Bitcoin Forum
April 28, 2024, 04:15:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Analizi doğru buluyor musunuz
Evet - 6 (85.7%)
Hayır - 1 (14.3%)
Total Voters: 7

Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 23 yıllık iktidarın açıklaması : D segmenti  (Read 164 times)
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 19, 2023, 04:06:19 PM
Last edit: February 19, 2023, 07:03:25 PM by mhanbostanci
Merited by Vispilio (3), flyingcarpet (1)

Değerli forum sakinleri,
sosyal medyada dolaşan bir yazı var. Şahsen mantıklı bulduğum analiz.
Bu analizi doğru bulup bulmadığınızı merak ediyorum.

==============

ACAİP YAZILAR
Toplumun zeka yaşı 11’se budur olacak olan

Yine sosyal medya hesaplarımdan birine çok hoş bir yazı düştü geçen hafta.

Yazını sahibinin Galatasaray Lisesi’nde okumuş, Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun Ahmet Mergen olduğunu öğrendim.

Yaptığı teknik analizlerle tanınan çok başarılı bir borsacıymış, bu yazısı ise toplumsal bir analiz.

Birkaç sosyal medya hesabında da yayınlanmış, sonuna kadar okutan sürükleyici bir çalışma.

Ben de sizlerle paylaşmak istedim bu tatil gününde;

Çarşamba günü ofiste oturuyordum.

O sırada yan komşum kapıda belirdi. Çaya kahveye davet ettim.

Filtre kahvelerimizi yaptık sohbete başladık.

İş, güç, günlük hayat, covit, siyaset, derken vatanı kurtardık beraberce…

Komşum Jinekolog Doktor, emekli ama hâlâ çalışanlardan.

17 tane kitabı var.

Ayrıca aile hekimi ve işyeri hekimliği sertifikaları var. Motivasyon, insan ve toplum mühendisliği konusunda da inceleme ve çalışmaları varmış.

Bunları biraz sonra anlatacaklarıma temel teşkil etsin diye söyledim.

Çok keyifli bu sohbette doktor komşum bakın neler söyledi;

“Sizin bu anlattıklarınız beni de çok derinden etkiliyordu. Öğrencilik yıllarımdan beri aktif ve aktivist bir duruşum vardı. Ama ne zaman ki insan ve toplum psikolojisi ve mühendisliğine merak saldım, fikrim ve duruşum o günden sonra değişti. Toplumu ve olayları dolayısıyla sizin çok kızdığınız şeylerin aslında bu içinde bulunduğumuz insan katmanları için çok doğal ve doğru sonuçlar verdiğini izliyorum” dedi ve arkasından sordu.

“Türk toplumunun ortalama zeka yaşı kaç, biliyor musunuz?”

Bilmiyorum tabii…

“11” dedi. “Evet doğusundan batısına kuzeyinden güneyine 83 milyon insanımızın zeka yaş ortalaması 11” dedikten sonra şunları sıraladı;

– Konsantrasyon süresi ise 17 dakika.

– Algı kapasitesi 4 kelimelik cümleler.

– Her 20 dakikada bir zihnini dağıtmazsan ikinci 17 dakikaya konsantre olması mümkün değil.

– Mecburi eğitimde okunan kitaplardan sonra okunan kitap sayısı aile başına yarım kitap.

– Yani, aynen, ben de kelimelerinin bir fikri, görüşü, temenniyi anlattığı tek toplum biziz.

– Çünkü kendini ifade edebilme yetisi yok insanımızın…

Bu edinilmiş bilgi ışığında bir durum tespiti yapayım.

Hedef kitle olarak D segmentini seçersen ve ona göre söylemler oluşturursan ezici bir çoğunlukla art arda seçimi kazanıyorsun.

CeHaPe’nin oyunu arttıramamasının sebebi de D segmentini kucaklayamamış olması oluyor bu durumda.

Demek ki C segmentindeki oy potansiyeli yüzde 20-25 aralığında. Ne D’ye ne de B’ye çalışmıyorsan sürekli patinaj hali devam edecek demektir.

Şimdi bu bilgileri bilmeyenler için TV’de haberleri veya dizileri izlerken kızmak ya da ruh sağlığı için izlememek çok çok doğal.

İktidarın insan ve toplum mühendisliği alanında çalışan müthiş bir ekibi varmış.

Bu çalışmalar ve daha niceleri onların ellerinde bir bilgi bankası olarak muhafaza ediliyormuş.

O gün topluma nasıl bir mesaj verilecek, kim verecek tespit ediliyor konuşma metni hazırlanıyor ve topluma zerk ediliyormuş.

Toplum üzerindeki etkisi ölçülüyor sonucuna göre 2. doz hazırlanıyormuş.

Zeka yaşı 11 civarında olanlar alkışlıyor.

Zeka yaşı 11 in üstünde olanlar “Bu adam bizim aklımızla dalga mı geçiyor?” diye birbirlerine soruyormuş.

Metin içerisinde 8-10 kelimelik cümleler hiç yok.

Çünkü algı zayıflığı sebebiyle kafa karışıyormuş ama 3-4 kelimelik cümleler etkili ve anlaşılır durumdaymış.

Hele bir konuşma metni içerisinde aynı cümle 4 defa tekrarlanırsa “vurgun etkisi” yapıyormuş.

– Benim Başörtülü bacım

– Ekonomi, şahlandı, şahlanacak

– Aşı geldi gelecek

– Bay Kemal hain

– IMF’ye borcumuz kaldı mı? Kalmadı.

Çünkü zeka yaşı 11 olan bir halk yönetiliyor, bütün planlama da ona göre yapılıyor, sonuçta ortaya başarı çıkıyor, 19 senelik tek başına iktidar çıkıyor.

Çarşamba ve perşembe günleri haberleri bu bilgiler ışığında özellikle izledim.

Cuk oturdu.

Zaten bildiğim, farkında olduğum bazı durumları bilimin ışığı ile besleyince durum daha bir lezzetli oldu.

Bütün bu anlattıklarımı belki de zaten biliyordunuz.

“Uyan da balığa çıkalım” diyeniniz de olmuştur.

Ne yapalım öğrenmenin yaşı yok.

Kısmet bugüneymiş…

Can ataklının da sosyal medyadan bulduğu yazıdır.
https://www.korkusuz.com.tr/toplumun-zeka-yasi-11se-budur-olacak-olan.html#:~:text=%E2%80%9CT%C3%BCrk%20toplumunun%20ortalama%20zeka%20ya%C5%9F%C4%B1%20ka%C3%A7%2C%20biliyor%20musunuz%3F%E2%80%9D&text=%E2%80%9C11%E2%80%9D%20dedi.,Konsantrasyon%20s%C3%BCresi%20ise%2017%20dakika
1714320935
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714320935
Reply with quote  #2

1714320935
Report to moderator
1714320935
Hero Member
*

Ignore
1714320935
Reply with quote  #2

1714320935
Report to moderator
1714320935
Hero Member
*

Ignore
1714320935
Reply with quote  #2

1714320935
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714320935
Hero Member
*

Ignore
1714320935
Reply with quote  #2

1714320935
Report to moderator
1714320935
Hero Member
*

Ignore
1714320935
Reply with quote  #2

1714320935
Report to moderator
totti67
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 294

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
February 19, 2023, 07:07:39 PM

Aziz Nesin i bir kez daha rahmetle anıyorum, adam 50 sene önceden memleketin röntgenini çekmiş.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
February 19, 2023, 07:26:38 PM
Merited by flyingcarpet (1)

Düşünme yetisini kullanmamış geliştirmemiş bireyler işte bu kimselerdir. Bakın bu kişiler okumaz, araştırmaz ve hatta sorgulamaz bile boynu bükük birşekilde ben bilmem reyizim bilir diyen bir moddadır.

Bakınız: https://www.youtube.com/watch?v=qSSkpUrWKtc
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
February 19, 2023, 07:54:43 PM

Türk toplumunun düşük zekalı olduğunu düşünmüyorum

Flynn etkisi, 20. yüzyılda dünyanın birçok yerinde ölçülen akışkan ve kristalize zeka testi puanlarındaki kayda değer ve uzun süreli artıştır....Zeka araştırmaları alanında uzmanlaşmış 75 kişinin 2017'de yaptığı bir araştırmaya göre, daha iyi sağlık koşulları, daha iyi beslenme, daha iyi eğitim ve iyileşen yaşam standartları Flynn etkisinin dört ana sebebidir.
*

kaldı ki homojen bir toplum değiliz hemen her ırktan her yaştan insan var, genç bir toplumuz
Nüfusun ortanca yaşı 31,4'tür.
**

Önce Türklerin zekasının Almanlardan düşük olduğunu söyleyen AlmanyaLeipzig Genetik Araştırma Enstitüsü Direktörü Volkmar Weiss, yapılan zeká testlerinde, Türkiye’deki Türklerin de zeká düzeyi ortalamasının Avrupa’ya göre düşük çıktığını öne sürdü.
Volkmar Weiss, ‘Ancak bu, Türkler Almanlardan aptaldır anlamına gelmiyor. Bu bir ortalamanın sonucu. Her halk içinde çok zeki ve çok aptal olanlar var’ dedi. Weiss, Die Welt’in sözlerini yanlış aksettirdiğini ve Türkleri başlığa çıkartıp provoke ettiğini de iddia etti.

ALMANYA’da ‘Türk çocuklarının zeká düzeyi Almanlardan düşük’ diyerek tartışma yaratan Leipzig Genetik Araştırma Enstitüsü Direktörü Volkmar Weiss, PISA araştırmasındaki test sonuçlarına göre, zeká düzeyi ortalamasında Türkiye’nin 90 puanda kaldığını söyledi. Weiss, bunun Finlandiya’da 107, Almanya, Hollanda ve İtalya’da 102, İsveç ve İsviçre’de 101, İngiltere’de 100, İspanya’da 97, Yunanistan’da 92 olduğunu belirtti.

Volkmar Weiss, zeka düzeyi ortalaması sonuçlarının bir halkın ötekinden daha aptal olduğu anlamını taşımadığını, bunun bir ortalama olduğunu ve her halkta çok zeki ve aynı zamanda aptal insanların da bulunduğunu kaydetti. Weiss şöyle konuştu:

‘Zeká düzeyi sonuçları ‘Türkler Almanlar’dan daha aptaldır’ anlamına gelmez. Almanya’nın Mecklenburg Vorpommern eyaletindeki bazı köylerde zeká düzeyi ortalaması 90’ın altında. Zeká düzeyini belirleyen birçok etken var. En büyük rolü sosyal tabaka oynuyor. Alt tabakanın çocuklarının zeka düzeyi orta ve üst tabakanın çocuklarının zeka düzeyi ortalamasının altında. Bu nedenle Almanya’da doğup büyüyen, burada okula gitmiş Türk çocuklarının zeka düzeyi 86 puan. Almanlarınki ise 102. Tüm Avrupa ülkelerinin başkentlerinde zeka düzeyi ortalaması 100’ün üzerinde, sadece Berlin’de 100’ün altında. Bu da buradaki Türk çocuklarından kaynaklanıyor. ’

ASYA-AVRUPA AYRIMI YOK

Weiss, ‘Bu tezinizle, Türkiye Avrupalı değil, Asyalı mı demek istiyorsunuz?’ sorusunu ise şöyle yanıtladı:

‘Hayır, Asya ülkeleri Çin ve Japonya’da zeka düzeyi ortalaması yüksek. Çin’de 100, Japonya’da 105, Hong Kong’da 107. Burada ülkelerin toplumsal gelişmelerine bakmak gerekiyor. ’

Almanya’da aşırı sağcı NPD partisinin yayın organı ‘Deutsche Stimme’ye nüfus politikası konularında demeç verdiğini hatırlattığımız Weiss, ‘Ben her dergi ve gazeteye demeç veriyorum’ diye konuştu.

Nazilerin IQ’su yüksek çıktı

Volkmar Weiss, 1947 yılında yapılan ve Nazi rejiminin liderlerinin IQ’sunun yüksek olduğunu belirten bir araştırmaya da internet sitesinde yer verdi. Yahudilerin de yüksek bir IQ’ya sahip olduğu ifade edilen bu araştırmada, Hermann Göring’in IQ’sunun 138, Rudolf Hess’in 120, Hjalmar Schlacht’ın 143 olduğu belirtiliyor.

Die Welt yanlış aktardı

Die Welt’in ‘Türklerin zekası’ başlığı ile haberi değerlendirmesini eleştiren Weiss, ‘ Türklerin genelleştirilme yapılarak aptal olarak değerlendirilmesi tabii ki provokasyona yol açar. Gazetenin başlığı bana ait değil, benim açıklamalarım daha hassas’ dedi.

Kısacası aptal bir toplum olsak dünyaya yön veren nice devletler kuramazdık. Toplumun doğru şekilde yönetildiği, bireylerin iyi kanalize edildiği ortamlarda çok güzel işler başaracak bir toplum olabiliriz. Nitekim otizm gibi bazı rahatsızlıklar bile iyi bir eğitimle ve yönlendirmeyle hafif şekilde atlatılabiliyorken kalkıp da aşağılık kompleksine girmenin alemi yok. Yukarıda da yazıldığı gibi her toplumda her çeşit adama rastlamak mümkün, disiplinli olmak kaydıyla her şeyi başarabiliriz.
Sağcısıyla solcusuyla sloganist bir toplum olduğumuza katılıyorum ama bu işin kolayına kaçtığımız için...Beyini çalıştırırsanız güçlenir çalıştırmazsanız bireysellik kalkar, yığın ya da kitle psikolojisi devreye girer. Özellikle ifade hürriyeti toplumlarda geri kalmışlığın önemli nedenlerinden biri bence...birisi höt dediğinde kafasına vurursanız o toplum stabil kalmaya mahkum olur halbuki alternatif ve farklı düşünceye en azından ifadeye (karakolda değil tabi) kapı aralansa herkes düşüncesini paylaşır, serbest düşünce kafada ampul (o değil) yanmasına neden olur

* https://tr.wikipedia.org/wiki/Flynn_etkisi
** https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye#Demografi
*** https://www.hurriyet.com.tr/dunya/turkiye-deki-zeka-duzeyi-de-dusuk-337794

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1285
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
February 20, 2023, 05:48:43 AM
Merited by mhanbostanci (1)

Türk toplumunun düşük zekalı olduğunu düşünmüyorum

Türk toplumu düşük zekalı değil, ahlaksız.

Ahlaksızlığı da cahilliğinden kaynaklanıyor. Ülkede eğitimi bitirdikleri için, toplumun yeniden ayaklanabilmesi, bugün karar alınsa 20-30 sene sürecek.

Ülkenin kanını emen din tüccarlarının kökü kazınmadığı sürece şu an olduğumuz yerden daha ileride olmamız mümkün değil.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve özlemle anıyorum. Atamıza ihanetimizi tarif edecek bahanemiz yok. Ülke bugün bu hale geldiyse, hepimiz suçluyuz!
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
February 21, 2023, 05:52:27 AM

...
Sağcısıyla solcusuyla sloganist bir toplum olduğumuza katılıyorum ama bu işin kolayına kaçtığımız için...
...

sloganist olmak bu işin (siyasetin) doğasında var. kendini zeki zanneden ve sürekli olarak zeki olduğunu iddia eden ama siyaset arenasında sürekli olarak da kaybeden solcuların kutsal sayılabilecek kitabı das kapital 3 cilt ve iki bin küsur sayfadan oluşuyor. marx ve sevgili yaveri zengin çocuğu engels demiş ki "yaw bunu yazdık ama işçi mehmet efendi işten yorun-argın çıkıp bunu nasıl okuyacak, biz en iyisi bir de manifesto/amentü yayınlayalım" (20 kusür sayfalık bir şey). gel gelelim sonuç olarak miting alanlarında yapabildikleri tek şey dört kelimelik bir tezahürat olan "ishcileeeeer kardeştir, batrooooooon kallesssssssh" diyebilmek!

bu arada mesele sağ-sol değil ama bu ülkede keşke gerçek solcular olsaydı. bu ülkede solun oranı maksimum %0,03 falandır. lütfen ısrar etme, kendini solcu zanneden ama aslında solcu olmayanların kim olduğunu söylemeyeceğim.

"can ataklı ve iktidar" deyince benim aklıma "bu hükümetin gitmesi darbe ile olamaz çünkü teknik açıdan bu dönemde yetersiz bir konu, büyük doğal afetler bunu sağlayabilir" minvalinde yaptığı açıklama geliyor. bunu söyleyen biri için ne desem az gelir. bunun gibi birine gazeteci diyebilmek ise benim için ve benim tahayyülümdeki gazetecilik anlayışı açısından mümkün değil.

https://youtu.be/4MwF2Gyc1dw

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
flyingcarpet
Full Member

Activity: 406
Merit: 188

View Profile
February 23, 2023, 11:08:45 AM

Eğitimden, okumaktan, bilimden uzaklaştıkça işlerini yapmaları daha kolay oldu. O yüzden de uzaklaştırmaya devam ediyorlar. Bu bahsettiğiniz konuyu daha önceden biliyordum. Maalesef ki durum böyle.
emre06060
Member
**

Activity: 144
Merit: 35

View Profile
February 28, 2023, 06:31:44 PM

Eski bir bakan vardı Taner Yıldız, ne demişti? AKP'nin oyları eğitim seviyesi arttıkça düşüyor. Bu aslında AKP'nin toplum mühendisliğini gösteriyor. CHP'de bırakın toplum mühendisliğini toplum teknisyenliği yok. Daha toplumun nasıl yönetileceğini bilmeyen bir yönetimi var. Toplum yönetimini iyi bilen bir adam çıktı o da İstanbul belediye başkanı oldu. Hadi Mansur Yavaş mühendislikten değil de halkın sempatisinden kazandı.

Toplumun zeka seviyesi düşük değil arkadaşlar. Toplumda zeka yaşı ortalaması 12 diyenin zeka yaşı 12, bilemedin 13tür. , Siz Çinlilerin zekasını görmemişsiniz. Bizimkiler gerçekten zeki ancak biz Türk milleti olarak VATAN, BAYRAK, İSLAM, KUR'AN deyince kendimizi kaybediyoruz. Aklımız duruyor. Bu zekasızlıktan değil toplumun kültüründen geliyor. TV'lerde, YouTube'da 100 kişiye soruyorlar 1i saçmalıyor onu gösteriyorlar. Yani bizim milletimiz ahmaktır diye size ezberletiyorlar. Şimdi diyeceksiniz ki üniversitelrimiz, insanların eğitim seviyesi... Arkadaşlar eğitimle zeka farklı şeyler. Ben diyorum ki insanlarımız zeki... Ancak biz çalışkan bir millet değiliz. Biz eğitimli bir millet de değiliz. Biz yumurta kapıya dayanınca çalışan milletiz. Hadi bunu inkar edin. Bir şeyin değerini elimizden gidindd anlıyoruz.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
March 01, 2023, 05:13:01 AM

vergiyi verirken, savaşta cepheden cepheye giderken, her türlü olumsuz koşullara rağmen vatanını severken her şey iyi ama tepeden inmecilere oy vermeyince auvvvv!

bunlar birkaç ay önce helalleşelim kampanyası yapmıştı biliyorsunuz (neden helalleşme çabasına girdiklerini ben biliyorum ama lütfen ısrar etmeyin söylemeyeceğim), şimdi medyadaki tetikçi gazetecileri yine halkı aşağılayan jakoben tavırlara geri dönmüş ise buradan benim çıkardığım sonuç şu olur: yalanlar ve dolanlar ile kazanırız zannettik ama bugün anlıyoruz ki seçimi kaybettik, o halde helalleşme ve kucaklaşma dalgasını bırakalım ve kendi özümüze dönelim diyorlar.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: