Bitcoin Forum
May 12, 2024, 11:15:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Hogwarts Legacy  (Read 131 times)
Silence Scream (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 883

View Profile
August 26, 2022, 08:42:04 PM
Merited by Vispilio (1)

Arkadaşlar, oyun tutkunları bilir ki en keyifli oyun türlerinden birisi açık dünya oyunlarıdır. Bunlara en müsait evrenlerden birisi de dünyada çığır açan Harry Potter ve Hogwarts’tır. Bu açık dünyayı yapan Warner Bros ise Epic Games üzerinden ön satışı açtı açmasına ama ön satış fiyatı dudak uçuklattı. Ön satış fiyatı tam 9.999 TL ! Sizce bir oyuna bu kadar para vermek doğru mu? Beklentileriniz var mıydı, bu oyunu takip ediyor muydunuz?

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
1715555754
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715555754
Reply with quote  #2

1715555754
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715555754
Hero Member
*

Ignore
1715555754
Reply with quote  #2

1715555754
Report to moderator
1715555754
Hero Member
*

Ignore
1715555754
Reply with quote  #2

1715555754
Report to moderator
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 622

View Profile
August 26, 2022, 08:51:36 PM

Bu paraya konsol satıyorlar. Oyunun fiyatı çok yüksek. Eğer oyundan beklentiniz yoksa, bir YouTube videosu içeriği üreticisi değilseniz, bu parayı bir oyuna vermek mantıksız geliyor bana. Bir de bu fiyatların ateşleyebileceği diğer oyun fiyatları da korkuya sebep olur. Yıllardır beklenen GTA 6’da bu fiyattan çıkarsa tek keyfi oyun oynamak olan gamer kişiler de bir şey oynayamaz duruma gelecekler.
My User ID is 553628
Jr. Member
*

Activity: 30
Merit: 4

View Profile
August 27, 2022, 10:28:54 AM

Maddi gücü olduğu halde bir oyuna 10 bin lira para verecek insan ülkemizde sayılıdır. Smiley
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
August 27, 2022, 01:53:41 PM

Bu paraya konsol satıyorlar. Oyunun fiyatı çok yüksek. Eğer oyundan beklentiniz yoksa, bir YouTube videosu içeriği üreticisi değilseniz, bu parayı bir oyuna vermek mantıksız geliyor bana. Bir de bu fiyatların ateşleyebileceği diğer oyun fiyatları da korkuya sebep olur. Yıllardır beklenen GTA 6’da bu fiyattan çıkarsa tek keyfi oyun oynamak olan gamer kişiler de bir şey oynayamaz duruma gelecekler.
Bana da saçma geliyor sadece hikayesi olan bir oyuna tutup bu kadar parayı vermek, bana göre parası olan gamerların bile beklentisini karşılamaz oyunu üretmişlerde bu fiyata nasıl pazarlamayı düşünüyorlar çok ilginç. Kendi şahsım adıma konuşayım hiç bir oyuna para vermem, oyundan beklentimde pasif gelir kazanmak olur eğer oynayacak olursam.

Oyunun videolarına baktım Youtube'dan grafikler falan gerçekten ortaya bir fark koyulmuş ama bilemedim gene de.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Phoenix Anka
Hero Member

View Profile
August 27, 2022, 09:46:39 PM

Bana da saçma geliyor sadece hikayesi olan bir oyuna tutup bu kadar parayı vermek, bana göre parası olan gamerların bile beklentisini karşılamaz oyunu üretmişlerde bu fiyata nasıl pazarlamayı düşünüyorlar çok ilginç. Kendi şahsım adıma konuşayım hiç bir oyuna para vermem, oyundan beklentimde pasif gelir kazanmak olur eğer oynayacak olursam.

Oyunun videolarına baktım Youtube'dan grafikler falan gerçekten ortaya bir fark koyulmuş ama bilemedim gene de.

Farkın en büyüğünü de koysa 10.000 TL edecek kadar gözü dönmüş olan bir insan Türkiye’de fazla göremiyorum. PlayStation 5 için de çıkmış herhalde. Konsol fiyatı kadar oyun fiyatına hangi akıllı verir anlamıyorum. Türkiye’de bu oyuna para vereni de linç ederler kesin. Geliri çok yüksek yayıncılar alır mesela Enes Batur, Orkun Işıtmak, Elraen falan ama onlar da bunun gelirinin kat kat fazlasını kazanırlar.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
August 27, 2022, 10:06:58 PM

Büyük paralar gibi gelse de, işin açığı bazı kişiler için bu para bir hiç, bu yüzden alan olur Türkiye’de, çocuğuna doğumgününde spor araba alan ebeveynler varken 10 bin liralık oyun mu almayacaklar? Ben asıl dünyadaki rağbeti merak ediyorum, Avrupa’da 500 Euro’ya falan satılacak herhalde, onlara da çok gelse de alan olur mutlaka bunu, Harry potter hastaları var çünkü,
eightdots
Hero Member

Activity: 770
Merit: 706

View Profile
August 28, 2022, 07:41:55 AM

Bunlar şimdi böyle fiyatlardan kapıyı açıyorlar 1 seneye kalmaz oyun fiyatları deli gibi artar. Açık dünya oyunları diğer oyunlarla kıyaslanamaz bile benim açımdan çünkü sınır yok oyunlarda ve o düşünce bile hikayeli oyunlardan ayırıyor kendilerini. Zaten çoğu açık dünya oyunları bir de hikaye modu ekleyerek oyunun kendi hikayesini de işliyor. Hem sıradan oyunlar gibi bir oyununuz oluyor hem de açık dünya oyununuz oluyor. Tek oyunda iki oyun gibi.

Bu fiyat bile reklam yapmalarını sağladı. Amaç buydu belki de.

Harry Potter evreninin abartıldığını düşünen biri olarak keriz avlamaya çıkmış bir oyun olarak nitelendirebilirim.

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Phoenix Anka
Hero Member

View Profile
August 28, 2022, 09:18:59 AM

Bunlar şimdi böyle fiyatlardan kapıyı açıyorlar 1 seneye kalmaz oyun fiyatları deli gibi artar. Açık dünya oyunları diğer oyunlarla kıyaslanamaz bile benim açımdan çünkü sınır yok oyunlarda ve o düşünce bile hikayeli oyunlardan ayırıyor kendilerini. Zaten çoğu açık dünya oyunları bir de hikaye modu ekleyerek oyunun kendi hikayesini de işliyor. Hem sıradan oyunlar gibi bir oyununuz oluyor hem de açık dünya oyununuz oluyor. Tek oyunda iki oyun gibi.

Harry Potter evreninin abartıldığını düşünen biri olarak keriz avlamaya çıkmış bir oyun olarak nitelendirebilirim.

Tabii ki keriz avı hocam bence de. Bu fiyatlar normal mi yani 10 bin lira ne demek ya? Bir oyuna verebileceğim maksimum limit 500 lira ve az üzeridir. 10 bin TL verip açık dünya evreninde oyun oynayamam. Oynayacak olursam da yemeğe bile gitmeden her gün o oyunda vakit geçirmem, oradan pasif gelir elde etmem gerekir.
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
August 28, 2022, 02:08:48 PM

Tabii ki keriz avı hocam bence de. Bu fiyatlar normal mi yani 10 bin lira ne demek ya? Bir oyuna verebileceğim maksimum limit 500 lira ve az üzeridir. 10 bin TL verip açık dünya evreninde oyun oynayamam. Oynayacak olursam da yemeğe bile gitmeden her gün o oyunda vakit geçirmem, oradan pasif gelir elde etmem gerekir.

Kime göre keriz? İnternette bazı sosyal medya fenomenleri var bilirsiniz. zengin ailenin şımarık çocukları. bir gömleğe 40 bin lira veriyorlar. o gömleğin üretim maliyeti maksimum 500 lira olsun. o adamlar için ve çocukları için 10 bin tl öyle çok bir para değil. toplumun geride kalan yüzde 98’lik kısımı içinse 10 bin lira bir ailenin yıllık bazı ihtiyaçlarının karşılığıdır.
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
August 29, 2022, 06:33:19 AM

Oyunun fiyatı gerçekten yüksek, bu kadar paraya oyun alacak insan sayısı gerçekten çok fazla olmayacaktır. Zenginler var, para harcamayı sevenler var, harry potter hayranları var falan ama bunların ne kadarlık kısmı almak isteyecek bilemiyorum. Biz bir oyuna 500 lira verebiliyorsak diğer ülkelerde de 500 dolar verebilecek olanlar mutlaka çıkacaktır ama satış patlaması yaşamayacağı ya da diğer oyunlar gibi milyonlarca kişinin oynayacağı kesin.
YouTubetan oynayanları izler bizim arkadaşlarımız Cheesy

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
August 29, 2022, 04:45:41 PM

İstediğin kadar oyunun fanı ol bende gençken bu serinin tüm kitaplarını okudum çok sevdim de ama 10 bin kira verip oyunu satın almam arkadaş ya 10 bin lira benim için bir oyuna verilecek kadar küçük bir para değil hogwarts açık dünyası da o kadar eder mi bilmiyorum

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
August 29, 2022, 08:08:06 PM

Parası olan para verir arkadaşlar bu zevk meselesidir. Mesela bir nargile takımı var 6-7 bin lira. Bakıyorsun nargile içiliyor ama keyif işte adam buna parayı verirken keyifle veriyor. Aynı keyifi nargileden alır birisi, diğeri oyundan alır. Eğer adam bu oyundan çok keyif alabileceğini düşünüyorsa o 10 bin onun için keyfinin bir aracısıdır. O yüzden isteyen alır istemeyen almaz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: