. katılıyorum çalışacak işçi bulamazlar veya firmalar kalacak yer ayarlayıp işçiyi öyle çalıştırmak isteyecekler. düşünsenize Antalya’dan iş teklifi geliyor ama gidemiyorsunuz sırf bu kiralar yüzünden.
Gencecikmen (OP)
Legendary
*

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
August 23, 2022, 12:17:14 PM

Muğla, Antalya gibi kıyı şehirlerinde artık yerli insan istemiyorlar anladığım kadarıyla. yakında ev fiyatlarını ve kiralarını dolara endekslerler olur biter. yabancılar veriyor da türkler veremiyor kardeşim bu fahiş fiyatı. katılıyorum çalışacak işçi bulamazlar veya firmalar kalacak yer ayarlayıp işçiyi öyle çalıştırmak isteyecekler. düşünsenize Antalya’dan iş teklifi geliyor ama gidemiyorsunuz sırf bu kiralar yüzünden.

Antalya'da yerli insan sayısı her geçen gün çok hızlı bir şekilde azalıyor. Zaten bir nevi kiralar ve ev fiyatları dolara endeksli şu an sadece açıktan söylenmiyor. Üst hizmet sektöründe çalışan kişiler Antalya'da yazılımcılar, önemli doktorlar anlaşmalarını döviz üstünden yapıyor. Alt hizmet sektörlerinde ise yerli insanlar tutunamadığı için Suriyeli, Afgan ve Pakistanlı kişiler çalıştırılıyor. Yavaş yavaş memurda ev kiralarını karşılayamadığı için tayin istemeye başladığı için yavaştan bu bölgede Ruslar, Ukraynalılar, Arapların yaşadığı, yazılım vb. alanlarda döviz üzerinden maaş alan yerli insanlar ve alt hizmet sektörlerinde ise Suriyeli, Afgan ve Pakistanlıların olduğu bir bölgeye dönecek.

execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1247

View Profile
August 23, 2022, 06:59:32 PM

Ne kadar turist varsa buralarda evler dolar ve Euro kuruna göre hala ucuz bulunabiliyor olabilir. O yüzden yabancı yatırımcı ne kadar ev varsa satılıkta topluyor burdaki evleri. Yabancı yatırımcının arttığını ve fiyatların düşük geldiğini gören ev sahibi veya emlakçı fiyatı uçuruma doğru sürüklemeye başlıyor. Sıkıntı şu ki vatandaşımız alamazken yabancılar evleri almaya devam ediyor.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
August 23, 2022, 07:26:06 PM

Antalya’da değil sadece Türkiye’nin orta bölgesinde İç Anadolu’da balta girmemiş mahallelerde bile evler milyonlardan başlıyor. Hal böyleyken deniz manzaralı bir şehirde ucuz olmasını beklemek çok iyimser bir tablo herhalde en az 2.5-3 milyondan başlıyordur sıfır daireler. Kiraların zaten çok yüksek olduğunu okumuştum. Evde başka çalışan yoksa çok zor bu paraları eve kiralamaya vermek.
kriminall
Sr. Member

Merit: 374

View Profile
August 25, 2022, 01:40:14 PM

Haberlerde görmüştüm, Rus, Ukraynalı zenginler Antalya tarafına göçmüşler genellikle ve paraya bakmadan direkt satın alıyorlarmış, bir de vatandaşlık olayı olunca insanlar ekmek peynir gibi gayrimenkul almaya başladılar, Türkiye’de de fiyatlar enflasyon ile zaten artmıştı, o bölge bu talepten sonra tamamen çıldırdı, sonuçta her şey arz talep dengesi, arz az ve talep çok ise 5 liralık malı 25 liraya da satabilirsin, olan tam olarak bu,
Gerceklerisoyleyen
Jr. Member
*

Activity: 149
Merit: 6

AMERİKA

View Profile
August 25, 2022, 02:01:01 PM

Haberlerde görmüştüm, Rus, Ukraynalı zenginler Antalya tarafına göçmüşler genellikle ve paraya bakmadan direkt satın alıyorlarmış, bir de vatandaşlık olayı olunca insanlar ekmek peynir gibi gayrimenkul almaya başladılar, Türkiye’de de fiyatlar enflasyon ile zaten artmıştı, o bölge bu talepten sonra tamamen çıldırdı, sonuçta her şey arz talep dengesi, arz az ve talep çok ise 5 liralık malı 25 liraya da satabilirsin, olan tam olarak bu,

Ben bu sene antalyadaydım gerçekden de ukranyalı çok fazla gelmiş savas sebebiyle hep zenginler nerden biliyorum derseniz araba plakaları hep ukranya idi. Adamlar ta ordan arabalarıyla gelmişler. arabayla gelen adam buraya yerleşmek için geliyor. Yoksa biner ucaga gelirdi tatil için.
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1193

View Profile
August 25, 2022, 05:13:58 PM

Normal olanı bul değil mi adamlar için hem uygun hemde ekstra olarak yanında vatandaşlık alabiliyorlar, sen ben olsak aynı durumda bizlerde yapardık bu olayı. Ben şahsen direk alırdım hem güzel yerler hem ucuz.

Arz talep konusuna gelirsek kimse dokunamaz, adamlar çatır çatır alıyolar talep olunca istediği fiyata satar insan kimse de bir şey diyemez.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
kriminall
Sr. Member

Merit: 374

View Profile
August 26, 2022, 07:50:09 PM

Normal olanı bul değil mi adamlar için hem uygun hemde ekstra olarak yanında vatandaşlık alabiliyorlar, sen ben olsak aynı durumda bizlerde yapardık bu olayı. Ben şahsen direk alırdım hem güzel yerler hem ucuz.

Arz talep konusuna gelirsek kimse dokunamaz, adamlar çatır çatır alıyolar talep olunca istediği fiyata satar insan kimse de bir şey diyemez.

Tabi ki öyle, alan razı, satan razı olduktan sonra tamamen iş arz talebe dönüyor, bizler de böyle bir fırsat olursa tabi faydalanabilirdik, Türk vatandaşlarında sorun yok, sorun vatandaşlığın satılabilir olmasında, vatandaşlık dediğiniz doğumdan kazanılan bir hak olmalı veya evlilik yolu olabilir, en azından para ile satılmamalı veya oy uğruna suriyelilere peşkeş çekilmemeli,
Gencecikmen (OP)
Legendary
*

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
August 29, 2022, 06:08:15 PM

Tabi ki öyle, alan razı, satan razı olduktan sonra tamamen iş arz talebe dönüyor, bizler de böyle bir fırsat olursa tabi faydalanabilirdik, Türk vatandaşlarında sorun yok, sorun vatandaşlığın satılabilir olmasında, vatandaşlık dediğiniz doğumdan kazanılan bir hak olmalı veya evlilik yolu olabilir, en azından para ile satılmamalı veya oy uğruna suriyelilere peşkeş çekilmemeli,

Hocam sorun vatandaşlığın satılabilir olması da değil. Amerika, Malta, İspanya, Portekiz vb. birçok ülkede vatandaşlık satılabilir bir şey. Problem vatandaşlığı ucuza ve her önüne gelene sorgusuz sualsiz vermek. Vatandaşlığı verirken vatandaşını mağdur etmemek. Ama bizdeki durum tam tersi olunca vatandaş zor durumda kalıyor.

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: