Bitcoin Forum
May 10, 2024, 08:00:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: OpenSea Üzerinden aldığım NFT OKX NFT markette kontrolum dışında satıldı?  (Read 165 times)
kriptobaron (OP)
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 261

View Profile
March 04, 2023, 12:12:17 AM
Last edit: March 04, 2023, 12:48:10 AM by kriptobaron
Merited by Vispilio (3), EFS (2)

Merhaba arkadaşlar dün OpenSea üzerinden teklfi ile 0.55 BNB alım yaptığım NFT az önce OKX NFT marketinde bilgim olmadan 0.31 BNB fiyatla satıldı.
Ben NFT'yi Opensea üzerinden tekrar 0.55 BNB fiyatla satışa koymuştum başka bir yerde satışa da çıkarmadım bu durum nasıl oluyor?
Cüzdanımdan para falan çalınma durumu da şuanda yok.
Sorunu nereye bildirebilirim acaba?

Sorun OpenSea kaynaklı görünüyor OpenSea da satışa çıkarılan ürünü OKX Market de platformunda gösteriyor alıcı sadece o marketten almış ama ana satış noktası OpenSea.
Şimdi benim satışa koyduğum Fiyattan 0.55 BNB sonra herhangi bir 0.31 BNB güncelleme de görünmüyor birisi hackledi desem o da yok.
Bu nasıl bir rezillik anlamış değilim nasıl oluyor böyle bir şey?

Satılan NFT
https://opensea.io/assets/bsc/0x3d8ce31601b8ed4db5eeb921fcf7f178babe7c2e/1527

Bu link en alt kısmından hareketleri daha net görebilirsiniz.

https://element.market/assets/bsc/0x3d8ce31601b8ed4db5eeb921fcf7f178babe7c2e/1527
1715328055
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715328055
Reply with quote  #2

1715328055
Report to moderator
1715328055
Hero Member
*

Ignore
1715328055
Reply with quote  #2

1715328055
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715328055
Hero Member
*

Ignore
1715328055
Reply with quote  #2

1715328055
Report to moderator
1715328055
Hero Member
*

Ignore
1715328055
Reply with quote  #2

1715328055
Report to moderator
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
March 04, 2023, 08:49:01 AM
Merited by EFS (2), xzone (1), Vispilio (1)

Cüzdanınız hacklenmemiş fakat daha önce vermiş olduğunuz bir satış emrine ait imza kullanılarak sahip olduğunuz NFT çalınmış. Bir dönem opensea'de açık vardı ve forumda paylaşılmıştı. Çok eskiden verilmiş satış emirlerine ait imzalar kullanılarak kişilerin NFT'leri çalınıyordu. Belli ki bu açık bir şekilde devam ediyor yada OKX bu açığın farkında değil.

9 gün önce 0.31 BNB fiyatla bir satış emriniz var. Saldırgan o imzayı kullanmış.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
March 04, 2023, 09:01:01 AM
Last edit: March 04, 2023, 10:03:30 AM by kriptobaron

Cüzdanınız hacklenmemiş fakat daha önce vermiş olduğunuz bir satış emrine ait imza kullanılarak sahip olduğunuz NFT çalınmış. Bir dönem opensea'de açık vardı ve forumda paylaşılmıştı. Çok eskiden verilmiş satış emirlerine ait imzalar kullanılarak kişilerin NFT'leri çalınıyordu. Belli ki bu açık bir şekilde devam ediyor yada OKX bu açığın farkında değil.

9 gün önce 0.31 BNB fiyatla bir satış emriniz var. Saldırgan o imzayı kullanmış.
Hocam o Emri bende gördüm fakat o emirden sonra NFT satılmış geri günler sonra yine ben tekrar almışım el değiştirmiş yani hala o imza geçerli sayılır mı ki?
El değiştirip günler sonra geri bana gelince hala o imza geçerli sayılıyorsa elimde kalan diğer NFT'leri olaydan sonra hemen başka cüzdana aktarmıştım onlar için de risk devam ediyor mu farklı cüzdana aktarmanın bir anlamı kalmıyor mu?

Birde bu olayın şuan da muhattabı kim oluyor benim bu sorunu nereye bildirmem lazım OpenSea mı OKX mi?
Mağduriyeti giderirler mi acaba?
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
March 04, 2023, 01:49:39 PM
Merited by kriptobaron (2), Vispilio (1)

Hocam o Emri bende gördüm fakat o emirden sonra NFT satılmış geri günler sonra yine ben tekrar almışım el değiştirmiş yani hala o imza geçerli sayılır mı ki?
El değiştirip günler sonra geri bana gelince hala o imza geçerli sayılıyorsa elimde kalan diğer NFT'leri olaydan sonra hemen başka cüzdana aktarmıştım onlar için de risk devam ediyor mu farklı cüzdana aktarmanın bir anlamı kalmıyor mu?

Birde bu olayın şuan da muhattabı kim oluyor benim bu sorunu nereye bildirmem lazım OpenSea mı OKX mi?

Bir emriniz gerçekleştiğinde yada iptal edildiğinde öncekileri iptal etmiyor. Farklı bir cüzdana aktarmış olmanız probleminizi çözer tabi ki o cüzdandan verilmiş eski satış emirleriniz yoksa. https://orders.rarible.com/ üzerinden geçmişten kalma listelemelerinizi kontrol edebilirsiniz.

İkisine de bildirebilirsiniz malınızı geri veremezler ama kara listeye alarak çalan kişi için de kullanılamaz hale getirebilirler. Aşağıda benim daha önceden listelediğim ve daha sonra başka cüzdana aktardığım 2 NFT'nin nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
demir77
Member
**

Activity: 706
Merit: 53

View Profile
March 04, 2023, 02:06:58 PM

Geçmiş olsun. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için ledger almakta fayda var.

Cüzdana izin de verseniz ledger üzerinden fiziki onay vermeden hiç bir işlem gerçekleşmez.

Hiç bir cüzdan %100 güvenli değildir ama ledger ile güvenlik artıyor.
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
March 04, 2023, 02:31:27 PM

Bir emriniz gerçekleştiğinde yada iptal edildiğinde öncekileri iptal etmiyor. Farklı bir cüzdana aktarmış olmanız probleminizi çözer tabi ki o cüzdandan verilmiş eski satış emirleriniz yoksa. https://orders.rarible.com/ üzerinden geçmişten kalma listelemelerinizi kontrol edebilirsiniz.

İkisine de bildirebilirsiniz malınızı geri veremezler ama kara listeye alarak çalan kişi için de kullanılamaz hale getirebilirler. Aşağıda benim daha önceden listelediğim ve daha sonra başka cüzdana aktardığım 2 NFT'nin nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Bilgilendirmeler için teşekkürler hocam.
Rarible bağlandım da emirleri göremedim BSC desteği mi yok bende mi sıkıntı var.
Alternatif bir site var mı?
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
March 04, 2023, 02:31:39 PM

Geçmiş olsun. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için ledger almakta fayda var.

Cüzdana izin de verseniz ledger üzerinden fiziki onay vermeden hiç bir işlem gerçekleşmez.

Hiç bir cüzdan %100 güvenli değildir ama ledger ile güvenlik artıyor.

Durumun cüzdanın hardware olup olmaması ile yada güvenilir olması ile ilgisi yok. Ledger kullanıyor olmanız daha önceden kendi isteğinizle imzalamış olduğunuz herhangi bir imzayı geri almaz zaten imza atarken ledgerdeki fiziki tuşları kullanmış olursunuz. Olayı yanlış anlamışsınız.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
demir77
Member
**

Activity: 706
Merit: 53

View Profile
March 04, 2023, 05:20:22 PM

Durumun cüzdanın hardware olup olmaması ile yada güvenilir olması ile ilgisi yok. Ledger kullanıyor olmanız daha önceden kendi isteğinizle imzalamış olduğunuz herhangi bir imzayı geri almaz zaten imza atarken ledgerdeki fiziki tuşları kullanmış olursunuz. Olayı yanlış anlamışsınız.

O zaman yapacak bir şey yok. Daha dikkatli olmak lazım.
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 545
Merit: 124

View Profile
March 05, 2023, 01:29:08 AM

ilginç bir olay, aynı NFT'yi 0.30'dan sattınız, 5 günde ne değişti 0.55'ten geri alıyosunuz,

airdrop gelecekse dursun, fiyat çok yükseldiyse sat geç, bu kadar panik ve kararsızlık ticarette hatalar zincirine girme riskini çok yükseltir,  

değişik bir açığın ortaya çıkması yönünden önemli bir konu olmuş, geçmiş olsun.
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
March 05, 2023, 09:03:42 AM

ilginç bir olay, aynı NFT'yi 0.30'dan sattınız, 5 günde ne değişti 0.55'ten geri alıyosunuz,

airdrop gelecekse dursun, fiyat çok yükseldiyse sat geç, bu kadar panik ve kararsızlık ticarette hatalar zincirine girme riskini çok yükseltir,  

değişik bir açığın ortaya çıkması yönünden önemli bir konu olmuş, geçmiş olsun.
Biraz kararsız kaldım hocam.

Bu arada OpenSea ve OKX ile de görüştüm her iki taraf da herhangi bir sorumluluk kabul etmediler.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
March 05, 2023, 07:30:32 PM

Bu arada OpenSea ve OKX ile de görüştüm her iki taraf da herhangi bir sorumluluk kabul etmediler.

Onların bakış açısına göre blokzincir üzerinde imzalanmış işlem doğru işlemdir. Aksine göre tavır almalarını bekleyemeyiz. Çünkü zincir üzerinde sizin 0.31 birim fiyatla satış gerçekleştirdiğiniz görünüyor. Ancak olay toplu bir hal alırsa v.b. açık olduğunu fark edip bu şekilde gerçekleşmiş işlemlerden etkilenen NFT'leri marketlerinde kara listeye alabilirler. Yine size geri döndürme olasılıkları yok.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
kriptobaron (OP)
Sr. Member

View Profile
March 06, 2023, 12:54:19 PM

Onların bakış açısına göre blokzincir üzerinde imzalanmış işlem doğru işlemdir. Aksine göre tavır almalarını bekleyemeyiz. Çünkü zincir üzerinde sizin 0.31 birim fiyatla satış gerçekleştirdiğiniz görünüyor. Ancak olay toplu bir hal alırsa v.b. açık olduğunu fark edip bu şekilde gerçekleşmiş işlemlerden etkilenen NFT'leri marketlerinde kara listeye alabilirler. Yine size geri döndürme olasılıkları yok.
Evet hocam sizin bahsettiklerinize benzer şeyler söylediler.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: