Bitcoin Forum
June 18, 2024, 08:35:26 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Para basmak  (Read 262 times)
meser#
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 964

View Profile
August 26, 2022, 10:13:50 PM

Günü kurtarmak adına söylenen yalanlar gün gelir minnet eylettiririr. Gün gelecek IMF bizden borç istedi sözünün tersi olacak. Ancak tek korkum şudur ki o gün o borç alınmak zorunda olduğunda bu hükümet iktidarda olmayacak ve bazı koyun troller bakın akepe yok diye bu borç alınmak zorunda kalındı diyecek. Çekip vursan dünyaya iyilik vursamadan oksijen israfı.
MK-74
Legendary
*

Merit: 1228

View Profile
August 27, 2022, 04:09:09 PM

Günü kurtarmak adına söylenen yalanlar gün gelir minnet eylettiririr. Gün gelecek IMF bizden borç istedi sözünün tersi olacak. Ancak tek korkum şudur ki o gün o borç alınmak zorunda olduğunda bu hükümet iktidarda olmayacak ve bazı koyun troller bakın akepe yok diye bu borç alınmak zorunda kalındı diyecek. Çekip vursan dünyaya iyilik vursamadan oksijen israfı.

Katılıyorum dediklerine, şimdiki hükümet yeni gelecek hükümete bir en kaz bırakacak, sonra akkoyunlarda bakın sizinkiler hiç bir şey yapamadılar, illede tayyip diyecekler.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
August 27, 2022, 06:46:33 PM

Aradan geçen 200 yıl sonra insanlar karşılıksız para basıldığını yeni yeni keşfetmiş. İlerleme var. Hadi bakalım çalışmaya devam. Para zaten karşılıksız basılıyor. Bu kadar normal şeyi anormal yapmak ne bileyim bana acayip geliyor.
eightdots
Hero Member

Activity: 812
Merit: 712

View Profile
August 28, 2022, 08:37:24 AM

Bitcoin fikrini bu yüzden çok seviyorum. Kimse onu fazladan basamıyor. Altından bile değerli bence. Tam ne kadar altın var bilinmiyor. Ama Bitcoin'den 21 milyon tane var. Çoğusu çıkarıldı. Her şeyi şeffaf. Fazladan basılma ihtimali yok.

İşte bu yüzden sonuna kadar destekliyoruz ve bir gün bu fikrin her yerde geçerli olacağını düşünüyoruz.

Bu zamana kadar gördük ki arzı istenildiği zaman artırılan şeylerin her zaman değeri düşmüştür. Ülkelerin para basmaları da aynı sonuca götürüyor.

Aklıma gelen diziden bahsediyim; La Casa De Papel'de net bir şekilde tarihleriyle birlikte usulsüz şekilde para basıldığını ve sonuçlarını göstermişlerdi. Göstermelerine de gerek yok gerçi ama olay bir dizide geçtiğinde daha fazla ses getirmesi normal oluyor ve fikri olmayanların anlaması daha kolay sağlanıyor. Daha fazla spoiler vermiyim izlemeyen vardı belki.

Biz para basmaya devam ediyoruz ve maalesef daha da kötü sonuçlara göz göre göre ilerliyoruz.

██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
karabiber
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 683

View Profile
August 28, 2022, 10:02:17 AM

Yapılacak ödemeleri düşününce para basmanın devam edeceği çok açık. Bu durumda enflasyonun düşmesini beklemek mantık dışı. En iyi ihtimalle bile piyasadan paranın çekilmesi uzun yılları bulacaktır. Ben TL’den uzun bir süre ümidi kestim. Varlıkları dijital olarak saklamak şu an yapılabilecek en iyi yöntem. Uzun vadeli düşünürsek Bitcoin’i en iyi değer saklama aracı olarak görüyorum.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
MK-74
Legendary
*

Merit: 1228

View Profile
August 28, 2022, 02:13:51 PM

Yapılacak ödemeleri düşününce para basmanın devam edeceği çok açık. Bu durumda enflasyonun düşmesini beklemek mantık dışı. En iyi ihtimalle bile piyasadan paranın çekilmesi uzun yılları bulacaktır. Ben TL’den uzun bir süre ümidi kestim. Varlıkları dijital olarak saklamak şu an yapılabilecek en iyi yöntem. Uzun vadeli düşünürsek Bitcoin’i en iyi değer saklama aracı olarak görüyorum.

Şuan için zaten piyasadan parayı çekebilecek güçleri olduğunu düşünmüyorum. Para yok çünkü.
Devamlı basmaya devam edecekler. Kimse ses etmeyecek tabi bu duruma. Patlayana kadar böyle scam bir coin gibi.
Bitcoin, Ethereum, Altın bunları al tut yeterli Smiley TL adamı üzer.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
August 28, 2022, 03:19:18 PM

Kısa süreli bir miktar TL vardı kenarda, yarın ilk iş kur korumalı mevduat hesabı açıp, oraya belirli vadede vereceğim, TL’den ümidim kırılmıştı çoktan ama artık bu basılan paralarla eldeki para da bir hiç olup çıkacak, uzun vadede para TL yerine gübrede dursa daha çok kazandırır Smiley
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 1022
Merit: 1126

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
August 29, 2022, 07:25:20 PM

Kısa süreli bir miktar TL vardı kenarda, yarın ilk iş kur korumalı mevduat hesabı açıp, oraya belirli vadede vereceğim, TL’den ümidim kırılmıştı çoktan ama artık bu basılan paralarla eldeki para da bir hiç olup çıkacak, uzun vadede para TL yerine gübrede dursa daha çok kazandırır Smiley

Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 1022
Merit: 1126

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
August 29, 2022, 07:28:30 PM

Biliyorsunuz 50 kuruşu üretmek 50 kuruştan fazlaya mı mal oluyor. Yakında 200 TL'lik kağıt parayı üretmek için kullandıkları kağıt 200 TL'den fazla olabilir. Hocam o yüzden parayı TL'de tutmamak lazım. Kur korumalı hesap iyi bir seçenek. Ama devlet bir yerden sonra kur korumalı hesapları ödeyebilecek mi? Benim o konuda şüphelerim var.

totti67
Sr. Member

Activity: 882
Merit: 306

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
September 03, 2022, 01:47:40 PM

Bu bahsettiğiniz durum serbest piyasa ekonomisinden tamamen vazgeçildiği durumlarda oluşuyor.Kulislere yansıyan haberlere göre bu konuda Hazine Bakanı Nureddin Nebati biraz daha serbest piyasa yanlısıyken Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun piyasa kontrollerinin artırılmasından yana.Ben açıkcası serbest piyasadan vazgeçilmesinin ülke ekonomisine geri dönülemez zararlar vereceği görüşündeyim.

Döviz kurlarının doğrudan Merkez bankası tarafından belirlendiği sabit kur rejimi Türkiye'de uzun süredir kullanılmıyor olsa da farklı isimlerle adlandırılmış türleri yakın tarihte uygulanıyordu. Bant içinde dalgalanma rejimi gibi uydurma ve aslında dalgalı görünümlü sabit kurların nasıl patlama yapabildiğine ve bir gecede her şeyi değiştirebildiğine eski krizlerde şahit olmuştuk.

2001 yılındaki krizden sonra ise daha çok tam dalgalı kuru kullanıyorduk ta ki bir kaç sene önce merkez bankası müdahaleleri başlayana kadar. Müdahaleler o kadar sıklaştı ki bunun sonucunda devletin kasasında döviz kalmadı. Seçime kadar 18 seviyesinde tutabilmek için her şeyi deneyecekler ama ne olursa olsun limitsiz basılan Türk Lirası ve ithalat/ihracat dengesizliği eninde sonunda sabit kur rejimlerindeki gibi bir patlamaya sebep olacak. O gün ülkedeki bir çok şirket ve insan ellerinde tuttukları fiat paranın değersiz olduğunu idrak edecek.

Hocam hep otobüsün muavini değişiyor şoför tarafından, oysa ki direksiyon şoförde, bir de şu durum var, muavinlikten kovdugunu sonra yedek parçacı yapıyor şoför, ordan da kovup bir süre sonra benzinlige atıyor, ordan da kovup bir daha muavinlige alıyor, ve bu döngü birçok alanda böyle devam ediyor, şartları böyle olan bir mekanizmanın kaza yapmaması mumkun değil ki zaten.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀