Bitcoin Forum
May 02, 2024, 12:48:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Martha's Vineyard adasında düzensiz göçmen krizi  (Read 109 times)
totti67 (OP)
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 298

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
September 18, 2022, 05:34:55 PM
Merited by Vispilio (1)

Martha's Vineyard ismini eminim çoğunuz ilk kezy duyuyorsunuz, burasi ABD'nin kuzeybatısında yer alan, yaklaşık 17000 nüfuslu, 250 kilometre karelik bir ada. Geneli zenginlerden oluşan sakinleri ile kafa dinlemek isteyenlerin uğrak yerlerinden biri.
Gelelim ilgi çekici kısma, bu ada duzensiz göçmenlerin sınır dışı edilmesine karşı çıkanların çoğunlukta olduğu bir adayken, Florida valisi Ron Desantis in yaklaşık 50 Venezuelaliyi adaya bırakmasindan sonra, bu göçmenlerin gelişinin adadaki ev fiyatlarını düşüreceği, illegal olarak nitelendirdikleri bu insanlara bakamayacaklari vs. Şeklinde görüş bildirmişler. Konu birkaç gündür Amerika'da çok sıcak bir şekilde gündemi meşgul etmekte.
Şimdi gelelim asıl mevzuya, göçmenleri (özellikle vasıfsız olanları) kendi ülkeleri dışında barinmalari noktasında her türlü guzellemeyi yapanlar, iş kendilerine döndüğünde nasıl da bir anda asıl mantalitelerini ortaya çıkarıyorlar bu örnekten de anlıyoruz.
Konu ile alakalı onların olaya bakışı, bizim ulkemizin durumu gibi konularda fikirlerinizi merak ediyorum.
https://t.co/DZm732ZAKr
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Martha%27s_Vineyard

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
1714610912
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714610912
Reply with quote  #2

1714610912
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714610912
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714610912
Reply with quote  #2

1714610912
Report to moderator
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
September 18, 2022, 05:39:02 PM

Dışarıdan konuşmak kolay gelir genellikle. 50 tane venezuelalıya bakamayan sözde zengin ada sakinleri artık görüşlerini daha samimi dile getirebilir. onlar 17 bin nüfusla 50 mülteciye bakamıyor bizde bazı şehirler nüfusundan çok mülteci göçmen barındırıyor.
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
September 18, 2022, 05:41:50 PM

Bana dokunmayan yılan bin yıl yasasından başka birsey değil bu. Bizim ülkemizin yaptığı şeyde hammalliktan başka birsey değil. Öyle bir hammallik ki hiçbir faydası olmayıp zararı olan bir hammallik. Olması gereken sınırlar içerisinde yapılsaydı insaniyet namına destekleyebilecegim bir durumdu ancak o sınırlara hiç girilmedigi için şiddetle karşıyım. Düzensiz olan gocmenligin her türlüsüne karşıyım. Bir şey alacaksan bir şey vermelisin. Bende bilirdim kaçak yollarla yurtdışına gitmeyi göndermeyi ancak tam tersi araştırmalar yaparak doğru düzgün yollardan gitmenin yollarını paylaşıyorum.
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 18, 2022, 05:57:45 PM

Dışarıdan konuşmak kolay gelir genellikle. 50 tane venezuelalıya bakamayan sözde zengin ada sakinleri artık görüşlerini daha samimi dile getirebilir. onlar 17 bin nüfusla 50 mülteciye bakamıyor bizde bazı şehirler nüfusundan çok mülteci göçmen barındırıyor.

Hocam benim bu Amerika ve Avrupa kıtasınin tamamına bakışım, kusura bakma ama amiyane tabirle özellikle bu gibi mevzularda alayı yavsak 😀

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 18, 2022, 05:59:05 PM

Bana dokunmayan yılan bin yıl yasasından başka birsey değil bu. Bizim ülkemizin yaptığı şeyde hammalliktan başka birsey değil. Öyle bir hammallik ki hiçbir faydası olmayıp zararı olan bir hammallik. Olması gereken sınırlar içerisinde yapılsaydı insaniyet namına destekleyebilecegim bir durumdu ancak o sınırlara hiç girilmedigi için şiddetle karşıyım. Düzensiz olan gocmenligin her türlüsüne karşıyım. Bir şey alacaksan bir şey vermelisin. Bende bilirdim kaçak yollarla yurtdışına gitmeyi göndermeyi ancak tam tersi araştırmalar yaparak doğru düzgün yollardan gitmenin yollarını paylaşıyorum.

Yalnız Florida valisi adammış, ulan siz madem göçmenler ile ilgili guzelleme yapıyorsunuz, alın size 50 tane Venezuela li göçmen bakalım ne kadar samimisiniz demiş 😀😀😀

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
September 18, 2022, 06:01:44 PM

Yalnız Florida valisi adammış, ulan siz madem göçmenler ile ilgili guzelleme yapıyorsunuz, alın size 50 tane Venezuela li göçmen bakalım ne kadar samimisiniz demiş 😀😀😀

Paralel evrenden gelmiş olan ümit ozdag olduğuna yemin edebilirim ama kanitlayamam hdhdhdhdjdn
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 18, 2022, 06:04:13 PM

Paralel evrenden gelmiş olan ümit ozdag olduğuna yemin edebilirim ama kanitlayamam hdhdhdhdjdn
Şerefsizim aklıma geldi benim ama yazamadım 😀😀😀

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
Red Pie
Sr. Member

View Profile
September 18, 2022, 06:09:25 PM

Hocam benim bu Amerika ve Avrupa kıtasınin tamamına bakışım, kusura bakma ama amiyane tabirle özellikle bu gibi mevzularda alayı yavsak 😀

Sadece bu mevzuda değil ki. genelde onlara ucu dokununca bir sorun oluyor ve bu durumu kabullenmiyorlar ama diğer ülkelerde olunca normal diyorlar olabilir diyorlar. aklıma ypg geliyor söz gelimi meksika sınırında bir ülke abdnin terörist olarak gördüğü bir gruba silahlı eğitim, silahsız eğitim, uçak eğitimi falan verebilir, komando gibi yetiştirebilir mi? o ülkeye savaş açar amerika. Türkiye’de olunca ama o gruba daeşe karşı stratejik ortağımız diyip cenazelerine üzülebiliyorlar. işte iki yüzlülük işte feraset.
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 18, 2022, 06:13:34 PM

Sadece bu mevzuda değil ki. genelde onlara ucu dokununca bir sorun oluyor ve bu durumu kabullenmiyorlar ama diğer ülkelerde olunca normal diyorlar olabilir diyorlar. aklıma ypg geliyor söz gelimi meksika sınırında bir ülke abdnin terörist olarak gördüğü bir gruba silahlı eğitim, silahsız eğitim, uçak eğitimi falan verebilir, komando gibi yetiştirebilir mi? o ülkeye savaş açar amerika. Türkiye’de olunca ama o gruba daeşe karşı stratejik ortağımız diyip cenazelerine üzülebiliyorlar. işte iki yüzlülük işte feraset.
Adamlar yüzyıllardır aynı mantalitedeler, onlara dokunmadikca dünyadaki her şeyi elestirebilirler, iş onlara dönünce ise mevzuya bakışları anında değişir, bu yüzden de alayı yavsak

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1243

View Profile
September 18, 2022, 06:40:15 PM

Yaklaşık 17000 nüfuslu adanın yaklaşık %89'u beyazmış. Florida valisi bildiğin dalga geçmiş bu adadaki kendini dünyadan soyutlamış, zenginlik içerisinde yaşayan tiplerle. Ya gönderin kardeşim bakamayacaksanız 50 venezuelalı göçmeni hemen gönderin biz bakarız, zaten alıştık orta doğu vatandaşlarına biraz latinlerde gelsin tam olsun. Bu göç durumları çok fazla artacak, bildiğin kavimler göçüne dönecek gibi hissediyorum bu gidişle ki birde bunun küresel ısınması, su kıtlığı ve enerji krizi var.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
September 20, 2022, 11:28:38 AM

Yaklaşık 17000 nüfuslu adanın yaklaşık %89'u beyazmış. Florida valisi bildiğin dalga geçmiş bu adadaki kendini dünyadan soyutlamış, zenginlik içerisinde yaşayan tiplerle. Ya gönderin kardeşim bakamayacaksanız 50 venezuelalı göçmeni hemen gönderin biz bakarız, zaten alıştık orta doğu vatandaşlarına biraz latinlerde gelsin tam olsun. Bu göç durumları çok fazla artacak, bildiğin kavimler göçüne dönecek gibi hissediyorum bu gidişle ki birde bunun küresel ısınması, su kıtlığı ve enerji krizi var.

Aynen değil mi hocam, 10 milyon göçmen var 50 taneye daha bakarız ne olacak Smiley dünyanın en zengin insanları 50 tane göçmeni kabul etmiyorlar, bir de bazı insanlar dünyanın en zengin 10 insanı yardım etse Afrika’da herkes su ile tanışır diyorlar, 50 göçmeni kabul etmeyen zenginler, servetini bu gibi şeylere harcar mı sanki, bir de vali iyi dalga geçmiş adamlarla Smiley
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 21, 2022, 06:01:15 AM

Aynen değil mi hocam, 10 milyon göçmen var 50 taneye daha bakarız ne olacak Smiley dünyanın en zengin insanları 50 tane göçmeni kabul etmiyorlar, bir de bazı insanlar dünyanın en zengin 10 insanı yardım etse Afrika’da herkes su ile tanışır diyorlar, 50 göçmeni kabul etmeyen zenginler, servetini bu gibi şeylere harcar mı sanki, bir de vali iyi dalga geçmiş adamlarla Smiley
Silahın ucu ne zaman heriflere dönse, hemen pozisyon değiştiriyorlar işte, ulan bizim memlekette 50 adamı bırak bir şehirde, sadece bir evde bulursunuz dikkatli bakarsanız 😀😀

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
Red Pie
Sr. Member

View Profile
September 21, 2022, 06:53:51 AM

50 kişiye bakamayacak insanların dünyada önemli konumda olduğuna inanamıyorum. maddi olarak çok rahat olmalarına rağmen 50 kişiye bakacak bir strateji yürütememeleri de garip. sonuçta orada ayak işleri yapmaya da insanlar lazım. eğer iş vereceklerse hiç olmazsa böyle işlerde değerlendirebilirlerdi. onların derdi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. 50 kişiye bakacaklarını onlar da bizde biliyoruz çünkü.
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
September 21, 2022, 10:58:49 AM

Başlangıçta geçen adanın ismi bile tanıdık değilken göçmen krizi cümlesi beni vurdu aslında. Ne olmuş acaba göçmenlerle ilgili, nasıl bir kriz falan diyordum ki içeriğe bakınca gülme tuttu beni. 50 tane Suriyeli bir evde yaşıyor Türkiye’de, bu adamlar koskoca adada 50 kişilik yer bulamamışlar mı. Komik gerçekten çok komik. Suriyeli de değiller bu arada Venezuelalılar herhalde Suriyelilerden daha iyilerdir.
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 21, 2022, 01:29:31 PM

50 kişiye bakamayacak insanların dünyada önemli konumda olduğuna inanamıyorum. maddi olarak çok rahat olmalarına rağmen 50 kişiye bakacak bir strateji yürütememeleri de garip. sonuçta orada ayak işleri yapmaya da insanlar lazım. eğer iş vereceklerse hiç olmazsa böyle işlerde değerlendirebilirlerdi. onların derdi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. 50 kişiye bakacaklarını onlar da bizde biliyoruz çünkü.
Asil mevzu, düzensiz gocmenlerden önce ada sakinlerinin büyük çoğunluğunun bu konuda ılımlı olmalarına rağmen Florida valisi abimizin, ulan madem bu kadar göçmen seviyorsunuz, alın size fazla değil 50 tane bakalım ne kadar samimisiniz yavsaklar yaklaşımından sonra bir anda isyan etmeleri.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 21, 2022, 01:31:51 PM

Başlangıçta geçen adanın ismi bile tanıdık değilken göçmen krizi cümlesi beni vurdu aslında. Ne olmuş acaba göçmenlerle ilgili, nasıl bir kriz falan diyordum ki içeriğe bakınca gülme tuttu beni. 50 tane Suriyeli bir evde yaşıyor Türkiye’de, bu adamlar koskoca adada 50 kişilik yer bulamamışlar mı. Komik gerçekten çok komik. Suriyeli de değiller bu arada Venezuelalılar herhalde Suriyelilerden daha iyilerdir.
Dediğiniz gibi valla, bırak ülkeyi, bizim memlekette bir apartmanda o kadar mülteci var, hiçbir konuda samimi değiller bunlar.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀