Bitcoin Forum
May 01, 2024, 04:32:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bir nesil nasıl zehirlenir!  (Read 237 times)
Cacabey_40 (OP)
Sr. Member

Activity: 969
Merit: 292

View Profile
September 30, 2023, 05:33:42 PM
Merited by Vispilio (3), Jossque (1)

Arkadaşlar konuyu pörtletmiş gibi oldum ama işin ucunda sağlık olunca dayanamadım. Sizlerle paylaşmak istedim.

Her işin başı sağlık. Yediğimiz, içtiğimiz her şeyin ne kadar önemli olduğu ortada ve ne yazık ki insan sağlığının önemsizliği de ortada! Birilerinin cebi dolacak diye birileri sağlığını maalesef kaybediyor.

Kakaolu Fındık Kremalarındaki şeker oranlarını paylaşmıştım 1. sayfada. Şimdi de kakaolardaki fındık oranlarını paylaşıyorum. Gıda Dedektifi hesabından alıntıdır.

Kakaolu Fındık Kremaları’ndaki fındık oranları;
Tarım Kredi %40
Abdurrahman Tatlıcı Tadıbu %35
Antepsan Antebella %35
Fiskobirlik Nuga %16
Gürsoy %15
Torku Banada %13,5
Nutella %13
Sarelle %13
Ülker Çokokrem %4
Ülker Hobby %0,4

#NeYediğiniziBilin

Soframızdan bal, pekmez eksik olmaz ama bazen kakaolu fındık kremalarına da ihtiyaç oluyor.
Bu listedeki her kremayı tüketmiş biri olarak kesinlikle tavsiyem Tarım Kredi isimli fındık kremasıdır. Tadıbu favorimdi ama Tarım Kredi'yi tadınca fikrim değişti. Çikolata severler için tavsiyemdir. İçinde küçük fındık tanecikleri var ve enfes bir damak tadı bırakıyor. Şeker oranları hepsinde yüksek ama Türkiye'de öncü ve bilinen bir marka olan Ülker gibi büyük şirketlerin ürünlerinde çok fazla şeker kullanması ve fındığa yüzde 1'in altında yer vermesi çok gülünç bir durum olsa gerek...

Geçen hafta Gıda Dedektifi hesabının sahibi, Ülker yetkililerin şikayeti üzerine tutuklandı. Daha sonra serbest bırakıldı diye biliyorum ama işin üzücü tarafı tutuklanması gerekenlerin hâlâ milleti zehirliyor olmaları. Hırsız arsız olunca ev sahibini bastırırmış atasözünün anlam bulduğu olay!

Gıda Dedektifi gibi sayfaların çoğalması hepimizin yararınadır ve tarafsız bir şekilde yayın yapmasını desteklemek hepimizin görevidir. Hatta devlet eliyle desteklenmeli ve bu tür sayfalar/şirketler çoğaltılmalıdır. Her şirketin ürünleri rastgele toplanıp incelenmeli ve ürün içeriğindeki tutarsızlıklar teşhir edilmelidir. Gıda konusunda insanlarımızın bilinçlenmesi elzemdir. Ne yazık ki her konuda olduğu gibi sağlıklı gıda üretimi ve tüketimi konusunda da sınıfta kaldık.

Bilinçli tüketici olmamız gerekiyor.

Not: Gıda Dedektifi hesabıyla ve ilgili kişileriyle uzaktan yakından irtibatım yok. Tek niyetim ne yediğini bilen, içeriğini sorgulayan bilinçli tüketici insan sayısının artmasıdır.

.
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714581160
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714581160
Reply with quote  #2

1714581160
Report to moderator
1714581160
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714581160
Reply with quote  #2

1714581160
Report to moderator
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
September 30, 2023, 10:24:52 PM

üstad ben nutella seviyorum belki finduk oranı az olabilir ama lezzet de önemli ve nutella bu konuda iyi, akışkanlığı olan eritilmiş çikolatamsı bişi! dondurmayı da öyle sert sevmem mesela hafif erimiş dondurma severim.
"pepsi mi coca cola mı" dersek elbette coca cola gibi gibi
zevkler ve renkler... Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1508

View Profile
October 01, 2023, 02:47:52 PM

Hobby hiç şaşırtmadı tadı çok farklı geliyordu bence de en iyisi Nutella hem tat olarak eşsiz hem de oranları kabul edilebilir düzeyde. Zaten bunların fiyatlarından aşağı yukarı hangisi iyi hangisi kötü anlaşılıyor aynı markanın farklı ürünleri arasında fiyat farkları çok yüksek mesela ülkerde çokokrem ile hobby. Sarelle ve Nutella bu alanda zirvedeler hem marka değeri hem tat hem dünya çapında bilinirlik olarak.
Bu arada gıda dedektifinin neden gözaltına alındığını anlamadım medyaya yansıyanlar gerçek mi yoksa arkasında başka bir şey mi var? İnsanları bilgilendirmenin cezası değil ödülü olmalı aslında bu işi devletin yapması gerekiyor ama nerde.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████