Bitcoin Forum
May 01, 2024, 08:09:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bayraktar Kızılelma Havalandı, Havasına hava kattı  (Read 216 times)
emre06060 (OP)
Member
**

Activity: 144
Merit: 35

View Profile
December 14, 2022, 02:31:00 PM
Merited by Vispilio (1)

Bayraktar Kızılelma'nın bugün havalandığı ve semalarımızda uçmaya başladığı görüntüsünü gururla paylaşmak istiyorum. Bu görüntüyü görüp duygulanmamak elde değil. Umarım kısa zamanda motorunu da yerlileştirip gökyüzündeki hakimiyetimizi kurarız.

https://www.instagram.com/reel/CmJnz9rg7ep/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Birileri yerli ve milli değil diyedursun, bir projede yani uçak projesinde en önemli aşamanın yazılım, dizayn ve montaj olduğunu söylemek istiyorum. Siz bin parçanın binini de yurt dışından alsanız bu parçaları birleştirip bir sanat ortaya koyabiliyorsanız başarmışsınız demektir. Gün gelecek göreceksiniz ki bu bin ithal parçayı yerlileştirmeye başlayacak ve finalde motoru da yaparak noktayı koyacağız.

İnanıyorum ki göklerin hakimiyeti gelecekte Türk halkının olacak.
1714550968
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714550968
Reply with quote  #2

1714550968
Report to moderator
1714550968
Hero Member
*

Ignore
1714550968
Reply with quote  #2

1714550968
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714550968
Hero Member
*

Ignore
1714550968
Reply with quote  #2

1714550968
Report to moderator
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
December 20, 2022, 07:51:19 AM

...
Gün gelecek göreceksiniz ki bu bin ithal parçayı yerlileştirmeye başlayacak
...

manyelci cexap trolü aklınca alay etmeye çalışıyor...

yabancıların uğrunda dillere destan şarkılar yaptığı tb2'lerde yerlilik oranı %93. emin olun, kızılelma'da bu oran büyük bir fark oluşturacak kadar aşağı seviyelerde değildir.

Tüm kritik aksamı, tasarım ve yazılımları Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA’lar dünyada rekor sayılacak düzeyde %93'lük bir yerli sanayi katılımıyla İstanbul’da bulunan Özdemir Bayraktar Milli İHA Ar-Ge ve Üretim Kampüsü’nde üretiliyor.
https://www.baykartech.com/tr/haberler/milli-siha-bayraktar-tb2-400-bin-ucus-saatini-tama/

yıllarca milletin inancıyla uğraşıp durdunuz, hani anlıyorum kendi iç çelişkileriniz neden-sonuç ilişkisi gereği buna sebebiyet verdi. yahu, mehmetçik'e sahada sayısız fayda sağlayan, pkk'lıların korkulu rüyası olan siha'lara neden düşmanlık yapıyorsunuz gerçekten anlamıyorum; siz tam olarak neyin düşmanısınız? bu ülkeye fayda sağlayanlara karşı düşmanlık beslemek için ne yiyip ne içiyorsunuz?

şu tuvalet terliği sevdalılarının eline bir fırsat geçse nuri killigil'in, şakir zümre'nin ve vecihi hürkuş'un başına gelenler selçuk bayraktar'ın da başına gelebilir diye ciddi ciddi düşünüyorum çünkü ben bu kafadan her şeyi beklerim...

wolwoo diye bir arkadaş var burada, hiçbir bilgi birikimine ya da hayat tecrübesine sahip olmasa da sürekli olarak komplo teorileri vasıtasıyla büyük resimleri görerek etrafındaki insanlara nasihat verme çabasına girer ve beyaz türklere paspas olmak için her şeyi dener... bence bu trollükleri ona yapmalısın çünkü tuvalet terliğine fanatikçe sevgi besleyen kişilere ya da senin gibi manyel yapan fanatiklere karşı hep bir sempatisi ve güler yüzlülüğü var kendisinin...

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 20, 2022, 10:46:55 AM

Kızılelma güzel ama ondan çok daha önemlisi şart bir proje, çünkü şimdiye kadar büyük başarılara imza atan İha ve Sihalara karşı çok tehlikeli silahlar geliştiriliyor, bizimkiler özelinde yazmıyorum, dünya genelinde durum bu.
Kızılelmanın farkı ne olacak o zaman derseniz, mevcut dronların en büyük handikapları düşük hızları ve radara yakalanma zaafları, radar olayı çok yüksek irtifalara çıkarak kısmen hallediliyor ama hıza yapabilecek bir şey yok, dron killer bir sistemle keklik gibi avlanacaklar maalesef (bugün değilse de, çok uzak olmayan bir zaman diliminde).

Kızılelma şimdilik subsonic ama yine de hızlı ve ileride (uygun motor tedariğinde sorun çıkmazsa) supersonic modeli de olacak. Radar görünürlüğü zaten normalden düşük, dolayısıyla olası karşı hamlelerden diğerlerine oranla az etkilenecektir.
Daha önce de yazdım, Baykar kendisini ispatlamış durumda ama hükümetin aynı dozda desteği Tusaş'a da vermesi lazım, Bayraktar'a akıtırken, diğerine damlattılar ve bu da suç (Baykar'ın başarısından bağımsız olarak).

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1960
Merit: 575

View Profile WWW
December 20, 2022, 04:50:13 PM
Merited by Vispilio (3)

Heeehhhhh geldi yine tomar tomar albaylarımızı kurmaylarımızı fetö içeri atarken olimpiyatlarında ağlaya ağlaya dön diyenlerin askeri. Bayraktar iyi işler başarıyor aferin elbette ama bayraktar gelmeden öncede aselsan ile gurur duyuyoduk biz, fakat siz askerlerimizi hapishanelerde ölüme bırakırken biz onlar için silivride nöbet tutuyorduk, hacının hocanın peşinde eteğini öpme sırası beklemiyorduk. İnançlara saygı falan filan dersin sonra, hacının hocanın lafıyla askerleri topyekün içeri attığınız gün sizin inanca saygı falan kalmadı bende, ben bir tane inanç biliyorum onunda hiç bir yerinde ne hacı hoca eteği öpme var, ne de yıllarca terör ile göğüs göğüse savaşmış, kimi gazi olmuş insanları içeri atmak var. Yıllarca askeriyeye yapmadığınızı bırakmayıp bugün DAMAT bi iş başardı diye (ki başardı bu doğru) bi anda militarist takılacağınıza, folloş olmuş hudutumuzla millet "nasıl girilir" tiktokları çekiyor, önce bi onun emrini vermeyi akıl edin.

Burasıda öyle sandığın kadar kolay algı kasabileceğin alan değil, yemez kimse, gidin kendi eko çemberinizde takılın, burada eğer bu kadar rahat yalan söylemeye kalkarksan o yalanı ağzına tıkarlar. Yıllarca askeriyeyi ve askeri öcüleştirmişlerin torunları bana burada militarizm savunuyor yersen, insan azıcık bi oturur düşünür ulan bu yalana inanan bile çıkmaz diye.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
December 21, 2022, 12:37:52 AM

...
askerleri topyekün içeri attığınız gün sizin inanca saygı falan kalmadı
...

bu rasyonel bir açıklama değil, bu bir ucuz bahane ve takiyenin istemsizce açığa vurumu; bana böyle boşlarla gelme...

...

forumun kuduruk multiboy cexap trolü sevgili 67 kardeşimiz emre060606'ya yazdıklarım için ağlamaya gelmiş! konu hakkında verebileceği bir cevap olmadığı için klasik davranışını tekrarlamış ve konuyu saptırmaya çalışmış. bu onların en iyi yaptıkları şeydir, alaka düzeyi sıfır olan şeyler yazarak karşılarında bulunan kişileri bir yere yamamaya çalışırlar. normalde ciddiye alınacak biri değil ama abisiyle birlikte oluşturduğu iddialarına cevap vermek zorundayım...

onun değersiz zırvalarını birkaç ana başlıkta toplayalım:

1- efsane komutanlarımızı öcü gibi göstermek
2- damat
3- fetöcüler için ağlamak

1- efsane komutanlarımızı öcü gibi göstermek:
bak, bu türkiye'deki askeri darbeler tarihi: https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye%27de_asker%C3%AE_m%C3%BCdahaleler bunun bir benzerini ancak afrika'daki kabilelerde falan bulursun. apaçık bir tarih! üzerinde oynama yapamayacağınız kadar açık bir tarih!

bak, bu da fetönün tsk'ya sızmaya başladığı yıllar: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/fetonun-tskdaki-yapilanmasi-1980li-yillara-kadar-uzaniyor-617314.html üniversitelere giden küçük kız çocuklarının başlarına taktıkları örtü ile uğraşan efsane komutanlarımız (https://www.aa.com.tr/tr/28-subat/basortusu-yasagi-nedeniyle-2-kez-liseden-atildi-10-yil-sonra-universiteye-girebildi/2158904) ya da resepsiyonlarda cb'nin karısı başörtülü olabilir mi yoksa olamaz mı gibi ultra önemli konularla vakit harcayacan efsane komutanlarımız (https://www.voaturkce.com/a/a-17-2007-08-16-voa17-88062202/855661.html), "fetö, tsk'ya sızarken" biraz uyanık olsaymış keşke! efsane komutanlarımızın yalnızca kadınların kıyafetleri ile uğraştıklarını düşünmek istemiyorum...

bak, bu da harbi bomba: https://www.dailymotion.com/video/x7rugu4 3:33'ten sonra nedim şener freestyle başlıyor.

sen böyle ezber lafları ninenin çalıştığı kurumda mı öğrendin bilmiyorum ama içi boş ve kaynaksız kin kusma çaban eziklik psikolojinin dışavurumu gibi gözüküyor. keşke küçük yaşlardan itibaren beynini mozaiklemeseydiler, şimdi her defasında böyle çaresizce çırpınmazdın sevgili kardeşim muslol.

2- damat:
(büyük harflerle yazmış :d) damat diye küçümsemeye çalıştığınız adamdan önce aselsan mühendislerine sahip çıkamıyordu bu ülke (https://www.odatv4.com/guncel/aselsandaki-supheli-olumlerin-sirri-aciga-cikacak-mi-2910171200-126266). israil'in heron silahları görüntü kapatıyordu (https://www.milliyet.com.tr/siyaset/israil-turkiyedeki-heronlari-kapatti-1275965); sen bunları bilmezsin, sen bu insanların mehmetçik'e sağladığı sayısız faydayı göremezsin, sen tuvalet terliğini seversin...

ayrıca, mesele bunlar da değil, sizin bugün bile bu apaçık başarı hakkında oluşturduğunuz iftiralar bana çaresizce nuri killigil'in ve vecihi hürkuş'un başına gelenleri hatırlatıyor. sen vecihi hürkuş'u tanımazsın, hani o çok sevdiğin filmlerde duvara akılsızca çarpan bir pilot karakteri vardı, hatırladın mı? işte, selçuk duvara çarpmayacak! ben çocuğumun ismini vecihi koymayı çok isterdim ama senin ağa babaların bunu her türlü şekilde engelledi. fakat çocuğumun ismini selçuk koyacağım ve ne senin bu forumdaki trol hesapların ne de ağa babaların bunu engelleyemeyecek muslol!

3- fetöcüler için ağlamak:
ben hayatım boyunca hiçbir cemaat ile ilişki kurmadım ama tayyar sizin cemaat ile fetöcüleri birbirine iyi kırdırdı. ondaki akıl sizin alayınızda yok, adam hepinizi tekte aldı, sonra yetmedi topunuzu birden aldı, neresinden bakarsan bak çok kral hareket, hani en büyük o mu bilmiyorum ama adam harbiden çok büyük!

bak, bu da khk'lıları affedeceğiz vaatlerinizi duyduğunda zevkten dört köşe olan ve seçimlerde muhtemelen seninle aynı tuvalet terliğini destekleyecek müptezel kaçağın "bitsin bu hasret" açıklaması: https://twitter.com/ademyarslan/status/1394868768791224321

eğer beni biraz anlamak istiyorsan dışarıya çık ve yerden bir avuç toprak al! ahanda işte o benim! bu topraklarda her ne değer varsa o benim! bu yüzden, bu topraklara ve bu toprakların değerlerine düşman her kim varsa ben onun fikren karşısındayım! ne dar ağacı ne de yargısız infaza sürükleyecek ucube söylemler beni korkutamaz! ben sizin idol olarak gördüğünüz vatansızlara benzemem!

görüşürüz muslol, başka hesaplarınla da bana sarabilirsin, ben seni nerede olsan tanırım, abine de söyle bir dahaki sefere sana daha iyi taktikler versin, ona da özel selamlarımı ilet ve benden bu kadar nefret etmemesini söyle, hoşça kal sevgili multiboy kardeşim!

Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
December 21, 2022, 01:10:36 AM
Last edit: December 21, 2022, 01:32:47 AM by Captain Corporate
Merited by Symmetrick (5), Vispilio (3)

Konuyu konuda tutmayı beceremeyip ondan sonra sanki bir konuyu saptırmaya çalışma varmış gibi göstermeye çalışarak ancak ve ancak kendini eğleyebilirsin. Burada sana daha öncede söyledim, tekrar söylüyorum, kendi yalanlarına ancak sen inanırsın, buradan bir tane daha sana inanacak insan bulamazsın. Sabaha kadar yalanları, dolandırıcıları, sahtekarları savunmaya çalış, istediğin açıdan yalanları temizlemeye çalış, aklı ve vicdanı olan hiçkimse zaten gerçekçi bile bulmuyor yalanlarını, sadece ve sadece "bizim takım yapsında ne isterse onu yapsın" düşünceleri içerisinde son çırpınışların olur başka bir şey değil.

Ayrıca 3 maddeye gelecek olursak;

1- TSK ile olan alıp veremediğini madde madde, liste liste, link link ortaya döktüğün için teşekkür ederim, senin o ağzından salyarak akıtarak saldırdığın efsane komutanlarımız dağda bayırda pkk teroristlerinin beynine beynine çakarken, 2000lerin başında pkk neredeyse bitmiş hale gelmişken, bugün trt'de mektubu okutulacak hale getirilmelerinde kimin eseri olduğunu herkes biliyor ve görüyor, yemezler öyle militarist tavırlarınızı, aha böyle ortaya çıkar gerçek yüzünüz hemde link link kendi ellerinle.

2- Damat olayını eğer biraz okuma yazma öğrenebildiysen geri dönüp okursan ne söven var ne laf eden, hatta bizzat başarılı demişim, yani saçmasapan siyasal islamcı mağduriyeti kozunu kullanmaya kalkma, yine kimse inanmaz, chplisinden mhplisine, akplisinden iyi partilisine, hdp hariç her parti bayraktarın arkasında, he başarılı olmasında damat olmasının payı yok mu? Elbette var, aynı Selçuk Bayraktar damat olmasaydı bu kadar olanak bulabilir miydi? Hayır bulamazdı ama biz nice olanağı olanlar gördük Selçuk Bayraktarın yaptığının çeyrek katkıyı yapmadılar bu ülkeye, o yüzden laf eden falan yok kendisine totonuzdan uydurmayın.

3- Aynen birbirimize falan kıydırdı aynen, 15 sene boyunca sınav sorularını çalmalar, istediği yere istediği adamı yerleştirmeler, ülke kaynaklarını soymalar, hatta ve hatta bakanlıklar ve milletvekillikleri yapan insanlar hangi partiden yapmış bir bak bakalım. Senin cemaatle bağın var veya yok bilemem, ama bu ülkede iktidar sayesinde en az iktidar kadar güçlenmiş bir cemaat vardı, ve o cemaat aldıkları parayı sadece bu ülkede tutmadı, senin benim paramı birileri sayesinde yurtdışına çıkardı, adamlarını tepelere koydu, şuan gidip alamıyorsun bile aciz gibi, o kadar güçlenmelerini sağladılar. O yüzden burada "vallahi bizim alakamız yok" numaralarını kimse yemez, siz olmasanız bir hiçlerdi, ama ülkede darbeye girişecek kadar güçlendirdiniz ellerinizde, utanmanız bile yok ki oluşan bu suçtan biraz ders çıkarın, sanki kendi ellerinizle yapmamış gibi anca başkalarına suç atmayı deniyorsunuz, ama KİMSE yemez bunları.

Az biraz daha çırpının az kaldı, şunun şurası hazirana kaç gün kaldı, sandıkta bütün bu ülkenin vatandaşlarına yaşattıklarınızın cevabını göreceksiniz. Keşke muhalefet CHP değilde adam akıllı siyasal liberal bir parti olsaydı, ama el mahkum mecbur CHP var şuan elimizde, sizinde zaten tek avantajınız bu, yoksa normal şartlar altında bu iktidarın 20 sene başta kalması mümkün değildi, sizin taklitçiniz olmuş bir muhalefet var 20 yıldır anca izliyolar, biraz siyasetten anlasalar daha 2. seçimde giderdinizde onlarda bir iş beceremediğinden kaldınız bu kadar.

edit: he bu arada topraktı değerdi vatansever ayaklarını anca çocuklara masal olarak anlatırsın, milletin cebinde ki son kuruşa kadar alıp o paralarla saray yapanlar, sarayın elektriğine bu ülkenin vatandaşlarından çok değer verenler bana milliyetçilik falan anlatmasın. Kar kış gününde vatandaşı soğuktan kaloriferini açamayıp saç kurutma makinesiyle çocuklarını ısıtırken yan odada kendine kıyan ailenin feryatları sizin milliyetçiliği anca lafta konuştuğunuzu, milleti umursamadığınızı çoktan gözler önüne serdide, siz kabullenemiyorsunuz.

edit2 : baştan bir daha post atma gereği bile duymadım, altta ki mesaja cevaben : zaten o gösterdiğin kaynaklar seni kaybettiren, övünülecek değil, utanç duyulacak bir durum olduğunu bile anlamaktan acizsin. Ergenekon davasıyla masum kahraman askerleri içeri atmanızla ilgili kaynak mı lazım? Lazım mı bu cidden? Veya Feto sizin dönemizde ne kadar güçlendi, bunun için kaynak mı lazım? Bir gazetede paylaşılan bir haberi verince mi inanıcan? Yani bu iki durum sana bariz değil mi, haber linki mi lazım cidden?

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
December 21, 2022, 01:26:38 AM

...

ben tarihsel gerçekleri ve yaşanmış olayları belgeleyerek kaynakları ile birlikte ortaya koydum. sen ise yine beylik laflarla ağlamayı seçtin!

sana daha fazla söyleyebileceğim bir şey yok, siz forum köşelerinde tuvalet terliğine övgüler dizip multi hesaplarınızla çaresizce ağlamaya devam edeceksiniz. ben de size bakıp bakıp gülmeye devam edeceğim.

ama şunu unutma: buraya gelip kurtarmaya çalıştığın op gibi trollere karşı her zaman gerçekleri söylemeye devam edeceğim.

ayrıca bir itirafta bulunmak istiyorum: bana karşı voltran oluşturmanız koltuk altlarımı kabarttı. :)

trendcoin
Legendary
*

View Profile
December 22, 2022, 03:29:33 PM

...
Keşke muhalefet CHP değilde adam akıllı siyasal liberal bir parti olsaydı
...

...
hatta partinden çıkıp TİP'e geçenleri görünce onları bile alabilirsin yanına, al sana mis gibi sol ittifak
...

hesabı iki kişi kullanınca böyle büyük çelişkilerin oluşması normal oluyor tabii...

gerçeği, günün sonunda siha sezgin ve firari adem yavuz ile aynı tuvalet terliğini destekleyecek olan birinin "fetöcüler, sihalarımız ve askerlerimiz goygoyu" yapması kadar ya da "abi ve kardeş stili olarak" birbirlerini meritlemeleri kadar büyük bir çelişki değil ama herkesin durumu daha net görmesi açısından atlanmaması gereken iyi bir örnek...

kanka dürüst ol, benden çekinme, karşıma çıkmaktan korkma! ben senin gibi sert kalıplara sahip seküler mezhepçi anlayışlara sahip biri değilim. dün bu topraklarda sahibi olduğunuz tanrısal konumu milletimize demokrasi yoluyla kaybetmenizin sizi derinden üzdüğünü de biliyorum, sizin için profan olan yer yüzüne inişinizin sizi incittiğini de biliyorum, ki bu yüzden size olan yaklaşımlarımda empati kurmaya ve nazik olmaya da çalışıyorum; aslında konuyu da don lastiği kıvamına getirmek istemiyorum ve bu bağlamda tartışmaları tadında kesmeni de takdir ediyorum ama bana karşı nefret duygusu beslemeni istemem.

mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1288

View Profile
December 22, 2022, 04:48:19 PM
Last edit: December 22, 2022, 05:09:49 PM by mandown

Umarım her işimiz gibi katı katı katına ödeme yapmıyoruzdur sonuçta bunlar özel şirketler hangi özel şirkete sınırsız yetki verirsen ver ortaya birşeyler çıkardı.

Özel şirketlerin yaptığı işleri neden bu kadar savunuyoruz anlam veremedim gitti. Bu şirketlerin yarın biz bu ürünü satmıyoruz veya yarın biz bu markayı satıyoruz demeyeceği ne malum?

Örnek veriyorum togg arkadaş bu bildiğin Generalmobile markasının ürünü gibi bir ürün özel şirketlerden ortaya çıkan bir ürün.
General mobile samsunda telefon üretiyor ne yani samsunda telefon üretiyor diye General mobile ile gurur mu duymalıyız?  Bu adamlarda ülkemizde birçok mühendis çalıştırıyor fabrika kuruyor vs.

Tanklardan tut birçokşeyi yıllardır biz zaten modernize ediyoruz bu kadar reklamı yapılmadı. Bir yakınım f16 uçaklarının elektrik ile ilgili olan bir biriminde ankarada çalışıyordu mesela o firmanın bu denli reklamını göremiyoruz. Sonuçta inanılmaz başarılı işler. Tank palet fabrikası gibi bir fabrikayı satıp ki bunun müşterisi biziz. Ortaya çıkan özel şirketleri savunmak komik geliyor.

Ortaya güzel bir ürün çıktığı ortada satın alınıp askeriyemizde kullanılacaksa en iyisi buysa kullanılsın daha iyiside yapılsın.
Şahsen askeriyede kullanılan her ürün ne kadar değerliyse buda çok değerli bir ürün.

Ülkemizdeki en büyük problemde malesef bu gibi özel yatırımların tamamen iktidarların keyfine göre yapılması.

Bu ürünü yapanın eline koluna sağlık askerimizin ayağına taş değmesin. Sadece genel olarak iktidar yanlısı özel şirketler başarılı işler yapmıyor niceleri var. Hiç adları konuluşmuyor.  Silah üretip yurt dışına yıllardır satıyoruz kaç kişi marka reklamı görüyor?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
December 22, 2022, 05:37:43 PM
Merited by Symmetrick (3), mandown (1)

Ben kimseye karşı nefret duygusu beslemem, sen besleme asıl istiyorum sorun orada. TİP sol bir parti, ve sosyal liberal birisi olarak CHP gidip babacan davutoğlu falan gibi tiplerle ortaklık yapacağına, TİP ile yapsa daha iyi. He TİP çok mu iyi? Onlarda avrasyacı tipler (lol) gidip ukrayna-rusya savaşında rusyayı tutmuş insanlar, ki tam olarak bu yüzden türkiyede düzgün parti yok diyorum.

Daha önce sana bin defa dedim, yine diyorum, chp hakkında nefretinde haklı olabilirsin, veya iyi parti, veya deva veya gelecek, senle aramızda ki tek fark, ben senden 1 parti daha fazla nefret ediyorum o kadar, o da partiden, yani oy vereninden değil, oy verenler ile aynı ülkenin vatandaşıyız, aynı ülkenin güzelleşmesi sanada banada oy veren herkesede yarar. Daha önce bin defa dediğim gibi, ben bi kere bile sana CHP savunmadım, savunmamda, ama sende bana AKP savunma, çünkü içinde bulunduğumuz berbat durum onların eseri, demokrasi konusunda burada kalkıp sayfa sayfa neden sorun olduğunu anlatabilirim, ama eskiden daha az olduğunu söyleyip duracaksın, eskiden berbat olması, şuan iyi olduğu anlamına gelmez, onu geçtim sadece ve sadece ekonomi olarak amerikada almanyada %10 olan enflasyonu türkiyede %200lere dayanmış olmasını nasıl kabullenebiliyorsun, nasıl bunun kabul edilebilir olduğunu düşünüyorsun onu anlamıyorum, bırak sen 5-6 partiden nefret ederken, ben bi 7.den edeyim fazladan bu da normal, hakkım değil mi, kişisel olarak bir partiyi sevmeme lüksüm yok mu, burası demokrasi değil diktatörlük olsun o zaman herkes "o"nu sevecekse.

Ayrıca tekrarlıyorum, Selçuk Bayraktarla alıp veremediğim hiç bir şey yok, hele hele Ukrayna savaşında TB'lerin rus askerlerini geri postalıyışını izleyince, sadece sana bana yarayan değil, tüm dünyada fayda sağlayabilecek muazzam bir güç olduğunu, bu gücünde çıkış noktasının Türkiye olduğunu düşündükçe gururlanıyorum, ama bunu kalkıpda AKP'ye bir oy verme gerekçesi olarak görmüyorum, yeni gelen kimse versin ne kadar funding gerekiyorsa Selçuk Bayraktara ve daha bile büyütsün bence, ama yeter ki bu yeni gelen AKP olmasın çünkü şuan o berbat CHP bile daha iyi yönetir ülkeyi bana sorarsan. Çobanlık bile yapamayacak denilen KK bile daha iyi yönetir, şuan sen ben bile daha iyi yönetiriz, bizim bakkal amca bile daha iyi yönetir, şuan gelinen seviye o kadar düşük ki, sokaktan çevireceğim random herhangi biri daha iyi yönetir, bu onu iyi yapmaz, bu ne chp iyi demek, ne sokaktan çevirdiğim adam iyi demek, bu sadece şuan ki yönetim kötü demek.

Lütfen, tekrarlıyorum, ben kimseyi övmüyorum, övmeyide planlamıyorum, bu forumda "düzgün parti bulamıyorum" diye başlığım var benim, anla ki, senden tek farkım, sen diğer bütün partileri sevmiyorsun, ben senden sadece 1 parti daha fazla sevmiyorum, bu da normal, insanlık, herkes senle aynı fikirde olmayabilir, doğasında var bu işin, kuzey korede değilsen o zaman kimse %100 oy almıyor.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
December 22, 2022, 06:53:53 PM

...

sen çok kolay bir manipülasyon taktiği kullanıyorsun, beni ait olmadığım olaylar ve görüşlerle ilişkilendirerek hedef saptırıyorsun. bunu bilerek/bilinçli yaptığını düşünüyorum biraz... :(

aynı seviyeye inerek, sana "suriye'nin kuzeyinde terör örgütü oluşturulurken ne işimiz var orada diyenlerdensin, azerbaycanlı kardeşlerimize destek verirken bölgeye cihatçıları gönderiyorlar diyenlerdensin, doğu akdeniz'de haklarımızı ararken bize yayılmacı diyenlerdensin desem ve bunu böyle onlarca örnekle uzatsam" senin seviyene kolayca inebilirim ama bu benim için aşırı bir irtifa kaybı anlamına geleceği için seninle diyalog kurarken böyle şeyler yapmıyorum. ben yalnızca tarihsel gerçeklerin bütün çıplaklıklarıyla ortaya koyulmasından yana tarafım...

bu yüzden buna benzer söylemlerden uzaklaşarak garip bulduğum için belirtmek istediğim iki hususa değinmek istiyorum.

1- ilginç bir liberal anlayışa sahipsin:

-darbeler tarihini inkar eden ama 15 temmuz'u darbe olarak gören (belki görmüyor olabilirsin çünkü kafanız bazen farklı çalışıyor) ve bu bağlamda fetöcülerden nefret eden bir liberalsin!
-tip ve sosyalist/komünist düşünceye ılımlı yaklaşan bir liberalsin (siyasal olanındanmışsın, bu gerçekten ilginç bir konu, komünizm ve liberalizm belki de iki kardeştir :d)!
-milletin başörtüsü takıp takmayacağı alanlar üzerinde tahakküm ile söz sahibi olmayı meşru bir hak olarak görenleri seven bir liberalsin!
-60 milyon insanı yargılamakla tehdit eden ileri demokrasi(!) anlayışına sahip bir liberalsin!

ne liberal ama! :)

2- aramızdaki farklardan bahsetmişsin, buna birkaç ekleme de ben yapmak istiyorum:

-sen fetöden nefret ediyorsun çünkü onlarla hesaplaşmak istiyorsun. ben bütün darbelerden ve darbecilerden nefret ediyorum çünkü ben demokratım. seninle aramızdaki en önemli fark bu! sen kişisel menfaatlerini ön plana çıkarıyorsun. ben ilkelerle hareket ediyorum. sen yalnızca fetöden nefret ediyorsun, ben alayından.

-sen avrasyacılardan nefret ediyorsun ama natotüpçü düşüncelere yakınsın. ben bağımsız türkiye taraftarıyım.

-sen partisizim diyerek chp'ye, ip'e veya tuvalet terliğine ya da selahattin demirtaş'a bile (tuvalet terliği varsa bu da olabilir büyük ihtimalle) oy verebileceğini söylüyorsun; ki bu apaçık bir çelişki. ben ise daha önce yalnızca cumhur ittifakını desteklediğimi belirttim. bunu da apaçık olmak için, farklı anlamlarla iftira atılmasın diye mertçe belirttim. bu forumun nasıl kuduruk bir yer olduğunu hepimiz biliyoruz, burada ateşten gömlek giyen bir enayi varsa o benim! kimin daha tarafsız olduğuna bu noktadan sonra okuyanlar karar versin.

ek olarak, ekonominin iyi olmadığının herkes farkında ama herkes rusya ve ukrayna arasındaki savaşta ukrayna'yı destekleyelim diyenlerin ya da muhtarlara yardımcı verelim diyenlerin bu ülkeyi sürükleyebilecekleri felaketlerin de farkında... ya! bizi son 200 yıldır en zayıf olduğumuz dönemlerde rusya'ya dövdürüyorlar, rusya ve ukrayna arasındaki savaşta ukrayna'yı destekleyelim diyen natotüpçülerin bizi sürükleyecekleri felaketin tahmin edilemeyecek boyutlarda zarar potansiyeli var.

tüm bunları boş ver, op apaçık bir trol denemesi yaparken neden bana sarma ihtiyacı duydun cevap verir misin? burada op'nin amacını anlamayan kimse yoktur, birbirimizi yemeyelim. buraya gelip ona bir şeyler söyleseydin başşağının altında üzüm şarabı içelim derdim ama sen bu konun altında bana sararak ister istemez op'yi kurtaran bir görüntü verdin.

ayrıca, bu konu buradan (https://bitcointalk.org/index.php?topic=5425244.msg61399272#msg61399272) ilhamla açıldı (%99). bu forumdaki trol yapıların hangi taktiklerle ve nasıl çalıştığını biliyorum. dizel motor bu foruma en büyük kötülükleri yapmış insanlardan biri...

son olarak, hakaret etmezsen sana bu konuda başka bir şey yazmayacağım, cevap hakkını kullanırsan ona göre biraz daha nazik davranmayı dene lütfen. ben senin yakınlarının çalıştığı kurumlar nedeniyle değişmesi mümkün olmayan fikirlere sahip bir insan olduğunu düşünüyorum, seni ikna etmek ya da seninle uğraşmak gibi bir amacım da yok. op'ye sallarken bana sarmasaydın seninle de bu konu altında gerilmezdik.

aynen kardeşim halx tv'de bunları hep anlattılar. bunların hiçbiri otogara konulan üç bacaklı bir sandalye bile olamaz.

Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
December 22, 2022, 07:28:05 PM

Çok önemli bir sorun var, senin neyi savunduğun apaçık belli ve bunu tarafsızlık olarak görüyorsun, olaya objektif yaklaşmanı sağlayabilecek şey bu değil, fazlasıyla tarafsın ve bu bence gözünü kör ediyor, o da şu anlamda; eğer birisi senin savunduğunu savunmuyorsa, o zaman kesin karşı tarafı savunuyordur. Bunun ne kadar yanlış olduğunu biraz düşünsen kendi kendine çıkarabilecek kadar zeki olduğuna inanıyorum, hayır hem seni eleştiriyorum, hem karşı tarafı. Birisinin bir sınavda 100 üzerinden 1 alması, onu 100 üzerinden sıfır alandan "iyi" yapar, ama genel anlamda iyi yapmaz. Sadece bunu savunuyorum ben.

Evet doğru, şuan tek "kurtuluş" olarak chp, iyip, vs falan gibi partilerin olduğuna inanıyorum, fakat bu onların başarılı veya desteklenecek partiler olduğunu düşünüyorum anlamına gelmiyor, onlarda gayet berbatlar ve post geçmişime bakarsan dediğim gibi siyasi partisizlik diye başlığım var, YOK bu ülkede düzgün bir siyasi parti, buna chpde dahil, iyipte dahil, zaferde dahil, ve akpde dahil, hepsi kötü, BİR tane iyi parti yok ülkede oy verebileceğim.

Liberal ile Sosyal liberal farklıdır. Liberal daha çok amerikada ki gibi vahşi kapitalist bir düzen anlayışı iken, Sosyal liberal bugün günümüzde sosyal demokrat ile karıştırılan şeydir, serbest ekonomi savunduğu gibi vergilerin sağlık/eğitim gibi alanları halka ücretsiz sağlamasını savunur. Açıp araştırıp bulabilirsin elbette, komunizm ve kapitalizm birbirine yakın değil, ama çok ilginç değil normal bir almanya/isveç/fransa/danimarka falan gibi örneklere bakarak sosyal liberalliğin ne olduğunu görebilirsin ki bu ülkelerin "natocu" hareketlerini savunmayabilirsin ama vatandaşları senden benden iyi yaşıyor burası gerçek.

"-darbeler tarihini inkar eden ama 15 temmuz'u darbe olarak gören (belki görmüyor olabilirsin çünkü kafanız bazen farklı çalışıyor) ve bu bağlamda fetöcülerden nefret eden bir liberalsin!
-tip ve sosyalist/komünist düşünceye ılımlı yaklaşan bir liberalsin (siyasal olanındanmışsın, bu gerçekten ilginç bir konu, komünizm ve liberalizm belki de iki kardeştir :d)!
-milletin başörtüsü takıp takmayacağı alanlar üzerinde tahakküm ile söz sahibi olmayı meşru bir hak olarak görenleri seven bir liberalsin!
-60 milyon insanı yargılamakla tehdit eden ileri demokrasi(!) anlayışına sahip bir liberalsin!"

Şurası mesela KOMPLE yanlış, yani kendi kendine bir kılıfa sokmaya çalışıp komple yanılmışsın, bende sana bu yüzden tartıştığını, aslında tartışmamızın gerekmediğini bu yüzden anlatmaya çalışıyorum. Sen beni bi yerlere koymaya çalışıyosun, ama yanılıyosun, sonra o yanlış koyduğun şey sandığın için saldırıyorsun, o değilim kardeşim ben, sandığın kişi değilim. Tamam git CHP'li insanlara saldır, bundan banane, ama ben sanki CHP'liymişim gibi bana saldırma. Ben OP ne dediyse onada laf ederim (ki ben samimi söylediklerinde sanmıştım, belki naifimdir) ama sanada eleştirimi yaparım, ikinizede eşit uzaklıktayım ben. Ki bin defa bu konuda Selçuk Bayraktarı savundum bu başlıkta, tekrarlamak istemiyorum.

--Tek tek bakacak olursak; ben fetocülerden siz fetoculerin eteğini öperkende nefret ediyordum, dershanelerinde ve okullarında %100 burs verilirken bile borçla harça başka okullarda okuyup o okullara gitmemiş, ailesi tarafından gönderilmemiş, herkes onların ayağına kapanırken karşılarında dik durmuş ve bu yüzden ailesinden içeri atılmış insanlar olan bir ailenin çocuğuyum, bu akp ve fetö nefretim beni chpli yapmaz, sadece akp ve fetöden nefret eden biri yapar, illa birini sevmeyen öbürüne yanaşmıyor. Ailemde chplide, mhplide, iyi partilide, zafer partilide var, bi tek akpli yok çok şükür.

-- Ilımlı yaklaşan değil, adamların bir çizgisi var ve oynak değiller, bu onların çizgisini iyi yapmaz ama akpde chpde bugün güzel dediğine yarına kötü diyebiliyorlar, bunun bin tane örneği var, "siyasi manevra bunu gerektirir" diyede dansözlüklerine kılıf buluyorlar, bu yanlış, siyasette omurgan varsa bir duruşun vardır. TİP düşüncesel olarak kötü olabilir, ama omurgalı duruşlarını hiç kıvırtmıyorlar buna saygım var en azından diğer partilere nazaran. He oy verir miyim? Asla.

-- İnsanların başörtüsünu üniversitede takabilmelerinin hak olduğunu lisede protestolarak katılarak haykırmış biri olarak anca gülebilirim buna. Sadece akpliler başörtüsünü savunuyor zannetmen çok yanlış, sana sunulmuş bir dezenformasyon. Herkes aynı değil, akp dışında insanlarda savundu, öte yandan bugün baya bir tesettürlü insanda CHP'ye geçmeye başladı, bu onlarıda bunun savunucusu tek başına yapmaz, ne chpli, ne akpl, ama tesettürün özgürlüğünü savunan liberaller var, hemde bundan 20 yıl önce çocuk aklımla yapıyordum ben bunu, şimdi ne kadar daha oturmuş oluyor bu düşüncelerim tahmin et.

-- 60 milyon insanı yargılamayı kısmını anlamadım, neyle yargılamak? niye yargılıyorum ki 60 milyon insanı? Onu tam anlamadım onunla alakalı bişi diyemiyorum, yani vardır illa bir anlamı ama ben çözemedim inan, onu açıklarsan onla alakalıda bir ekleme yaparım buna.

Gördüğün üzere, sandığın kişi değilim, çok defa söyledim, sanada onlarca kere ve hatta bir kez özelden bile zeytin dalı uzattım, bak sandığın kişi değilim, bana saldırmaya çalışırken hep chp falan tayfaya saldırıyorsun, benide öyle sanıyorsun, vallahi değilim, onlarıda sevmiyorum, sırf akpden şuan daha iyi olduğunu düşündüğüm için onların iyi veya başarılı olduğunu savunduğumu düşünme, bunu daha kaç kere söylemem lazım, evet sen onlar hakkında haklısın ama onlarda senin hakkında haklı, bu kadar basit, ikinizde birbiriniz hakkında haklısınzı kafamda. Lütfen en azından bana bir laf edeceksen, chpli veya zaferli, ve memleketli, veya iyi parti vs vs, bir parti mensubu olmayan biriymişim gibi düşün, çünkü değilim, ve sen onlara sataşınca sanki bana laf etmişsin gibi düşünüyosun, ama artık yeter bir düzine mesajlaşmamız var bu forumda seninle ve hepsinde bunu söyledim, banane onlardan dedim, ben onlardan değilim dedim, her seferinde beni onlarla aynı kefeye koydun, lütfen koyma artık, değilim. Ben sadece senden farklı olarak 1 parti daha sevmeyen bir insanım, aramızda ki tek fark bu, ve bundan öteye gitmeyecek. Sende bu ülkenin daha güzel olmasını istiyorsun bende, ben şuan olan iktidarın ve berbat durumda oluşumuzun farkındayım, ve bunun toparlaması için elinde bu kadar güç olmayan taze bir iktidarın gelip o ürkeklikle daha iyi yönetmeye çalışacağına inanıyorum, 2002 akpsi gibi bir parti lazım bize, 2022 akpsi değil. Bunun dışında başka bir sebebim yok rakibinize oy vermekte, onları beğendiğimden değil, onları beğenmediğimden ama sizi dahada beğenmediğimden, o yüzden onlara ettiğin lafların tamamına cevabım "evet haklısın ama akp daha bile kötü"den daha öteye gitmeyecek.

Umarım bu sefer daha net kendimi ifade edebilmişimdir, eğer başka herhangi bir cevabında yine beni herhangi bir gruba mensup gibi görerek sataşmaya devam edersen, en fazla ignore tuşuna basarak bundan sonra mesajlarını görmemeyi tercih etmek zorunda kalıcam, normalde insanların görüşlerine değer veren birisiyim ve bu çerçevede sürekli bir kendimi izah etmek zorunda hissediyorum kendimi, ama "ben onlardan değilim" lafını kaç defa daha söylebilirim bilmiyorum.

TEKRARLIYORUM; onları sevmiyorum, sizi daha fazla sevmiyorum.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
December 22, 2022, 09:59:01 PM
Merited by Captain Corporate (1)

...

yazmıyacağım demiştim ama benim son postuma göre daha seviyeli bir cevap verdiğin için ve tartışmayı germeyeceğini düşündüğüm için birkaç açıklama daha ekliyorum. ayrıca, bir önceki mesajımda daha sert ve dengesiz davrandığımı da kabul ediyorum ama aynı önem ölçüsünde belirtmek istiyorum ki bu konu altında ben başkasıyla diyalog halindeyken bana kuraldışı bir şekilde ""çift dalan"" sendin. :)

- seni ya da bir başkasını cxp'li sanmıyorum, tarihsel akışın içinde "milletin tercihleri ve cxp" dışında bir şey yok ve ben milletin tercihlerinden yanayım.

- türkiye'de faşistlerin kendilerini liberal sanması çok görülen yaygın bir hatadır. belki ben de farklı bir hata yaparak seni faşist sanmışımdır.

- ailenden biri haksız davalarda zarar gördüyse bunun için gerçekten üzülürüm. bu yüzden, burada yaptığın gibi trol çeken biri yerine doğrudan bana saran bir post atmanı harbiden alttan alabilirim. aslında ailenden birinin davalarda zarar gördüğünü de tahmin etmeliydim çünkü daha önceden bir dernekten bahsetmiştiniz, bu noktada hata yaptığımı kabul ediyorum.

- ben sana yakın geçmişte tarafsız olduğumu ya da gerçekten tarafsıza yakın bir seyir izlediğimi kanıtlayabileceğim onlarca mesajımı gösterebilirim, hatta burada benden en çok nefret edenler bile bu değişim nedeniyle nefret eder ve geçmişte bunu birkaç kez belirtmişlikleri de vardır ama sorun şu ki ben senin gibi herhangi bir cepheyi göğsümde taşımadığımı söylediğim zamanlar neredeyse oç ilan edilmiştim. teyit.org ya da malumatfuruş gibi yerlerden paylaşım yaptığım zamanlar bile harbiden taşlandım. burada şartlar senin ve benim için eşit değil, burasının farklı bir yer olduğunu ikimiz de biliyoruz. :)

bundan sonra fren yapmaya çalışacağım, gereksiz işlere pek girmemeye çalışacağım (ay hadi inş.). benden yana şikayeti olan varsa özel mesajdan ya da buradan açık bir şekilde yazabilir. şunu da belirteyim: ignorelenmek falan sikkim'de (https://tr.wikipedia.org/wiki/Sikkim) değil, ben sözde ileri demokrasi aşıklarının favori tehdidi olan dar ağacından dahi korkmuyorum, ignorelenmeyi hiç umursamam.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: