Bitcoin Forum
May 02, 2024, 01:31:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Farklı bir belediyecilik anlayışı mümkün mü?  (Read 158 times)
Dzigie (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
November 17, 2022, 09:05:21 AM

Maçoğlu, yayın sırasında belediye olarak kaçak elektrik kullandıklarını itiraf etti. Maçoğlu, "Elektrik faturası ödemiyoruz. Bazı yerlerde kaçak açmaya çalışıyoruz" dedi.

Moderatörün, 'Ödemiyorsunuz, kaçak kullanıyorsunuz.' sözleri üzerine Maçoğlu, "Evet, kaçak kullanıyoruz" ifadelerini kullandı.
https://www.aykiri.com.tr/tunceli-belediye-baskani-fatih-macoglu-kacak-elektrik-kullandiklarini-itiraf-etti/29938/

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, belediye olarak kaçak elektrik kullandıklarını itiraf etti.
https://twitter.com/aykiricomtr/status/1592816641452146689

KJ'de farklı bir belediyecilik anlayışı mümkün mü yazıyor. Konuşulan ise belediyenin kaçak elektrik kullanması.😅

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████████████████████████████████████████████████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
1714613481
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714613481
Reply with quote  #2

1714613481
Report to moderator
1714613481
Hero Member
*

Ignore
1714613481
Reply with quote  #2

1714613481
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714613481
Hero Member
*

Ignore
1714613481
Reply with quote  #2

1714613481
Report to moderator
1714613481
Hero Member
*

Ignore
1714613481
Reply with quote  #2

1714613481
Report to moderator
1714613481
Hero Member
*

Ignore
1714613481
Reply with quote  #2

1714613481
Report to moderator
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1022
Merit: 619

View Profile
November 17, 2022, 04:35:34 PM

Kaçak elektrik kullandığını itiraf ediyor utanmadan bir de. Acaba oranın yerel elektrik idaresi bu sözler üzerine ne yapacak? Ben olsam tüm belediyenin elektriğini keserdim. Söz konusu gerçekten durumu olmayan bir vatandaş olup faturasını geciktirince aslan kesilen firmalar bu sözleri yutarak izliyorlar.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
November 17, 2022, 05:24:07 PM

Bazı yerlerde kaçak açmaya çalışıyoruz ne demek acaba? şimdi bunun hakkında suç duyurusunda bulunulmaz mı bu ifadeye dayanılmaz mı? bence tuncelide onun rakipleri onlara bir karşı dava açarlar. gerçi bunun rakibi herhalde hdp onlar da bunla beraber iş görüyor bildiğim kadarıyla. geçen Televizyonda haberlerde görmüştüm. kendisi ve hdp oylarıyla bir köyü mağdur etmişler.
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1289

View Profile
November 17, 2022, 05:50:36 PM

İnancım gereği kaçak kullanmıyorum. Elektiği sayacınızı aldatarak kullanmak gerçekten kaçak kullanmakmıdır sorgulamadan edemiyorum. KAÇAK KULLANAN GÖRÜRSEM ŞİKAYET BİLE ETMEM.

Ülke yönetiminin zevki sefa yaşadığı bir dönemde asgari ücretin günlük 150 tl olduğu bir yerde 1kg yoğurt 25 tl, 1kg kaşar 117 tl , 1kg tereyağı 177tl, doğuda sırf siyaset uğruna yıllar boyunca ki 5-10 yıl değil daha fazla bir süre göz göre göre kaçak elektrik kullandırıp o bedeli sırf şirketler batmasın, iflas etmesin diye diğer kalan insanlara yansıtması üstüne üstlük yıllarca bu insanların vergi verip parasının 10kat değer kaybetmesini sağlayıp, vergi verdiğin halde yapılan yollardan ücret alındığı, vatandaşın en temel hakkı olan eğitim için okullar kullanılacak kağıtları bile veliden istemesi üstüne üstlük ödediğiniz verginin hangi hizmette gittiği belli olmadan devletin verdiği neredeyse bütün hizmetlerin ücretli olması, satın aldığınız her araçtan tut telefona kadar neredeyse herşey 2 tane devlete alınıp 1 tane kendinize aldığınız halde  hiçbirşeyen iyiye gitmediği bir dönemde yıllarca spor klüplerinden tutunda birçok zenginin vergi borcu silinirken sen asgari ücretliden bile vegi alıyorken bir belediye elektriği kaçak mı kullanmış? HİÇ FATURA ÖDEMESİN.

Ben bir işletme kurduğumda devlet asla benim zarar etmemi engelleyecek bir tedbir almıyor veya bir işletme kurduğuzda zararlarınızı diğer müşterilerden karşılamıyorsunuz? nasıl oluyorda bu elektrik şirketlerinin ticari zararını diğer müşteriler ödüyor?

Burada sorun kaçak kullananda değildir olayı yanlış algılıyorsunuz. Cep telefonu ödemeyenlerin veya su faturasını ödemeyenlerin biz faturasını ödemiyoruzda elektriği kaçak kullananları neden ödüyoruz? böyle saçmalık olur mu? Sen bir şirket kurmuşsan karı da zararıda göze alacaksın bu ne saçma iştir.

Elektrik şirketleri özel şirketlerdir devletin değil. Birçok esnaf batıyor ama ben bir tane bile elektrik şirketinin battığını görmüyorum.

Kaçak kullanabilen kullanmalı buradaki sorun kaçak faturasını sizin bizim ödememiz. Sorunu yanlış algılıyorsunuz.

Vergi nedir? Devlet 1 tl gelirden bile vergi alıyorken zenginlerin vergisi sinirken izleyen halk nasıl oluyorda kaçak elektrik kullanımından şikayet ediyor anlamakta zorlanıyorum. Cebinizde duran her bir  kuruş hergün çalınıyor farkındamısınız? Birde bir belediye neden kaçak kullanıma ihtiyaç duyacak hale gelir?
Banane kardeşim kim kaçak kullanıyorsa kullanıyor.  İhtiyacı olana bu dönemde kaçak kullanmalı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1043

View Profile
November 17, 2022, 06:13:59 PM

Mandown dostum konuya fazla yazmayı düşünmüyordum ama yazdıklarından sonra bir şeyler yazayım istedim bu söylediklerinin hiç biri kaçak elektrik kullanmayı masum göstermiyor banane başkası kullanırsa kullansın diyorsun ama sen zaten ana gideri elektrik olan bir işletmecisin buna en fazla tepkiyi senin göstermen gerekiyor kaçak kullanmak kimsenin hakkı değil devlet tekelinde elektrik üretilseydi devlet bunu ücretsiz yapabilirdi ama belediye neden ödemesin?

Belediye yaptığı işlemlere karşı ücretsiz mi ki de elektrikten muaf tutulsun şu an tayin olduğum şehirde belediye suyu ayda 200 liradan aşağı gelmiyor ve evde 2 yetişkiniz sadece öyle aman aman su ihtiyacımız da yok bunun dışında belediyeler yerel yerinden yönetim ilkesiyle yönetiliyor yani ayrı bir kasası var devlet tüzelin dışında kalıyor devletin belediyeleri değil seçimle başa gelir otobüsü paralıdır Tunceli belki parasız yapıyordur ama geliri ne kadar çok ki otobüslere yakıtı bulabiliyor şimdi belediye otobüslerinin yakıtının elektrikten daha az geldiğini mi iddia ediyorsun? Ona para bulan elektrik ödemeye de para bulur yakıtı kaçak kullanıyordur belki alışmış demek ki kominist rejim dendi televizyonda çarşaf çarşaf reklamları yapıldı kominist rejimde hırsızlık serbest mi benim bildiğim Hırsızlık en ağır suçlardan devleti en büyük hırsız gören sistemde kendi de hırsızlık yapınca bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyemeyiz eğer her zaman doğruyu söylersek o zaman doğru yoldayızdır

Kominizm rejimini yerleştirmek için güzellemeler yapanlar buna karşı durmazlarsa en büyük yanlış orada yapılır işte senin ayrı bir gelir kaynağın var devlet sana bu konuda özgürlük vermiş sen devletin bu özgürlüğünü açık açık suistimal ediyorsan yanlış yoldasın bu dediğim bunu yapan tüm partilere geçerlidir a partisi z partisi yok ben Tunceli’de çalışsam ve dürüst bir vatandaş olarak elektrikleri ödesem neden belediyenin payını ödeyeyim ki benim günahım nedir? Tamam vergi sisteminin adaletli olmadığı aşikar ama o konuda kanuni düzenleme yapılmadıktan sonra kendimizi paralasak da değişen bir şey olmayacak eğer devlet vergi sistemini değiştirirse o zaman konuşabiliriz ama bu kaçak elektrik şu an bildiğin suç ve bu tüm şehrin hakkına girmek demek

Kominizm böyle bir şeyi savunuyor da bizim mi haberimiz yok? Kendi düşünceleri ile taban tabana zıt hareket eden bir belediye başkanı başka da bir şey değil kaçak elektrik hırsızlıktır rigleri kursunlar para kazansınlar o zaman belediye binasında onu da halka dağıtsınlar ne kadar etik olur? Robin hoodçuluk oynamaya gerek yok

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1289

View Profile
November 17, 2022, 06:35:26 PM

@RaltcoinsB insanların kişisel siyasi görüşlerinde değilim ben olaya genel bakıyorum. Hak hukuk olaylarında her ne kadar haklıda olsan eğer hak hukuk düşünülseydi daha önceden dediğim gibi ülke bambaşka bir yer olurdu haksızmıyım?

Bir lokanta işlettiğinizi düşünün bu işletme vergisine kadar herşeyi resmi yapıyorsunuz diyelim. Müşteri masadan kaçtığında oluşan zararı diğer müşterilerden karşılayacağınız bir yasa veya bir madde mevcut mudur? veya market zincirlerindeki hırsızlıklar  olduğunda diğer müşteri mi ödüyor? Bu elektrik şirketlerini özel kılan şey nedir? Bu işletmenin iflas etme şansı varmı? Bu işletmeleri diğer esnaflardan veya işletmelerden özell kılan nedir? Ben neden şirketin bile bile önüne geçmediği kaçak faturaları ödüyorum.

Örnek olarak Dicle elektrik benim kullandığım elektrik firmasından tamamen alakasız bir firma nasıl olur benim devletim onun engelleyemediği bir yapıda faturasını bana ödetir.

Sen böyle bir işletme işletsen faturaları ödetmeyle ilgilenirmisin? Göstermelik yılda birkaç kesim gösterirsin o kadar. Bu şirket batarmı? zarar mı eder? böyle bir kazanç sistemi nasıl olurda rekabet koşullarına uygun olur?

Devlet isteyecek doğuda kaçak kullanım engellenmeyecek öylemi? Sen cidden buna inanıyormusun? Doğuda yaşayanlar devletten de mi büyüktür?

Burada gördüğüm özel bir şirketin ürününü belediyenin kaçak olarak kullanması. Bunda bana göre haber değeri yok haber değeri olan şeyin kaçağı bizim neden ödediğimizdir.
Benim gördüğüm şudur bile bile siyaset uğruna yıllarca göz göre göre kaçak kullanıma izin verilmiştir üstüne üstlük günümüzde bir belediye elektriği kaçak kullanıyor o konuda sana tamamen katılıyorum hakka giriyor ama elektrik şirketide göz yumuyor. Nasıl olsa ödeyen birileri mevcut.

Ben elektrik ile ilgili eğitim aldım şu kaçak kullanım deniyorya o kadar komik geliyorki bana anlatamam.

Basit bir anlatımla hemen hemen her mahallede bulunan trafodada sayaç vardır o doğal olarak evlerdede aylık  ortalaması alınır nerede kaçak kullanılıyor birkaç ay içerisinde net olarak bulunur. Yoğun farkın oluştuğu dönemlerde o bölgeye özen gösterilir birkaç faturaların ortalaması bellidir düşüş veya yüksekler incelenir kısa sürede kimin kullandığını bile rahatlıkla bulursunuz.

Şimdi siz elektriği kaçak olarakk kullanıldığını elektrik şirketinin bilmediğini mi sanıyorsunuz? Buradaki sorun belediyenin kaçak kullanması değil. Kaçak elektriğe göz yumulmasıdır nasıl olsa bizler ödüyoruz. Biz ödemeyelim bak kaçak kullanım kalıyor mu.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
November 17, 2022, 06:41:03 PM

Komünizm; üretim araçlarının ortak mülkiyeti üzerine kurulu sınıfsız, parasız ve devletsiz bir toplumsal düzen ve bu düzenin kurulmasını amaçlayan toplumsal, siyasi ve ekonomik bir ideoloji ve harekettir.Sadece üretim araçlarının ortak kullanımına dayanan sosyalizm ile tam olarak aynı anlama gelmemesine rağmen hatalı bir biçimde eş anlamlı olarak da kullanılabilmektedir.  Vikipedi
sistem komünist olsaydı zaten beleş olacaktı, sosyalist olsaydı da ama o zaman da mülkiyet hakkına elveda derdik, hoş benim malım mülküm yoh  Cheesy

"20’sinde sosyalist olmayanın kalbi, 40’ında hâlâ sosyalist olanın ise beyni yoktur…" diye bir laf var bernard shaw'a izafe edilen..yani bunu mülkiyet hakkından dolayı söylediğini düşünüyorum ama bana uymuyor  Grin demin de dediğim gibi malı olan düşünsün bende yoh araba vardı onu da sattım  Grin

bence Almanya gibi olmak en güzeli, herkese minimum yaşam standardı sağlayabilir devlet ama aynı zamanda maximum seviyede kapitalist de olunabilmeli çünkü insanlar çeşit çeşit, kimi beceriksiz, kabiliyet yoksunu kimi de çok başarılı...başarılı adam bunun karşılığını almalı ama öteki de guru ehmağa muhtaç olmamalı...

böyle başarılı bir sistem pekala başarilabilir nitekim canlı örneği mevcut..birçok Avrupa ülkesi iyi durumda, bazıları Almanya kadar olmasa da...Japonya falan da iyidir heralde...

anyway sosyalizm ya da komünizmi uyguladığını iddia eden ülkeler hep başarısız olmuşken kapitalist ülkelerin sosyal devlet olma becerisini kimse inkar edemez.
maçoğlu yanlış yapmış, gelen faturayı ödemezsin, show yapmana gerek kalmaz. sistemi karşına alırsan hele bu devirde, koyarlar yerine kayyumu sonra "bakın bize haksızlık yapılıyor" demeye başlarsın. sistemi bilip kenarından dolaşmak var, sistemi hiçe saymak var.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1043

View Profile
November 17, 2022, 06:45:52 PM

Senin karşı çıktığın şeye bende karşı çıkıyorum dostum ama elden bir şey gelmiyor. Benim söylediğim şey belediye kullanırsa kullansın, x şahıs kullanırsa kullansın doğru değil. Ha bu arada senin dediğin neden devlet böyle bir şey sunuyor diyor ya işte bu konuda kanun değişmeli. İlgili yürürlükte olan sistem tam olarak elektrik tesisleri için devam eden bir sistem kısaca özetleyeyim idare hukuku ile ilgili

Bu sisteme yap işlet deniyor yap işlet devrette devlet hiç bir şeye karışmıyor 49 yıllığına kiralıyor yap işlette 20 yıllığına devlet bu sistemi kuranlara imtiyaz sağlıyor bu kişiler elektrik santrallerini kuruyor ve TEAŞ ile yaptıkları özel hukuk sözleşmesi çerçevesinde 20 yıllığına elektrik satıyorlar bunu devlet neden yapıyor bir santral kurmak devlete yüklü masrafa sebep oluyor bunun çok fazla kurulduğunu düşünün ana mantık burada ama bana göre saçma devlet bunu kendisi üretebilir yapabilir satabilir bu güce sahiptir yap işlet usulü şu an elektrik firmalarına özgürce hareket etme olanağı sağlıyor bu yüzden de böyle sorunları devletle uğraştırmak yerine kendileri onlara verilen izin çerçevesinde vatandaşa yüklüyorlar aslında bu konuda değişiklik gerekiyor kaçak elektriği engellemekte bir yerde devletin elinde tabi bunu biliyoruz

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Dzigie (OP)
Sr. Member

View Profile
November 18, 2022, 07:24:30 AM

böyle başarılı bir sistem pekala başarilabilir nitekim canlı örneği mevcut..birçok Avrupa ülkesi iyi durumda, bazıları Almanya kadar olmasa da...Japonya falan da iyidir heralde...

Sosyal devlet gerçeği var. Listeye İsveç, Norveç, Danimarka eklenebilir.

Ay ve güneş hepimizi aydınlatıyor. Su hepimize yağıyor. Hava hepimize yetiyor. Ekmek neden hepimize yetmesin?

KAÇAK KULLANAN GÖRÜRSEM ŞİKAYET BİLE ETMEM.
Burada sorun kaçak kullananda değildir olayı yanlış algılıyorsunuz.
Kaçak kullanabilen kullanmalı
Banane kardeşim kim kaçak kullanıyorsa kullanıyor.  İhtiyacı olana bu dönemde kaçak kullanmalı.

Tebrikler. Ekşi Sözlük yazarlığınız kabul edildi.🏆

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 628

View Profile
November 18, 2022, 08:21:03 AM

Devlet olarak kaçak konusunda özendiriciyiz. Güney doğu ve doğu illerimizde dağıtım işini yapan firmalar terör ve benzeri konuları bahane edip insan kaynağı yatırımı yapmadan toplayabilecekleri faturaları toplamaktan uzk işler yapıp bunları elektrik kWh hesabında kayıp kaçaktan karşılayınca özendirici oluyor. Buradaki itiraf gayet masum geldi bana. Bilmem gidip gördünüzmü bu illeri. Gerçekten yoklukla boğuşuyorlar.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
November 18, 2022, 05:47:54 PM

Farklı bir belediyecilik elbette mümkün. Tabi bunun için gereken yönetim mi mümkün mü? O biraz muamma malum ülkemizde spor takımı tutar gibi parti tutma alışkanlığı olduğundan yanlışlarını bile görmezden gelebiliyor halk. Böyle olunca pekte farklı bir belediyecilik anlayışı karşımıza çıkmıyor. Tabi uzun süreli bir partinin elinden bir belediye alınırsa ki bu bir büyükşehir ise o farkı görebiliyoruz.

Gelelim Maçoğlu'nun farklı bir belediyecilik anlayışına Smiley Nedeni ve şekli nasıl olursa olsun birilerinin para vererek aldığı hizmeti para ödemeden alması ve bu kullanımların kendi belediyesinin sınırları dışındaki halka da yansıması yasal olmamakla beraber kul hakkını da içerir. Sonuç olarak bu eylemlerinin sonuçlarına katlanmaları gerekir ilgili hukuk kanadından bununla ilgili bir soruşturma kesinlikle gelmeli.
Dzigie (OP)
Sr. Member

View Profile
November 19, 2022, 09:08:26 AM

Devlet olarak kaçak konusunda özendiriciyiz. Güney doğu ve doğu illerimizde dağıtım işini yapan firmalar terör ve benzeri konuları bahane edip insan kaynağı yatırımı yapmadan toplayabilecekleri faturaları toplamaktan uzk işler yapıp bunları elektrik kWh hesabında kayıp kaçaktan karşılayınca özendirici oluyor. Buradaki itiraf gayet masum geldi bana. Bilmem gidip gördünüzmü bu illeri. Gerçekten yoklukla boğuşuyorlar.

Konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında dile getirmekten utanmayan Kürtçü vekil Meral Danış Beştaş, kaçak elektrik kullanamamaya isyan etti.

"Vatandaş devlete neden güvensin" gibi laflar eden Kürtçü Beştaş, sanki çok doğru bir şey söyleyip haklı bir davayı dile getiriyormuş edasıyla yaptığı konuşmada kaçak elektrik kullanamamayı "zulüm" olarak nitelendirdi.
https://www.tamgaturk.com/kurtcu-vekil-elektrik-calamiyoruz-diye-isyan-etti/55882/

Sen masum gördün. Aynı gün HDP milletvekili Meral Hanım kaçak elektrik kullanamamayı zulüm olarak görmüş. Anlayan varsa anlatsın. Bu nasıl bir düşünce tarzı?

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
November 19, 2022, 12:37:46 PM

belediyeden yardım alan iki kişi biliyorum
biri benim arabayı alıp çamura yatan
diğerinin de evi parası kamyonu bile vardı, üst kat komşumuzdu  Smiley

fakir çalmayı bilmediği için fakirdir gibisinden ünlü bir özdeyişimiz vardı, o hesap...gerçek ihtiyaç sahipleri ile fakir kılıklı zenginleri ya da gözü aç olanları ayırmak zor.
+belediye şahıs değil, bütçesi zayıf olabilir ama yine de elektriği ödeyebilir.
toprağın altına girince kaçacakları şeyler için toprağın üzerinde birbirini ezenler...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1243

View Profile
November 19, 2022, 02:05:29 PM

Bir belediye kaçak elektrik kullanıyor bunu da üstelik itiraf ediyorlar. EE birader bu suç değil mi neden hakkında soruşturma başlatılmıyor, görevden alınmıyor. Bu sosyalistlik anlayış kadar kıt bir anlayış, ideoloji yoktur konudan uzaklaşıp biraz eleştiriyim elimden gelse söverim de. Bireyci bir yaklaşım olmadığı sürece insan gelişemez, yükselemez. Bu sistem çalışıyor olsaydı, Sovyetler hala devam ediyor olurdu hala çalışmayan bir sistemi devam ettirmeye calışanlar var.

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
November 23, 2022, 05:14:13 AM

ya! adamlar en azından "tunceli belediye başkanı" yazmışlar, buna da şükür, çünkü "dersim belediye başkanı" da yazabilirlerdi, nihayetinde onlarda o potansiyel fazlasıyla var. :)

dünyada zaten bir enerji krizi var, enerji fiyatları tavan yapmış kopuyor, kalkıp göğsünü gere gere kaçak kullanıyoruz demek hiç yakışık almamış. aydınlatmaların sayısını azaltabilirsiniz, otomatik sensörlerin duyarlılığı zayıftır, bunun yerine manuel açma ve kapama yaparak daha az elektrik kullanabilirsiniz, ne bileyim bilumum şey yaparak faturayı makul bir noktaya çekebilirsiniz ya da çekemeseniz bile çekmeye çalışırsınız ama göğsünüzü gere gere kaçak kullanmazsınız be kardeşim!

bu arada, muhtarlara yardımcı verme fikriyatını taşıyanların kaçak elektrik kullanımını savunması da şaşırtıcı bir sonuç değil, tam aksine determinist ilkeler gereği bir zorunluluk... :)

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: