Marketin psikolojisi hakkında açıklama yaptınız. Çok teşekkür ederim. Ama ben bu durumu nasıl kara çevirebilirim onu merak ediyorum. Borsadan TL çeksem, bankadan USD alsam. USD ile Binance'ten tekrar kriptopara alsam. Sistem çalışır mı? Başka bir tavsiyeniz var mı? Bu kur farkında arbitraj fırsatı var.
Arbitraj yapmayı düşünüyorsunuz ancak bankadaki USD'nizi binance borsasına tekrar nasıl aktarmayı düşünüyorsunuz ? Ülkeden dolar çıkarmak düşündüğünüz kadar kolay olmayabiliyor belli miktarın üzerinde tutarlardan bahsediyorsak paranın yönünü sorgulayabilirler. Hatırladığım kadarıyla binance en son Türkiye'den USD çekim işlemini dahi kapatmıştı. Eğer zaten bir miktar çekim gerçekleştirecekseniz çekip doğrudan bankanıza aktarıp USD'ye geçiş yaparsanız miktar arttırmış olursunuz.
Yada risk almak istiyorsanız bankanıza geçirir USD'ye çevirirsiniz. Aradaki fark kapandığında tekrar Türk Lirası yapıp borsaya aktarıp stabil usd türevlerine geri dönebilirsiniz, aradaki fark cebinize kalmış olur. Ancak eşitlenmek yerine makasın daha fazla açıldığı durumlar da yaşanabiliyor.