Bitcoin Forum
June 04, 2024, 06:13:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Ekşi Sözlük için Erişim Engeli  (Read 257 times)
50promil
Member
**

Activity: 806
Merit: 45

View Profile
February 24, 2023, 08:51:48 AM

dürümcüzade mahmut efendi anlaşmış . açmışlar kilidi .
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 971
Merit: 292

View Profile
February 24, 2023, 06:25:07 PM

Ekşi'de hesabım yok ama ara sıra girip okuyan birisiyim. Kapatılmasına üzüldüm.

Her sosyal platformlarda iyi paylaşımcı olduğu gibi o platforma zarar veren fitneci tipler de oluyor maalesef.
Yanlış yapan, hakaret ve iftira içerikli paylaşım yapanların hesapları kapatılsaydı ya da onlara yasal yoldan müdahale edilseydi daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Pire uğruna yorgan yakmaya benzetiyorum. 21. yüzyılda, teknoloji çağındayken bu tür kapatma yoluna gidilmesini şahsen doğru bulmuyorum. Sinek küçük ama mide bulandırıyor. Saldırgan hesapların kapatılması gerekiyorsa kişilere yaptırım yapılması daha doğru olurdu.

Youtube, twitter, wikipedia başta olmak üzere hiçbir sosyal mecranın tamamen kapatılmaması gerek. İletişimin belini kırmak faydadan çok zarar getirir.

Vpn kullanımıyla hesaba giriş yapılsa da bu Ekşi kitlenin çoğunluğunun yapacağı bir şey değil. Herkes vpn kullanmıyor, belki bilmiyor, beceremiyor ya da güvenmiyor.

Ekşi açılır mı?
Son paylaşımların haddini aşması ve manipülatörlerin çoğalması nedeniyle biraz zor gibi görünüyor.

.
püsür
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 679

View Profile
February 24, 2023, 07:54:47 PM

Hukuksuz ve bir o kadar da mantıksız bir karar. Yani aslında akıl alır gibi değil çünkü tamamen keyiflerine göre site kapatıyorlar. Biz bu olaylara fazla alıştık ama aslında insanları çıldırtmaya yetecek bir şey. Sadece bu olayı yapmış olsalar normal bir ülkede istifalar birbiri ardına gelir. Ama burada deprem sonrasında bile 1 tane istifa göremiyoruz. Bugün ekşi sözlüğe olanın yarın diğer normal sitelere ve hatta diğer normal hayattaki oluşumlara ve hatta siyasi partilerin başına gelebileceğini hepimiz biliyoruz. Çünkü ultra mantıksız, yanlış ve hukuksuz bir durum. İnşallah ileride bu tip olaylar için ne manyak olaylarmış be diyip inanılmaz olduğunu düşünürüz.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: