Bitcoin Forum
April 26, 2024, 11:40:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: IMDB'ye göre gelmiş geçmiş en iyi 25 Türk dizisi  (Read 265 times)
kastoriante
Member
**

Activity: 160
Merit: 10

View Profile
November 19, 2022, 09:22:48 PM

ABD yapımları dışında IMDB puanları tam bir saçmalık. İstisnalar hariç olmak üzere ABD yapımlarına tüm dünya, diğerlerine kendi ülkesinin seyircisi puan veriyor.
1714131618
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714131618
Reply with quote  #2

1714131618
Report to moderator
1714131618
Hero Member
*

Ignore
1714131618
Reply with quote  #2

1714131618
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714131618
Hero Member
*

Ignore
1714131618
Reply with quote  #2

1714131618
Report to moderator
emre06060
Member
**

Activity: 144
Merit: 35

View Profile
November 22, 2022, 06:54:16 AM

Türk dizilerindeki İMDB puanlarına katılmıyorum. Genelde fanların oy vermesiyle dereceleniyor. Tamam güzel diziler olabilir ama çoğu puanlama gerçeği yansıtmıyor. Örneğin twitterda hastalarda sanal günden oluşturulmasından anlayabilirsiniz. Ben biraz da Türk dizilerine ön yargılıyım. Sonunu tahmin ettiğim dizi bence iyi bir dizi değildir. Ahlaki değerleri hiçe sayan diziler de iyi dizi değildir. Emin olun yabancı dizilerde bu kadar ahlaki değerlerle oynanmıyor. En azından gavur dizisi deyip geçiyorsunuz ama Yürk dizileri malesef çoğu ahlaksızlığı empoze etti ülkemize
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
November 23, 2022, 03:39:52 AM

bu konuya bir şey yazmayacaktım ama mecbur bırakıldığımı hissettim.

bunların hakim olduğu sektörlerde (bir önceki mesajımda tam olarak bu ifade vardı, ımdb'nin nasıl bir oylama düzenine sahip olduğunu biliyorum, konuyu çarpıtmak için kıvrananlar çırpınmaya devam edebilir) yapılan hiçbir ödül töreni benim için adil ve nesnel değildir. bu sektörde bulunan tekelleri kırılıncaya kadar yaptıkları hiçbir ödül törenini ciddi bir şey olarak değerlendirmem de mümkün değil. ayrıca, lanet olsun, imdb oylaması sektörün realitesini zerre kadar değiştirmiyor çünkü size imdb üzerinde oylama alanı oluşturan sistemin kendisi alternatife imkan tanımıyor.

hakan boyav'ın taş gibi haklı olduğunu gösteren güncel bir detay:

Burak Haktanır: "O kadın TSK'ya iftira attı"
Boğaziçi Film festivalinde aldığı ödülü Şebnem Korur Fincancı'ya ithaf eden Özcan Alper'e Oyuncu Burak Haktanır'dan tepki geldi. Haktanır, "Mehmetçiğe sahip çıkmak hepimizin görevi" dedi.
https://www.ulusal.com.tr/yurt/burak-haktanir-o-kadin-tskya-iftira-atti-15003208

muhtemelen burak haktanır da yakında saray sanatçısı olarak işaretlenir, ki zaten adamın bir videosunu izledim, bir daha kolay kolay bu sektörde ekmek yiyemeyebilirim vs. gibi şeyler söylüyordu.

sanki öyle bir düzen var ki, kim daha çok iftira atarsa, kim daha çok akla izana gelmez şeyler söylerse o daha çok ödül alıyor, o daha çok usta sanatçı oluyor. hal böyle olduğu için doğal olarak ideolojik körlüklerini "sanat, sepet, doğa, güzel olana saygı" olarak lanse ediyorlar ama aslında edirne'nin ötesine geçemeyen birtakım ilkokul müsameresi etkinliklerini savunuyorlar.

40-50 yıldır neredeyse demiryumruk ile hakim oldukları sektörde bugün çatırmadalar başlıyor. hakan boyav ve burak haktanır gibi "tırnaklarıyla kazıyarak başarıya ulaşmış yeni nesil sanatçılar" gerçekleri bunların yüzlerine vurarak sektördeki tüm hegemonyaları yıkmaya devam ederse edirne'nin dışına çıkmayı başaran kaliteli işler üretebiliriz çünkü bundan önceki dönem kendi ideolojik mahallellerinde yakartop oynayanların saltanatı altındaydı.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
November 23, 2022, 08:47:24 PM

punisher izleyin boşverin yerli dizileri Cool Wink

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1282

View Profile
November 24, 2022, 02:59:51 PM

Listede bir kadın bir erkek dizisini veya herneye giriyorsa onu göremedim birde yakında sanırım geri dönüyor demet evgar kısa bir video paylaştı izlemeyi ciddi anlamda özlemişim.

İmdb'nin puanlamasıyla hiç ilgilenmiyorum filmin türüne ve oyunculara bakarım
imdb de kötü denen nice efsane film izledim dünya birbirini karalama yeri olduğu için imdb puanıda biraz bu işin aynası olmuş

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
eightdots
Hero Member

Activity: 756
Merit: 700

View Profile
November 24, 2022, 05:05:08 PM

Listedeki sıralamayı bir kullanıcı adı alıp değiştirebiliriz o yüzden listeden bağımsız konuşacağım.

Olaya eski ve yeni diziler olarak bakarsak, birçoğumuzun tercihi eski diziler olur. Şöyle de bir gerçek var. Artık gün içindeki zaman çoğumuza yetmiyor ya da en azından benim için öyle. Mesela günümün 2 saatinden fazlasını bir diziye bağlayamıyorum. Sırf saati dolsun diye diziye koyulan müziğin tamamını baştan sonra dinlettiriyorlar. Her sene aynı dizinin Ayşe'si Fatma, Ahmet'i Mehmet olup benzerini çekiyorlar. Buna vakit verip izlemeyi zaman israfı olarak görüyorum.

Yabancı dizileri takip eden yıllardır eski yeni birçoğunu izleyen biriyim. Artık kanallarda değil de bildiğimiz dizi film platformlarında yayınladıkları için tek seferde sezonu yüklüyorlar ve istediğim zaman izliyorum. Zaten bölümler 45-50 dakika. Bizdeki gibi adam eve girecek ama çekime arabanın eve gelmesinden başlayıp sonra eve yürümesi etmesi falan derken boş boş bir ton sahneyle doldurmuyorlar.

Listedeki birçok eski diziyi izlemişimdir. O dönemlerde işimiz yok vaktimiz çok yapımlar kaliteli. Ama bir sıraya koyma gereksinimi duymuyorum.

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██