Bitcoin Forum
May 29, 2024, 06:57:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeniden merhaba  (Read 176 times)
Alpaca Lerook (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
November 18, 2022, 12:22:36 PM

Arkadaşlar bugün hesabıma giriş yaptığımda plagiarisim nedeniyle kalıcı süreliğine banlandığımı öğrendim. Tırnaklarımla kazıdığım Senior olarak var olan hesabım kalıcı kapatılmış. Hangi mesajdan bu suçu işlediğimi göremedim galiba böyle bir bilgi sunulmuyor. Biraz araştırdım autoban diyor. Neden böyle oldu acaba daha tecrübeli arkadaşlar varsa neye dikkat etmem gerekiyor? Tekrar bu yola bir yerden baş koymak lazım. Tekrar o aşamaları baştan geçmek lazım. Canımı sıkmıyorum bunu bir challenge olarak görüyorum. Bakalım tekrar o eski seviyeme gelebilecek miyim? Bu aşamada faydalı olduğuna inandığım bilgileri araştırırak biraz daha paylaşım yapacağım için göze batabilir miyim? Bu sefer aynı sorunla aylar sonra karşılaşmamak için izlemem gereken yollar nedir acaba? Az çok forumu takip eden birisi kafe sahibi olduğumu bilir bu da bir kopya olsun Smiley şimdiden geçmiş olsun dileklerinize topluca teşekkür ediyorum.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 967

View Profile
November 18, 2022, 01:41:09 PM

Bu forumdaki her türlü yönetimsel sorun, imza kampanyalarını sömüren parazit bir grup, ve onların anonim yan hesaplarıyla ilgili. İyi bir imza kampanyasına dahil olduysan, hesabında bir açık bulup üstünü çizerler ama hesabında bir açık olmasaydı dahi, uydurdukları hikayeler üzerinden yıllarca inşa ettiğin reputationunu "üç kuruşluk, imza sömürücüsü, bitcoin'le en ufak alakası olmayan" kişiler heba ederlerdi.

Bu başlığı açan hesabı yarın geliştirdiğinde, açığını bulmak istediklerinde, açtığın bu başlık üzerinden senin daha önce ban yediğini bulup, ban evasion bahanesiyle seni tekrar banlarlar çünkü elemanlar post geçmişini, post geçmişinin editlenen versiyonlarını bile arşivliyorlar. O yüzden sıfır bir hesap aç, yeni hesabın ban meselesini dillendirmesin.

Şurada senior olabildiysen, zaten taşağın legendarydir Smiley.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
November 18, 2022, 02:36:08 PM

Cheesy
ok kısa düştü. aga beklenti olmadan yaz yoksa zor gelir, arada kafa istirahati yap, yazmak isteyince yaz, istemediğinde yazma
Binance arada sırada şaakk diye coinleri delist ediyor, burda da banlama olayı var. banlayamadıklarına da negatif trust veriyler, şekil 1a Wink

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Bthd
Legendary
*

Activity: 2254
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
November 18, 2022, 06:28:22 PM

Report plagiarism (copy/paste) here. Mods: please give temp or permban as needed

Unofficial list of (official) Bitcointalk.org rules, guidelines, FAQ

Forum kuralları ve plagiarism rapor başlıklarını muhakkak inceleyin, rapor edilmişseniz başlıkta yaptığınız hatayı bulabilirsiniz. Oto tarama sonucu ban yediyseniz yada doğrudan report edildiyseniz başlıkta bulamayabilirsiniz.

Kullanıcı plagiarism ile ilgili hataya düştüğünde bu tekrarlanan bir durum değilse kullanıcıyı özel mesaj yoluyla kaynak eklemesi için uyarmayı tercih ediyorum. Fakat benzer durumlarda rapor ederek kullanıcının banlanmasını talep etmeyi tercih eden kullanıcılar da var. Forumda plagiarism asla tahammül gösterilmeyen bir suç olduğu için çoğunlukla doğrudan banlanmayla sonuçlanıyor. Bence tekrarlanan bir durum değilse yada alışkanlık haline gelmemişse uyarı aşamaları olmalı. Forum yöneticileri muhtemelen yasal sorumlulukları gereği müsamaha göstermiyor.

25. Ban evasion (using or creating accounts while one of your accounts is banned) is not allowed.[e]

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 971
Merit: 292

View Profile
November 19, 2022, 03:32:27 PM
Last edit: January 11, 2023, 06:42:26 PM by Cacabey_40

Öncelikle geçmiş olsun.

Üste @Lachrymose arkadaşın bahsettiği nedenlerden ötürü ban yemişsinizdir muhtelemen.

Bitcointalk bu şekilde giderse gün gelir "antika" olur. Merit ayağına forumun içine ettiler.
Hele yan hesabı olup kendi kendilerine merit atanlara da diyeceğim yok.

Rütbe atlamak imkansız. Forumda imza kampanyalarına katılmak imkansız. Merit almak çok zor.

Gündemi takip edeyim forumda ne yazılmış diye girip okumak içinse güzel fırsat.

.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
November 19, 2022, 03:37:39 PM
Last edit: November 19, 2022, 03:56:11 PM by wolwoo

üstad yazını sil istersen yine banlanırsin
ikinci mesajı okuyun
banlanıp geldiyseniz soylemeyeceksiniz Cheesy
bilerek alıntılamadım kanıt olmasın diye ama neyse artık belki mod görmezden gelir Smiley

yazıyı da okumuş halbuki  Cheesy
Üste @Lachrymose arkadaşın bahsettiği nedenlerden ötürü ban yemişsinizdir muhtelemen.

inception uleeeynn Cheesy

Cacabey_40
Sr. Member

View Profile
November 19, 2022, 04:34:36 PM
Last edit: January 11, 2023, 06:43:37 PM by Cacabey_40

üstad yazını sil istersen yine banlanırsin
ikinci mesajı okuyun
banlanıp geldiyseniz soylemeyeceksiniz Cheesy
bilerek alıntılamadım kanıt olmasın diye ama neyse artık belki mod görmezden gelir Smiley

yazıyı da okumuş halbuki  Cheesy

inception uleeeynn Cheesy

Bazı dinamiklerin değişmesi, gözden geçirilmesi gerekli. Forumda o kadar aktif olan, günlük giren, okuyan, araştıranların bu şekilde cezalandırılması hiç etik değil.

2. hesabı açıp tilkilik yapamıyorum, beceremiyorum.
Forumdan atılırsam bir daha dönmem zaten.

.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
November 19, 2022, 04:48:19 PM

usta member üyeyken bişey demezler belki ama ilerde hero leg falan olursan sıkıntı olabilir

Cacabey_40
Sr. Member

View Profile
November 19, 2022, 04:55:08 PM

usta member üyeyken bişey demezler belki ama ilerde hero leg falan olursan sıkıntı olabilir

İşte zurnanın zırt dediği yer burası.
Merit alıp rütbe atlamakta çok zor. Hatta benim gibiler için imkansız. Yan hesabım ya da merit atacak arkadaşlarım, kankalarım yok.
Dediğin gibi ileride rütbe atlayıp pastadan pay almak isteyince adamların eline koz geçer.

Neyse okumaya, araştırmaya devam...

.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
November 19, 2022, 05:09:58 PM

benim de tek hesabım bu, banlanırsam kötü olur Smiley
imzaya falan da katılmıyorum ama muhabbet iyi burda
bi de satoshi'nin forumu, manevi değeri var