Bitcoin Forum
May 12, 2024, 03:38:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin'den Depremzedelere büyük destek  (Read 196 times)
emre06060 (OP)
Member
**

Activity: 144
Merit: 35

View Profile
February 10, 2023, 04:25:57 PM
Last edit: February 10, 2023, 04:45:27 PM by EFS

Arkadaşlar Ethereum kurucusu Vitalik Buterin Ahbab derneğinin kripto hesabına tamı tamına 1ETH yardım yaptı. Evet yanlış duymadınız tamı tamına 1ETH. Kendisine bu desteği için minnettarız. @Muratpak ise bu desteği çok bularak geri iade etmiş. Etmese iyiymiş ama etmiş işte.
1715528306
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715528306
Reply with quote  #2

1715528306
Report to moderator
1715528306
Hero Member
*

Ignore
1715528306
Reply with quote  #2

1715528306
Report to moderator
1715528306
Hero Member
*

Ignore
1715528306
Reply with quote  #2

1715528306
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 622

View Profile
February 10, 2023, 04:44:57 PM

Bende internetten baktım doğruymuş. Belki başka amaçla göndermiş olabilir bilmiyorum. Kimse yardım göndermek zorunda değil. Hiç vermek zorunda da değil. Servetini az çok herkes biliyor 1 Eth dilenciye verir gibi bağış hesabına göndermesi dalga geçer gibi olmuş. Keşke göndermeseydi de sadece internetten bir destek mesajı atsaydı. O 1 eth’den daha değerli olurdu.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 459

View Profile
February 10, 2023, 04:59:58 PM

Twitter'da böyle eleştireler görüyorum ama arkadaşlar adam vermek zorunda değil.
Tabi biz ister istemez parası çok verse ne olur diye düşünüyoruz belki ama vermek zorunda da değil.
Bir twitte Kıvanç Tatlıtuğ'u eleştiriyor bir arkadaş. Neymiş neden 200 Bin TL verdin. Bölüm başına 200-300 Bin TL alıyorsunuz yazmışlar. Ya arkadaşlar adam vermek zorunda değil. Ayrıca benim hep aklıma şu geliyor. Devletimiz yıllarca bizden deprem vergisi almadı mı? Nerede o paralar?
Tamam dayanışma elbette güzel ama böyle zamanlarda illaki vatandaşlara başvurulması doğru değil. Bugün cuma da diyanet para istiyor. Mesela bu diyanet ne iş yapar. Bütçesi belli değil mi? Belli eee nerde onlar.
Konu vitalikten buraya geldi belki ama vitalik 0.1 eth bile gönderse teşekkür etmek yeterli bence
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 622

View Profile
February 10, 2023, 05:03:15 PM

Twitter'da böyle eleştireler görüyorum ama arkadaşlar adam vermek zorunda değil.
Tabi biz ister istemez parası çok verse ne olur diye düşünüyoruz belki ama vermek zorunda da değil.
Bir twitte Kıvanç Tatlıtuğ'u eleştiriyor bir arkadaş. Neymiş neden 200 Bin TL verdin. Bölüm başına 200-300 Bin TL alıyorsunuz yazmışlar. Ya arkadaşlar adam vermek zorunda değil. Ayrıca benim hep aklıma şu geliyor. Devletimiz yıllarca bizden deprem vergisi almadı mı? Nerede o paralar?
Tamam dayanışma elbette güzel ama böyle zamanlarda illaki vatandaşlara başvurulması doğru değil. Bugün cuma da diyanet para istiyor. Mesela bu diyanet ne iş yapar. Bütçesi belli değil mi? Belli eee nerde onlar.
Konu vitalikten buraya geldi belki ama vitalik 0.1 eth bile gönderse teşekkür etmek yeterli bence
Katılıyorum hocam durumu olmayan veya olan insanlar yardım göndermek zorunda değil. Size şunu söyleyeyim kim yurtdışında bir felakete para göndermiş? Çok nadiren gönderilmiş olabilir. Hatırladığım kadarıyla son zamanlarda Pakistan bir sel felaketi yaşamıştı acaba bu arkadaşlar oraya paraya göndermiş mi vitaliki eleştiriyor. Vitalik savunucusu değilim adam umrumda da değil. Şunu unutuyoruz adam vermek mecburiyetinde değil.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
February 10, 2023, 05:06:15 PM

kaç gündür Starbucks netflix diyorlardı
Starbucks 19m bağışlamış bugün  Grin ha çok nadiren giderim ama binlerce insan çalıştıran bir kuruma linç yapmak da bilemiyorum, bi de işsiz kalırsa o kadar adam kına yakarlar artık + açev sponsoru uzun süredir
vitalik de bağışını yapmış, gönlünden geçeni vermiş, ben olsam seyyar tuvalet yapardım o parayla Cheesy niye iade ediym para paradır

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
February 10, 2023, 05:14:32 PM

kaç gündür Starbucks netflix diyorlardı
Starbucks 19m bağışlamış bugün  Grin ha çok nadiren giderim ama binlerce insan çalıştıran bir kuruma linç yapmak da bilemiyorum, bi de işsiz kalırsa o kadar adam kına yakarlar artık + açev sponsoru uzun süredir
vitalik de bağışını yapmış, gönlünden geçeni vermiş, ben olsam seyyar tuvalet yapardım o parayla Cheesy niye iade ediym para paradır

Seyyar tuvalet fikrini sevdim Smiley şu durumda şaka yapmak bile istemiyor insan, aslında insanların kızdığı nokta çok geliri olup bu kadar az para göndermesi, yani vitalik buterin için bu para çerez parası, o yüzden kızıyor insanlar ben biraz da hak veriyorum, nedense insanların yardım anlayışı farklı, bence de bunu göndereceğine keşke hiç göndermeseydi, neyse iade etmişler, bakalım tekrar gönderecek mi?
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 970
Merit: 292

View Profile
February 10, 2023, 07:09:32 PM

Gönül isterdi ki büyük topluluğu olan ve blokzincir yazılımı konusunda önder bir isim olan Vitalik, şöyle milyon dolar yardım yapsın. Hatrı sayılır bir Türk topluluğu hem yatırımcısı hem de destekçisi iken... İster istemez umuyor insan. 1 eth göndermiş sağ olsun. Göndermek zorunda değil.
Keşke iade edilmeseydi. Duygusal bir milletiz. Yardım etmeyi, el uzatmayı severiz. Herkesten de bekleriz. Ama bazen olmuyor maalesef.

Son yıllarda yayınlanan yardım raporlarına göre ilk 3'te yer alan ülkemizle gurur duyuyorum. Şimdi yardıma muhtaç durumdayız çünkü yaramız büyük.

Vitalik'in Hindistan'a yardım konusunda nasıl bir öncülük yaptığını bilmeyen yoktur. Bu da polygon ekibinin ethereum geliştiricileri arasında yer alması ve Vitalik'le olan yakın ilişkilerinden kaynaklıdır.

.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1289
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
February 11, 2023, 08:52:51 AM

Twitter Türkiye topluluğunun Vitalik'i linç etmesine anlam veremiyorum. Adam zaten normal değil. Önce gelen isteklere cevap vermek için 1 ETH göndermiş, sonra konuyu araştırıp ardından 99 ETH daha göndermiş. Belki daha fazla da gönderecek. Ama Twitter'da yoğun bir Vitalik linci dönüyor. Vitalik'i teşvik edeceğimize ona sövüyoruz. Adam en son 25 ocakta retweet yapmış. Günlerdir ortada yok. Tweet atmadı, paylaşım yapmadı diye linç yiyor kaç gündür.

Bence bu tavrımızdan bir an önce vazgeçip Vitalik'e destek mesajları atmalıyız. Vitalik'in desteğini alırsak, hemen hemen tüm topluluklardan daha fazla bağış gelecektir.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
February 11, 2023, 10:03:31 AM

#muratpak99ethiadeetsin
ya ne adamlar var, linç olsun yeter ki koşa koşa geliyorlar

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
eightdots
Hero Member

Activity: 770
Merit: 706

View Profile
February 11, 2023, 01:17:41 PM

Twitter Türkiye topluluğunun Vitalik'i linç etmesine anlam veremiyorum. Adam zaten normal değil. Önce gelen isteklere cevap vermek için 1 ETH göndermiş, sonra konuyu araştırıp ardından 99 ETH daha göndermiş. Belki daha fazla da gönderecek. Ama Twitter'da yoğun bir Vitalik linci dönüyor. Vitalik'i teşvik edeceğimize ona sövüyoruz. Adam en son 25 ocakta retweet yapmış. Günlerdir ortada yok. Tweet atmadı, paylaşım yapmadı diye linç yiyor kaç gündür.

Bence bu tavrımızdan bir an önce vazgeçip Vitalik'e destek mesajları atmalıyız. Vitalik'in desteğini alırsak, hemen hemen tüm topluluklardan daha fazla bağış gelecektir.

Evet birinin ilk günde yardım etmemesi sonradan daha çok yardım etmeyeceği anlamına gelmiyor. Linç kültüründen vazgeçmemiz gerekiyor. Araştırıp detayını öğrenip daha faydalı olacak belki de. Belki de hiç atmayacaktı bunu da bilemeyiz ama topluca bir tarafa yönelik yanlış bir harekette bulunmak da iyi değil. Vitalik'in kaynaklarını hepimiz biliyoruz. Adam hakkında kötü yorumları okuyup vazgeçerse daha mı iyi olacak anlamıyorum böyle davrananları. Her şey biter sonra bakılır kim destek olmamış yazmamış vs. işte o zaman konuşulması gerekir. Bakın 99 eth daha atmış belki fazlasını da atacak. Sadece bazı konularda acele etmeyelim hata yapmayalım. Herkes anlık olarak reaksiyon gösteremeyebilir. Vitalik'e gelene kadar daha kaç tane isim var yardım etmesini beklediğimiz. Az sabır. Bekleyelim sonra zaten öğrenilir. En basitinden Türkiye'de yıllardır işyerlerini açmış zincir markalar var. Onların etmesi lazım öncelikle. Dediğim gibi Vitalik'e gelene kadar çok kişi var.

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1199

View Profile
February 11, 2023, 05:42:12 PM

1 ETH olarak algılamamak lazım aslında olayı, burada olan olay tamamen adamın reklamı, Vitalik 1 ETH gönderdi peşine kaç kişi göndermiştir, teşviktir bu, tabi kimse 1 ETH beklemezdi ama onu yaptı yani, sonradan 99 ETH daha gönderdi artık tepki alınca mı bilemedim.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 675

View Profile
February 11, 2023, 08:33:11 PM

1 eth'yi gördüğümde benim de aklıma deneme için göndermiştir herhalde düşüncesi geldi ama adamın ne gönderdiği bizi bu kadar ilgilendirmemeli. İstediği kadar gönderir, isterse de göndermez. 1 de gönderebilir 100 de gönderebilir. Buna insanların bu kadar takılmış olmasına inanamıyorum. Keşke biz de japonya gibi büyük depremleri çok az hasarla atlatıp, dünya haberlerine işte 7.8 deprem oldu ama hazırlıklı oldukları için hayat hemen normal devam etti falan diye haber olmamız lazımdı. Kimin ne bağış yaptığına değil, böyle şeylere takmamız gerekiyor. Ekşi sözlükte de cr7 para bağışlamamış, forma bağışlamamış diye sövmüşler mesela. Başkası da demiş ki işte müslüman diye cr7 seven dincilere kapak olsun falan. Saçma sapan muhabbetler. Odaklanmamız gereken milyon tane daha olay varken insanların böyle salak şeylere takılıyor olması neredeyse deprem kadar üzecek artık.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
February 12, 2023, 05:35:29 AM

1 eth'yi gördüğümde benim de aklıma deneme için göndermiştir herhalde düşüncesi geldi ama adamın ne gönderdiği bizi bu kadar ilgilendirmemeli. İstediği kadar gönderir, isterse de göndermez. 1 de gönderebilir 100 de gönderebilir. Buna insanların bu kadar takılmış olmasına inanamıyorum. Keşke biz de japonya gibi büyük depremleri çok az hasarla atlatıp, dünya haberlerine işte 7.8 deprem oldu ama hazırlıklı oldukları için hayat hemen normal devam etti falan diye haber olmamız lazımdı. Kimin ne bağış yaptığına değil, böyle şeylere takmamız gerekiyor. Ekşi sözlükte de cr7 para bağışlamamış, forma bağışlamamış diye sövmüşler mesela. Başkası da demiş ki işte müslüman diye cr7 seven dincilere kapak olsun falan. Saçma sapan muhabbetler. Odaklanmamız gereken milyon tane daha olay varken insanların böyle salak şeylere takılıyor olması neredeyse deprem kadar üzecek artık.

Olan olduğuyla, ölen öldüğüyle kalıyor hocam inan ki depremden sonra şöyle saçma salak muhabbetleri herhalde yeryüzünde bir tek bizim ülkemizde görürsünüz şimdi Cr7 veya bir başkası çıkıp müteahhitleriniz adam akıllı ev yapsaydı da bu kadar insan ölmeseydi derse ne olacak yine linç edilecek ama doğruyu söylüyor işte adam kim ister ölümlü depremi yap hazırlığını işte bas bas bağırıyorlar Marmara depremi Marmara depremi Allah korusun da Marmara depremi olunca yine benzer senaryolar izleyeceğiz

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1258

View Profile
February 12, 2023, 09:41:55 AM

https://etherscan.io/tx/0xafa5ab0ae04e045267210a95c69ca6ef1107e503717c9f2aa800150b64eb27ad

50 Eth’de anka’ya bağışlamış.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
February 12, 2023, 12:36:04 PM

1 adet ETH deneme amaçlı olmuş tamamen. Vitalik muhtemelen 1 ETH sembolik olarak göstermek istedi bu bağışı yaparken. Bu desteğin önemi çok büyük bütün dünyadan insanların şimdi yardım kuruluşlarına eth yardımı yapması için güzel oldu daha fazla duyuldu yani kısacası. Eleştirenler neden eleştiriyor anlamadım ne güzel yardım hareketi başlattı hem de içinde bulunduğu ağ aracılığıyla daha ne yapabilirdi.

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
February 14, 2023, 05:32:19 AM

1 eth attıktan sonra 99 eth daha atmış ama bence 1 eth bile atmış olsa "hebele hübele" diye tepki vermemiz doğru değil. neyse ne, adamın gönlünden o kadar yardım yapmak kopmuşsa o kadar yardım yapmıştır. ayrıca, yardımın azı ya da çoğu olmaz ve vitalik 1 eth göndererek yalnızca 1 eth bağışta bulunmuş olmaz, aksine çok büyük bir farkındalık oluşturur. ek olarak, bu gibi durumlarda nitelik nicelikten daha önemlidir ve şu anda yardımın az mı yoksa çok mu olduğunu tartışmak bize fayda vermez.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
February 14, 2023, 02:38:06 PM

1 Eth yardım için bakılınca gerçekten saçma bir miktardı. Kimse zorla yardım yapmamalı, zengin olsun ya da olmasın yardım yapmak zorunda değil. Ama bu kadar zengin biri bu kadar az miktarda bağış yapınca komik görünüyor.
Sonuç olarak yardım miktarı arttı ve tepki gösterenleri susturmuş oldu. Neden öyle bir yardım yapmıştı bilmiyorum, belki kendisi de bilmiyordur ama bu kadar tepki göstermek de gerekli miydi bilemiyorum Smiley

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
February 14, 2023, 06:16:12 PM

Bence gelen tepkiler olmasa 1 Eth ile sınırlı kalacaktı Buterin’in yardımı. Belki de afetin boyutuyla ilgili tam bilgi sahibi değildi ve araştırmak zorunda kalınca hatırı sayılır bir yardımda bulunmayı tercih etti. Umarım bütün yardımlar yerine gider Undecided

Ondekinecakabilirim
Hero Member

Activity: 1176
Merit: 729

View Profile
February 14, 2023, 06:59:11 PM

Bence gelen tepkiler olmasa 1 Eth ile sınırlı kalacaktı Buterin’in yardımı. Belki de afetin boyutuyla ilgili tam bilgi sahibi değildi ve araştırmak zorunda kalınca hatırı sayılır bir yardımda bulunmayı tercih etti. Umarım bütün yardımlar yerine gider Undecided

Kaç para yardım yaptığı önemli diil bana kalırsa. Ama Ukrayna'ya 1500 ETH göndermişti. Ukrayna'ya 1500 ETH, bize veyahut başka bi ülkeye 1 ETH gönderirse hoş olmaz. Kendisine yakışır bi yardım daha bi hoş olur. Ayrımcılık görenler olabilir bu durumu çünkü. Ben CZ'nin yardımlarını daha bi seviyorum bu sebeple. Kimseyi ayırdığını görmedim şimdiye kadar. Hoş borsasındaki yatırımcıları da kimseyi ayırmadan cezalandırıyor. Herkesi likit ediyor. Ama yardım yaparken de insan ayırmıyor. Uzak Doğu, Avrupa, Güney Amerika, Orta Doğu, konum önemsiz onun için. Bu yüzden daha bi adil biri gibi geliyor bana.

███████████████▄▄
    ██████████████████████▄
  ██████████████████████████▄
 ███████   ▀████████▀   ████▄
██████████    █▀  ▀    ██████▄
███████████▄▄▀  ██  ▀▄▄████████
███████████          █████████
███████████▀▀▄  ██  ▄▀▀████████
██████████▀   ▀▄  ▄▀   ▀██████▀
 ███████  ▄██▄████▄█▄  █████▀
  ██████████████████████████▀
    ██████████████████████▀