Bitcoin Forum
April 28, 2024, 06:29:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 2023 Genel Seçimleri [Yorum Analiz Tartışma Hipetozler]  (Read 333 times)
halloweenn666 (OP)
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
October 07, 2022, 06:37:25 PM

Düşen enflasyon
Stabillesen kur
Artan maaşlar ile gireceğimiz seçimlerden biri daha olabilir. Sonuç ne olur az çok kestiriyorum.
1714328996
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714328996
Reply with quote  #2

1714328996
Report to moderator
1714328996
Hero Member
*

Ignore
1714328996
Reply with quote  #2

1714328996
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714328996
Hero Member
*

Ignore
1714328996
Reply with quote  #2

1714328996
Report to moderator
1714328996
Hero Member
*

Ignore
1714328996
Reply with quote  #2

1714328996
Report to moderator
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1283

View Profile
October 08, 2022, 04:20:53 AM

Koltukta kimin oturdugunun pek bir önemi kalmadı.

1. Enflasyon düşse bile zamlar o oranda devam edecektir zamların kesilmesi yıllar sürecek. Bir anda %90 olmadığı gibi bir anda %0 olamaz.

2. Sabitlenen kur mu hala dolar ucuz. Çoğu ulke faiz arttırırken sizin paranız sabit kalma şansı yok.

Sonuç ile ilgilenmiyorum ülke bug a girmiş durumda belli dönemlerde hala kendini tekrar ediyor.

Muhalefeti ayrı iktidarı ayrı düşüncede gorunsede ayrı değil çoğu  ve sonuç aynı. Hala insanların giyiminden, dininden ve din istismarcilarindan oy dileniliyor.

Şahsen siyaset ve ülke geleceği adına umudum kalmadı hele bir torunlar şimdiye kadar girenleri ödesin sonrasina bakarız. Sonuçta yıllar boyu ödenecek borç stoğu var.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
püsür
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 674

View Profile
October 08, 2022, 08:50:08 PM

Böyle başlıklar tarihe not düşmek için güzel oluyor. Bugünlerde tepkilere rağmen Kılıçdar aday olacak gibi gözüküyor. Bir sürü konu varken adam türbanın yasalaşması çıkışını yaptı, akp'den de hamle geldi. Altılı masa lafı çok geçiyor, sanki önemli bir şeymiş gibi. Ülke bu kadar rezalet durumdayken iktidarın aldığı oy oranı inanılmaz yüksek, insanın aklı almıyor. Bakalım seçime kadar neler değişecek. Altı ay içinde bile çok büyük değişiklikler olabilir. Ekonomik durum hiç düzelecek gibi durmuyor. Bakalım hangi bakanlar gidecek hangi bakanlar kalacak. Dolar şu anda 18.50 civarında. Önümüzdeki kışın kötü geçeceğini ve büyük değişiklikler olabileceğini düşünüyorum. Seçimi de etkileyecektir.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
October 09, 2022, 06:12:57 AM

Sonuç ne olursa olsun ülkenin yararına olsun inşallah eğer ülkenin yararına olmayacaksa gelen gideni aratacaksa seçimin de bir esprisi kalmıyor maalesef bir de seçimdeki beklenti belli eğer beklenti gibi bir sonuç çıkmazsa ülkede enflasyon ve dolar ertesi gün fırlar demedi demeyin eğer beklenti düzeyinde bir seçim olursa ve kazanan da bu şekilde doğru tahmin edilirse dolar karşısında ciddi kazançlar elde edebilir Türk lirası ya bir de gelen kim olur kalan mı olur bilmiyorum da ÖTV lanetini kaldırsınlar aq boğazımıza yapışan kene gibi kan emiyor bir de geçici gelmişti yani sözde

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
October 09, 2022, 12:17:27 PM

Düşen enflasyon
Stabillesen kur
Artan maaşlar ile gireceğimiz seçimlerden biri daha olabilir. Sonuç ne olur az çok kestiriyorum.

Veladdalin Amin diyerek cümleye başlayalım Smiley Bu bahsettikleriniz önümüzdeki 5 yıl içerisinde yavaş yavaş olacak şeyler gibi geliyor. Tabi hükümet değişmezse ütopik hayal olarak kalacaktır düşüncesindeyim orası ayrı. Eğer ki beklediğimiz gibi hükümet değişir ve yeni hükümet devraldıkları enkaz için gerçekten de koşturursa hemen olmaz ancak zaman içinde bunlar hayal olmaktan uzaklaşır.
halloweenn666 (OP)
Member
**

View Profile
October 09, 2022, 02:44:29 PM

Sonuçlar açısından tahminim mevcut hükümetin devam edeceği şeklindedir.

Ayrıca seçimden sonra seçim ekonomisinin getirdiği bazı sıkıntılar olsa da çok yakın gelecekte TR' ekonomisinde parabolik bir yükseliş yaşanacağını düşünüyorum. Asgari ücretin yakın gelecekte  5-6 yıl içinde 1000 dolara kadar da çıkacağını da düşünüyorum. 2030 yılında TR ekonomisi Dünyada ilk 10 içinde olabilir.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1237

View Profile
October 09, 2022, 03:38:05 PM

Ayrıca seçimden sonra seçim ekonomisinin getirdiği bazı sıkıntılar olsa da çok yakın gelecekte TR' ekonomisinde parabolik bir yükseliş yaşanacağını düşünüyorum. Asgari ücretin yakın gelecekte  5-6 yıl içinde 1000 dolara kadar da çıkacağını da düşünüyorum. 2030 yılında TR ekonomisi Dünyada ilk 10 içinde olabilir.
muhaliflerin iş bilmezliği yüzünden mevcut hükümetin devam etmesi kuvvetle muhtemeldir. Daha seçimlere çokta olmasa uzun bir zaman var, o zamana kadar bir çok dinamik değişebilir yeni ittifaklar bile kurulabilir. Türkiyenin bende 2030 senesine kadar yükseliş yaşacağına inanıyorum fakat bu mevcut hükümetle olması bana çok imkansız geliyor. Türkiyenin gelişmesi için serbest ekonomiyi benimsemesi gerekiyor. Üreticitiye,çiftçiye destek verilmesi düşük vergi politikalarının uygulanması lazım. Ayrıca şu ÖTV'den gına geldi, bütün devletin finansal yükünü halka yıkmaktan vazgeçilmeli.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
halloweenn666 (OP)
Member
**

View Profile
October 09, 2022, 04:09:38 PM

muhaliflerin iş bilmezliği yüzünden mevcut hükümetin devam etmesi kuvvetle muhtemeldir. Daha seçimlere çokta olmasa uzun bir zaman var, o zamana kadar bir çok dinamik değişebilir yeni ittifaklar bile kurulabilir. Türkiyenin bende 2030 senesine kadar yükseliş yaşacağına inanıyorum fakat bu mevcut hükümetle olması bana çok imkansız geliyor. Türkiyenin gelişmesi için serbest ekonomiyi benimsemesi gerekiyor. Üreticitiye,çiftçiye destek verilmesi düşük vergi politikalarının uygulanması lazım. Ayrıca şu ÖTV'den gına geldi, bütün devletin finansal yükünü halka yıkmaktan vazgeçilmeli.

Bu seçimlerde bence cumhur ittifakı hala gücünü koruyor ve yüzde 45
- 50  oy oranları var her ne kadar anketler 38-42 bandı gelsede pek ihtimal vermiyorum.

Dediğim gibi ben Türkiye'de bir istikrarsızlık beklemedigim için mevcut sürecin devamı görüyorum olur olmaz bilmiyorum tabi bunlar varsayım. Zaten CB Erdoganın muhtemelen bir sonraki seçimde (2028) kanunen aday olamıyor ve emekli olacaktır. Bu da siyaseten yeni isimler olabilir farklı bir süreçler olur bilemeyiz ama şu var ki istikrarsızlık ortamı olacağını düşünmüyorum,  eskiden mesela seçim olur hukumet kurulmaz falan öyle şeyler beklemiyorum.  ülkemiz bu surecte ekonomik açıdan her yıl üzerine koyarak gider. Türkiye hem ekonomik açıdan ne nüfus gücü ile 2030 vardığında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girer. Borsa İstanbul da bu süreci taşır ve aşırı prim yapabilir. Yabancı sermaye girişinde rekorlar olabilir.

Tabi tüm bu olasıklar olmayabilir yinede ben Türkiye'den aşırı umutluyum. Özellikle son 10 yılda Dxy dolarizasyon mevzusunda bir çok gelişmekte olan ülke bayrak çekti. Ülkemizde baya etkilendi. İhracatımız Avrupa'ya olduğu için Eurodaki kayıplar bizi çok yoruyor. Aynı şekilde emtia fiyatlardaki primlenme de Türk lirasını çok yordu. Kolay bir süreç değil ama atlatılacaktır ülkemiz.

Uzun yazıyı okumak istemeyenler için özetle; belirli bir sürecinde olduğumuzu istikrarsizligin olmayacağını bu seçim bir değişim beklemedigimi daha sonraki seçimlerde 2028 falan değişim olsada herhangi bir istikrarsızlık olmadan yumuşak bir geçiş olacağını bekliyorum. Borsa İstanbul'dan da ülkemizden de umutluyum 2030 vardığımızda 1000 dolara yakın bir asgari ucret 2 trilyon dolara yakın gshy bekliyorum. Tabiki kafamda kurduğum şeyler olur olmaz zaman gösterecek Smiley
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
October 13, 2022, 09:48:30 PM

https://www.haberturk.com/mehmet-ali-celebi-kimdir-ak-parti-ye-katilan-mehmet-ali-celebi-nereli-hangi-partili-3528261  Cheesy Wink

olum içeri attıracanız beni Grin

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
October 16, 2022, 04:04:28 AM

mehmet ali çelebi 6+2'li masaya sosyal medya üzerinden birtakım sorular sordu ve bu soruların cevabını birkaç aydan uzun bir süre samimi olarak bekledi. chdp sempatizanları o dönemde bu adamı muhatap almak ve sorularına cevap vermek yerine "hdp'ye nasıl ve kaç adet bakanlık verebiliriz" gibi konuları konuşuyordu.

pembe halisünatif dünyalarında "chp'nin a haber'i olan sözcü manşeti paylaştığı için birbirini meritleyen arkadaşlar" gerçekleri görmek istemese de mehmet ali çelebi gibi samimi vatanseverler hanya'yı ve konya'yı ayırt edebiliyor.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
wolwoo
Legendary
*

View Profile
October 16, 2022, 05:31:26 PM

mehmet ali çelebi 6+2'li masaya sosyal medya üzerinden birtakım sorular sordu ve bu soruların cevabını birkaç aydan uzun bir süre samimi olarak bekledi. chdp sempatizanları o dönemde bu adamı muhatap almak ve sorularına cevap vermek yerine "hdp'ye nasıl ve kaç adet bakanlık verebiliriz" gibi konuları konuşuyordu.

pembe halisünatif dünyalarında "chp'nin a haber'i olan sözcü manşeti paylaştığı için birbirini meritleyen arkadaşlar" gerçekleri görmek istemese de mehmet ali çelebi gibi samimi vatanseverler hanya'yı ve konya'yı ayırt edebiliyor.

ben bu sonradan aydınlanan arkadaşlara bişi demiyorum Smiley olabilir insandır hata yapar
bi piyanist vardı bi de baro başkanı onlar da sonradan aydınlandı hatta aydınlık diye bişi var onun başkanı da aydınlandı
maaaşallah herkes aydınlandı Wink
neyse söylenecek çok söz var da lüzum yok

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
trendcoin
Legendary
*

View Profile
October 17, 2022, 03:45:58 AM

...

ben bu sonradan aydınlanan arkadaşlara bişi demiyorum :) olabilir insandır hata yapar
bi piyanist vardı bi de baro başkanı onlar da sonradan aydınlandı hatta aydınlık diye bişi var onun başkanı da aydınlandı
maaaşallah herkes aydınlandı ;)
neyse söylenecek çok söz var da lüzum yok

yazdıklarına göre senin de epey aydınlatılmaya ihtiyacın var gibi gözüküyor abi.

piyanist kim bilmiyorum, saat sabahın 6'sı, ben yataktan yeni kalktım, şimdi bu saatte anımsayamadım. fazıl'ı diyorsan, o arkadaş rakı balıkçının peşinden gidiyor olmanın pişmanlığını yaşıyordu geçen günlerde; sanırım yanlış adres, burada öyle biri oturmuyor... :)

o baro başkanı son seçimi kimlere karşı kaybetti biliyor musun? ebru timtik ve helin bölek gibilerine desteklerini sunanlar, onların posterlerini baro binalarının duvarlarına asanlar kimlerdi biliyor musun? bak, bence bunları bir öğren, zaten öğrendikten sonra mehmet ali çelebi'yi ve metin bey'i daha iyi anlarsın.

ayrıca, o baro başkanı daha önce parlarken hangi muhabbetle parlamıştı hatırlıyor musun? o muhabbete rağmen kendisi kktc'de bugün yeni bir görev aldı. ben sana şimdi sorayım, aynı şey farklı taraflar arasında yaşansaydı parlayan kişi aradaki çatışmaya rağmen benzer bir görev alabilir miydi? cevap verme zahmetine girmek zorunda değilsin abi, hazır cevap jokerini kullanırsan "n*h alırdı" tüyosu ile karşılaşabilirsin; bence joker hakkını kullan... :)

bu adamlar kendi ana eksen çizgilerini bugün hala bal gibi muhafaza ediyorlar, kimse bunun aksini söyleyemez. mehmet ali çelebi ve metin bey dün ne iseler bugün de aynı şeyler; onlar aynı şey olma hallerini muhafaza edebiliyor olmalarına rağmen paydaş olmayı başarmışlarsa, bugün neden onları aydınlanmış olmakla itham edelim?

sana bir soru daha sorayım, o baro başkanı o gün parlarken onu destekleyenler, bugün onu kötülüyorsa gerçek anlamda aydınlanmış olan kim olur? adam kendi çizgisini muhafaza ediyorken ne oldu da birdenbire onun hakkında olumsuz düşüncelere kapıldı malum kesim? joker hakkını bir önceki soruda kullanmasaydın iyiydi, tüh. :)

türkiye bugün ab ve abd'nin ağır etkisinden kurtulmuş bir şekilde bağımsız politikalarla rusya, şangay hattı ve türk keneşi ile iyi ilişkiler geliştiriyorken aydınlık mı yön değiştirmiş oluyor? doğu perinçek'in rotasını değiştirdiğini zannetmek türkiye siyasetinden bi'haber olmak demektir abi, sosyal medyada böyle asılsız tezviratlar çok döndüğü için birbirine karışmaz denilen ak ile kara iç içe giriyor maalesef, sonra her yerde bunları düzeltmekle uğraşmak zorunda kalıyoruz. bize de yazık değil mi? özel hayatımız, gülüp eğlendiğimiz günler olmasın mı? :)

wolwoo
Legendary
*

View Profile
October 17, 2022, 06:15:27 PM

ne diyn anlamiyom kardeş
tamam tamam her konuda hepiniz haklısınız
haklılık sizin düsturunuz
selametle

Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1960
Merit: 575

View Profile WWW
October 17, 2022, 06:36:44 PM

Çok güzel taş atmışsın helal olsun. AKP madem hdp ile veya feto ile mücadele içerisinde, chp'nin bugüne kadar 1 adet hdp veya pkk bağlantılı birine bakanlık vermişliği var mı ona bi bak bakalım? Elbette yok iktidarda değil, peki iktidar partisinin, sırf istanbulu elinde tutmak için apo'nun mektubunu trt gibi halkın parasıyla ayakta kalan bir yayın organından yayınlatmışlığı, ve yine trt üzerinden apo'nun kardeşini yayına çıkarıp oy istetmişliği var mı? Bunada bakalım.

Öyle hdp demekle, pkk demekle olmuyor, ne iş yapılmış bugüne kadar ona bakmak lazım. Mesela açılımı chp mi yapmış, osloda görüşmeyi chp mi yapmış, askerlerimiz hapse atılırken, pkk bağlantılı kişileri onlara karşı mahkemede chp mi kullanmış, feto ile birlik olup kahrından ölen albaylarımızın sebebi chp mi olmuş?

Yoksa bunlar olurken chp silivride adalet mitingi mi yapmış, ülkede adalet yerini bulsun diye ankaradan istanbula mı yürümüş, feto önergesi verip belirli partiler tarafından reddedilmiş mi? Bunlara bi de bakmak lazım.

Sosyal medya yasası geçti, internette artık yalan bilgi yaymak suç, aman diyeyim dikkatli olalım bilip bilmeden yanlış bilgi yaymayalım canım arkadaşım.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
October 17, 2022, 11:44:54 PM

...
baran 9 yaşında arkadaşları ona einstein diyor.

chp'nin a haber'i sözcü gazetesini paylaşınca birbirinizi meritlediğinizi itiraf etmişsin, çok iyi olmuş. az biraz utanmanız varsa bu rezillik size ömür boyu yetmeli! burayı chp evine çevirme rezilliği nasıl düze çıkar emin ol hiç bilmiyorum, işiniz zor.

bak, sen cahil taklidi yapıyor olabilirsin ama apo'nun kardeşi osman öcalan trt'ye çıktığında pkk'nın ölüm listesinde bulunuyordu; hatta bu listeye caş diyorlar, öğren bunları. osman öcalan o programa çıktığında ypg hakkında ve selahattin demirtaş hakkında ne demiş, senin borazanlığını yaptığın partinin genel başkanı ypg ve selahattin demirtaş hakkında ne demiş? öğren bunları, öğren ki boş yapma, bir daha tıraş yapmak için ve bunun gibi beş para etmez klasik martavalları tekrarlamak için benim postlarımın altına girme.

ya hadi akp'ye osman öcalan muhabbeti ile sallıyorsun (benim şeyimde olmaz, hatta haklılık payı da var derim, seninle benim aramdaki fark bu çünkü) ama bari chp borazanlığı yaparken biraz utanman olsun. halk tv, tele 1, krt neyinize yetmiyor. :)

https://www.ensonhaber.com/gundem/kilicdaroglunun-yardimcisi-pkk-kanalinda-konustu-2014-08-06
https://www.star.com.tr/medya/chpli-sezgin-tanrikulu-pkk-medyasinda-haber-1095642/
https://www.milatgazetesi.com/haber/chpli-gursel-tekin-teror-orgutu-pkknin-218472/
https://parantezhaber.com/siyaset/chp-grup-baskanvekili-ve-chp-genel-baskan-yardimcisi-pkknin-kanalinda-422h

anf, medya tv, mezopotamya ve diğerleri... bu haberlerden o kadar çok var ki (listele listele bitmez) diline doladıkları osman öcalan muhabbetinde zerre kadar samimi olsalar şu muhabbetlerden sonra insan içine çıkmaya yüzleri olmaz ama dediğim gibi bunlar kendilerine ezberletilen üç-beş zırva ile insanları kandırabileceklerini zannediyorlar.

bu ülkede trafik lambaları "sarı, kırmızı ve yeşil" yerine "sarı, kırmızı ve mavi" yandı (https://www.star.com.tr/guncel/trafik-lambalarinda-o-renkler-sirf-bir-araya-gelmesinler-diye-haber-1003986/). adamlara "kara basınca çıkan ses" denildi (https://www.evrensel.net/yazi/78521/dag-turkleri). sizin politikalarınız halkı devletten soğutarak milletimizin içinde onarılması zor derin yaralar açtı. çok şükür ki, adamlar bu meselelere el attı da bugün o bölgelerde yaşayan insanlarımız tekrar devletin varlığını hatırladı. ben akp'li değilim ama akp sizin kirli politikalarınızı da toparladı, haklarını yemeyelim; ve en önemlisi bunu yaparken hdp ile ittifak yapmadılar, bu siyaset üstü bir denemeydi. bugün iki milletvekili, bir belediye uğruna hdp ile ittifak yapmak (https://www.youtube.com/watch?v=ulcvO9KUXEY, https://www.ulusal.com.tr/siyaset/chpli-yalim-hdpye-bakanlik-vaadinde-el-arttirdi-1den-fazla-da-bakanlik-verilebilir-15001086) ile, siyaset üstü bir denemeyi birbirine karıştırmak; bu kadar şeylik ancak tahsil ile mümkün olur dedirtir.

ben karşımda ciddiye alınabilecek birini görmek istiyorum, bir daha böyle boş şeyler yazma, benim postlarımın altına girme, git ötede chp'nin a haber'inden manşet paylaş, arkadaşların sana merit versin, ben çoluk çocukla eğleşecek biri değilim, denginde birini bul kendine...

wolwoo
Legendary
*

View Profile
October 18, 2022, 01:36:50 AM

özgür bi ortam ossa yazılacak çok şey var da
amaan böyle gelmiş böyle gider
dünyanın hali ortada WWII öncesi bi hava var, ortam gergin
o yüzden öyle pek heveslenmeyin liberal bir sonuç çıkmaz burdan

6lı masanın yarısı eski akp'li biri eski mhp'li biri konuk sanatçı dğeri de cehape
hdp dışlanmış
herkes kendisine verilen rolü oynuyor.................................................
siyasetten ümidi keseli çok oldu. Mehdi-Mesih aleyhisselam gelirse belki Smiley

Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
October 18, 2022, 05:14:59 AM

Yazdığın cevapta kafa karışıklığına sebebiyet verebilecek durum mevcut, insanlar bundan sana bu kadar agresif cevaplar veriyor olabilir, ama sanırım anlamış olabilirim aradaki farkı.

Şimdi chp savunuculuğu yapılmasını istemiyosan, bu makul, olabilir çok normal, bende zaten chp'yi savunup göklere çıkartacak bir yazı yazmadım, yazmamda. Bu durumda akp'yi savunmuyorum dersen insanlar inanır, der ki "tamam akp savunmuyorsa, chp'ye hala eleştiri gelmesi normal, bu söylediimiz zaten basic insan hakkı", çünkü herkes ve her şey eleştirilmeli, eleştirmediğin anda bu diktatörlüğe girer, daha chp başa gelmeden eleştirilemez dersek bu başa geçince direkt diktatör olsunlar demek anlamına gelir, ki bir 20 yılda onla uğraşamıcam valla Cheesy

He ama yok ben bunu yanlış anladıysam, senin derdin akp savunmaksa, kardeş kusura bakma o gösterdiğiin osman öcalan örneğinide (ki yanlış bilgi caş, o da ortaya çıktı, yine yalan haberle kendini savunmak için eklediler, ama olsun, diyelim ki caşta, yine bu mantıkla hdp'de dilak öcalanın olmasından çok farklı değil bu yaklaşım, bunların tamamı uzatılıııır gider, osman öcalanı savunursun, kalkıp fetö ile beraber ülkenin en üst düzey askerlerini hapse tıktıkları gerçeğini savunabilir misin, kahrından kanser olup ölenler? Pkk'lı insanları gizli tanık yapıp albayları içeri tıktıklarını? Fetö'nün elemanlarına bakanlık verdiklerini?

Bu liste çok uzar, 20 sene olmuş, sabaha kadar uzar.

Derdin chp'yi eleştirmekse, sabaha kadar eleştirmelisin, hiç durmadan 7/24 eleştirmelisin, senin yanında olur senle beraber eleştiririm, eleştiri bir insanın en doğal hakkıdır, engellenemez, engellenmesi zaten suç olmalı, fakat şuan bulunan hükümet eleştiri yapanları içeri atabilen bir hükümet, bu da demek oluyor ki eğer derdin chp eleştirmek değilde, akp savunuculuğu yapmaksa, o zaman işte karşında ben ve "birbirini meritleyen" arkadaşlarımı bulabilirsin, bu çok normal, çünkü 20 yıldır akp yüzünden ülkenin başına gelmeyen kalmadı, sırf akp sevmiyoruz diye, chp seviyoruz anlamına gelmesin, sen chp'yi eleştir, ben akp'yi eleştireyim, birbirinden ayrı kulvarda ilerler sohbet, gayette güzel anlaşırız, bunlar birbirine engel şeyler değil, ben seni durdurmam, sende beni durdurmazsın, mis gibi ilerler sohbet. Yeter ki bana akp savunma, akp'yi savunduğun an o zaman agresifleşirim, yoksa chp'ye ne dediğin umrumda değil, asla karışmam, hakkın o senin.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
October 18, 2022, 11:12:56 PM

chp'nin a haber'i olan sözcü paylaşımın nedeniyle sana söylediklerimden dolayı özür dilerim arkadaşım. istersen jin tv bile paylaşabilirsin, sonuçta bunlar yakın zaman öncesinde aynı derneklerden ödül almış olan gazeteler ve burası da sizin mekanınız.

neden hatırladığımı bilmiyorum ama bu forumda bir tane multiboy67 nickli utanmaz bir oktrol vardı. nickini net hatırlayamadım ama sanırım 67'li bir şey olması gerekiyordu. bütün pespayeliğine rağmen utanmaz ve rezil olmaz low levelin biriydi, hatta rezil oldukça çamur gibi ayaklarınıza daha çok dolanan lanetli bir şeydi; tarif etmek bile iğrenç...

neyse, konu hakkında yorum yapmak gerekirse; bu seçimler mehmet ali çelebi ve siha sezgin versusu olacak çünkü sokaktaki adam stratejik derinliksadsad ve büyük resim peşinde koşmak yerine sade ve basit olanı görüp kararını verecek; şimdiden hayırlısı olsun, hadi hayırlı tıraşlar.

Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
October 19, 2022, 06:29:25 AM

Kardeeeş kardeş, sen sabaha kadar kendini ikna edebilirsin bu seçim mehmet ali çelebi vs sezgin tanrıkulu diye, senle benim aramda ki fark ben özgürce ikisininde hatalarını ve problemlerini söyleyebiliyorum. CHP içerisinde sezgin gibi, fbi ajanı mı, cia ajanı mı, pkk lover mı ne bok olduğu belli olmayan biri var diyebiliyorum, ama aynı zamanda bütün beraber silivride yattığı arkadaşlarını satan biridir çelebide diyebiliyorum.

Sen bana sabaha kadar söv, gel beraber bana sövelim hatta, o da yetmezse sözcüye sövelim, o da yetmezse chp'ye sövelim, hiiiiiç sorun değil, umrumda olmaz, bunu yapabilme hakkın için savaşırım, senin doğuştan gelen hakkın olmalı bunlar, insanlar özgürce konuşamayacaksa, nerede adalet, nerede hukuk, istediğini eleştirme hakkın olmalı.

Ama dediğim gibi, sen akp'yi, 20 yılımızı yemiş partiyi, sırf karşısında chp var diye "AMA BAK CHP ŞÖYLE BÖYLE" diye aklamaya çalışırsan, anca dalga geçer millet senle, 2 ihtimal olur, ya gerçekten cahil olmak gerekir akp'yi savunmak için, ya da çıkarının olması, başka hiçbir ihtimal olamaz, bahsettiğimiz parti böyle bir parti.

Bir gün chp'ye saydırmayı bırakacak kadar büyürsen, ben sana akp neden kötüdür, fetö ile birlikte o mehmet ali çelebi ve arkadaşlarını nasıl hapse atmıştır tek tek anlatırım, kozmik odaları, ülkesi için canını verecek askerleri hapse atıp vatan haini diyip onların kahrından kanser olup öldüğü günleri tek tek anlatırım, "siyaset üstü deneme" diye seni nasıl kandırıpta oy için pkk ile masaya nasıl oturtulduğu, otobüslerle pkk'lı taşıttıklarını, hatta ve hatta türk askerine içeri atarken, pkk'lıların yediği yemeği vergilerimizle ödettiği, türk askerine ve halkın küfürler eden şarkıcılarla nasıl yanyana pozlar verdiğini, tek tek anlatırım. He diyosan ki "fetö ve pkk bağlantalıları siyaset üstü bir denemeydi aynı şey değil!" o zaman çok güzel bir köprü var elimde onu satayım mı sana?

Seni nasıl bu yaptıkları onca kötülüğü "bir şey denedik, tutmadı" diye yutturdularsa, chpli insanlarıda chp aynı şekilde kandırıyor, "bir şey deniyoruz" diyor, sen birine kötü derken diğerine diyemiyorsan, bu fanatizmdir, ben çok net bir şekilde ikisinede kötü diyebiliyorum, ikiside halkın zararına diyebiliyorum, aramızda ki fark bu. Bu farkı öğrencek kadar büyüdüğünde gel iki kelam sohbet edelim, o zamana kadar anca kendi çevrende senle aynı fikirde olanlar bu lafları yer, geri kalanı anca "cahil ya bu" diye bakıp acır sana, üzgünüm.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
October 19, 2022, 11:10:17 PM
Merited by Captain Corporate (1)

kaynak dötüm, inanmazsan kalktığım koltuğa bak, izi ve kokusu hala orada ve sıcaklığını koruyor.

tamam 67, bu kadar boş yeter, düş yakamdan, sana ve diğer 67 hesabına hayatta başarılar dilerim, pek mümkün değil ama yolun açık olsun. ayrıca, bir daha chp'nin a haber'i olan sözcü gazetesini paylaştığın için seni kesinlikle eleştirmeyeceğime dair yemin ederim. artık rahatsın, bundan sonra bunu daha çok yapabilirsin.

bir tarafta mehmet ali çelebi gibi cesur ve yiğit vatansever adamlar var (allah sayılarını artırsın, allah olmayanlara da versin :d), diğer tarafta ise pkk'nın uzantısı olmakla övünen hdp'ye bakanlık verebiliriz açıklamaları yapanlar, selahattin demirtaş ve osman kavala'nın serbest kalması için bizi destekleyin diyenler, khk'lılara gül dağıtanlar var.

ne olursa olsun, bu asil ve yüce millet doğru kararı verecektir, benim bundan yana şüphem yok. bu yüzden, sonucun şimdiden belli olduğunu düşünüyorum.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: