Bitcoin Forum
April 27, 2024, 12:41:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bu yara da bu hata da hepimizin  (Read 373 times)
emre06060 (OP)
Member
**

Activity: 144
Merit: 35

View Profile
February 22, 2023, 08:08:25 AM
Last edit: February 22, 2023, 03:32:24 PM by emre06060

Ülkemizde yaşanan felaketin asıl suçluları kim derseniz ülkede bebekler ve çocuçukları tenzih eder her vatandaşa sağlam bir ceza yazarım. Şöyle bir düşündüğümde kendim dahil herkesi suçlu görüyorum. Kimisi müteahhitleri suçlu çıkarır, kimisi hükumeti, kimisi ise kadere bağlar sıyrılıp atar her şeyi bir kenara. Tereyağından kıl gibi sıyrılmak kolay. Ülkece en iyi yaptığımız şey benim ne alakam var bunda şimdi demek.

A binası yıkıldı diyelim. Ben size bu binanın yıkılmasında baştan aşağıya sorumluları yazayım.

1- Belediye: Zemini sağlam olmayan yeri neden imara açtın. Diyelim ki zemini sağlam neden yapı kullanım ruhsatı verdin.

2- Mimar: Neden depreme dayanıklı şekilde proje çizmedin

3: Müteahhit: Neden projenin depreme dayanıksız olduğunu gördüğün halde itiraz etmedin ve işe başladın. Ayrıca neden malzemeden çaldın veya malzemeyi düzgün uygulamadın.

4- İnşaat ustaları: Neden malzemenin eksik olduğunu bildiğin halde işe başladın.

5- Yapı denetim firmaları: Neden üç beş kuruş fazla alayım diye çğrük yapılara izin verdin.

6- Hükumet: Neden yapı denetim firmalarının onay verdiği  binaları kontrol edecek denetleme mekanizmaları kurmadın. Ayrıca neden yapı ruhsatsız binalara sadece fotoğraflarına bakarak depreme dayanıklılığını ölçmeden ruhsat verdin. Dayanıksız ve ruhsatsız binaları yıkmaya oy endişesiyle cesaret edemedin. Neden çürük binaları yıkmaktan korktun. Neden felaket senaryosu hazırlamadın, neden sosyal yardım dernekleriyle işbirliğini önceden yapmadın ve koordinadyonla iş bölümünü önceden yapmadın.

7- Bina sahibi: Neden kaçak kat çıktın ve tek katlı sağlam bina yapmak yerine aynı parayla çok katlı bina yapıp aileni veya kiracını riske attın.

8- Vatandaş yani bizler: Neden iki ağaç için eylem yaparken çürük binalar için eylem yapıp imar barışına ses çıkaramadın. Neden Bunca denetimsizliğe rağmen bu sistemi destekledin. Neden Allah bizi affetsin diye kurtulanları destekledin.

9- Muhalefet: Neden çürük binaları raporlayıp milletin gözüne sokup halkı bilinçlendirmedin, neden en büyük sorunu en sona attın, neden belediyelerinde son ana kadar çürük binalar için bir şey yapmadın.

10- Büyük Şirketler: Neden bir araya gelip yetkilileri uyarmadınız. Sadece işiniz felaketten sonra mıHuh

Ayrıca şunu gördük ki ülke olarak o bölgeye yağmur gibi yardım yağdırdık ancak gördük ki tam anlamıyla koordinasyon eksikliği olduğu için yardımlar eşit ve düzenli ulaşmadı. Göçük altında kalanlara anında müdahale edilmedi çünkü yıkım büyüktü. Ancak büyük felakete hazırlıklı bir mekanizmamız olmadığını görmüş olduk.
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714178490
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714178490
Reply with quote  #2

1714178490
Report to moderator
1714178490
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714178490
Reply with quote  #2

1714178490
Report to moderator
Mustang Shelby
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 475

View Profile
February 22, 2023, 08:38:07 AM
Merited by mandown (1)

Ben nereden bileyim kaçak yapıları, çürük binaları. Vatandaş olarak ben suçlu değilim. Ülkece hiç suçlu değiliz. Burada suçlu olan başta Belediyeler, daha sonra müteahhitler. Müteahhit projeyi belediyeye sunduğu zaman belediye çer çöp projelere dahi onay verip daha sonra denetlemiyorsa müteahhit Türkiye’de namuslu olmuyor. Bunu herkes biliyor 10 yaşında çocuk bile müteahhitlerin hırsız olduğunu biliyor. Belediye verdiği ruhsata denetim getirmesi gerekirken getirmiyor. Üstelik 20 sene öncenin imara yasak olan bölgelerini imara açan da yine belediyeler. A belediyesi B belediyesi fark etmez. Burada ilk önce belediyeler suçludur kardeşim. Aynı oranda da müteahhitler suçludur. İşini namussuzluk ile yapan müteahhitler yüzünden insanların canı gitti. 16 lık demir yerine 8 lik demir kullandılar ki bu suçtur arkadaşlar. Etreleri yeterli atmadılar, tabanına düzgün bakmadılar. Rant uğruna da insanların canını hiçe saydılar.

Sen sıradan bir vatandaşsın ev almak istiyorsun. Bölgenin jeolojik yapısını bilmek senin görevin mi? Ben nereden bileyim toprağın altı kayaç mı, su mu, tarım arazisi mi? Ben nereden bileyim kaçlık demirler ile etreler atılmış, kolonlar hangi malzemelerden yapılmış? Gitmiş adam belediyeden depreme dayanıklı son sistem diye belge almış belge. Bu belgeyi de satış esnasında sana sunuyor, 1 milyonluk eve 1.5 milyon bu yüzden çekiyor ve sen 1.5 milyona bu evi “Depreme dayanıklı” diye veriyorsun. Salak mısın 500 bin fazla vereceksin? Az aşağıda eski binalar 800 bin-1 milyon arası satılıyor.

Başlıyoruz depremden sonra goygoyculuk yapmaya vay efendim neden biz denetlememişiz de, neden isyan etmemişiz de. Ülkede kaç tane adam bu depremden önce fay hatlarının güzergahını biliyordu? Kaçınız Celal Şengör’ün Jeoloji uzmanı olduğunu biliyordunuz? Bildiğiniz Ahmet Mete Işıkara idi o da 99 depreminde tanındı ve rahmetli oldu. Naci hocayı geçmişten beri dinlerim adam yıllardır yalvarıyor deprem olacak bu bölgede diye. Antakya, Maraş paramparça olmuş, şehirlerin %80’i yok oldu. Deprem olduktan sonra bunları söylemeye gerek yok. 99 depreminden sonra sözde deprem şartnameleri getirildi, Van depreminden sonra ek şartnameler getirildi. Sonuç bir hiç. Adamı olan şartnameye uymadan kâğıt üstünde uymuş gibi gösterdi.

99 depreminde 20 kişinin öldüğü Işık apartmanının müteahhit ve mühendislerini araştırın bakin şimdi nerede ne iş yapıyorlar? Birisi Cumhurbaşkanlığı danışmanlığı görevinde dahi bulunmuş (deniliyor emin değilim) diğeri başka bir kurumun üst düzey yöneticisi pozisyonunda.

Türkiye balık hafızalı bir milletten oluşuyor maalesef. Bunları da çok geçmeden unuturuz. Ateş düştüğü yeri yakıyor arkadaşlar. Biz burada konuşurken ateş düştüğü yeri yakacak, ölenler öldüğü ile kalacak. Kalanlar ise 5 bin liralık eve 15 bin kira ödemeye çalışırken yine hayatlarını modern kölelik sistemine feda edecek.

Burada suçlu varsa o vatandaş değildir. Suçlu belediyeler, müteahhitler ve bunların denetimini yapmayan kurum ve kuruluşlardır. Suçlu yardım çalışmalarına katılıp adamları enkaz altından çıkaran Tayvan ekibini ite kaka fotoğraf çektirme yarışına giren kişilerdir. Suçlu gece çalışmalarına ara verenler, ışık bile bulamayanlardır. Suçlu insanların çığlıklarına göz yumarak yardım yerinden kaçan bana bir şey olmasıncılardır.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
February 22, 2023, 09:29:41 AM
Merited by mandown (1)

Valla moruk ben bu tür suçluluk etiketinden bıkmışım. Yok etnikti, yok eytliydi, ona sosyal yardım, buna politik doğruculuk, yok babaannemin bastonu kırılsaydı dedem seksek oynardı bilmem ne. Ben birey olarak bu tür olayların hiçbirinin sebebi değilim. İnsan gibi yaşamaya çalışıyorum. ~70 yıllık hayatımda toplumsal olayların üstüme binmesinden yılmışım. Biraz kendimi gerçekleştirip, üç-beş başarı kazanıp, çok sevişip, zamanla aile kurup soyumu devam ettirip yaşamı yenilere bırakıp gidicem. Ben hayatım boyunca bana fazla verilen para üstünü bile ceplememişim. Benim bu topluma negatif (-) yönüm sıfır; ama bu toplum benden çok şey aldı. Vallahi lisede gelecek kaygısından önümü göremiyordum. Üzüldük, bağışımızı yaptık, bölgede olanlara yardımımızı ilettik; ama sadece bu kadar. Kesinlikle bu olaylarda benim payım yok ve asla suçlu değilim. Birey olarak bunu reddediyorum.
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1282

View Profile
February 22, 2023, 09:52:24 AM
Last edit: February 22, 2023, 10:05:14 AM by mandown
Merited by flyingcarpet (1)

Ülkece mi suçluyuz yok öyle yağma. Yıllar iktidarı eleştirdik sorduk siz bilemezsiniz diyenler ben değilim. Dedilerki deprem vergisi için hesap vermek zorunda değiliz. Demediler mi?

Ben suçlu kim varsa cezalandırılması taraftarıyım.

Eğer kendilerine o kadar güveniyorlarsa tüm dokunulmazlıklar kaldırılsın. Benim zaten dokunulmazlığım yok herkes eşit şartlara getirilsin sonra yargılansın bakalım kimmiş suçlusu.

Bu kadar ölümün sebebi Kirli siyaset ve siyasetçilerin ceplerini doldurma çabasından başka birşey değil. İmar barışına kim evet dediyse hepsi içeri atılmalıdır. Kimler bu binaların çürük yapılmasına sebep olduysa hepsi tek tek bulup yargılanmalıdır.

Ben birey olarak ne anlarım evim sağlammı değilmi? Bunun takibini hukumet yapacak ben ne için vergi veriyorum.

Vergi veriyorumki iyi bir hayat süreyim. Sonuç ölüm. Yok ya

Hesapları sorulmalı ama sorulacak mı? Tabiki hayır.

Cumhurbaşkanına kadar hepsi devlet memurudur hepsinin görevi bu millete hizmet etmektir beğenmiyorsan bırakcaksın hesap vermiyorum deme lüksün yoktur. Beğenmiyorsan o koltuktan ineceksin. Bırak hesap vermeme keyfini hesap vermeye mecbursun.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1022
Merit: 618

View Profile
February 22, 2023, 10:06:28 AM
Merited by mandown (1)

Bence de ülkenin tamamını suçlamak doğru değil. Suçlu olanlar aslında bal gibi kendilerini biliyor. Kimileri yurtdışına çıkmaya çalışırken paketleniyor, kimisi geç olmadan yakalanıyor. Kimisi de benim yaptığım bina yönetmeliklere uygun diye üste çıkıp kendini savunmaya çalışıyor. Müteahhitin de yüzsüzüne denk geldiğimiz bir dönemde yaşıyoruz maalesef.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
50promil
Member
**

Activity: 775
Merit: 42

View Profile
February 22, 2023, 11:01:39 AM
Merited by mandown (1)

valla şeyimden aşşa kasım paşa . hiç sorumlu falan değilim.  çalıyür ama bağaa da veriyür diyenlere üfle bu lafları. ne güzel , başarı oldu mu biz yaptık. başarısız olunca ülkecek suçluyuz. oy veren düşünsün. daha 15 gün öce bellerini kıralım diyorlardı .
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1386
Merit: 1231

View Profile
February 22, 2023, 11:42:53 AM
Merited by mandown (1)

Ülkece değil oy verenler suçlu.
Bu dünün olayı değil. Aralarında yeni yapılan binalar,rant uğruna görmezden gelinen bazı şeyler ve daha niceleri.
Bu suçu tüm ülkeye yıkamazsınız. Şöyle düşünün;
Suçluluk sıralaması yapcaksak:
1)İktidardaki siyasi partiye üyeysen sen de suçlusun.

2)Ben 1 partisine oy veriyorum ve bu partinin yapacakları,yaptıkları ve vaad ettikleri aşağı yukarı belli. Sen bu partiye oy atarken aslında bu partinin ne yapıp yapmayacağını bir bakıma kabul etmiş oluyorsun. Resmiyette gözükmese de oy attığın zaman böyle. Bu parti iktidara geldiğinde ne yapıp ediyorsa o partinin mensupları ve o partiye zamanında oy atan herkesin bunda suçu vardır.
O yüzden bu konu hakkında geniş olarak düşünemeyiz. Belli kriterler var. Siyasi parti üyeliği ayrı,oy atman ayrı.
Siyasi parti üyeliği direk resmiyete dökülüyor. Ama oy attığında kime neye attığını ispatlaman zor.

3) Yandaş Şirketler de oy atan ve siyasi parti üyeliği olanlar kadar suçludur. El altında bir miktar para alacağım diye ihaleyi alıp taşeron şirketlere daha ucuza mal ettirip insan canını yok sayıyorsa bu da bir suç bakarsak.

Diğer maddeler de iktidara gelen siyasi partinin belediyesi,çalışanı,mimarı veya müteahhitleri. O yüzden onları saymıyorum bile.

Ki daha bahsetmediğim deprem vergisi olayı da var Cheesy

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
eightdots
Hero Member

Activity: 756
Merit: 701

View Profile
February 22, 2023, 11:55:47 AM
Merited by mandown (1)

Ben bütün vatandaşlık görevlerimi yapıp kimseye olumsuz etki edecek hiçbir şey yapmıyorsam ben neden suçlu oluyorum. Yanlışa yanlış diyoruz, değiştirilmesi gereken şeyler var diyoruz ama sade bir vatandaş olarak nasıl bir gücüm olabilir. Bana satılan binanın tüm altyapısını bilmek zorunda mıyım. Ben bileceksem diğerleri neden o işi yapıyor. İnşaatı yanlış yapan, izni vermemesi gerekirken veren, düzgün denetlemeyen suçlu olmayacak ben mi suçlu olacağım.

Bu suçu işleyenlerin güç sahibi olmalarında da en ufak bir payım yok. Yani konuda bahsettiğiniz şeylerin hiçbirini kendi suçum olarak görmüyorum.

██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
February 22, 2023, 12:07:15 PM
Merited by mandown (1)

Vallaha deprem bölgesindeyim hala özellikle Kahramanmaraş için söyleyebilirim ki burada inanılmaz bir organizasyon eksikliği var hala çadırı olmayan insanlar var hele depremin ilk zamanlarında olan olayları duyup kanım çekildi ancak memuriyetim bunları yazmama engel oluyor sadece şunu söyleyeyim inşallah Marmara depremine hazırlıklı oluruz eğer olmazsak devamını getirmek bile istemiyorum burada da millet suçlu değil kardeşim müteahhitler suçlu çalan hırsızlar soysuzlar rant uğruna suskunlar rüşvete karşılık olur verenler suçlu keşke buraya gelip bir gözünüzle görseniz olanları

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
totti67
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 294

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
February 22, 2023, 01:08:22 PM

Kişisel olarak yazılı ve yazılı olmayan kurallardan bağımsız olarak otokontrol mekanizmamiz çok düşük, bu sokakta da böyle statta da, apartmanda da. Yani genel olarak ne kendi hakkımızı ne de başkalarının hakkını basitçe uyarıyla bile savunmaya çalıştığımızda sananeciler her yerde karşımıza çıkıyor. Üzerine yaptırımların kişiden kişiye eşdeğer olmaması eklenince buyrun cenaze namazına durumunu yaşıyoruz ne yazık ki...

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
emre06060 (OP)
Member
**

View Profile
February 22, 2023, 01:22:24 PM
Merited by remotefuture7 (1)

[quote. Kesinlikle bu olaylarda benim payım yok ve asla suçlu değilim. Birey olarak bunu reddediyorum.
[/quote]

Hiç suçum yok diyen şu an çürük binada oturmaktan suçlu, binasını kontrol ettirmemekten suçlu. Benim zerre günahım yok diyen etrafındaki çürük binaları görüp görmemezlikten gelmekten suçlu. Benim alakam yok ben hayatıma bakıyorum diyen hayatına yanlış bakmaktan suçlu. En günahsız olan toplumda ahlaksızları, fırsatçıları, dolandırıcıları, kan emicileri görüp etrafında barındırmaktan suçlu.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
February 22, 2023, 01:24:36 PM

Sarıkamış'ta şehit olan askerlerimizi anarken Enver Paşanın üstün (!) askeri özelliklerinden bahsederiz, askerin  başarısız olduğunu söyleyen duymadım...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
February 22, 2023, 01:34:11 PM

Ben bu ithamı reddediyorum.Ülkemizin güzide kurumlarından olan AFAD’ın bu süreçte etkisiz kaldığını gördük ki bu deprem sonrası sorunlardan birisi, burada AFAD personelini hazırlamayanlarda suç var.Deprem denilince de akla gelen ilk ülke olan Japonya’daki normal hayata kıyasla bizim böyle bir faciayı yaşamamız da kaderle açıklanamaz.Suçu kadere atmak doğru değil, sorumlular cezalandırılması lazım, tüm halk değil.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
Hvdv
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 328

View Profile
February 22, 2023, 02:08:26 PM

Hocam suçlular ortada. Bence herkesi suçlamak doğru olmaz ki bakıyorum konuda yazanların çoğu benim gibi düşünüyor. Biraz sizin herkeste hata var düşüncesi ile yazdığınız bir yazı tahmin ediyorum ama herkesten daha fazla hatası olan kesim biraz masum gibi kalmış sizin yazınızda.

.
Duelbits
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
///  PLAY FOR FREE  ///
WIN FOR REAL
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
██████████████████████████████████████████████████████
.
PLAY NOW
.
██████████████████████████████████████████████████████
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
flyingcarpet
Full Member

Activity: 406
Merit: 188

View Profile
February 22, 2023, 03:20:50 PM
Merited by mandown (1)

Suçluya suçlu diyemeyen suçu halka atar olmuş.
emre06060 (OP)
Member
**

View Profile
February 22, 2023, 03:25:52 PM

Yazıyı oku önce.
flyingcarpet
Full Member

Activity: 406
Merit: 188

View Profile
February 22, 2023, 03:56:27 PM

Yazıyı oku önce.

8- Vatandaş yani bizler: Neden iki ağaç için eylem yaparken çürük binalar için eylem yapıp imar barışına ses çıkaramadın. Neden Bunca denetimsizliğe rağmen bu sistemi destekledin. Neden Allah bizi affetsin diye kurtulanları destekledin.

Okuduğum için böyle yazdım. Ortada bir suç varsa herkese suçlusun demek doğru olmaz. Sadece suçluya suçlusun demek gerekir. 8. maddede söylediğin konularda birçok kişi ses çıkardı ama fayda etmedi. Genellediğin için bu şekilde cevap verdim.

Niyetin o değilse üstüne alınma durduk yere kalp kırmayalım.

Ben esnaf adamım burada da tartışamam artık insanlarla. Olan müşteriye oluyor. Sinirli halimizi çekmesinler durduk yere. Hadi akşamın güzel olsun.

SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1236

View Profile
February 22, 2023, 04:53:13 PM

Bir hadise yaşandığı zaman suçlu ilan edilenler genellikle halkın tamamı oluyor. Bu da hedef değiştirme gibi oluyor genellikle de amacına ulaşıyor bu hedef saptırmacalar. Bu yaşadığımız üzücü olayda hatalı olanların kimler olduğu belli bu suçlulardan başka kimsenin payı yoktur. Deprem yönetmeliğini uygulamayan herkes içeridedir. Suçluların cezalandırılmasını yanlarına kalmamasını istiyorum.

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
February 22, 2023, 06:57:32 PM
Merited by mandown (1), eightdots (1)

Duygularınızı anlamaya çalışıyorum ve yazdıklarınızda anlatmak istediğinizi anlıyorum. Ama forumun genelinde olduğu gibi ben de suçlu ya da hatalı olduğumu düşünmüyorum.
Vatandaş olarak üstüme düşeni yaptım, ses çıkartılması gerekilen her yerde sesimi çıkarttım, destek verilmesi gerekilen ne varsa destek verdim ama bütün bunlara rağmen toplumun içerisindeki çıkarcı insanlar hatalar yaptı diye ben hatalı olmam. Onlar ceplerini doldurdu, ülkedeki herkesin hayalini kurduğu hayatları yaşamaya başladı. Toprağın altında kalan biz olduk.

Benim benimsediğim felsefede Atatürk'ün şu muhteşem cümlesi yatıyor:
"Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır"

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
emre06060 (OP)
Member
**

View Profile
February 23, 2023, 09:54:17 AM

Duygularınızı anlamaya çalışıyorum ve yazdıklarınızda anlatmak istediğinizi anlıyorum. Ama forumun genelinde olduğu gibi ben de suçlu ya da hatalı olduğumu düşünmüyorum.
Vatandaş olarak üstüme düşeni yaptım, ses çıkartılması gerekilen her yerde sesimi çıkarttım, destek verilmesi gerekilen ne varsa destek verdim ama bütün bunlara rağmen toplumun içerisindeki çıkarcı insanlar hatalar yaptı diye ben hatalı olmam. Onlar ceplerini doldurdu, ülkedeki herkesin hayalini kurduğu hayatları yaşamaya başladı. Toprağın altında kalan biz olduk.

Benim benimsediğim felsefede Atatürk'ün şu muhteşem cümlesi yatıyor:
"Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır"

Ben aslında Tüm vatandaşlarımızı suçlu çıkarmak için bu yazıyı yazmadım. Bu şekilde anlayanlar elbette ki olacaktır. Yanlış ifade ettiğim şeklinde de düşünülebilir ancak yanlış ifade de etmedim.  

Özetlemek gerekirse bu toplumda sizin gibi görevini yapmış azımsanmayacak bir kesim var. Bu yazıdaki amacım sen sen sen suçlusun demek asla değildi. Yazıdaki amacım bu enkazdan kimse günah çıkarmasını ortaya çıkarmaktı. Çünkü yine ders almayacağız, yukarda saydıklarımın hepsi benim zerre günahım yok deyip sıyrılıp çıkacak. Yorumlarda bile daha bir kişi kabul etmemişken kim kabul eder kabahati. Bu şekilde herkes suçsuzsa bir sonraki depremde değişen hiç bir şey olmayacak.

Hükumet: Takdiri ilahi, kader buymuş, müteahhitler suçlu...
Muhalefet: Hükumet suçlu imar affı getirdi
Müteahhit: Deprem büyüktü en sağlam ev de yıkılırdı
Vatandaş: Hepsi suçlu.

Sonuç: Sıfır
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: