Bitcoin Forum
May 21, 2024, 10:56:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Erken seçim mi geliyor  (Read 749 times)
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1066

View Profile
January 27, 2023, 09:39:01 AM

Sonunda akıllarına geldi cumhur ittifakının adayı olmadığını vurgulamak Grin seçime şurada kalmış 3-4 ay hala iki ittifakın da adayı belli değil çok garip bir seçime giriyoruz. Bir yandan erken seçim yapmaya çalışıyorlar diğer yandan daha aday bile belirleyemiyorlar. Hem yeni sistemin en başından beri fail olması hem de kimsenin bu kriz ortamında yanan topu eline almak istememesi nedeniyle her zamankinden farklı bir seçim atmosferi oluştu.

İki ittifak derken aslında hükümet kanadının adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğu en baştan beri belli seçim ilanı yapılmadığı için bunu açıklayamıyorlar daha ancak hala tartışma konusu adaylık olacak resmi adaylık için gereken koşullar sağlanırsa aday olabilir yoksa biraz daha tartışmaları dinleriz herhalde millet ittifakı da 30 ocakta açıklayacak diye bir şey duydum

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1515

View Profile
January 27, 2023, 08:54:10 PM

İki ittifak derken aslında hükümet kanadının adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğu en baştan beri belli seçim ilanı yapılmadığı için bunu açıklayamıyorlar daha ancak hala tartışma konusu adaylık olacak resmi adaylık için gereken koşullar sağlanırsa aday olabilir yoksa biraz daha tartışmaları dinleriz herhalde millet ittifakı da 30 ocakta açıklayacak diye bir şey duydum

Mevcut durumda kendisi aday olamıyor ha anayasayı yüzlerce kez deldiler yine delerler diyebilirsiniz ama sonuçta anayasa var mı var kural belli mi belli kuralı kendisi getirdi mi getirdi. O zaman paşa paşa kenara çekilecek aday olamayacak. Tabi burası Türkiye burada her şey olur yasa masa dinlemezler ne istiyorlarsa onu yaparlar. Zaten o yüzden bu hallere düştük ya.
Neyse hayırlısı olsun daha fazla seçim meçim yazmak istemiyorum televizyonlarda başka bir şey konuşulmuyor kusacağım artık. Halkın sorunları gerçek gündemi hepsi seçim atmosferinde unutuldu gitti iki taraf için de kim aday olacak konuşuluyor kim ne vaat ediyor ülkeyi nasıl ileriye taşıyacak ne planlar projeler yapacak konuşan yok.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
January 29, 2023, 12:58:13 PM

https://eksisozluk.com/christian-wulff--2428752?p=4

bunlar yüzünden oy moy veresim gelmiyor ki zaten yıllardır kullanmıyorum bu hakkımı-görevimi, bir çeşit protesto...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
January 29, 2023, 07:40:23 PM

...

Hükümetin dış politikasına katılmadığımı ve düşündüğüm argümanları saydım sadece hakaret diliyle niye konuşuyorsun ? Benim bir türbeye saygım olup olmadığını nereden biliyorsun bunun üstünden çıkarımda bulunuyorsun çok yazık bu ülkede futbol takımı gibi parti destekleyenleri hiçbir zaman anlayamadım.Neyse haklısın.

türkiye'nin dış politikasını beğenmeyen herkese "reuters'un zihniyetindesiniz" diyemeyiz elbette (böyle bir geneleme yapmak ayıp olur):

Söz konusu yayınlanan ilanın devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye’yi modern, laik geleneklerden uzaklaştırdığını iddia eden Reuters, Türkiye’nin Güney Kafkasya’dan Kuzey Afrika’ya kadar uzanan bölgede iddialı bir askeri varlığa dönüştüğünü söyledi.

kuzey suriye'de ypg ve pkk'ya karşı (birileri ypg kendi bölgesini savunuyor derken); doğu akdeniz'de yunanistan, israil ve abd'ye karşı (birileri yayılmacı politika derken); karabağ'da ermenistan'a karşı (birileri bölgeye cihatçıları sevk ediyorlar derken); artık tamamen sınır ötesinden başlayan, haklı ve kararlı mücadelemizi görmezden geleceğiz, sonra "ne işimiz var suriye'de" diyenlerin kayığına bineceğiz, sonra hiç alakamız olmayan bir türbeyi gündeme getireceğiz...

kusura bakma aga, aynı şeylerden rahatsız olduğunuz için ben sizin ile reuters arasındaki farkı ayırt etmekte zorlanıyorum artık; yaşlılık sebebiyle olabilir, sizden özür dilerim, kusuruma bakmayın lütfen!

ayrıca, bazı insanlar için türbe mevsiminin açıldığını unutmuşum (https://www.ensonhaber.com/gundem/kemal-kilicdaroglu-konyada-turbe-ziyareti-gerceklestirdi), şu mevsim süleyman şah türbesinin taşındığı döneme denk gelseydi "ne işimiz var suriye'de" demek yerine beyaz atınıza binip yola çıkardınız ama zamanlamada bazı senkronizasyon problemleri yaşandığı için böyle saçma sapan tutarsızlıklar gözlemliyoruz; her şey nasip işte! aslında sizin de suçunuz yok; tüh!

...

muslol seni iki post önce yazdığın şeye riayet etmeye davet ediyorum. :)

...
not: trendcoin konuş valla ya, bundan sonra sana laf edersem ağzıma s..m, bu kadar bombok ülkede hala iktidar kazanıyorsa demek ki sen haklısın kardeşim sokayım böyle muhalefete, konuş valla ya

bak, benim postlarımın altına girme, gireceksen de ciddiye alınacak bir şeyler yaz, boş yapma lütfen! olabilir, farklı dünya görüşlerine sahip olabiliriz, ben mhp, bbp ve vatan partililer ile kendi aramda epey ortak zemin bulabiliyorum, sen de tipçiler ile kendi aranda epey ortak zemin bulabiliyorsun. işte! suriye'deki gibi açık oy gizli tasnif bir sistem yok! işte! kuzey kore'deki gibi tek partili bir sistem yok! elbette vakti zamanı geldiğinde en janti kıyafetlerimi giyip b a s a c a ğ ı m!

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1988
Merit: 575

View Profile WWW
January 29, 2023, 08:32:31 PM

Kim senin basmana engel olabilir! Bas kardeşim elbette! Bu ülkede MHP gibi ülkücü ve vatansevdalısı, BBP gibi gibi milliyetçi, Vatan partisi desen zaten asıl işçi partisi! varken kim böyle bir ittifaka laf atabilir! Sen bunların burada laf ettiklerine bakma, mavi vatanı, çıkan trilyonlarca dolarlık gazları, bulunan milyarlarca küp petrolü görmezler dostum! Bunların tek derdi var, başa geçip ülkeyi parçalara bölmek, yoksa vatan ihya olsun diye bizim gibi uğraşacak değiller ya. Elbette konuşacaksın, sen konuşacaksın ki halk doğruyu duysun öğrensin, yoksa bunların hiç biri internetten veya kitaplardan bilgileri alamazlar, hep yanlı yanlı yerlerden yalan haberler alırlar. Bir kere olsun AHaber açıp izleseler aslında ülkenin gerçeklerini öğrenecekler ama yapmıyor ki deyyuslar!

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
January 29, 2023, 11:56:24 PM

...

bu millete kimse engel olamıyor zaten; millet de 70 yıldır her türlü tomar tomar alçak darbeye rağmen haldır küldür basıyor sandıkta... acısıyla bağrı yananlar da tanrısal olan düzlemden düştükleri internet köşelerinde acınası zavallı bir şekilde çocuklar gibi sümükleri gözyaşlarına karışmış bir halde sabahtan akşama kadar "neden kazanamıyoruz" diye hüngür hüngür ağlıyorlar.

bu arada, ben yaklaşık 10 yıldır tv izlemiyorum ama jin tv ve mezopotamya tv ile aynı yerden ödül alan malum medya servislerini izleyeceğime ya da sizin gibi türkiye'nin açık menfaatlerine reuters ile birlikte kahrolacağıma a haber izlemeyi bir milyon kere tercih ederim. a haber > siz

son günlerde imamoğlu'nun gizli bir seçim startı vermiş olabileceği konuşuluyor. programına "cuma namazı" yazdırmış olması komik mi yoksa kendi tarihleri açısından bir kara mizah mı bilemedim (akıl sır ermiyor işlerine :d); şu manzaraya bakıp kahkahalarla gülmenin paha biçilemez bir karşılığı var. :)

https://www.aydinlik.com.tr/haber/istanbullu-hizmet-bekliyor-ibb-baskani-sehir-sehir-geziyor-imamoglu-cuma-namazini-reklam-yaptirdi-363630

Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
January 30, 2023, 12:12:15 AM
Merited by püsür (1)

Vay bak şu terbiyesizin yaptığı işe! Bu Eko bilmiyor mu, cuma namazını kılmak, elde kuranla konuşma yapmak, cuma namazını siyasete alet etmek, bunlar yasak! Bunları nasıl yapıyor hala hadsiz herif! Sen kimsin ayrıca Istanbul dışına çıkıyorsun, madem Istanbul belediye başkanı seçildin, bundan sonra Istanbul dışına çıkman, hele seçim senesi çıkman kattiyen yasak, il sınırları dışında yakaladıkları anda tutuklamalayan polisimizde suç! Vallahi bunlar hem CIA FBI KGB JPG GIF ABS ile beraber çalışıyorlar! Göreceksin ama Allah'ın izniyle seçimde biz bütün yedi düveli tekrar sandığa gömmeyi başaracağız! Onların dış güçleri varsa bizimde Allah'ımız var çok şükür!

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
January 30, 2023, 04:05:49 AM

ya olduğun gibi görüneceksin ya da göründüğün gibi olacaksın! seçimden seçime camiye ya da türbeye girersen alay konusu olursun! ama bunlarda utanma ne gezer! muslol gibileri için utanmak unutulmuş bir kavram bile olabilir. siz onlara her ne kadar "ayaklarımın altında dolaşma" deseniz de 67 hesabıyla karşınıza bir yerlerden çıkmaya ve çocuk gibi zırlamaya devam ederler. :)

konu hakkında yorum oluşturmak gerekirse, ben en çok sallamasyon oranlar ile anket oluşturan şirketlerin ne yapacağını merak ediyorum. birkaç senedir muslol gibilerini kandırdılar ama birkaç ay sonra gerçek sonuçlar ortaya çıkacak, bakalım o zaman ne diyecekler...

muslol, senin ve reuters'in çıldırışı beni mutlu ediyor, istediğin kadar gel altımda zırla! :) sen ve reuters zırladıkça ben mutlu oluyorum. :)

Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
January 30, 2023, 10:20:33 AM

Doğruya doğru! Bunların hiç camiye gittiğini ben kendi gözlerimle görmedim, ancak ve ancak seçim dönemi gittiğini gördüm! Demek ki bunlar seçim dışında hiç gitmiyorlar cumaya falan! Gitseler kesin benim haberim olurdu, olmaması mümkün değil, özel adamlarım var İmamoğlu cumaya gitti mi gitmedi mi bana rapor veriyorlar, gitse haberim olurdu, sadece seçim dönemi gittiğinin haberini aldığımıza göre demek ki sadece seçimde gidiyor bu!

Ayrıca o anket şirketleride anca kendini avutur, tamam 2019da İmamoğlu kazanır dediklerinde dalga geçmiştik, sonra bir şaşırdık ilk seçimde, sonra tekrarlanan seçimde de baya bir dalga geçmiştik, o kadar farkı kim kime atıyormuş diye, yok öyle dünya, kendilerini kandırıyorlar dedik, bi 800 bin kadar fark oldu, ama o Istanbul! O başka bu başka! Bu sefer kesin anketçiler kendilerini kandırıyor, görecekler milletin iradesi tecelli edecek bu sefer kesin, o Istanbul seçimi milletin iradesi değildi, pkk ile ortaklık falandı, ama bu kesinlikle milletin iradesi bak göreceksin kardeşim, inşallah yine muvaffak olacağız!

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
LGD2Business
Legendary
*

View Profile
January 30, 2023, 10:43:05 AM

Sonunda mutabakat metni yayınlandı ve açıklama yapıldı. Çok uzun olmuş sıradan vatandaş tabi ki hepsine bakmaz ama bunları ufak ufak özetler haline getirip halka anlatmaları lazım. Şu uzlaştıkları konuların %20sini bile gerçekleştirseler ülke uçuşa geçer.
Bir tarafta altı birbirine benzemez partinin üzerinde uzlaştığı yüzlerce konu var diğer tarafta anayasayı paramparça edeceğiz diyenler ve birilerinin ayakkabısını yalamaya meraklı şaklabanlar var. Bu seçimde halkın tercihi hiç bu kadar net olmamıştı.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
January 30, 2023, 11:13:35 AM

Mutabakat metni gerçekten çok uzun ve şu haliyle millete hitap etmez. Birçok konu soyut kalıyor, önemli yerlerin üzerine daha çok basılmalı ve daha sade şekilde halka anlatılabilmeli. 13 şubatta aday kimse artık kesinlikle belirlenmeli. Halkın aklında soru işaretleri bırakılmamalı. Örneğin Çankaya Köşküne geçilecek deniliyor ama saray ne şekilde kullanılacak bi zahmet onu da belirtin millet sıkıyolar demesin..

trendcoin
Legendary
*

View Profile
January 31, 2023, 06:03:16 AM

Doğruya doğru! Bunların hiç camiye gittiğini ben kendi gözlerimle görmedim, ancak ve ancak seçim dönemi gittiğini gördüm! Demek ki bunlar seçim dışında hiç gitmiyorlar cumaya falan!
...

aferin! bozuk saat gibisin ama günde iki kere hakkını vermeyi ihmal etmiyorsun.

...
Bu sefer kesin anketçiler kendilerini kandırıyor, görecekler milletin iradesi tecelli edecek bu sefer kesin, o Istanbul seçimi milletin iradesi değildi, pkk ile ortaklık falandı, ama bu kesinlikle milletin iradesi bak göreceksin kardeşim, inşallah yine muvaffak olacağız!

kendinize o kadar haksızlık etmemelisin. uzay çağında olduğumuz 1946 seçimlerindeki ortamı tekrar yakalarsanız yine herkesi kendinize hayran bırakan %99,989898989'luk zaferler kazanabilirsiniz.

6+2 erken seçim diye yırtınırken bir türlü aday çıkarmayı becerememişti biliyorsunuz. seçim tarihi belli olsun dediler, adayımız yıpranmasın dediler, dediler de dediler; sallamasyon anket sonuçları da halkı manipüle edemeyince, bu ultra-süper beceriksizliklerini "tayyip bir daha aday olamaz" zırvasıyla örtmeyi denediler. ersan şen bunun dümdüz bir zırva olduğunu açıklamış.

https://www.karadenizgazete.com.tr/siyaset/ersan-sen-cumhurbaskani-erdogan-her-sekilde-aday-olabilir/412836

eightdots
Hero Member

Activity: 784
Merit: 708

View Profile
January 31, 2023, 07:30:49 AM

Seçim tarihi, adaylar, ihtimaller, olması istenilen şeyler falan derken en önemli şeylerden biri olan ikametgah taşıma işine gerekli önem gösterilmiyor. Bazı partiler seçim zamanı otobüs biletlerini karşılayacaklarını söylüyorlar hatta birçoğu bu işe girecektir ama bu yeterli olmayabilir. Buradaki asıl sorun ise şu; üniversitede öğrenciler genellikle apartlarda kalıyor ve ikametgahlarını aldırmak istediklerinde onlardan kendi üzerlerine aldıkları fatura ya da kira sözleşmesi isteniyor. Asıl sorun apartlarda kalan öğrencilerin birçoğu üzerine su elektrik almıyor yani ev sahibi tarafından böyle bir talep yok. Kira sözleşmesine gelince de bazı apart sahipleri elden alıyorlar kirayı o belgeyi götürmelerini istemezler, bazıları zaten kira sözleşmesi bile yapmıyor. Hepsi böyle değil tabi ki ama bu söylediğim durumda olan 1 kişi bile olsa 1 oy 1 oydur.

Bütün partilerin öncelikle üzerinde durmaları gereken konulardan biri bu olmalı. Memleketi uzak olan öğrenciler gitmekte zorlanabilir. Her vatandaş oyunu o an neredeyse kullanabilmeli. Otobüs bileti bir yere kadar sorunu çözer ama sınav dönemleri ya da memleket uzaklıkları hesaba katıldığında oy veremeyen öğrenciler olabilir.

██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
January 31, 2023, 03:27:55 PM

Ne demek aday olamazmış falan! Öncelikle referandumda anayasa değişti, o madde değişmemiş olabilir belki ama anayasa değişti bi kere! Demek ki 3. kez cumhurbaşkanıda olur resimiz! Hatta isterse 4te olur 5te olur, halk eğer istiyorsa, ne demek engellemeye çalışmak! Anayasa anayasa diye diye bi yere kadar, önemli olan anayasa falan değil! Önemli olan milli irade! Eğer halk reis diyorsa, gerekirse anayasayada uyulmaz, halkın dediği yapılır! Bu böyle biline!

Ne bunların böyle coştuğu canım, alt tarafı Istanbulu, Ankarayı, İzmiri, Antalyayı, Adanayı, Mersini, Muğlayı, Tekirdağı, Edirneyi falan aldılar yerel seçimde, hemende şımardılar. Bi kere bu saydığım yerlerin nüfusu o kadar yüksek bile değil, toplasan bir Bursa etmez! Hemende şımardılar. Ne en son yapılan seçimlermiş kardeşim ya, sanarsın sanki Ağrıyı, Afyonkarahisarı, Bingolü, Bitlisi falan aldılar, bunlar hala AKP kalesidir ve kimse dokunamaz bile! Haddini bilecek herkes, hala oy olarak AKP açık ara farkla önde, bu seçimde %83 aldığımızda akılları başlarına gelecek!

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
February 01, 2023, 01:01:04 AM

...

hukuk profesörü ersan şen:

"Cumhurbaşkanı görevini tamamlayamamıştır"
"Geçici maddeye gerek olmaksızın aday olabilir"
"Onun seçilemeyeceğine dair madde koymadığınız takdirde..."
kaynak: https://www.karadenizgazete.com.tr/siyaset/ersan-sen-cumhurbaskani-erdogan-her-sekilde-aday-olabilir/412836

klavye canlısı muslol:

...

muslol sen zırlamaya devam et, sol haber bile çakıyor size (sabah ya da a haber değil, sol haber :d)! :) postumun altına gelip zırladıkça zevkten dört köşe oluyorum. :)

CHP’de cumhurbaşkanlığı adaylığı peşrevleri sürüyor. Dindar görünmek, ibadet ederken fotoğraf vermek, konuşmayı dini terimlerle süslemek peşrevin en gözde hareketleri.
https://haber.sol.org.tr/haber/chpde-cami-turbe-cekismesi-herkese-bir-seyit-dede-lazim-364100

malum ittifak hala adayını belirleyemedi ama yarışta son durum şöyle:

oğlan "bir umre, bir cami ve bir türbe ziyareti" yaparak skoru üçe çıkardı.

1- umre
2- bursa'da cuma namazı
3- bilecik'te türbe ziyareti

baba bey şu anda yalnızca "bir türbe ziyareti" yaptı (bence daha fazlasını yapması gerekiyor :d).

1- seyyid mahmud hayrani türbesi ziyareti

seçim arefesinde özel çabalar gerektiren işlere neden girerler ki!? ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol aga! :)

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
February 01, 2023, 06:24:11 AM

suyun başını tutanlar...
https://twitter.com/jahreindota/status/1620437563420069889?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
LGD2Business
Legendary
*

View Profile
February 01, 2023, 10:00:07 AM

Şu foncu trolün iftiralarını foruma taşımadan önce biraz araştırsaydın bari. Adamlar zaten orada yemek işinde tekel gibi bir şeymiş siyasetten bağımsız o küçük şehirde hangi yemek ihalesi olsa onlara kalır. Göreve gelince de zaten etik olmaz diye iptal etmiş. Neyse bu kadının neden gündem olduğunu anlayamamıştım seviyesiz yorumlar yapılıyor yok çok güzelsin yok başkan adayı ol vs milletin ölçüsü yok.

Akşener sinyali verdi bugün muhtemelen İmamoğlu aday olacak. Bakalım şu seçim kararı önce bir alınsın da sonra görelim adayları hala karar yok ortada.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
February 01, 2023, 12:10:12 PM

Heh! Bi kere zaten Ersan Şen söylüyorsa bunlara ne halt yemek düşüyor! Vallahi vadan hayini bunlar vadan hayini! Ersan Şen'in üstüne laf etmek kimin haddine! Ayrıca meclis karar almasa bile, Cumhurbaşkanı kendisi meclisi dağıtarak seçim yaptığı takdirde bile girebilir! Bunu bilmemek, bunu anlamamak aptallıktır! İstediğini yapar, reis isterse olur! Bunu artık anlamaları lazım!

Ayrıca ne o öyle yok yasin okutmalar, yok camiye gitmeler falan! Ben ne dedim? Kendi gözlerimle gittiklerini daha önce görmediysem, demek ki gitmemişlerdir! Benim çok özel adamlarım var, camiye gitmiş olsalar bana haber verirlerdi, benim haberim daha önce olmadığına göre, medya şimdi haber yaptığına göre, demek ki ilk defa camiye gidiyor bunlar! Yoksa dini bütün müslüman olduklarından falan asla olamaz! Olsa ben bilirdim! Seninde haberin olurdu! Belli ki seçim için! Bak mesela reise, hayatımda hiç seçim sürecinde camiye gittiğine denk gelmedim, camiye bile tek başına koruma ordusu olmadan gidiyor, kenarda köşede oturuyor ve namazını herkes gibi kılıyor.

Yalnız sana biraz kırıldım kardeşim, bir dava dostum olarak AHaber yerine SOL gazeteyi takip etmen hiç hoş olmadı, bu tarz davranışlar sergilememeni öneririm, eğer o gazeteyi biraz daha araştırırsan partimiz hakkında çok tatsız yazılar olduğunu göreceksin, ve hepsi yalan!

Yok efendim neymiş TUIK verileri olan %64 yalanmış, ona rağmen gelen %40 yetersizmiş, memura yapılan %30 yetersizmiş, yok efendim 10 milyon mülteci varmış, yok efendim parasını verdiğimiz f-35leri vermiyorlarmış, yok efendim bizi tehdit eden yunanistana bedavaya verilen şeyi biz parayla alamıyormuşuz, yok efendim 900 milyar TL vergi borcunu silmişiz, yok efendim ekonomi bakanı lirayı değersizleştirmek lazım diyormuş, yok efendim gerçek enflasyon %200lerde falanmış, yok efendim merkez bankası bağımsız değilmiş, yok efendim tutuksuz yargılamalar ile bir çok suçlu dışarıdaymış, yok efendim avrupanın mülteci çöplüğü olmuşuz, yok efendim eğitimde çocuklarımız son sıralardaymış, yok efendim sağlık sistemi çökmüşte bir röntgen için en az 2 ay beklemek gerekiyormuş. YALAN! Bunların hepsi yalan, sakın bakma o SOL gazeteye, çok kötü yalanlar söyleniyor hakkımızda orada. Gerçekleri öğrenmek için elbette bu reuters ağızlı sol gazeteye değil, gerçek, milli, ve yerli olan AHaberi izlemeye davet ediyorum kardeşim seni.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
trendcoin
Legendary
*

View Profile
February 02, 2023, 01:08:21 AM

...
Bi kere zaten Ersan Şen söylüyorsa bunlara ne halt yemek düşüyor!
...

adam bir hukuk profesörü. senin gibi bir klavye canlısı ile onun söylediklerini bir tutmamı falan mı bekliyorsun?

...
demek ki ilk defa camiye gidiyor bunlar!
...

bunu ben bilemem ama teraviye ilk defa gitmeyen adam böyle bir şey (https://youtu.be/1EsCDj-MOto) söylememeli.

kadere bak, alelade bir siyasinin dindarlığının şov olmadığını şu lafı söyleyen biri savunuyor. yani, dine saygısızlığını rasyonel olmayan zemine dayayan biri, oğlanın dindarlığını savunuyor; güler misin yoksa sabunlayıp sabaha mı bırakırsın??!!??

...
askerleri topyekün içeri attığınız gün sizin inanca saygı falan kalmadı
...

...
AHaber yerine SOL gazeteyi takip etmen hiç hoş olmadı
...

ben tv izlemiyorum ama sizinkiler çok garip yerlerle aynı yerden ödül aldıkları için; eğer bana soracak olursan, a haber > sizinkiler

FONLANAN MEDYA UNUTULMADI
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin düzenlediği 6. Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri programında PKK uzantısı Jin TV, Fransız AFP, ABD menşeili Fox, ABD’li Chrest Vakfı’nın fonladığı Medyascope’a ‘başarı’ plaketi verildi. Basın ödüllerinde ayrıca Sözcü, Cumhuriyet, Evrensel, Birgün, Halktv, Tele1, Soltv’ye de ödül verildi.
https://www.aydinlik.com.tr/haber/mimarlar-odasindan-pkk-kanalina-odul-259175

muslol yazdıklarında zeka kırıntısı bile yok, postlarımın altında zırladıkça zevkten dört köşe oldum. zırvalarına cevap vermek de beni hiç yormadı. sen sonsuza kadar zırvalamaya programlanmış bir şekilde davranmaya devam edebilirsin. sana bol şans (46 ortamı yok, şans neye yarar muslooooool! :d).

Captain Corporate
Hero Member

View Profile WWW
February 02, 2023, 01:47:52 AM

Türkiyenin tek hukuk profesörü bu konuda böyle demişse elbette onu dinleyeceğiz! Bakıyorum etrafıma, hiç başka hukuk profesörü, siyaset bilimi profesörü, başka hiç kimse yok, demek ki neymiş? Hukuk profesörü Türkiyemizde bir tane var, ve o da sadece bu doğrudur diyor, yani mesela ülkede ikinci bir hukuk profesörümüz olsa, o da dese ki hayır bu doğru değil olamaz, bak o zaman oturur konuşurduk.

Ayrıca elbette diğer paragrafta bahsettiğim SOL haberin yalan haberleri olan enflasyon, mülteciler, vergi kaçıranlar, devlet bankasına borcunu ödemeyenler, ve bir çok diğer yalan hakkında bir şey söylememene kırıldım, SOL habere biraz laf atmalıyız dostum, yoksa vallahi seni SOL haber fan'ı sanmaya başlayacak insanlar ve bu davamız için hiç hoş olmaz.

Bu ülkede AKP başa geldiğinden beri her şey yolunda gitmiştir, eğer gitmediğini söyleyen varsa yalan söylüyordur, tek kusuru bile yok partimizin, tek bir tane yanlışı bile yok, her şeyi doğruya doğru yapmıştır, eğer yaptığı o an yanlışsa bile, sonra o yanlışı doğruya çevirecektir, kimse diyemez ki bir adet hatası oldu partimizin! Diyenlerin tamamı vadan hayini!

not: "sizin" inancınız kısmını anlaman lazım orada, dine bütünen değil, "sizin" inanca, müslümanlar hoşta, siyasal islamcılar biraz alık oluyor belli ki. Sabaha kadar dalga geçtiğini sanabilirsin, günlerdir tiye alıyorum hayatım renklendi, her yazdığımda sizin hatalarınız ve suçlarınızı suratına bir tokat gibi vuruyorum, her seferinde bunları savunmaya bile kalkışacak kapasiten yok, senle nasıl konuşabilirim ki, belli ki oturup makul bir seviyede sorunları algılayabilecek bir düzeyde değilsin, o yüzden bende eğleniyorum seninle ahahahhaha, çok zeka pırıltısı arıyorsan git o bahsettiğim sorunlara değin biraz, değinemiyorsan burada bir şeyden anlıyormuş gibi yapma, kaale bile alınamayacak kapasiten ortaya çıkıveriyor ahahahah.

nota not: akpli troll taklidi çok keyifliymiş, bi de bunun üstüne para alıyosunuz, vallahi helal olsun. Ebabile selam söyle, çocuklardanda uzak dursunlar.

▄▄███████████████████▄▄
██████▀███▄▄████████████