Web3 destekli haber bülteni olarak düşünebiliriz. Bir hesap Açarak içerik üretip kendi topluluğunuzu oluşturabiliyorsunuz. İsterseniz email ile isterseniz ise boş bir cüzdan adresi ile bağlanıp hesap oluşturabilirsiniz. Yatırımcıları arasında FTX,Binance gibi borsalar ve google polygon ve lens protokol gibi önemli isimler var. Şu anlık Pre-seed roundda 1.7m dolar topladılar.
https://twitter.com/paragraph_xyz/status/1584583536287174662https://paragraph.xyz/Eğer steemit türevi platformlardan ayrışıp sadece insanların para odaklı paylaşımlarına yönelmeyecekse ve var olan pastayı bölüşmek için gruplaşan insanlar ortaya çıkmayacaksa özgürce yazı yazabileceğim bir platformu seve seve kullanmak isterim.
Eğer web 3 mantığına uygun olarak gerçekten merkeziyetsiz olacaksa bence pre-seed / seed gibi yatırım aşamaları hiç olmamalıydı. Sadece kullanıcılarına yönelik, gruplaşmayı engelleyecek fakat yazıları denetim altına sokmayacak bir mekanizma ile eşit dağılım yapıp başlasalardı çok daha fazla hoşuma gidebilirdi.