Bitcoin Forum
May 03, 2024, 11:12:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Hadi ispat et  (Read 191 times)
wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
November 23, 2022, 08:20:48 AM

İspat yükü meselesi
Aslında hukuksal olarak bir iddiayı kanıtlama yükümlülüğü o iddiayı ortaya atan kişidedir. Türk Medeni Kanunu’nun 6. maddesi direkt olarak ispat yüküyle alakalıdır. Buna göre kişiler hakkını dayandırdığı olguların varlığını ispatlamakla yükümlüdür. Bu durum ise Latince “Onus Probandi” olarak adlandırılmaktadır. Onus Probandi İngilizce’de yine aynı anlama gelen Burden of Proof olarak bilinir. Yani bahsi geçen bu terimler hukuksal olarak iddiayı ortaya atan kişinin bu iddiayı kanıtlaması yükümlülüğünü anlatır.
İspat yükü meselesi ya da “Burden of Proof” bazı durumlarda safsata olarak da kullanılmaktadır. Yine Latince’de “Argumentum Ad Ignorantiam” olarak da geçen bu safsata bir şey aksi ispatlanmadığı sürece doğrudur varsayımına dayanır. Ayrıca bazı durumda iddiayı ortaya atan kişiler ispat yükünü değiştirme yoluna da gidebilir. Yani iddia sahibi ortaya attığı varsayımı kanıtlamak için başkalarını sorumlu tutar.
İngiliz filozof Bertrand Russell, 1952 yılında yazdığı “Bir Tanrı Var mı” isimli makalede ispat yükü meselesine de değinir. Makalede daha sonra Russell’ın Çaydanlığı (Russell's Teapot) olarak anılan bölüm şu şekildedir:

“Eğer ben Dünya ve Mars arasında eliptik bir yörüngede güneşin etrafında dönen Çin seramiği bir çaydanlık olduğunu öne sürseydim ve bu çaydanlığın en güçlü teleskoplarımızla bile tespit edilemeyecek kadar küçük olduğunu ekleyecek kadar da dikkatli olsaydım, kimse bu görüşümün tersini kanıtlayamazdı. Ama devam edip de bu savımın yanlışlanamaz nitelikte oluşundan dolayı insan aklının ondan kuşku duymasının kabul edilemez bir küstahlık olacağını söyleseydim, herkes haklı olarak saçmaladığımı düşünürdü. Ancak, eğer böyle bir çaydanlığın varlığı eski kitaplarca onaylansaydı, her Pazar günü kilisede kutsal gerçeklik olarak öğretilseydi ve okullarda çocukların beynine kazınsaydı, onun varlığından kuşku duymak bir gariplik belirtisi olarak görülür ve o kuşkuyu duyan kişiye yakınçağda bir ruh doktoruyla ya da daha önceki çağlarda bir Engizisyon yargıcıyla bir randevu alınırdı.”

Russell’ın bu paragrafta söylemek istediği, çaydanlığın gerçekliğini ispatlama yükünün kendisinde olduğudur. İspat yükü meselesi hakkında Carl Sagan da “Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı” isimli kitabında bazı çıkarımlarda bulunur. Sagan, “Garajımdaki Ejder” isimli bölümde kendi garajında yaşayan bir ejder olduğunu ileri sürer. Ejderi soranlara ise her seferinde bahaneler bulur. Kimine görünmez olduğunu, kimilerine ise uçtuğunu söyler. Yani Sagan, söylenilen her şeye uydurulan bir kulp takılabileceğini ve “yokluğunu ispat edemediğin şey vardır” mantığının sorunlu olduğuna dikkat çeker. Kitapta geçen, “kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir” ifadesi de bir iddia hakkında kanıtın olmamasının, o iddianın doğruluğuna kanıt oluşturmayacağına göndermedir.

https://teyit.org/olmayani-kanitlamak-olani-kanitlamaktan-daha-mi-zor

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5420831.msg61335404#msg61335404
aslında mevzu şurdan çıktı  Smiley amerikan filmlerinde falan da görürüz kötü adamlar saldırır öldürür, victimlerden biri mahkemede şahitlik bile eder ama savcı suçlularla pazarlık yapar, birini kodese diğerini elektirkli sandalyeye gönderir vs vs tabi seyirci tüm bunları izlediği için savcıya kızar çünkü kendisi de şahit olmuştur olaya https://www.imdb.com/title/tt1197624/

O konuyu daha fazla işgal etmemek adına buradan devam ediyorum. Daha önce Maduro vs hakkında da kişisel düşüncelerimi yazdım, bitcoinin satoshi adında legend bir kişi tarafından ortaya çıkarıldığını düşünmediğimi de, bunun daha çok dizayn edilmiş bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.
Herşeyden önce bunlar birer teori olarak görülse de aykırı fikirlerin olmasının güzel olduğunu düşünüyorum. yani hayal edin herkes her konuda "I agree" diyor Smiley görüşlerimden bazılarının belki hepsinin yanlış olabileceği ihtimalini biliyorum ancak bunlar benim hayat tecrübemden edindiğim kişisel görüşlerim ve bu konuda kimsenin elinden birşey gelmez Wink
Hayattaki en büyük teorik ayrım Tanrı inancı üzerinde, binlerce yıldır savaşlar, çatışmalar yaşanmış. Bu temel konuda bile hala bir fikir birliği sağlanmamışken zatturik tali meselelerde ortya konan ayrılıklar önemsiz kalıyor.

Soo herkes istediğini düşünmekte serbest zaten ona kimse müdahale edemez (zihinlere kelepçe vurulamaz) ancak farklı seslerin hele de hakaret içermeden seslendirilmesine de biraz daha toleranslı olmamız gerektiğine inanıyorum.  

"Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize, günah işleyip, peşinden tövbe eden kullar yaratırdı." (Müslim, Tevbe, 9)

Ben fikirlerimi söylüyrum, isteyen inanır katılır, istemeyen inanmaz thats it! napiym yani satoshi'yi yakalayıp "söyle lan nsa'in adamısın değil mi" dedirtecek halim yok Wink

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
1714777970
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714777970
Reply with quote  #2

1714777970
Report to moderator
1714777970
Hero Member
*

Ignore
1714777970
Reply with quote  #2

1714777970
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714777970
Hero Member
*

Ignore
1714777970
Reply with quote  #2

1714777970
Report to moderator
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
November 23, 2022, 10:30:31 AM

Bu forumdan ziyade genel olarak herkes birbirini susturma çabası gösteriyor bunu bir çoğumuz bilinçli bir çoğumuzda bilinçsiz olarak karşısındakini susturmaya kendi fikrinin, düşüncelerinin muntazam olduğunu kanıtlamak için uğraşma çabası içerisinde. Her birey özgürdür dilediği gibi konuşabilir istediği teoriyi sunabilir. Şimdi bir düşünceyi paylaştığınız zaman ispat ispat diyenlerde oluyor her yeni bir düşüncenin bilimsel ispatını nasıl sunabilirsiniz ki ?

Kendimce bir örnek vereyim aşı konusuna değinmek istiyorum. Aşı olmadım, aşının zararı olmadığını düşünüyorum ama bunun arkasında da kirli işler olduğunu hissediyorum bunu nasıl ispatlayabilirim ? şimdi ben farklı düşünüyorum diye işte bunlar aşı karşıtları bunlar dünyanın düz olduğuna inanıyor falan gibi saçma bir şekilde linç başlatıyorlar. Farklı düşünenlere karşı toplumun hiç bir nezaketi yok kalmamış üstelik saldırıya geçiyorlar. Linç kültürü yerine başka bir cümle kurmak istiyorum fakat yerine bir şey bulamadım şimdilik.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
November 23, 2022, 11:52:59 AM

exactly
and perfect example
günümüz, hislerin bile taklit edildiği, algoritmalara büründüğü bir devir! bu arada Saudiler 1 günlük tatil ilan etmişler, kutlamalar rahatça sürsün diye..böyle bir sonuç için bile 100m dolar rahatlıkla harcanabilir, neden olduğu etkiyi sağlamak adına
aslında ben de aşı olmayacaktım ama sonra çeşitli çıkarımlar eşliğinde fikrimi değiştirip biontech yaptırdım, maybe its wrong but my choice Cheesy

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
November 23, 2022, 03:33:41 PM

exactly
and perfect example
günümüz, hislerin bile taklit edildiği, algoritmalara büründüğü bir devir! bu arada Saudiler 1 günlük tatil ilan etmişler, kutlamalar rahatça sürsün diye..böyle bir sonuç için bile 100m dolar rahatlıkla harcanabilir, neden olduğu etkiyi sağlamak adına
aslında ben de aşı olmayacaktım ama sonra çeşitli çıkarımlar eşliğinde fikrimi değiştirip biontech yaptırdım, maybe its wrong but my choice Cheesy

''FIFA'nın çalkantılı geçmişini güç mücadelelerinden küresel siyasete her yönüyle ele alan belgesel, Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmak için neler gerektiğini gözler önüne seriyor''. Netflixte FIFA'nın iç yüzü diye bir belgesel var. Daha izlemeye başlamadım ama en yakın zamanda seyredeceğim. Football göründüğü kadar masum bir spor değil, tamamen endüstri haline gelmiş. Her türlü pisliğin döndüğü bir oyun. Direk bir ulusu suçlamaya geçmesem de buradan hangi fikirde olduğumu anlamışındır.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
November 23, 2022, 03:59:14 PM

...
Tanrı inancı üzerinde... Bu temel konuda bile hala bir fikir birliği sağlanmamışken
...

madem taşlanan benim, o halde yutkunmaya hazır ol; ha bu arada, benzer zırvalığı başkası yapsaydı bu kadar yumuşak davranmazdım.

mesela maçı izlemediğini bildiğim için ve samimiyetine inandığım için maçı izleyip izlemediğini sormuştum ve sen de dürüst davranarak izlemediğini söylemiş ve beni tasdik etmiştin (dürüst davrandığın için teşekkürler). şimdi senden dürüst davranmanı istemeyeceğim çünkü bu konu daha bariz bir detay barındırıyor çünkü futbol maçı izlemek/yorumlamak gibi sübjektif bir konu değil. sen kant'ın saf aklın eleştirisi kitabını okumadığın için böyle bir cümle kuruyorsun (alıntıladığım cümlen). oku abi, oku ki tıraş yapma!

ben de sana diyorum ki, tıpkı maçı izlemeden yorum yapman gibi, bu konuda insanlık tarihinde önemli şahsiyetlerin sunduğu babalar gibi/taş gibi mantıksal kanıtları okumadan/bilmeden konuşuyorsun. sorun "okumadığı/bilmediği, izlemediği" bir şeyler hakkında konuşanlarda değil de bunların düpedüz sapır saçma şeyler olduğunu söyleyende mi??? allah aşkına biraz dürüst olan bunun ne kadar saçma bir muhabbet olduğunu söyler. :)

ayrıca, 2017'den beri foruma üyesin, nakamoto konsensüsünün ne olduğuna ve hangi süreçlerden sonra ortaya çıkmış olduğuna merak edip bakmadıysan; kusura bakma ama biraz özeleştiri yapman gerekiyor.

bu arada ben senin kuyuya attığın taşa somut birkaç veri buldum. şu adam (https://twitter.com/ArchivoVAR/status/1595101776281305090) kesin kanıtlara sahip olmasa da kendi ölçümlerine göre milimetrik farklarla ofsaydı yakaladığını iddia etmiş.

bak, adam nasıl bir somut veri koymuş ortaya görüyor musun? milimetrik ölçümleri doğru olmasa bile ciddiye alınabiliyor. eğer bu adam senin yaptığın gibi "katar/suud zengin, arjantin fakir, o halde eşittir şike, benim gerçeklerime inanmayanlar pembe dünya" deseydi, ona muhtemelen alaycı bir dille şöyle cevap verirlerdi:

bazı insanların iddia ettiği gerçekler: mavi
pembe olarak isimlendirilen dünya: bold

arjantin fakir bir ülke, o zaman kesin maç satar. brezilya fakir bir ülke, o zaman kesin maç satar.
brezilya 5 dünya kupası sahibi.
arjantin 2 dünya kupası sahibi.

katar zengin bir ülke, o zaman kesin maç satın alır. arabistan zengin bir ülke, o zaman kesin maç satın alır. abd zengin bir ülke, o zaman kesin maç satın alır.
toplamları 0 (yazıyla sıfır).

ben sana sapır sapır gonpile toyrileri üretme, bitcoin kesin amerigan izrail ajanları kafir yapımıdır deme, birileri sana gerçekleri gösterdiğinde alınıp üzülme demiyorum. bunların hepsini yapmakta, sonuna kadar sapır sapır gonpile toyrileri üretmekte özgürsün ama sen bunları yaparken birileri sana "ne saçmalıyorsun alüminyum" demenin kibar yollarını kullanıp doğruları sana söylüyorsa/gösteriyorsa onlara da nezaket gereği teşekkür et bir zahmet!

bak, bu yazdıklarım da seni üzecek biliyorum ama sen kant'ın saf aklın eleştirisi kitabını muhakkak oku, sonra bana çok hayır dua edersin, hatta gıyabımda hayır hasenatta bulunursun.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
November 23, 2022, 06:33:31 PM
Last edit: November 23, 2022, 07:16:07 PM by wolwoo

dostum seni anlamiyorum çok agresifsin, değişik bir saldırı-savunma tarzın var.  Bana diğerlerine göre daha yumuşak davrandığın için teşekkürler  Wink
sen bana bir şey ispat etmiyorsun sadece fikirlerini daha sert savunuyorsun, geri adım (BACK OOFFF!) attırıp kazanmayı umuyorsun. En fazla yapacağın Galileo gibi "hea gardaşim" dedirtmek ama ikna 0 yazıyla zero Wink
Ayı sol elime güneşi sağ elime verseler yine de kendi bildiğimi okurum, yapım bu!
Ben sana Suudlar kupayı aldı demedim ki, maçı kontrollü olarak Arjantin hibe etti diyorum. Arjantin maçı alsa nolurdu, nothing else matters. Suudlar aldı ve dünya 5 dakikalığına değişti  Smiley Bütün basmakalıp fikirler, tahminler, kuponlar yattı. Suudi Arabistan bayram etti. Bunun böyle olmadığını Saudilerin bileğinin hakkıyla kazandığını düşünmek istiyorsan bu senin bileceğin iş, saygı duyuyorum. Sen de biraz mütevazi görünüp benim düşünceme saygı duyabilirsin. thats all
Ben fazla kitap okumuyorum evet bitmez tükenmez eksikliklerimden biri de bu ama temel konularda empati yapmayı başarabilen biriyim. neyse sinirlenme, mutlu olacaksan sen kazandın derim Smiley
al bak Almanya da caponlara yenilmiş, almanlar yenildiği için biz deaghfs
ha bu arada meşazını aldım, şehirdeki çoban alüminyum vs sözcüklerden sonra trustı siliyorum.

bi kere de olayı kişiselleştirmesen olmaz de mi? ayıp ya ayıp
senin işin de zor bizim gibi şeherli çobanlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor Smiley bence bizimle vakit kaybetme

trendcoin
Legendary
*

View Profile
November 24, 2022, 08:20:38 AM

ben sana "gerçekler seni yine çok üzecek, yine çok duygusal davranacaksın" demiştim, yanılmadım. :)

al mektuplarını ver mektuplarımı üğüğüğüğüüüğü.

neyse ki benim sende bir mektubum yok ama olsaydı ve sapır sapır saçmaladığımı yüzüme vursaydın onu silmek yerine teşekkür mahiyeti amacıyla daha güçlü bir mesaj ile tekrar desteklerdim çünkü ilkeli ve erdemli davranmak bunu gerektirir.

sen yine bana kızmakta ve küsmekte sonuna kadar özgürsün ama sabahattin ali okumanı şiddetle tavsiye ederim çünkü değerli bir insan... sayfalarca yazsak ifade edemeyeceğimiz şeyleri birkaç satırda harika bir şekilde özetliyor; eminim buna sen de katılıyorsundur, sezar'ın hakkı sezar'a...

bu arada seni nasıl ikna edebilirim bilmiyorum. doğuştan kör olan bir insana ayı ve güneşi anlatabilir miyim inan bilmiyorum. izlemediği, okumadığı, bilmediği şeyleri iddia eden birine ne anlatabilirim bilmiyorum. kuyunun içinden (kuyunun çeperi kadar bir açıdan) gökyüzünü izleyip evrenin tamamı hakkında konuşan birine ne cevap verebilirim inan bilmiyorum. bilmediğim şeylere bilmiyorum diyorum; sanırım bu konu beni aşıyor... ayrıca, o ayıp dediğin şeyi de sen yapıyorsun ama şımarıklığının seviyesinden dolayı yaptığın şeyin farkında bile değilsin. benim postumu buraya çekip copy-paste yazılarla taşlama merasimi oluşturmuşsun. bence ayıptan bahsetmeden önce ne yaptığına bir kez daha bakmalısın.

ek olarak, konu aslında sen değilsin, burada daha önce "altının değerini uzaylılar mı belirliyor? (https://bitcointalk.org/index.php?topic=5263919.msg54850615#msg54850615)" ya da "teknolojiyi uzaylılar mı geliştirdi (https://bitcointalk.org/index.php?topic=5297712.msg55833715#msg55833715)" gibi ultra sapır saçma şeylere de benzer tepkileri vermiştim ama o arkadaşlar olayları kişiselleştirmek yerine "sıfır olmayan" ikna düzeyine erişebilmeyi başardılar ve en önemlisi benim için bir taşlama merasimi oluşturmak gibi ayıp davranışlara girişmediler.

klasik mantığı, klasik mantığın mekanik ortama aktarılmasını, ve/veya lojik kapılarını, diyotu ve transistörü, entegreleri vs. bilmeyen birine sıradan bir forum postunda bunların anlatılabileceğini mi sanıyorsun? hayır, kalkıp anlatsak bir işe yarayacağını mı sanıyorsun? yepyeni sapır saçma söylemlerle karşılaşıp ama özgür düşünce falan cevapları göreceğiz...

şimdi ikna olmalı mıyız yoksa olmamalı mıyız... https://youtu.be/BQWdIwd3jsM ben bir karıncaya bitcoin'i anlatamam, ikna olmazsa canı cehenneme!

wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
November 24, 2022, 08:42:59 AM
Last edit: November 24, 2022, 09:53:16 AM by wolwoo

ya ne gerçekleri ne diyorsun anlamıyorum seni
işin gücün millete laf çakmak  Smiley

adama bak ya ne soyliyceğimi sana mi sorucam
herkes hangi partiye oy atacağını sana mi sorucak
sen kimsin bilader otorite misin her konuda?
hadi git işine bak kimsenin postuna da karışma
hususiyle de benle muhatap olmazsan sevinirim

laflara bak;
canın cehenneme
ağlama
uguhuuu
şehirdeki çoban
alüminyum
+şımarık
https://youtu.be/yxzVBf_G67E

ne hakkın var beni sinir etmeye ha

trendcoin
Legendary
*

View Profile
November 24, 2022, 09:15:05 AM

muhatap aldığım seviyeye bak. :) hiç şaşırmadım. :)

bu konuda parti-purti muhabbeti hiç geçmedi, neden böyle bir şey saçmaladın anlayamadım, sanırım kontrolden tamamen çıkmak üzeresin, aman kendine mukayyet ol kardeş, sinirden kendine zarar falan verme, böyle bir şey şeyin müsebbibi olmayı istemem.

bir şeyi itiraf etmeden geçmemeliyim, bilimsel istatistiksel veriler paylaştığımda "kuzey kore daha iyi" diyenleri gördüm ama senin gibisini görmedim. başkasına karışma derken bana ne yapacağımı söyleme cüretinde bulunuyorsun. :)

la! benim postumu alıp taşlama merasimi oluşturuyorsun sonra da "beni üzdün üğüğüüğğüğ, ne hakkın var üğüğüğüğ" diyorsun. sen ailenin tek çocuğu falan mıydın? bu şımarıklık ne be adam?

wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
November 24, 2022, 09:23:51 AM

ben sana hakaret mi ettim ne dedim:
insanlar farklı görüşlere sahip olabilir dedim
eskiden böyle değildin sen, naziktin, şakacıydın, kendini çok fazla siyasete kaptırmışsın, her postuna yansıyor bu
yazık ne diym, Allah'a emanet ol

trendcoin
Legendary
*

View Profile
November 24, 2022, 09:29:52 AM

ben sana hakaret mi ettim ne dedim:
insanlar farklı görüşlere sahip olabilir dedim
eskiden böyle değildin sen, naziktin, şakacıydın, kendini çok fazla siyasete kaptırmışsın, her postuna yansıyor bu
yazık ne diym, Allah'a emanet ol

wolwoo, bu konunun ana meselesi siyaset değil, hatta bu konu içinde siyasetin k'sı bile yok. demek ki, sen bana karşı başka konularda kin ve nefret biriktirmişsin ve düşüncelerini bu konuda dile getiriyorsun. sence davranışın etik mi?

hem siyasetle bir alakanın olmadığını söylüyorsun hem de benim siyasi görüşlerim yüzünden rahatsız olduğunu söylüyorsun. kendinle çelişmiyor musun?

bence utangaç bir hdp'lisin ve benim hdp eleştirilerim seni rahatsız ediyor.

...
hdp dışlanmış
...

bence, bana karşı olur olmaz konularda saracağına, eğer gerçekten hdp'nin dışlanmış olduğunu düşünüyorsan, hdp'nin dışlanmaması gerektiğini savunmaya çalışmalısın. inan ki benim gözümdeki değerin değişmez. ben partileri ve onların seçmenlerini aynı kefede değerlendirmeye almıyorum.

edit: şimdi çıkmam gerekiyor, bütün günümü internette geçirebilecek kadar zengin biri değilim, istediğin kadar kin ve nefret kusabilirsin, sana daha sonra cevap vereceğim.

wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
November 24, 2022, 09:36:57 AM
Last edit: November 24, 2022, 10:18:47 AM by wolwoo

yıllardır oy vermiyorum
siyasetten nefret ederim takım bile tutmam
istediğini düşünmekte serbestsin

ben senin postuna karşılık vermiyorum, sen gelip benim yorumlara cevap veriyorsun
siyaset konusunda dünya kupasında şurda burda...
sana siyasette başarılar mutluluklar
benim derdim bana yeter uğraşma benle, caiz olsa siktir olur giderim bu dünyadan alın sizin olsun
Allah herkesi sevdiği savunduguyla birlikte haşretsin

trendcoin
Legendary
*

View Profile
November 24, 2022, 10:23:15 AM

burası bir forum (https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0nternet_forumu), hdp dışlanmış diyen birine ya da kuzey kore daha iyi diyen birine cevap verme hakkına sahibim ve sen bunun aksini söyleyemezsin.

ayrıca, en çok özgürlük naraları atan sensin, dilediğim yere dilediğim şeyleri yazmakta özgürüm diyen de sensin... bence düşüncelerini savunamayacaksan, hdp'nin neden dışlandığı konusuna açıklama getiremeyeceksen ve bunun açıklamasını yapamadığın için siyasetle alakası olmayan bir konuda bilinçaltına teslim olacaksan -bence- bu toplara girmemelisin!

ı agree, good day, but any times, soo, yes or no, sometimes, have a nice day.

bu konunun siyasetle alakası yok, neden hala siyaset konuşmaya çalışıyorsun kardeş! bak sana iki tane soru sordum; yaptığın etik değil ve kendinle çelişiyorsun. canına kıymaya meyilli biri olduğunu bildiğim için üzerine gelmedim, seninle daha yumuşak konuşmaya çalıştım zaten; biraz özeleştiri yapmayı dene!

ayrıca, bu konuya dilediğim kadar yazmaya devam edeceğim çünkü ilk postta hedef tahtasına koyulan benim!

wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
November 24, 2022, 10:34:35 AM

Smiley acayip birisin
hdp hangi ittifakla? yok dolayısıyla dışlanmış dedim
hem soru soruyorsun hem siyasetle alakası yok diyorsun
ne dediğin belli değil
can tatlıdır da insanda iştah bırakmıyorsunuz

ignore bye

trendcoin
Legendary
*

View Profile
November 24, 2022, 10:41:21 AM

:) acayip birisin
hdp hangi ittifakla? yok dolayısıyla dışlanmış dedim
hem soru soruyorsun hem siyasetle alakası yok diyorsun
ne dediğin belli değil
can tatlıdır da insanda iştah bırakmıyorsunuz

bir ittifakta olmadıklarını iddia etmek için ya çok saf biri olmak gerekiyor ya da iyi bir propagandist.

ayrıca, bu konuda siyaset söylemini ilk açan sensin, ben değilim; safa yatmıyorsan sıkıcı bir tekrara giriyorsun.

seni daha iyi tanıma fırsatını bana verdiğin teşekkür ederim. eğer beni bir daha karşında görmek istemiyorsan savunamayacağın şeyleri yazma yoksa üzülmeye devam edersin.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: