Bitcoin Forum
April 28, 2024, 08:16:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Söylediğiniz şeyi çizen bir uygulama  (Read 65 times)
vonutage (OP)
Full Member

Activity: 198
Merit: 158

Look at the Mirror First!

View Profile
October 14, 2022, 10:55:18 AM
Merited by meser# (1)

Benim bazen istediğim avatarı bulamadığım oluyor ya da istediğim bir şeyi tezahür eden bir çizim.
Ne olması gerektiğini söyleyebilirim ama photoshop bilgim olmadığı için onu görselleştiremem de.

Ama bunu düşünen ve üzerine çalışan birileri olmuş. Epey de komplike çalıştığını görmek sevindirdi.

https://www.craiyon.com/

Adresine girip arama çubuğuna ne istediğinizi "İngilizce" olarak yazıyorsunuz ve 2 dakika içinde karşınıza 9 farklı seçenek ile çizim çıkarıyor. Benim çok hoşuma gitti, umarım sizlerinde işine yarar.
1714292202
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714292202
Reply with quote  #2

1714292202
Report to moderator
1714292202
Hero Member
*

Ignore
1714292202
Reply with quote  #2

1714292202
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714292202
Hero Member
*

Ignore
1714292202
Reply with quote  #2

1714292202
Report to moderator
1714292202
Hero Member
*

Ignore
1714292202
Reply with quote  #2

1714292202
Report to moderator
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
October 14, 2022, 11:38:11 AM
Last edit: November 30, 2022, 11:18:39 PM by meser#

Benim bazen istediğim avatarı bulamadığım oluyor ya da istediğim bir şeyi tezahür eden bir çizim.
Ne olması gerektiğini söyleyebilirim ama photoshop bilgim olmadığı için onu görselleştiremem de.

Ama bunu düşünen ve üzerine çalışan birileri olmuş. Epey de komplike çalıştığını görmek sevindirdi.

Adresine girip arama çubuğuna ne istediğinizi "İngilizce" olarak yazıyorsunuz ve 2 dakika içinde karşınıza 9 farklı seçenek ile çizim çıkarıyor. Benim çok hoşuma gitti, umarım sizlerinde işine yarar.

Yapay zekanın kullanım alanının arttığına bir diğer örnek. Bu sayfaya birkaç ay önce denk gelmiştim. Başka bir versiyonu ise çizimlerinizi seslendiriyordu. Keza thepersonnonexist.com olması lazımdı direk insan yüzlerini yapay zekaya göre hazırlıyordu ve böyle insanlar hiç varolmamıştı Cheesy Ayrıca birçok farklı site ve uygulama daha fantastik şekilde yazdığınız metini resmedebiliyor. Örneğin canvada bu uygulama var gelecekten sihirli bitcoin şehrinden bir fotoğraf şeklinde yazdığım görseli şöyle resmetti canva abimiz :

Source: Canva's Ai creator
Sanki Van Gogh'un tablosundan sıçramış gibi Smiley
püsür
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 673

View Profile
October 14, 2022, 01:31:32 PM

Yakın bir arkadaşım bayağı bir süredir bu olayı bana her gün attığı için gına geldi ama cidden aslında çok iyi şeyler çıkıyor. O arkadaşım neler neler atmadı. Dizilere tarihi karakterler soktu, kitaplara gelecekten öğeler soktu vs. Böyle şeyleri bu kadar kolay görselleştirebilmek aslında çok manyak bir şey. Ben teknolojik gelişmeleri şöyle değerlendiriyorum hep. Bundan 20-30 sene önce insanların karşısına bir anda çıksa ne kadar büyük tepki verirlerdi. Çünkü ben küçükken cep telefonları yeni çıkıyorken televizyonda japonya'dan fütüristik videolar gibi bir şey göstermişlerdi. Biz eve kablosuz normal ev telefonunu yeni almışken o japonya'dan olan videoda 3310'un bir üstü renkli telefonda görüntülü görüşme yapıyorlardı. Çocuk olarak aklım çıkmıştı. Yaşadığım şehirde internet kafe de ilk defa açılmıştı o zamanlar. Teknolojinin öyle olduğu zamanlar. Bu olay da 10-15 sene önce falan internette karşımıza çıkmış olsaydı müthiş şaşırabilirdik.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
vonutage (OP)
Full Member

Activity: 198
Merit: 158

Look at the Mirror First!

View Profile
October 14, 2022, 07:37:03 PM

Yapay zekanın kullanım alanının arttığına bir diğer örnek. Bu sayfaya birkaç ay önce denk gelmiştim. Başka bir versiyonu ise çizimlerinizi seslendiriyordu. Keza thepersonnonexist.com olması lazımdı direk insan yüzlerini yapay zekaya göre hazırlıyordu ve böyle insanlar hiç varolmamıştı Cheesy Ayrıca birçok farklı site ve uygulama daha fantastik şekilde yazdığınız metini resmedebiliyor. Örneğin canvada bu uygulama var gelecekten sihirli bitcoin şehrinden bir fotoğraf şeklinde yazdığım görseli şöyle resmetti canva abimiz :

Sanki Van Gogh'un tablosundan sıçramış gibi Smiley

site bu sanırım; https://thispersondoesnotexist.com/

ama bu tehlikeli ya. Bu resimler aslen var olmuş ya da halen var olan insanlara aitte olabilir. Yani bir sosyal mecradan veri çekmediğini bilmek zor.

Onun dışında canva olayı da iyimiş. Craiyon bazı aramalar da çok iyi sonuçlar verirken bazılarında saçma copy paste işi jpeg çalışmaları da getirebiliyor bu arada. Bugün bu postu attıktan sonra epey deneme yaptım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: