Bitcoin Forum
May 04, 2024, 02:26:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 2023'e mektup!  (Read 78 times)
meser# (OP)
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
November 23, 2022, 12:04:33 AM

Çocuktum hayal meyal hatırlıyorum babam elinde zarflarla gelmişti ve demişti ki: Hadi bakalım çocuklar 2023'e mektup göndereceğiz. O gün benim ne okumam vardı ne de yazmam. Bana da bir A4 kağıdı vermişlerdi bende birşeyler yazmıştım karalamıştım ama iki tarafını da doldurmuştum. Çünkü kocaman bir adam olduğumda elime ulaşacaktı. Adres olarakta babannemizin adresini vermiştik ne olursa olsun o adres değişmezdi keza bu süreçte belki de 10'a yakın ev değiştirdik. Lozan'ın bitmesini bekleyenlerin aksine 2023'ün 29 Ekim'inin gelmesini beklemek için farklı bir sebebimi hatırladım bugün Smiley Tabi bunun o tarihte gerçekleşmesi için PTT'nin şaşırtması gerekiyor şaşırtmazsa 2024'te falan elime geçer en iyi ihtimalle tabi geçmeme ihtimali daha yüksek Cheesy

Peki siz bu kampanyayı hatırlıyor musunuz? Katılmış mıydınız?

Bir nevi zaman yolculuğu olacak benim için şuanda ne karaladım ne ettim hatırlamıyorum ama o zarfı açarken değişik duygular içerisinde olacağım kesin belki o an'a bir geri dönüş yaşarım. Böyle bir fırsatı inşallah bende çocuklarım için gerçekleştirebilirim Smiley

---

PTT'nin böyle bir hizmeti varsa belki şimdi beraber katılırız dedim ama internette bilgi bulamadım yolum düşerse ptt'de direk soracağım. Bunun dışında çağ teknoloji çağı tabiki de internette birçok site e mail ile bu hizmeti veriyor ancak PTT örneği daha da duygusal ve anlamlı olur düşüncesindeyim. Ha yine de ben geleceğe mail göndermek isterim derseniz:

https://www.futureme.org

https://ycrnqlzurlarqa52v7t3qpuzuwmezfkbi76t5lk75ozdsm7poksa.arweave.net/wKLYLzSKwRgDuq_nuD6ZpZhMlUFH_T6tX-uyOTPvcqQ şöyle bir de arweave ağında hazırlanmış bir uygulama var bu da bir nevi okyanusa şişe fırlatmak gibi Smiley

The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
November 24, 2022, 01:21:27 AM

bunu filmlerde görmüştüm çocuklara ödev olarak veriliyor, getirip okulun bahçesine gömüyorlar, atıyorum 50 yıl sonra açılacak, üzerine beton mu döküyorlardı öyle bişi Roll Eyes sanırım metal bi tüpün içine yerleştiriyorlardı

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
meser# (OP)
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
December 29, 2023, 04:16:51 PM

Evet arkadaşlar tam 21 (yazıyla yirmiiiiii biiiiiir) yıl önce yazmış olduğum mektubumu bugün memlekete giderek teslim alabildim. Gerçekten de çok güzel bir his açmak gelmiyor içimden daha doğrusu yazdığım demeyeyim de yazmaya çalıştığım diyeyim. Işığa tuttuğumda çizdiğim resimleri görebiliyorum ve açmak yerine saklayıp o mektubu çocuğum nasip olursa mektubu yazdığım yaşa geldiğinde  onunla beraber açmayı düşünüyorum. PTT'nin artık böyle bir çalışması projesi olur mu bilmem ama sizlere de böyle birşeyler yapmanızı gerçekten de tavsiye ederim.

Misal çocuğunuz olduğunda bol bol resimlerini çekiyorsunuz ya onun adına bir mail açın ve bu fotoğrafları videoları düzenli olarak oraya gönderin ve 18 yaşına bastığında kocaman bir albüm hediye edin ona.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
December 29, 2023, 05:36:25 PM

Zaman kapsülü mevzusu. Kendin için güzel bir şey yapmışsın. Tebrik ederim. Zamanı geldi açacaksın. Ama herieyinin aklında olduğunu düşünüyorum. Bence bunu kendi çocuğunla açmayı düşünmen gayet hoş. Bak o zaman yadıklarından eser kalmaz okuduğun zaman bunu görürsün.  Bence beklet.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████