Bitcoin Forum
May 11, 2024, 02:40:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Eczanedeki fiyatların yüksekliği  (Read 136 times)
execijutiere (OP)
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1258

View Profile
November 26, 2022, 10:56:59 AM
Merited by ajanwalker (1)

Bu aralar yine salgın var sanırsam. Kuru öksürük şikayetiyle hastaneye gittim. Kusacakmış gibi öksürüyordum. Bir iki ilaç yazdı bunun yanında vitamin takviyesi almak istedim. Youplus pro diye takviye efervesan tablet var. İsmini belki duyanlar belki duymayanlar vardır. Eczaneye fiyatını sorduğumda 140 türk lirası olduğunu söylediler. Eczaneye gitmeden e-ticaret sitesinde fiyatına baktığımda ise 59 türk lirasıydı. Tabi durur muyum aldım 2 tane. Önceden fiyat araştırmanın faydaları fazla Smiley

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
1715438406
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715438406
Reply with quote  #2

1715438406
Report to moderator
1715438406
Hero Member
*

Ignore
1715438406
Reply with quote  #2

1715438406
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715438406
Hero Member
*

Ignore
1715438406
Reply with quote  #2

1715438406
Report to moderator
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
November 26, 2022, 12:00:03 PM

Aynı olayı yaşadım bir tane multivitamin almak için eczaneye girdim fiyat yüksek geldi daha sonrasında biraz araştırma yaptım %30 %40 daha ucuzuna rastladım e-ticaret sitesinde. Sipariş verdim satıcının puanı 9.9'du buna güvenerek sipariş verdim. Kafamda hala şüphe var fiyatlar arasında nasıl bu kadar oynaklık olabiliyor diye. Bir dönemde haberlerde çok sık konu oluyordu sahte ilaç üretimini gösteriyorlardı neyse aldık artık hayırlısı diyorum.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
November 26, 2022, 12:13:45 PM
Last edit: November 26, 2022, 12:25:03 PM by mandown

Bebek bezi uzun zamandır en ucuz trendyolda hangi siteye girersenzi girin hiçbirinde ucuz değil. Hele mağazalarda fiyatlar anormal derecede yüksek sonuçta serbest piyasa bu isteyen istediği fiyatı biçer alıcı uygun olanını alır.

Bakmayın marketlere pahallı ürün sattıkları için ceza yazdıklarına çoğu iptal edilecek.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
execijutiere (OP)
Legendary
*

View Profile
November 26, 2022, 12:19:13 PM

Yazık günah sadece. Bu kadar fiyat farkı olmaz. Eczacıyla girdiğim diyalogda neden bu kadar fiyat farkı olduğunu soruyorum. Orası 1000-2000 tane almıştır diyor. İyi de aldıysa bile 2 katından fazla fiyat farkı olur mu? Olursa yüzde 30-40 gibi bir meblağ olur. 60 tl nerede 140 tl nerede?

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 883

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
November 26, 2022, 12:25:16 PM

İlaçların bir kısmı ithal gelir çoğunluğun hammaddesi ithal zaten doğal olarak her kapı paramızın değersizliğinden kaynaklanıyor. Bir çok ilaç ödeme listesinden çıkarıldı bir çoğunada fark ödemesi çıkıyor. İnternetten vitamin benzeri şeyler alırken dikkatli olun orijinal satıcıları tercih edin. Ben eczacımı tanıyorum mesela hasta bezleri konusunda konuştuk internette daha ucuz dedim bize gelişi bu dediği fiyat bile internetten %25 pahalı sorduğumda bize gelene kadar depocuların karları vs ekleniyor dedi.

Bu arada geçmiş olsun bu sene grip benzeri salgınlar sürekli devam ediyor 1 ay önce hasta olmuştum bu gün yine baş ağrısı ve halsizlik devam ediyor.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
eightdots
Hero Member

Activity: 770
Merit: 706

View Profile
November 26, 2022, 12:48:08 PM

Öncellikle geçmiş olsun herkese. Ben de yeni yeni atlatıyorum hastalığı. Bu kuru öksürük işyerinde herkeste var diyebilirim. Hatta hasta olmayan da yok. Ya gripler ya da öksürüyorlar. Dikkat etmek lazım diyeceğim ama insanlarla çalışıyoruz kendimizi %100 korumanın bir yolu yok o yüzden de hasta olduğumuzda ayrı bir özen göstermeye dikkat edelim diyeyim.

Bu c ve d vitaminlerini kullanıyordum o zamanlar fiyatları çok yüksek değildi eczanede. Bir zaman sonra kullanmayı bıraktım çünkü baya bir maliyetli olmaya başladı. Hastayken yine kullanırım ama eskisi gibi hasta değilken takviye olarak kullanmayı bıraktım. İnternetten de hiç bulaşmadım böyle ürünlere. Daha ucuz olmasındaki nedenler arasında işyerinin kendi eklediği fark, transferi, transfer yapan birimin deposunda tuttuğu süredeki maliyeti gibi bir sürü neden sayabilirim ama gerçekten de çok fark var aralarında.

██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
execijutiere (OP)
Legendary
*

View Profile
November 26, 2022, 01:58:21 PM

Ben de kuru öksürük ve hafif burun akıntısı var. Boğazımda çok kötü bir şekilde acı ve balgam var. Haberlere bakıyordum da salgın başlamış heralde. Tedbiri elden bırakmayın. Gripten farklı bu.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
November 26, 2022, 02:24:38 PM
Merited by ajanwalker (1)

Öncelikle zamanında eczane işinde de koşturmuş birisi olarak nacizane bilgilerimi paylaşayım. Eczacılık güzel kazanca sahip bir meslektir. Çok nadirdir eczanesi olupta parayı kırmamış birisi. Birçok farklı kalemde kazanç imkanları bulunmakta. Bunların başını çeken şeylerden bir tanesi reçeteli ilaçlardır. Eczanelere dair bir kanun ile web sitesi açamazlar, ticaret platformlarında mağaza açamazlar. Yani reçeteli ilaçları sadece eczanelerden temin edebiliyorsunuz. Onun dışında reçete aranmayan ilaçlar bulunmakta bunlarda kar marjı %20-30 arasında değişmekteydi bundan 3 sene öncesine kadar. İlaç dışı takviyelerde ise bu sayı %40-50 civarına çıkmaktadır. Hele hele cinsel desteklerde bu marj en yükseklerdendir. Tabi ki ilaç dışındaki takviyeler ve cinsel destek ürünlerini sadece eczanelerde bulamayabilirsiniz internette tonla ilan bulunmaktadır ancak çoğu ne yazık ki sahtedir. Zamanında 5 kavanoz balı 100 liraya satanların maliyeti 10-15 lira civarında olduğu gibi bu ürünlerin normal maliyeti 40-50 arasındayken eczaneler bunları 80-90'dan aşağı satmayacaktır. E ticarette bolca olanlar ise 65-70'den aşağıya satmayacaktır. Haa sahte olanlar için hava hoş 50 liraya bile satabilirler çünkü onlar ortalama 15-20 liraya mal etmiştir. Eğer ki eczaneler dışında internetten alacaksanız gerçekten ya çok iyi araştırmanız ya da şanslı olmanız gerekir. Şunu unutmayın; bir desi kargonun fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 24 yada 28 lira, 100 tl'lik üründe 15 tl pazaryeri komisyonu, birde %18 vergi den 18 tl. Bir pazaryerinde 100 tllik satışın maliyeti 61 tl. Hadi kargoyu düş ücretsiz kargo olmasın 33 tl. Satış fiyatından 33 tl yi düştüğünüzde gerçekten komik bir mebla kalıyorsa bence hiç düşünmeden piston aşağı indi deyip kaçıp ordan Cheesy 

Ayrıca birçok ilaç dışı destek firması zaman zaman eczanelere kampanyalar düzenler şu kadar satarsan şu kadara ve şu kadar satarsan şunlar promosyon olacak şeklinde. O zamanlarda ciddi bir ucuzluk söz konusu olur. Bunları takip edebilirsiniz ayrıca bir eczacı arkadaşınızın olması hayat ve cüzdan kurtarır bunu unutmayın Smiley
totti67
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 299

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
November 26, 2022, 03:31:19 PM

İlaç piyasası ile ilgili her gün mutlaka haberlerde olumlu veya olumsuz durumlar olduğunu görüyoruz. İlaç fiyatlarının sabitlendigi döviz kuru, sınıra yakın illerde diğer ülkelerden gelen ve eczanelerden yüklü miktarda ilaç alıp dönenler, özellikle kanser vb. Türü ilaçlara ulaşımın zorluğu vs. Benim asıl değinmek istediğim nokta, evde kullanılmayan ve son kullanma tarihi yakın olmayan ilaçların kullanıma döndürülmesi. Şayet belirttiğim durumda olan ilaclariniz mevcutsa, aile hekimlerinize danışarak bu ilaçların ziyan olmasının önüne geçebilirsiniz.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 459

View Profile
November 26, 2022, 03:34:07 PM

Bu aralar yine salgın var sanırsam. Kuru öksürük şikayetiyle hastaneye gittim. Kusacakmış gibi öksürüyordum. Bir iki ilaç yazdı bunun yanında vitamin takviyesi almak istedim. Youplus pro diye takviye efervesan tablet var. İsmini belki duyanlar belki duymayanlar vardır. Eczaneye fiyatını sorduğumda 140 türk lirası olduğunu söylediler. Eczaneye gitmeden e-ticaret sitesinde fiyatına baktığımda ise 59 türk lirasıydı. Tabi durur muyum aldım 2 tane. Önceden fiyat araştırmanın faydaları fazla Smiley

Hocam dediğiniz de haklısınız ama şunu da unutmamak lazım. her baklanın bir kör alıcısı varmış. Bizim insanımızın bir çoğu sizin yaptığınız araştırmayı yapmaz. Oooo ne kadar pahalı der ama mutkaka alır.
Bir de İnternet sitelerinden almak güvenilir olmayabiliyor. Ürünün çakması olabiliyor. e ticaret sitesinin de güvenilir olması lazım.
Geçmiş olsun bu arada...
püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 675

View Profile
November 26, 2022, 09:19:28 PM

Eczaneleri savunmak için demiyorum ancak e-ticaret sitelerinde ürünün gerçek olduğunu kontrol eden bir mekanizma var mı? Yok. Satıcısı ürünün üreticisi ya da amazon vs. ise ben güvenebiliyorum sadece. Örneğin vitamin takviyesi için eczacıbaşı yeni vitaminler çıkardı, kendileri satıyor, güvenip aldım. Ancak redoxon vs ünlü takviyelerin bence neredeyse hepsi sahtedir diye düşünüyorum. Bizim millet düzgün bir işi ucuza bırakmaz, ben çoğunun sahte olduğuna adım gibi eminim.

Eczaneler için ise çok kötü şeyler söyleyebilirim. Liseden arkadaşım eczacılık okudu, hastane karşısına açtı. Hiçbir iş yapmıyor, her sene yeni bmw alıyor. Adaletli bir durum olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bu sene 3 kere doktorun yazdığı ilacı almaya eczaneye gittim. Her seferinde bir bahane ile ya sigortanın karşılamadığını söylediler ya da o ilacın ellerinde olmadığını söyleyerek muadilini vermek istediler. Bunları da ahlaksızca kazançlarını arttırmak için yaptıklarını düşünüyorum.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
November 26, 2022, 09:40:10 PM

Eczaneleri savunmak için demiyorum ancak e-ticaret sitelerinde ürünün gerçek olduğunu kontrol eden bir mekanizma var mı? Yok. Satıcısı ürünün üreticisi ya da amazon vs. ise ben güvenebiliyorum sadece. Örneğin vitamin takviyesi için eczacıbaşı yeni vitaminler çıkardı, kendileri satıyor, güvenip aldım. Ancak redoxon vs ünlü takviyelerin bence neredeyse hepsi sahtedir diye düşünüyorum. Bizim millet düzgün bir işi ucuza bırakmaz, ben çoğunun sahte olduğuna adım gibi eminim.

Eczaneler için ise çok kötü şeyler söyleyebilirim. Liseden arkadaşım eczacılık okudu, hastane karşısına açtı. Hiçbir iş yapmıyor, her sene yeni bmw alıyor. Adaletli bir durum olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca bu sene 3 kere doktorun yazdığı ilacı almaya eczaneye gittim. Her seferinde bir bahane ile ya sigortanın karşılamadığını söylediler ya da o ilacın ellerinde olmadığını söyleyerek muadilini vermek istediler. Bunları da ahlaksızca kazançlarını arttırmak için yaptıklarını düşünüyorum.

Öyle hocam iki tarafında savunulacak pek bir tarafı yok yani. Eczane sahibi olmak ufak bir ilçede olsa bile çok kazançlıdır. Hastane yakınında olması, çevredeki özel rehabilitasyon merkezleri, bakım evleri, sevgi evleri gibi yerlerle bağlantıyı kurduğunda zaten masraflarını rahatlıkla çıkartabiliyor ve sağlam kazanç elde edebiliyorlar. Kendi gelen hastalar, ilaç dışı takviyeler ise ballı kaymak tatlısı oluyor. Birçok eczane evlere servis hizmeti bile veriyor. Eczaneler en karlı iş kollarından bir tanesi. Her ilde ve hemen hemen her ilçede illa ki eczacılık diploması olmayıp kiralayarak zengin olmayan yoktur. Kiralama demişken öyle 3-5K değil yerine göre 100Kya varabiliyor bu mebla.

Bir diğer husus ise dediğiniz gibi ahlaksız olanlar olduğu gibi gerçektende elinde olmayan eczanelerin de olduğu söz konusu. Bu ilaçlar Türkiye'de üretilmiş olsa da hammaddelerin ithal edilmesi ve döviz sorununa ve kanun nezdinde yapılan kur sabitleme (Buna benzer bir durum olduğunu işitmiştim eczanede çalışırken) ile ilaçların devletin karşıladığı mebla birçok ilaçta ambalajını bile karşılamıyor. Tedavi merkezleri anlamında birçok atılım yapılmış olsa da bunlara ve sağlığı koruyucu, destekleyici ilaçlara erişim noktasında birçok sıkıntı baş göstermekte.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
November 26, 2022, 10:28:02 PM

https://www.hepsiburada.com/dercos-anti-dandruff-normal-ve-yagli-saclar-icin-kepege-karsi-etkili-bakim-sampuani-390-ml-x2-p-HBCV00000Q24NI

şu şampuanın da sürekli değişiyor fiyatı, alanında en iyisi, kafada saçta sıkıntı varsa bu ürün ii gelior ama hergün değişior rakam, bi 400 oluyor bi 600
almak zorunda olanlar fiyat takibi yapıyor sürekli

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
November 26, 2022, 11:35:16 PM
Merited by meser# (1)

@meser# 3 sene önceki dönemle aynı değil her şey. Eczacıların yarın eylemi var. 3 sene önce eczacı bir ürün almak istediğinde kampanya dönemlerini bekleyerek 1/1 veya bazen daha fazla mal fazlası olarak tabir edilen ürünleri bedavaya alarak kar marjını yükseltebiliyordu. Mümessiller eczaneleri dolaşarak kendi ilacının satışını arttırmak için eczacıları ikna etmeye çalışıyordu.

3 senede nelerin değiştiğini yakinen bilen birisi olarak açayım konuyu (eczacı değilim).

- Gerçek Euro kuru 19,36 TL olduğu günümüzde devlet ilaç şirketleri için bu kuru 7.86 TL olarak sabitlemiş durumda. Doğal olarak ilaç şirketleri satış yapmak istemiyor.
- Resmi ~%85, gerçekte ~%150 enflasyon olan ortamda ilaç şirketlerine yapılan ödemeye sadece %25 artış uygulandı. Bu tüm ürünler için geçerli değil, bazılarının fiyatı düşürülüyor.
- Pandemi süreci hammaddenin pahalanmasını tetikledi. Örneğin şu an devletin 14 TL ödediği bir şurubun şişesinin üretim maliyeti 14 TL'den fazla olduğu için üretilmiyor. (Yerli üretim ilaç)

Vergilerin ilaca gelen zamdan çok daha fazla artması, çalışan maaşlarının ve yemek benzeri giderlerinin gelir artışına göre çok fazla artması, işyerlerinin kiralarının gelire göre aşırı yükselmesi gibi bir çok yan etken de sürece dahil edilebilir.

Gelinen noktada bırakın promosyonlu satın almaları yada mümessillerin eczaneleri dolaşarak ürün satın almlarını geçin şirketler ilaç satmak istemiyor. Depolar ülkeye giren ürünleri "tevzi" adı altında eczanelere eşit şekilde bölerek çok kısıtlı sayıda stoğa sokuyor. Eczacılar her eczanede kolayca bulunucağını düşündüğünüz ilaçlardan 1 tane satın alabilmek için depo ürün güncelleme saatlerini takip ederek herkesten önce kapmaya çalışıyorlar.

Eskiden nöbet tutmak için yarışıyorlardı artık durum tam olarak öyle değil. Eldeki stok düzenli müşterilerine kalsın istiyorlar. Bir ticarethane düşünün ki daha fazla mal satmak istemesin, bazen istemeyerek zorunluluk olduğu için ilaç veriyorlar. Çünkü verdikleri ilacın yenisini alıp alamayacaklarını bilmiyorlar.

Gelecekte çocuğunu okutmak için yada genç arkadaşlardan geleceği için eczacılık okumayı düşünen varsa bir kaç kez düşünmesini tavsiye edecek kadar biliyorum sektörü. Yanlış eğitim politikaları, yurt dışı alınmış diplomaların kabülü gibi sebeplerle yakında her tarafta işsiz eczacılar göreceksiniz. Aslında başladı bile ama sizin fark edebileceğiniz kadar kalabalık değiller şu an.

Eskiden olduğu gibi diplomanı al istediğin yere eczane aç durumu yok artık. 3-5 sene önce eczacılar eczane açmayıp yasak olmasına rağmen diplomasını kiraya vererek çalışmadan ciddi gelirler elde edebiliyordu. Yani artık çok farklı.

Başlıkta bahsedilen ilaç dışı ürünlerde devlet satın alması durumu olmadığı için şirketler fiyatı istediği gibi değiştirme hakkına sahipler o yüzden vitamin, bebek bezi gibi ürünler diğerlerine oranla kat kat fazla zamlanmıştır.

Tüm bu sorunlar yetmezmiş gibi ülkemizde her alanda olduğu gibi mafyacılık oynama kudretine sahip kişiler ülkeye giren ilacın bir kısmını eczanelere hiç uğramadan ucuz fiyattan (sabit euro kuru sebebiyle) satın alarak başka ülkelere satarak inanılmaz gelirler elde ediyorlar.

*** Yazmayı unutmuşum, doğuda yaşamış olanlar bilirler bu ülkede antep işi diye bir tabir var. Ülkedeki denetimsizliğide bunun üstüne eklerseniz eczane dışında bir yerden ilaç yada türevi olan hiç bir şeyi satın almayın.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1461

Cashback 15%

View Profile WWW
November 27, 2022, 09:59:16 AM

fiyatlar eczanede yüksek oluyor ama sürekli alışveriş yaptığınız bir eczane varsa her zaman oradan almaya çalışın. bir de iyi iş yapan yerse size indirim yaparlar. internetten sağlık takviyesi tarzı ürünler alırken de mutlaka dikkat edin çünkü sahte ürün çok fazla. öksürük şurubunun sahtesi olsa ne olur diye sormayın:)

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 27, 2022, 12:56:13 PM

vitamin ve takvıye tarzı urunlerde sahte o kadar fazlakı ben eger ınternetten alıcaksam suna bakıyorum. promosyonlu urun olanları tercıh edıyorum. mesela bılmemne vıtamını alıosun yanında termos hedıye edıyor. varsa o sekılde olanı alıyorum. sahtesını yapacak adam termos bastır ona ayrı kutu yaptır ugrasmaz.harıcınde ınternette satılan gıda takvıyelerının %90ının sahte oldugunun haberı vardı. ıthal sampuanlar falanda da bu boyle. annem ozel bır sampuan kullanıyor ve 3 sıparıs verıosak 2sı cakma gelıyor. elımızde orjınalı oldugundan sahtesını tespıt edebılıyorsun yada max 1 yıkamada anlasılıyor. ama duzenlı kullanmıyorsan anlaman ımkansız
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
November 27, 2022, 01:04:58 PM

vitamin ve takvıye tarzı urunlerde sahte o kadar fazlakı ben eger ınternetten alıcaksam suna bakıyorum. promosyonlu urun olanları tercıh edıyorum. mesela bılmemne vıtamını alıosun yanında termos hedıye edıyor. varsa o sekılde olanı alıyorum. sahtesını yapacak adam termos bastır ona ayrı kutu yaptır ugrasmaz.harıcınde ınternette satılan gıda takvıyelerının %90ının sahte oldugunun haberı vardı. ıthal sampuanlar falanda da bu boyle. annem ozel bır sampuan kullanıyor ve 3 sıparıs verıosak 2sı cakma gelıyor. elımızde orjınalı oldugundan sahtesını tespıt edebılıyorsun yada max 1 yıkamada anlasılıyor. ama duzenlı kullanmıyorsan anlaman ımkansız

Günümüzde en çok sahtesi yapılan ürün bana göre deterjanlar içerikleri zaten üç aşağ beş yukarı aynı.
Google'da basit bir arama gerçekleştirin çok tuaf fiyatlara deterjan alabiliyorsunuz genelde amazon.com.tr'de amazonun kendisinin sattıklarını alıyorum onun haricinde heke hele hepsiburadadan bile orjinal deterjanı bulmak çok zor birşey

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
November 27, 2022, 01:52:16 PM

Koronavirüse yakalandığım dönemde bu vitaminleri bende aldım ama faydası vardır ama yoktur bilmiyorum da o dönemde eczane ile internet siparişi aynıydı tabi koronavirüs zirve olduğu için her türlü alıcısı olduğu için fiyatları sabitlemiş gibiydiler şimdi inmiş demek ki fiyat farkı baya yüksekmiş bu arada bu vitaminlerin skt yoktu galiba açtıktan sonra bir süre kullanılabiliyor diye biliyorum

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███